Brons voor Dorian SPORT Goede prestaties Eilandschutters Dick Jaspers biljart in De Hof NIEUWE PUNTENTELLING SPEELT VAN RIJSSELBERGHE PARTEN Dorian van Rijsselberghe is als derde geëindigd bij de wereldbekerwedstrijden surfen in Miami. De Texelaar lag aan kop, maar had de pech dat de organisatie een veran derde puntentelling hanteerde. De RS:X windsurfklasse experimenteer de met een andere puntentelling om de sport aantrekkelijker te maken. Na de eer ste zes voorrondes ging de top tien naar een kwartfinaleserie. De beste viervan die kwartfinale, onder wie Dorian van Rijssel berghe, plaatsten zich direct voor de af sluitende finale race, aangevuld met twee surfers uit een herkansingspoule. Norma liter was er sprake van tien voorrondes waarbij de beste tien zich voor de afslui tende medalrace kwalificeerden. Alle zes begonnen in het nieuwe systeem aan de finale zonder de punten die ze in de voor gaande races hadden behaald. Dat was nadelig voor Van Rijsselberghe die bij elke wedstrijd in de top drie was geëindigd en daardoor vóór de finale in Miami stevig op de eerste plaats stond. Hij zou mét be houd van de punten met 15 strafpunten de finale zijn ingegaan, gevolgd door de nummer twee met 38 strafpunten en de nummer drie met 45 strafpunten. De sur fers begonnen nu echter met een schone lei en daar profiteerde de Spanjaard Ivan Pastor van. Hij lag vóór de finale op de der de plaats, maar kwam als eerste binnen en pakte daardoor goud. De Engelsman Nick Dempsey, met wie Van Rijsselberghe vorig jaar in het Engelse Weymouth om de Olympische titel windsurfen streed, werd tweede en Van Rijsselberghe derde. De Texelaar lag overigens niet wakker van de gang van zaken. Op de website van het Watersportverbond liet hij weten dat het voor hem zaak was weer op de plank te staan en wedstrijdritme op te doen. 'Dat is goed gelukt met een podiumre sultaat als beloning. Ik heb geen slechte resultaten neergezet. Nooit slechter dan een derde plaats. Dit is na de Spelen mijn meest stabiele serie ooit en ik ben nog maar net weer begonnen. Gewoon een hele goede snelheid gevonden en hoogte met oud materiaal. Het ging op rolletjes.' Van Rijsselbergde had wel kanttekenin gen bij de nieuwe puntentelling. 'Het is een prachtig idee, maar het werkt niet voor onze tak van sport. Het is geschikt voor evenementen met startgeld zoals in andere extreme sporten. Daar komt dit vandaan. Wij worden afgerekend op re sultaten door de bonden en dat is wat an ders dan een losstaand evenement met een paar duizend toeschouwers.' De wedstrijden in Miami golden als voor bereiding op het WK surfen dat eind fe bruari bij het Braziliaanse schiereiland Busios van start gaat. Daar ligt voor Van Rijsselberghe de uitdaging om voor de tweede keer de wereldtitel surfen te ver overen. Eind 2011 werd hij in het Austra lische Perth voor het eerst wereldkampi oen. In 2012 werd hij op het WK in het Spaanse Cadiz vierde. Daar had Van Rijs selberghe de pech dat hij tijdens een van de voorronde werd gehinderd door een surfer die niet aan de wedstrijd meedeed (en toegaf verkeerd te zitten) en dat de afsluitende medalrace niet werd gevaren. Van Rijsselberghe maakt de thuisblijvers via Twitter deelgenoot van zijn weder varen. Zo liet hij tijdens de wedstrijden in Miami weten: 'Dorian Rijsselberghe @dorsports: Feeling a bit rude but no need to sail tomorrow as my score is good enough to go straight into quarterfinal. I think I like the new system.' Boogschutters van de Eilandschutters hebben zondag goede resultaten behaald bij de rayonkampioenschappen. Deelname aan de rayon kam pioen schap pen wordt bepaald aan de hand van de uitslag bij de regionale wedstrijden. Ne derland is daartoe verdeeld in vier rayons en die elk weer in vier regio's. Texel ligt in regio 101, die bestaat uit alle vereni gingen in Noord-Holland. Rayon 1 is het gedeelte van Nederland boven de grote rivieren. Tijdens de kampioenschappen komen de schutters uit in hun eigen klas se. Verdeeld over dames en heren zijn dat aspiranten, cadetten, junioren, senioren en masters. Met deze laatste benaming worden alle schutters bedoeld van vijftig jaar en ouder, wat eerder veteranen heet ten. De schutters die op de eerste plaats eindigden, gaan automatisch door naar de landelijke bondskampioenschappen. De overige uitslagen worden verwerkt in de landelijke scorelijst, waarvan de beste 24 doorgaan en per klasse worden uitge nodigd voorde landelijke finale. Tijdens de Winteranimal van de Eiland schutters, die op 16 en 17 februari wordt gehouden in het bos bij De Koog, wordt het rayon kam pioen sc hap 3D voor het Ra yon 1 verschoten. Uitslagen rayonkampioenschap Aspiranten Barebow: l.Maya Oxener (407 punten). Cadetten Barebow: l.Jo- nathan Wessling (293). Senioren Bare bow: 9.Kevin Joseph (365). Longbow se nioren: 6.Kees Bakker (368), 9Jan Prins (291), 14.Marja Kampstra (215). Com pound klasse 4: 4.Aad van Gils (503). Re- curvecadetten klasse 1 en 2: 16.Marinka Kampstra (463), 19.Hide Plaatsman (415), 12.Bart-jan Waaijer (149). Recurve klasse 1:12.Gert-Jan Schoorl (539). Recurve klas se 6: 3.Frans Schrama (464). Jaap De Graafbokaal In manege Akenburg wordt zondag een wedstrijd gereden in de mencompetitie om de Jaap de Graafbokaal. De wedstrij den beginnen om 10.15 uur met de dres- suurproef van de eerste acht deelnemers. De tweede groep start om 13.00 uur. De prijsuitreiking vindt direct na afloop plaats, om ongeveer 16.00 uur. Publiek heeft gratis toegang. G-team wint van Zouaven Het G-team van Texel'94 heeft zaterdag met 5-1 gewonnen van Zouaven G1 uit Grootenbroek. Mitchell Kampstra maakte het eerste doelpunt na een goede combinatie met Marcel Verbeeke. Paul Bakker scoorde de volgende, nadat hij alleen voor de keeper kwam. Hij schoot de bal in eerste instan tie tegen de keeper, maar in tweede in stantie was het raak: 2-0. De 3-0 werd een eigen doelpunt voor een speler van Zouaven die een voorzet van Kees van der Vis verkeerd afhandelde. Na rust maakte Verbeeke het vierde doelpunt dankzij een pass van Jan Frans Haveman. Het was vervolgens aan Zouaven om wat terug te doen: een van de spelers haal de vanaf 25 meter hard uit voor een af standsschot dat onhoudbaar bleek voor keeper Peter Breuer. Even later stond Verbeeke opnieuw vrij en greep zijn kans voor een nieuw laag en hard schot. Hij noteerde 5-1 op het scorebord en dat was meteen de eindstand voor het G-team van Texel'94. Omdat de Zouaven te wei nig spelers had, speelde Robin Beekman aan hun kant mee. Het G-team speelt de volgende wedstrijd zaterdag 9 februari om 11.00 uur uit te gen HOSV uit Opmeer. Texel won thuis eerder met 2-1 van die ploeg. Spanning bij klaverjassen De verschillen in de topdrie bij Klaver- jasclub Den Burg worden steeds kleiner. John Vlaming en Eric Jan Geus wonnen de zeventiende speelronde. Er werden in deze wat saaie kaartronde geen hoge scores behaald. Geen enkel koppel wist boven de 7000 punten te ko men, al kwamen Geus en Vlaming er met 6981 punten wel erg dicht bij. Jan Zaal en Hans Westdorp tekenden met 6893 pun ten voor de tweede plaats. Hun start was niet al te best, maar zij wisten zich daarna goed te herpakken. Ook Bart Weijdt en Willem Koomen draaien goed mee in de top. Zij speelden vier redelijk gelijkmatige spelletjes en kwamen tot 6606 punten, ruim voldoende om de tweede plaats vast te houden. Gerda en Freek Veeger behaal den met de niet sensationele score van 6585 punten drie plaatsen winst en stij gen naar de negende plaats. Cees Vinke en Carlo Bos speelden hun 6411 punten gelijkmatig bij elkaar. Het verschil tus sen de hoogste en de laagste partij was slechts 131 punten. Het gemiddelde was met 6158 punten ruim 200 punten lager dan vorige week. Er werden 25 marsen gespeeld. De tweede periode is ondanks de minder goede avond zonder problemen gewon nen door Stark en Tromp. Weijdt en Koo men werden tweede. In dorpshuis De Hof in De Koog beginnen zaterdag de Texelse kampioenschappen biljart. In verband met het 25-jarig jubileum ver zorgt Dick Jaspers, meervoudig kampioen driebanden op Europees en mondiaal ni veau, maandagavond 11 februari vanaf 20.00 uur een demonstratie in De Hof. De zaal is geopend vanaf 19.30 uur. De entree is gratis en als deurprijs wordt een door Jaspers gesigneerde biljartkeu weg gegeven. Er hebben zich 127Texelaars voor de kam pioenschappen aangemeld. Zij zijn goed voor in totaal 234 inschrijvingen in de drie verschillende klassen en gaan in tien dagen tijd uitmaken wie de Texels kam pioenen bandstoten, libre en driebanden worden. Zondag 17 februari, de laatste dag van het evenement, worden de grote finales gespeeld. Voor de Texels kampioen band stoten staat de Jan Zoeteliefbokaal klaar, in de klasse libre wordt gestreden om de Cor Hoogen boom bokaal en de winnaar driebanden mag de Piet de Graaf Trofee meenemen. Het toernooi start zaterdag om 10.00 uur met het bandstoten, gevolgd door het li bre en vanaf vrijdag 15 februari staat het driebanden centraal. Publiek is welkom. www.texelsecourant.nl VRIJDAG 8 FEBRUARI 2013 SPORT KORT Six Nations Cup op De Krim De Nederlandse Darts Bond vaardigt de Nederlandse kampioenen Remco van Eijden en Wesley Harms af naar de Six Nations Cup die deze maand op vakan tiepark De Krim bij De Cocksdorp plaats vindt. Daar nemen de beste spelers van de nati onale teams van Engeland, Wales, Schot land, Ierland, Noord-lerland en Nederland het tegen elkaar op. De darters Jan Dekker, Rick Hofstra, Benito van der Pas en Dennis te Kloese maken eveneens namens Ne derland hun opwachting. Het Nederlands damesteam wordt vertegenwoordigd door Aileen de Graaf, Karin Krappen, Sha ron Prins en Floortje van Zanten. De Six Nations Cups heeft plaats op 22,23 en 24 februari. Het is de eerste keer dat die op De Krim wordt gehouden. Het vakantie park heeft zich de afgelopen jaren met de Texel DartsTrophy gekwalificeerd als een geschikte plaats om te darten. Triatlon Texel snel volgeboekt De belangstelling voor deelname aan de Triatlon Texel is nog nooit zo groot ge weest als dit jaar. Al op de eerste dag van de inschrijving (vrijdag 1 februari) was om 15.45 uur de achtste afstand volgeboekt. Drie dagen later gold hetzelfde voor de kwart afstand. Dit ondanks dat het maxi mum aantal deelnemers met 50 was verhoogd tot 200. Inmiddels is ook bij de estafetteteams (trio's) de limiet bereikt. Via www.wielercomitetexel.nl kunnen liefhebbers zich alleen nog aanmelden voor plaatsing op de wachtlijst. De triat lon vindt plaats op zaterdag 13 juli vanaf 12.15 uur. Laatste boscross Aan de voet van de Fonteinsnol aan de Rozendijk in de Dennen wordt zondag 10 februari de laatste boscross van het win terseizoen gehouden. Er is een ronde van 2,9 km uitgezet, die één, twee of drie keer kan worden gelo pen. Jeugd tot en met twaalf jaar loopt 1000 meter, de D-junioren 1700 meter. Inschrijven kan vanaf 10.15 uur bij Appar tementenhotel Bos en Duin aan de Bak- kenweg. De jeugd start om 11.00 uur, de senioren om 11.15 uur. De prijzen van het klassement zullen uitgereikt worden na het open Texels crosskampioenschap, dat wordt gehouden op zondag 24 februari. Vlinderwinkel Eilandcompetitie Programma dinsdag 12 februari Veld A 19.00 Krim-Tevoko (O) Cocky's 19.45 Kobeko-Cocky's Jumbo 20.30 Jumbo-NIOZl Kobeko 21.15 Warm mop-Randstad NIOZ1 22.00 Pepermolen-Paal 28 Randstad Veld B 19.00 Wessels-Boomgaard NIOZ2 19.45 PFB-NIOZ 2 Wessels 20.30 SIBO-Bonte belevenis PFB 21.15 AH-Falcon Bonte belevenis 22.00 NIOZ3-lmares AH VeldC 19.00 Tevoko (J)-Kapper Otto's 19.45 Otto's-Bar S Tevoko (J) 20.30 Klif 23-Salique BarS 21.15 De Rog-Coos Salique 22.00 Kees de Waal-Moorman De Rog Wedstrijdleiding Kobeko en Albert, tel. 310500. Uitslagen Texelse Autocentrale-De Pepermolen 3-0; Cocky's Kapsalon-NIOZ 1 3-0; Vlinder- winkel-Warmmop 1-2; Randstad-Ju mbo 2-1; Imares-Albert Heijn 3-0; NIOZ 3-PFB 1-2; Landgoed de Bonte belevenis-Bouw- center RAB 3-0; SIBO-Ecotiem 3-0; Boom gaard Bliksemteam-Rabobank 2-1; IBS/ Oele/Schoo-Falcon 2-1; Tevoko Ontwerpt- De Kapper 3-0; Otto's Tweewielershop- Kees de Waal, huis en tuin 0-3; Coos-Tevo- ko Jeugd 0-3; Kapsalon Salique-Krim 0-3; Timmer's Bakkerij-Expotise 2-1. jte van SuperSunday, met verwachte doorkomsttijden. Downloaden kan r.texelsecoura nt.nl

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 7