w I GIVE IT AYEAR AGENDA Cine^mc3 Texe»! €27f50 per aren CULTUUR 11 VALENTIJNSDAG! De prijs van het menu bedraagt persoon. taveerne 0222-312000 www.texelsecourant.nl VRIJDAG 8 FEBRUARI 2013 Liedjes over verlies, vergankelijkheid, teloorgang en vermindering. Zelf geschreven, gecomponeerd, uitgevoerd, gemixed en op CD gezet. Ed van Bommel uit De Cocksdorp presenteert zondag 17 februari zijn CD Dust, Darkness the Death in Kaap Noord. Vrijdag 8februari Cabaret Anne JanToonstra met ""Murw" 'Verrassend en origineel snel, geestig, effectief scherp, hand en eigentijds"|L d'Ancona) Aanvang 20.30 uur, entree €16,00 Diner vooraf mogelijk reserveren gewenst Zaterdag 9 februari ir-19.00 uur en Zaterdag 16 februari 19.00 uur DinerCabaret: "Revue Menur Een nieuw programma met een nostalgisch tintje Maar wei anno 2013 4-gangen diner, inclusief de show <43,50, evt. kindermenu <24,75. preserveren gewenst) De CD ademt de sfeer van de jaren zestig. Het is de periode dat Van Bommel (1951) in Den Haag zijn tienerjaren beleefde. 'Er was toen een explosie van muziek. Alleen al in Den Haag had je 700 bandjes.' Hij zat er midden in. 'Achter mij woonde Jay Baar, drummer van de 065, toen de ruig ste band van Nederland. Aan de overkant woonde Frits Tamminga, de eerste drum mer van de Jumping Jewels, verderop Wim Wissink, sologitarist van Willy his Giants.' De opsomming gaat verder, met onder meer George Kooiman en Rinus Gerritsen van The Golden Earring. Ook over schoolbandjes die later bekend wer den. 'Ik was veertien en wilde een gitaar. We speelden met een groepje vrienden en leerden van elkaar. De muziek uit vooral de tweede helft van de jaren zestig heeft mij enorm beïnvloed. En met mij vele an deren. In de ja ren tachtig en nu nog steeds zie je dat artiesten terug grijpen naar die tijd. Ik was het meest geboeid door rock, blues en folkrock. Bob Dylan, Leonard Cohen, Neil Young, The Stones en noem maar op. Veel liedjes uit die tijd zijn op gebouwd uit drie akkoorden. Waarom we dat mooi vinden? Waarschijnlijk omdat we ermee zijn opgegroeid. We vinden het prettig en het ligt lekker in het gehoor.' Na verloop van tijd ging de gitaar aan de kant. 'Ik denk dat ik een jaar of tien niet hebgespeeld.Toen ik mijn zoon Ferre naar de muziekschool bracht en ik daar zat te wachten, begon het weer te kriebelen. Ik heb les genomen en ging na verloop van tijd steeds beter spelen. Toen ontdekte ik dat ik meer plezier beleefde aan het spe len van eigen nummers dan aan het cove ren van andermans werk.' Van het een kwam het ander, met als voorlopig hoogtepunt de CD Dust, die hij uitbrengt onder zijn artiestennaam Sloppy Tom. Titels als 'Poverty Row', 'No vember Rain'en 'Dead Man's Blues' zeg gen iets over de sfeer. 'Niet bepaald car navalshits. De muziek is wat ik ben. Meer ingetogen dan uitbundig. Het gaat over verlies en vergankelijkheid. Uiteindelijk verlies je alles.' Geen teksten die spontaan bij de Cocks- dorper opwelden. 'Ze zijn ontstaan via associaties. Als ik op rustige momenten invallen kreeg, dan noteerde ik die. Ik reed eens over de Afsluitdijk toen ik een beet je wegdroomde. Dat was de trigger. Zo kwam ik op The Dancer. Het is natuurlijk mijn associatie. Het kan zijn dat het een ander niets doet, maar ik denk dat je er altijd wel iets uit kunt halen.' Bijzondere anekdote gaat over 'Extra Blankets'. 'Die titel heb ik veertig jaar geleden al be dacht. 'Just some flames in the fire, next to where I lay my head. Where your face used to be, an empty space in my bed', neuriet hij uit het hoofd. 'Ik vind het nu nog geniaal.' Een eigen CD is een lang gekoesterde wens van Van Bommel. 'Voorheen moest je daarvoor een platencontract hebben. Maar tegenwoordig kun je het allemaal zelf', wijst hij op een apparaatje in zijn muziek- en werkkamer dat is aangeslo ten op zijn computer. 'Daarmee maak ik zelf opnamen, mix ik de muziek en heb ik de mogelijkheid om te editen.' Het klinkt simpel, maar vergt wel enige studie.'Mijn zoon Ferre, die op een paar nummers meespeelt op de CD, heeft mij op weg geholpen. Je moet wat van frequenties weten, bijvoorbeeld hoe een gitaar van 300,400 of 500 herz klinkt. Is het te schel, dan kun je het oppoetsen. Mixen komt aan op honderdsten van seconden', toont hij de grafische weergave. Bijzonder goed te spreken is hij over het vioolspel van dorpsgenoot Gerhard Smeenk. 'Hij wist precies de juiste sfeer te pakken.' Op de CD staan twaalf nummers, hij is te koop voor een tientje, onder meer bij Het Open Boek, in de Vlinderwinkel en bij kunsthandel Baroque en bij de presenta tie op zondag 17 februari in Kaap Noord. Het begint om 15.00 uur, met gastoptre dens van Gerhard Smeenk en Lighthouse, de band van Monique Bruin en Gerard Timmerman. Entree gratis. Nijntje de film en Gangster Squad in Cinema Spreekuur voor slechthorenden De Nederlandse Vereniging Van Slechtho renden (NWS) houdt in samenwerking met Texels Welzijn donderdag 14 februari van 14.15 tot 15.30 uur spreekuur in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Naast het bespreken van gehoorklachten kan het gehoor worden getest en wordt uitleg gegeven over hulpmiddelen. Ge zien de grote belangstelling wordt be zoekers aangeraden vooraf een afspraak te maken. Dit kan via Texels Welzijn, tel. 312696 ofwelzijn@texelswelzijn.nl. Bij de voorstelling van Nijntje de film wordt het geluid wat zachter gezet en het licht wat feller. In Cinema Texel wordt deze week bij meerdere voorstellingen het licht minder gedimd en het geluid zachter gezet. Dat gebeurt bij zowel bij de kinder- als bij de seniorenvoorstellingen. Nijntje de Film is bij uitstek geschikt is voor de allerjongste kijkers. Speciaal voor hen biedt Cinema Texel een Kleuterbi- osarrangement met limonade en een bekertje popcorn. In de film gaat Nijntje met haar vriendjes op speurtocht door de dierentuin. De film speelt in op de ge liefde thema's dieren, kleuren, vormen en geluiden. De seniorenvoorstellingen zijn op dins dagmiddag. Te zien zijn Les Misérables en Life op Pi (in 3D), entree is €7,-, inclusief koffie en koek. Nieuw in Cinema Texel is Gangster Squad, geregisseerd door Ruben Fleisher en ge baseerd op het waargebeurde verhaal over de politie van Los Angeles die in 1949 de stad probeerde terug te veroveren van de gevaarlijkste maffiabaas aller tijden, Mickey Cohen (Sean Penn), die de stad in zijn greep heeft. Dankzij bescherming door corrupte politieambtenaren en poli tici kan hij zijn rijk en macht steeds verder uitbreiden. Alleen een geheime eenheid van de politie, onder leiding van brigadier John O'Mara (Josh Brolin) en Jerry Woo- ters (Ryan Gosling) durft het gevecht aan te gaan. Vrouwenontbijt en mannenontbijt In de Bovenzaal van Keesomlaan 4a vindt donderdag 14 februari vanaf 9.00 uur een vrouwenontbijt plaats. Zaterdag 16 februari wordt een mannenontbijt ge houden. Ook dit begint om 9.00 uur. Het thema van het vrouwenontbijt is 'Laat je verrassen', het thema van het mannen ontbijt 'De koning komt', ledereen is wel kom, opgeven kan bij Jan en Paula Brou wer, tel. 320114 of 313770. Seniorendiner In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt dinsdag 19 februari het maandelijks seniorendiner van Texels Welzijn gehouden. Op het menu staat kip met kerrie, met rijst, salade en een nage recht. Deelname kost €8,50, aanmelden kan via tel. 312696. Het diner begint om 17.30 uur. *851 Jm" 0222-319633 of reserveer on fine! 1 H T info@kUfi2-nt www.klifi2.nl DONDERDAG 14 FEBRUARI KIJK VOOR ONS SPECIALE VALENT1JNSARRANGEMENT OP www.cinematexel.nl Verheid Op Ibiza Op het eiland waar veertigers dertig willen zl|n, de dertigers fwinSg willen zijn Iwinfigers de weg kwijt zijn, raokt een ensemble vdn personages verliefd op elkaar Een (eel-good film voot alle leeftijden vol humor, avonturen en menselijke Gangster Squad Gongster Squad is geregisseerd door Ruoen Heisner (ZomoteldPd) en gebaseerd op het waargebeurde verhaal over de LAPD die Los Angeles probeerde terug de gevaarlijkste maffiabaas aller tijden op Ibiza ®©®w<9 Gangster Squaa ©®r» Gravenstraat 33 I 1791CJ Den Burg I 0222 312027 I Maa/mle Februari maandmenu De Taveerne Frisse salade van quinoa met grietfilet en schuim van gerookte paling Tamme eendenborst met biet en saus van laurier Dessert van Strender Stropertje, chocolade, sinaasappel w.ClnemaTexel.nl I Parkeren: P6 Vogelenzang 'Vorstelijk (femelen DORPSSTRAAT 119 DE KOOG-TEL.0222-317585 Voor een veilige avond uit!

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 13