CULTUUR Klif 23 ook biljartcafé AGENDA Cine^mc3 Texe»! SINCERSOHGWRITER cpexel Mevrouw Tamara Band 0222-312000 www.texelsecourant.nl VRIJDAG 15 FEBRUARI 2013 Texelpop Menig bezoeker van restaurant Klif 23 in Den Hoorn wrijft zich de ogen uit. Pontificaal in de midden staat sinds kort een biljart, bankjes tegen de muur, de zaak is opnieuw ge stileerd en er hangt een andere sfeer. Drie biljartclubs hebben er hun intrek genomen. Menig Hoornder herinnert zich de tijd dat cafés in het dorp hun biljart verruilden voor tafeltjes waaraan ze gasten maaltij den konden serveren. De plaatselijke bil jartclubs verhuisden van de ene naar de andere zaak, om uiteindelijk een stek te vinden in de kantine van Loodsmansduin. Na het vertrek van Henk en Jolanda Knol naar De Koog, kunnen biljartliefhebbers nu weer terecht in eigen dorp. Sieme- Jan Zijm, partner Jannie Hartog en hun medewerkers ontvangen ze met open armen. Het balletje kwam aan het rol len toen buurvrouw Ria Witte en Jolanda Knol, beiden lid van de da mes biljartclub, polsten of Klif 23 hun vereniging geen on derdak wilde bieden. Het zette Sieme-Jan, zelf ook liefhebber van het spelletje, aan het denken. Hij werkt er al een jaar of 35, een periode waarin hij mee hielp de zaak te ontwik kelen. Van eethuis waar vooral pannen koeken werden geserveerd, tot een vol waardig en sfeervol restaurant. In 2002 werd hij zelf eigenaar van de zaak waar het dermate druk kon zijn dat het eten en drinken bijna niet was aan te slepen. Die wilde jaren zijn verleden tijd, ook in Klif 23. Na een gesprek met broer Cor, grondlegger van dit bedrijf, begon het idee om het wat anders aan te pakken vorm te krijgen. Op het groene interieur waren ze inmiddels wel eens uitgekeken en een biljart in plaats van tafeltjes was helemaal zo gek nog niet. De oude in richting ging aan de kant, tegen de ach terwand kwam een stijlvolle bank en ook Finding Nemo en Django Unchained De met een Oscar bekroonde film Finding Nemo keert terug op het witte doek en is deze week te zien in Cinema Texel. Dit adembenemende onderwateravon- tuur volgt de ongelooflijke reis van de overbezorgde clownvis Marlin en zijn jonge zoon Nemo. Zij worden in het Gre at Barrier Reef van elkaar gescheiden als Nemo ver weg in een aquarium op het kantoor van een tandarts belandt. Aange moedigd door Dory, een vriendelijke maar vergeetachtige blauwe vis, begint Marlin aan een gevaarlijke tocht om zijn zoon Nemo te redden. Ook nieuw in Cinema Texel is Django Groepen en artiesten die mee willen doen met Texelpop, kunnen zich tot 22 februari opgeven via info@texelpop.nl. Het festi val wordt gehouden op 15 en 16 maart. Opbrengst bazaar De bazaar die onlangs werd gehouden in De Poort aan de Elemert, heeft ruim €2000,- opgebracht voor het jeugdwerk en de 'vliegende meubelmakers'. Opbrengst collecte De collecte van de Hersenstichting die vo rige week werd gehouden, heeft op Texel €2790,93 opgebracht. Dit is minder dan in 2012 toen meer collectanten actief waren. Mensen die een collectant heb ben gemist en toch een bijdrage willen leveren, kunnen hun gift overmaken via gironummer 860 ten name van Hersen stichting, Den Haag. Het thema dit jaar was hoe mensen die een beroerte hebben gehad een beter leven te geven. elders rond het biljart verschenen sfeer volle zitjes. 'Een metamorfose', noemen ze het zelf. Het (verwarmde) biljart past er goed, stijlvol en van respectabele leeftijd. 'Uit 1920.' Inmiddels hebben de drie biljartclubs uit het dorp er hun intrek genomen. De da mes op woensdag, de oudjes op dinsdag en donderdag de 'jonkies', een benaming die net zonder reden tussen aanhalings tekens staat, er spelen ook enkele zeven tigers mee. Ook de uitbater neemt don derdagavond de keu ter hand en heeft in korte tijd zijn gemiddelde aangescherpt tot 1,3. Waar overigens niet uit mag wor den afgeleid dat hij de hele dag staat te oefenen, in zo'n horecazaak heb je im merswei wat anders te doen. Maar om de verslaggever van deze krant te laten ken nismaken met het biljart, maakt Sieme- Jan graag even tijd vrij en gooit er gelijk een serie van vijf uit. De verandering is bij Hoornders in goede aarde gevallen. 'Tot dusver moesten we het vooral hebben van passanten, maar nu stappen er steeds vaker mensen uit het dorp en van de camping binnen. Je merkt dat er behoefte is aan zo'n dorps café. Laatst zaten ze hier te klaverjassen. Het motto is nu: leder uur van de dag ge zellig genieten.' Wat niet wil zeggen dat de oude, succes volle formule overboord is gegooid. 'Aan de voorkant zijn we wat meer eetcafé, maar we blijven ook gewoon restaurant waar je voor een schappelijke prijs lek ker kunt eten, met aan de achterzijde een mooie serre met uitzicht en terras.' Regionaal geheugen Met een vernieuwde website zet het Re gionaal Archief Alkmaar een nieuwe stap in de digitalisering van het 'regionaal ge heugen'. Op www.regioalkmaaropdekaart.nl wor den rijksmonumenten, opmerkelijke plekken en historische gebeurtenissen uitgelicht. Bovendien kunnen historische kaarten over hedendaagse worden ge legd, zodat te zien is hoe het landschap in de loop der tijd is veranderd. Mensen uit Noord-Kennemerland, de kop van Noord-Holland en westelijk West-Fries land kunnen meebouwen aan de site en herinneringen aan een gebeurtenis en af beeldingen aan de kaart toevoegen. Van Kooten in Klif 12 In Klif 12 in Den Hoorn is zaterdag 23 fe bruari Marjolijn van Kooten te zien met de voorstelling 'Wanneer wordt het leuk?' Voor het publiek is het al leuk, nu voor Marjolijn van Kooten nog. Zij is ontevre den. Het leven bevalt haar maar matig, maar ze troost zich met de gedachte dat haar huidige leven nog niet haar echte leven is. Daar is het te sneu voor. Haar goedbedoelende therapeut doet zijn best, maar of ze zich laat helpen... Voorlopig vermaakt ze haar publiek met een flinke dosis zelfspot, droge humor en ontroe rende liedjes. Ze vindt haar humor in her kenbare dagelijkse dingen, denkfouten en de onhandige manier waarop mensen soms met elkaar omgaan. Marjolijn van Kooten won in 2010 een tweede prijs op het Amsterdams Kleinkunst Festival. De voorstelling begint om 20.30 uur, de toe gang bedraagt €16,-. Unchained, genomineerd voor Oscars voor mannelijke bijrol, scenario, cinema tografie en geluidsmontage. Django en Broomhilda worden tijdens de periode van de slavenhandel verkocht aan ver schillende eigenaren. Terwijl Broomhilda haar nieuwe situatie leefbaar probeert te maken, wordt Django bevrijd door een premiejager, die hem de fijne kneepjes van het vak wil leren. Als Django op pad gaat om Broomhilda terug te vinden, blijkt zij in bezit van een meedogenloze plantage-eigenaar die berucht is om de vreselijke slaven praktijken die hij erop na houdt. Een volledig filmprogramma is te vinden in de agenda elders in deze krant. Zomerkampen Bij Ecomare worden deze zomer twee jeugdkampen gehouden, een voor kinde ren tussen 8 en 11 jaar en een voor jonge ren tot 16 jaar. De zomerkampen duren vijf dagen. In deze periode wordt de natuur van Texel grondig verkend. Ook krijgen de kinderen een voorkeursbehandeling bij Ecomare. Geslapen wordt in een groepsverblijf mid den in het bos, de begeleiding wordt ver zorgd door vrijwilligers en medewerkers van Ecomare. Het kamp voor de jongste jeugd duurt van maandag 22 tot en met vrijdag 26 juli, dat van de oudere jeugd van maandag 29 juli tot en met vrijdag 2 augustus. Deelname kost €260,-, aanmel den kan via christinekoersen@ecomare. nl. Vrouwenbond FNV De FNV vrouwenbond houdt dinsdag 19 februari een praatavond met als hoofd thema de belastingaangifte 2012. Tips worden gegeven en vragen beant woord door Betty de Leeuw en Annie Dogger. Ook andere onderwerpen kun nen aan de orde komen, aan de hand van zaken die de bezoekers meebrengen. De bijeenkomst wordt gehouden in De Poort aan de Elemert in Den Burg en begint om 20.00 uur. Zaterdag 16 februari ig.oo uur Diner Cabaret: "Revue Menu" Een nieuw programma meteen nostalgisch tintje... Maar wel an no 2013! 4-gangen diner, inclusief de show €49,50, evt. kindermenu €24,75. (reserveren gewenst) Zaterdag 23 februan Cabaret Maijolijn van Kooten met "Wanneer wordt het leuk?" 'Van Kooten doet denken aan Brigitte Kaandorpomdat ookzij de lach aan haar kont heeft hangen en haar humor vindt in tragieken onhandigheid.' (De Volkskrant) Aanvang 20.30 uur, entree €16,00 (diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst) :22 - 319633 of reserveer online info@klif12.nl www.klif12.nl Django unchained Django Unchained speelt zich at in zuiden vdn de verenigde Staten, twee jaar voor Django. Django is een slaat wiens heftige verleden met zijn voormalig eigenaren ervoor zorgt dat hij oog in oog tornt premiejager Dr. King Schultz. Schultz is op jacht mootaaaaige geotoeaers Brittle en alleen Django kan hem naar de gebroeders leiden. De onorthodoxe Schultz verwerft Django met de belofte hem te bevrijden gebroeders Britte Ushi Must Marry doldwaze tomedie moet Ushi Hirosaki, het populaire typetje van Wendy Dijk. volgens de Japanse traditie voor haor 30e 45 10.00/ 18.45 10.00/18.40 ]600/1845 16.00/18.45 16.00/18.45 Ushi Must Marry O® Vtysfery Movie Finding jx - www.proefenervaartexel.nl - Wanneer: Zondag 17 februari 2013 Waar: Het Schoutenhuys Vismarkt Den Burg Tijdstip: 16:00 -17:30 uur [deur open 15:30 uur) Entree: e 7,50 voorverkoop (010,00 bij de deur) Indien u meteen reserveert om aansluitend te genieten van de 'Gerechies van de Schout' in het Schoutenhuys krijgt u de entree 7,50) retour. Om kaarten te reserveren bel met De Lindeboom op 0222-312041 of mail naar: info@lindeboomtexel.nl Voor een veilige avond uit!

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 13