taxeare NIEUWS oTatenhove zaterdag-/ vakantiekracht Zwaneveld en Moree winnen in achttiende speelronde Ervaringen met maïs onder folie Auto te water door gladheid Ruiter- en Mensport Martha hoeve Texel 3,00 Landgoed Hotel j TEXEL} I Wij zoeken per direct: Zelfstandig werkend kok Creativiteit,flexibiliteit ervaring gewenst. Dienstverband: 35-40 per week. Wij bieden een leuke,uitdagende baan en een aangename werkomgeving met jonge, enthousiaste collega's. Salariëring en arbeidsvoorwaarden volgens CAO Horeca. Sollicitatiegesprek: Joram van der Spek Tel. 0222-317274 info@hoteltatenhove.nl Bosrandweg 202,1796 NK, De Koog - Texel Binnenkort hebben wij plaats voor een Wij zijn op zoek naar een scholier voor de zaterdagen en de schoolvakanties Heb je zin om bij ons te komen werken? Kom langs of bel voor een afspraak. Tel. 312966 Tiny Zwaneveld en Piet Moree hebben de hoogste score behaald in de achttiende speelronde van Klaverjasclub Den Burg. De hoogste scores vielen onderin het klassement, waardoor er in de top niet veel verschuivingen waren. Tromp en Stark blijven aan het roer. Zwaneveld en Moree waren tot nu niet erg op dreef en bivakkeren steeds tamelijk onderin het klassement. Deze week ging echter alles naar wens. De basis werd met bijna 2100 punten gelegd in het eerste spel en met drie bovenmodale spelletjes werd de rondewinst veilig gesteld. Zij be haalden 7320 punten en stijgen naar de veertiende plaats. Lieuwe van der Veen en Co Koomen werden tweede en wisten daardoor weer min of meer aansluiting te vinden bij de top. Ondanks de opening van 2100 punten kwamen zij net iets te kort voor de rondewinst en eindigden op 7247 punten. Theo Stoelinga moet het al een tijd doen zonder vaste maat Frans Westenbrugge, maar deze week had dat geen nadelige gevolgen. Zij behaalden de derde plaats met 6762 punten en handhaven zich als zestiende. Peter van Heerwaarden en Huug Snoek kwamen tot 6643 punten en bleven daarmee de aanvoerders van een grote middenmoot. Frans Bos en Corry van der Slikke deden een goede poging eindelijk van de laatste plaats af te komen. Aan de score lag het niet, die was met 6511 punten gewoon goed. Maar ook de concurrenten deden het onderin goed. Het gemiddelde was met 6218 punten wat beter dan de afgelopen weken. Er werden 25 marsen gespeeld. Historisch blad Directeur Paul Post van het Regionaal Archief Alkmaar, wethouder Eric Hercu les en voorzitter Elco Vermeulen van de Historische Vereniging Texel onderteken den donderdag de samenwerkingsover eenkomst waarin geregeld wordt dat de uitgaven van de Historische Vereniging worden gescand en gepubliceerd op de site van het regionaal archief, www.ar- chiefalkmaar.nl. Frisfeest In discotheek De Toekomst in De Koog wordt zaterdag 16 februari het eerste frisfeest van het seizoen gehouden, ge organiseerd door Boy van Dijk, leerling op de OSG. Het feest heeft als thema Project Fris - The Ganglamb Spring Edition. De muziek wordt verzorgd door DJ Rob from Holland, het feest duurt van 20.00 tot 23.00 uur. Roken en alcohol zijn taboes, de minimumleeftijd is 12 jaar. Toegang bedraagt €5,-, het eerste drankje is gratis. Time Out Tijdens de voorjaarsvakantie is jongeren centrum Time Out aan de Wilhelmina- laan in Den Burg extra open. Van dinsdag 19 tot en met zaterdag 23 februari is er elke dag iets te doen, van een meiden avond tot een toernooien parcours. Een programma is te vinden in de agenda van deze krant. Van der Linde naar nationale wedstrijd Eva van der Linde heeft dit weekend op de regionale kampioenschappen dressuur die in Benningbroek werd gehouden een startbewijs verdiend voor het nationaal kampioenschap dressuur. Van der Linde reed met Belle Lady Texel naar een eerste plaats in de klasse ZZ- licht, waar ze 65,57 procent behaalde. In de Kür op muziek eindigde ze met 64,13 procent op de vijfde plaats. Daarmee eindigde ze in het overall-klassement als tweede, waardoor zij door mag naar de landelijke wedstrijden. Priscilla Noorlander reed op Cordoba in de klasse Ml en eindigde als twaalfde. Met Dionisos werd ze tweemaal derde in de L2. In de eerste proef behaalde ze 190/206 punten, bij het overkampen 192/194 punten. Daarmee werd ze eerste reserve bij de nationale kampioenschappen. Jo- rieke Meijer reed met Meelehoeve's Bur berry Brown mee in de M2. Ze behaalde 177/164 punten in de eerste proef, wat niet genoeg was om in aanmerking te ko men voor het overkampen. Al tijdens de groei van het gewas was dui delijk dat bij de 25 hectare snijmaïs die vorig jaar onder folie werd gezaaid, niet ieder perceel een topopbrengst zou gaan leveren. Dit was te zien aan de ontwikkeling van de planten. De be wortel ings mogelijk heden waren niet overal optimaal en verdichte lagen in de bouwvoor zorgden ervoor dat wortels te oppervlakkig ble ven groeien. Hierdoor konden er minder voedingsstoffen en minder water door de plant worden opgenomen, wat korte ma- isplanten met een kleine kolf tot resultaat had. De oorzaak van deze tegenvallende opbrengsten moet gezocht worden in de bouwvoor, die tijdens het zaaien nog te nat was. Op de percelen waar zaaibed en ondergrond wel goed waren, werden goede opbrengsten en voedingswaardes verkregen. Deze gewassen waren boven dien twee tot drie weken eerder rijp en geschikt om te oogsten. Dit heeft grote voordelen bij een natte herfst. Gezien deze ervaringen is besloten om ook in 2013 een deel van de snijmaïs on der folie te zaaien. Hierbij wordt op de zelfde manier gewerkt als in 2012, wat betekent dat gezamenlijk folie wordt besteld. Vorig jaar werd gezaaid door een loonwerker van het vaste land. Dit bete kende dat de gehele oppervlakte achter elkaar ingezaaid moest worden. Dit jaar hoeft dat niet omdat voor het zaaien een Texelse loonwerker is gevraagd. Maïstelers die onder folie willen zaaien en zich bij de gezamenlijke aanpak willen aansluiten, kunnen zich melden bij Theo Hin, tel. 318244. Langs de Hemmerkooi voorbij de kruising met de Kooiweg raakte gistermiddag als gevolg van de gladheid een auto te water. Er zat één vrouw in en zij kwam er, zo als het zich liet aanzien, goed vanaf. De vrouw werd voor de zekerheid onderzocht door medewerkers van de ambulance. De brandweer was eveneens gealarmeerd, maar die hoefde ter plekke weinig meer te doen. Het was als gevolg van de ijzel erg glad op de weg. Medicijnen Zeven leerlingen van de OSG zijn vorige week een dag lang geschorst voor het misbruik van medicijnen. Zij hadden op school Concerta en Ritalin, medicijnen voor ADHD, geslikt en dat werd niet geto lereerd. Na de schorsing sprak de leiding van de school met de leerlingen over hun gedrag. ADMINISTRATIEKANTOOR X Bedrijfsadministraties voor MKB/ ZZP-ers X Verzorgen aangiften Omzet- en Inkomstenbelasting X Detachering als Administrateur/ Boekhouder Maak vrijblijvend een afspraak voor een kennismakingsgesprek met Remco Geel. ïgen appartementei inlevering v i de 2' voor Alleen tegen i deze bon igen inlevering deze bon Alles voor paard, pony, hond, kat konijn en zelfs koe en schaap! V Bestel op internet, betaal v..'I en haal bij Martha Hoeve! Openingstijden: Mk Schilderweg 251°, dit/mvr. 13.00 - 17.00 uur. Oudeschild, za. 10.00 - 17.00 uur. Tel: 06 133 177 03 mtowI ;i itT/mre ri/itan^iiïïiMfrT^ ZEEVISHANDEL SPAKENBURG Iedere maandag op de markt in Den Burg opening nieuwe visverkoopwagen (een winkel op 4 wielen) Ouderwets Gerookte Makreel per stuk Warm gebakken Sliptong 1per stuk 6 voorC 5,00 De lekkerste van Nederland T 0222-365790 E taxcare@kpnmail.nl M 06-54294368 W www.tax-care.nl Woning naar uw wensen Is het uw droom een huis of vakantiewoning te bouwen? Naar eigen ontwerp, gebouwd met duurzame materialen op uw ideale locatie en voor een prijs die zeker binnen uw budget past? Het kan nu met Freco Huis. Ons familiebedrijf bouwt al ruim 30 jaar hoogwaardige woningen op maat. Geheel naar wens uitgevoerd en op basis van houtskeletbouw. Benieuwd naar de mogelijkheden? Bezoek onze website of bel ons op 0224 59 16 19. www.frecohuis.nl Witte Paal 312 1742 LD Schagen T: (0224) 59 16 19

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 8