Nieuw: Texelse whisky AGENDA Cinpmd Te^xe»! *V CULTUUR himetmm cirs oio ÏRMUL 0222-312000 BW— Muziek en dans Bij Artex gaan dinsdag 26 februari cursus sen 'peuterdans' en 'muziek voor peuters' van start. Muziek voor peuters is bedoeld voor peuters (1-3 jaar) en hun (groot-) ouders. Tijdens de lessen wordt veel ge zongen en wordt muziek gemaakt op eenvoudige instrumenten. Bij de cursus peuterdans laten de deelnemers zingend en dansend alle lichaamsdelen bewegen. Muziek voor Peuters begint om 9.15 uur, peuterdans om 10.00 uur. Geïnteresseer den kunnen de eerste les vrijblijvend mee- doen.Voor meer informatie, ww.artex- texel.nl of tel. 313493. Medicijngebruik Voor mensen die vragen hebben over medicijnen en medicijngebruik verzorgt apotheker Jan Klok de komende weken in formatiebijeenkomsten. Deze worden ge houden in het eigen dorpshuis, maandag 25 februari in De Cocksdorp, woensdag 27 februari in De Koog, donderdag 28 fe bruari in Oosterend en dinsdag 12 maart in Den Hoorn. De toegang is gratis. Voor meer informatie, tel. 312696 of welzijn@ texelswelzijn.nl. Voorlichting autisme In samenwerking met het Steunpunt Au tisme verzorgt MEE Noordwest-Holland donderdag 14 maart een voorlichtings avond voor ouders van kinderen met een autismespectrumstoornis die van het re guliere basisonderwijs naar het vervolg onderwijs gaan. De bijeenkomst wordt gehouden in het regiokantoor van MEE aan de Prins Hendriklaan in Den Helder en duurt van 19.30 uur tot 21.00 uur. De toegang is gratis. Aanmelden kan via tel. 088-6522522. Cursus gastheerschap Voor het vijfde achtereenvolgende jaar verzorgt het nationaal park Duinen van Texel in maart een cursus gastheerschap. Deze cursus is bedoeld voor ondernemers die hun gasten aanvullende service en optimale beleving van Texel willen bie den. Tijdens de cursus komen de verschil lende natuurgebieden van Texel aan bod. Onder begeleiding van deskundigen gaan de deelnemers aan de slag met het in ventariseren van de mogelijkheden in de omgeving van het eigen logies. Zo kunnen wandel- en fietstochten worden ontwor pen die vanuit het eigen bedrijf starten. Deelnemers die de cursus gevolgd heb ben, worden 'Gastheer van het Nationaal Park'en ontvangen een bewijs in de vorm van een gevel bordje en een certificaat. Verder krijgen deelnemers de beschikking over diverse mogelijkheden en materia len om de gasten van dienst te zijn in de voorlichting. De cursus wordt gegeven op dinsdag 19, donderdag 21 en dinsdag 26 maart, steeds van 13.00 tot 17.00 uur. Deelname kost €50,-. Voor aanmeldingen en meer informatie: Pierre Bonnet, tel. 317458 of m.mulder@ivn.nl. Profielwerkstukken Examenleerlingen van HAVO en VWO van OSG De Hogeberg presenteren dinsdag 26 februari hun profielwerkstuk. Gedurende het examenjaarwerken eind examenleerlingen HAVO en VWO indivi dueel of in groepjes in totaal tachtig uur aan het profielwerkstuk, het afsluitende werkstuk van hun schoolcarrière. De pre sentaties vinden plaats in de vorm van mondelinge voordrachten van tien minu ten, posterpresentaties of andere vormen van presentatie. De presentaties worden daarbij beoordeeld door een jury, die aan het einde de prijswinnaar bekend maakt. De presentatie-avond wordt gehouden in het gebouw aan de Haffelderweg en duurt van 19.00 tot ongeveer 21.30 uur. Op reis met ANBO De Anbo-reis wordt dit jaar gehouden van 28 juni tot en met 7 juli en voert die dagen naar Salzburgerland in Oostenrijk. De deelnemers logeren in een hotel in het centrum van Flachau bij Salzburg. Er wor den uitstapjes gemaakt naar onder meer Berchtesgaden, Königssee en Salzburg, Zeil am See, de Krimmler waterval en de SaIzkammergut. Opgeven kan tot 1 maart bij Roelie Bakker (tel. 365952) en Guus Witte (tel. 314171). DISTILLEERDERIJ NOG OP ZOEK NAAR AANDEELHOUDERS Distilleerderij De Lepelaar op De Bonte Belevenis nabij Den Hoorn is op zoek naar in vesteerders die geld willen steken in de ontwikkeling van Texelse whisky. De eerste proefbrouwsels zijn inmiddels bijzonder goed ontvangen. De Lepelaar heeft enkele gewaardeerde dranken in productie, waaronder Texelse jenever, kruidenbitter, koffie- en cranber rylikeur. Het ontwikkelen en produceren van deze dranken is de passie van Joscha Schoots, die een opleiding levensmid delentechnologie achter de rug heeft. In 2009 begon hij met de ontwikkeling van een Texelse whisky, een drank gestookt van gemout graan, die tenminste driejaar moet rijpen in eikenhouten vaten. Bij ge brek aan deze (dure) vaten werden de eer ste proefbrouwsels gelagerd met toevoe ging van eikenhout snippers. Ze werden onlangs samen met de Hoornder whisky kenner Willem Ham geproefd. Ham, die met 2300 Schotse single malts de groot ste collectie whisky ter wereld heeft, was enthousiast over de smaak. 'Het is puur, zonder bijsmaak en complex. Je voelt dat het zuiver is.' Uit verschillende varianten kozen Ham en Schoots de meest ver wachtingsvolle. Dit jaar wil Schoots met de productie beginnen, de eerste flessen Texelse whisky zouden dan over driejaar gebotteld kunnen worden. Daarbij is het wel de bedoeling het proces kleinschalig te houden. Omdat de kost voor de baat uitgaat en er nu geïnvesteerd moet wor den terwijl pas over driejaar inkomsten te verwachten zijn, is Schoots op zoek naar aandeelhouders die het mogelijk maken de distilleerderij verder uit te bouwen. Zo moeten capaciteit en opslagruimte wor den uitgebreid en de nodige eikenhouten vaten worden aangeschaft. Aandeelhou ders krijgen hun dividend uitgekeerd in de vorm van flessen whisky. Na drie jaar krijgen ze anderhalve liter van drie jaar oud, na vijfjaar nog eens anderhalve liter van vijfjaar. Mensen die hier geen prijs op stellen, kunnen hun investering in baar geld terugkrijgen. Een aandeel kost €100,-. Voor zover bekend, is de whisky van Schoots de zesde single malt whisky die in Nederland wordt gestookt. De twee meest bekende zijn Millstone van Zuidam en Fryske Hynder uit Bolsward. Dian Liesker in Klif 12 In Klif 12 in Den Hoorn is zaterdag 2 maart de voorstelling 'Dan blijf ik verdomme hier'van Dian Liesker te zien. Liesker, een grappige vrouw vol droge hu mor met een prettige intelligentie, doet haar best misantroop te zijn. Maar het lukt haar niet. Ze komt er maar niet ach ter of ze gek is in een gewone wereld, of gewoon in een gekke wereld. Ze zoekt het bij zichzelf maar gaat ook met gevaarlijk gemak over haar eigen grenzen en die van anderen heen. Ondanks alles wil ze de mensheid steeds opnieuw een laatste kans op redding bieden. De juiy van Ca- maretten vergeleek Liesker in 2012 met Virginia Wood. De voorstelling begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €16,-. Waargebeurd verhaal over tsunami verfilmd In Cinema Texel is deze week The Impossi ble te zien, die het onvoorstelbare, maar waargebeurde verhaal vertelt van een familie die de tsunami van 2004 mee maakte. Maria en Henry gaan tijdens de kerstva kantie naar Thailand, om samen met hun drie zoontjes te genieten van dit tropische paradijs. Maar op 26 december, de dag na kerst, verandert een rustige ochtend aan het zwembad plotseling in een nachtmer rie als door een aardbeving in de Indische Oceaan een gigantische muur van water ontstaat die op hen afkomt en niets dan wanhoop en vernietiging achterlaat. In 3D is te zien 'Zambezia: De Verborgen Vogelstad'. In deze avontuurlijke anima tiefilm maken we kennis met de jonge valk Kai, een impulsief, maar dapper vo geltje. Wanneer hij hoort van Zambezia, een grote vogelstad aan de rand van een enorme waterval, heeft hij maar één mis sie: zo snel mogelijk richting de beroemde plek. Zambezia is een vrolijk en spannend avontuur voor het hele gezin. Dinsdagmiddag zijn er seniorenvoorstel lingen, waarbij het licht bij binnenkomst hoger staat en het geluid van de film zachter is. Toegang bedraagt - inclusief kofifie en koek - €7,-. Te zien zijn The Im possible (14.00 uur) en Ushi Must Marry (14.30 uur). i uitstek geschikt i inste kijkertjes! Speciaal Toegangsprijs is slechts i vertonen1 The Impossible 2004 meemaakt. en Henry gaan tijdens de kerstvakantie naai Thailand, i drie zoontjes genieten van dit tiopische pdiddijs. Mdc Mystery I Zambezid: De Verbolgen Vogelstad 3D Finding zaal open 21.30 uur Voor een veilige avond uit! Zaterdag 23 februari Caba ret Marjolijn van K ooten niet j 'Wanneer wordt het leuk?" Van Koatendoet denken aan Brigtte Kaandorp omdat ookajde ladi aan haar kont heeft hangen en haar humor vindt in tracpeken onhan digheid' (De'Vbfcsfcrant)Aanvang 20.30 uur, entree €16,00 (diner voorafmogelijlc, reserveren gewenst). Zaterdag 16 februari 19.00 uur Diner Cabaret "Revue Menu" Een nieuw programma met een nostalgisch tintje.Maar wel anno 2013! I ^■gangendiner, inclusief des.hcw£49,50, evt. kindermenuf24,75. (reserveren gewenst} Zaterdag 2 maart »!•- Cabaret Dian Liesker met "Ik blijf verdomme hierl" Een grappige droge bumorvole vrouw met een prettige irrtel ligen- tie .Een programme over machtetcosheki, ergernis en cavia's. Aanvang 20.30 uur, entree: ei6,oo. Diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst, aanvang cabaret 20.30 uur. 0212-319633 of reserveer online! inf0@klifr2.nl "www.klif12.nl AANVANGSTIJDEN: TICKETS EN INFO: www.cinematexel.nl ii Zambezia: De Verborgen Vogelstad 3D >ulsief, maai dappei vogeltje. DINSDAG 26 FEBRUARI MANNENAVOND

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 15