m S-.w SPORT Royale winst Texel '94 op DWOW Onverdiende nederlaag voor SVO Koppelenduro mountainbikers Gehandicapt ZDH is kansloos Strender dropping met luchtje SPORT KORT Texel'94 boekte zondagmiddag een dikke 5-0 overwinning op DWOW. De eerste goal liet een klein half uur op zich wachten, maar nadat Joren Bakker de score had geopend, was er geen houden meer aan. Na de zege op de ploeg uit Wieringer- werf staat de formatie van Marcel Ris na dertien gespeelde wedstrijden - de helft van de competitie - op een keurige derde plaats onder nummer twee Con Zelo en koploper JVC. Thuisopeigenveldbegon Texel '94 aa n va I- lend tegen de gasten en kreeg vroeg in de wedstrijd na zeven minuten reeds de kans om de score te openen. De kopbal van een van de voorwaartsen was echter te hoog gericht en verdween over de lat. Een minuut of vijf later richtte Jesper Ar kenbout net iets te hoog om de DWOW- keeper het nakijken te geven. Het schot ging rakelings over. Al snel bleek dat de tegenstander naar het eiland was gekomen voor één puntje, want ze legden vanaf het begin het accent op de verdediging. Voor de Texelse aanval lers was het daarom niet gemakkelijk ope ningen te creëren. Na ruim een kwartier mikte Joren Bakker na een rush naast het vijandelijke doel. Texel '94 zette de tegenstander flink on der druk, maar bracht in het vervolg van de wedstrijd te veel kansen om zeep. Hier door bleef het spannend. De tegenstander kwam zelden in het Texelse strafschopge bied. Na een klein half uur bracht Joren Bakker de stand op 1-0. De vrije trap van Ralph Slik belandde op de penaltystip en werd tegen de binnenkant van de paal gekopt. Voor de Texelse spits was het een koud kunstje de bal binnen te tikken. Tien minuten later was het weer raak. Jo ren Bakker stond op de juiste plaats om de voorzet van Sander de Haan op de juiste manier af te ronden (2-0). Direct na het begin va n de tweede helft kregen de eilan ders kansen de voorsprong te vergroten. Door onnauwkeurig spel lukte het niet om te scoren. De tegenstander probeerde de aansluitingstreffer te scoren door meer naar voren te voetballen. Texel '94 deed er een tandje bij. Vervolgens scoorde Lesley Koning in de 63e minuut de derde Texelse goal (3-0). Texel draaide weer op volle toeren. Pim de Lugt zette in de 71e minuut 4-0 op het scorebord. Vier minuten voor het einde scoorde Sander de Haan na een voorzet van rechts 5-0. Een spectaculaire afsluiting van de wedstrijd vormde de sierlijke save van Alexander Smit na een doelpoging van een van de spitsen van DWOW. Met de overwinning van Texel'94 op DWOW uit Wieringerwerf staat de forma tie van Marcel Ris na dertien gespeelde wedstrijden - de helft van de competitie - op een keurige derde plaats onder num mer twee Con Zelo en koploper JVC. De Texelaars moeten nog uit en thuis te gen Con Zelo en JVC komt nog naar het eiland. Volgende week speelt Texel de uit wedstrijd tegen het fysiek sterke Nieuwe Niedorp. Wielersport Texel houdt zondag 24 maart op het percours aan de Biesbosweg een koppelenduro voor mountainbikers. Hier bij gaat het om de prestatie als duo. De MTB Enduro is een twee uur durende uithoudingsproef, die wordt gereden over een lang en uitdagend parcours. Door het succes van de koppeltijdrit en om de en- duro aantrekkelijker te maken is besloten uitsluitend duo's te laten starten. Elk duo rijdt om beurten op het parcours, in de wisselzone kunnen ze elkaar aflos sen door de transponder door te geven aan de 'buddy'. Wisselen mag zo vaak als gewenst, maar minimaal één keer zijn. Behalve conditie vergt het ook tactisch inzicht. Bij de wisselzone komt een tent te staan, waarin het gezellig en goed toe ven is voor zowel de deelnemers als de toeschouwers. Deelname is vanaf 12 jaar mogelijk, alleen voor leden van Wieler sport Texel en bovendien gratis. Opgave via wedstrijdcommissie@wstexel.nl. De wedstrijd begint om 10.00 uur. De wedstrijdcommissie is nog op zoek naar tijdwaarnemers. Wie affiniteit heeft met computers en wielrennen en het leuk vindt om te helpen, kan mailtje sturen naarwedstrijdcommissie@wstexel.nl. SVO heeft een onverdiende nederlaag ge leden tegen laagvlieger Bergen geleden. De ploeg gaf binnen twee minuten een zeker lijkende voorsprong uit handen, de eindstand werd 1-2. SVO begon met een selectie van dertien man, met - net als vorige week tegen Vel- sen - Bart Tuitman en Dave Witte op de bank. Al vanaf het begin werd de tegen stander onder duk gezet, wat een groot overwicht en enkele goede kansen tot gevolg had. Na een half uur gaf Martijn Drijver een voorzet vanaf de rechterkant en kon de ingelopen Dennis Daalder de bal in de loop subtiel achter de doelman van Bergen tikken en daarmee de score openen. Deze voorsprong was verdiend, maar omdat enkele prima kansen daarna niet werden benut, bleef het tot de rust slechts 1-0. Ook in de tweede helft was SVO de bo venliggende partij, hoewel het spel vaak stil lag in verband met vermeende bles sures van spelers van Bergen. Hoewel zij constant bezig waren de tegenstander uit zijn spel te halen en veelvuldig massaal commentaar op de leiding gaven, kwam Bergen bij de eerste en enige aanval in de gehele wedstrijd plots op 1-1. SVO raakte van slag, wat niet beter werd toen amper een minuut later de invaller bij Bergen vanaf de rand van de zestien meter vrij mocht uithalen. Hij deed dit fraai en zorg de voor de onverdiende 1-2. SVO probeer de met man en macht in ieder geval de gelijkmaker te forceren, maar faalde bij de vele kansen in de afwerking en had pech bij dubieuze beslissingen van de scheids rechter. Zodoende eindigde de wedstrijd in mineur. 'Het is erg teleurstellend om op deze manierte verliezen', merkte de coach na afloop op. 'Je moet bij rust al gewoon met 3-0 voor staan, dan is er niks aan de hand.' Verlies voor Mareis De jeugd U18 van basketbaivereniging De Mareis heeft met 81-59 de uitwedstrijd tegen Zaandam verloren. Dat Zaandam over een goed team be schikt, bleek wel uit de uitslag van de vori ge wedstrijd, 32-102. De Mareis koos dan ook voor de zoneverdediging, want zou man-tegen-man compleet worden weg gespeeld. Verdedigend ging het goed, het team stond als een huis en er werd weinig ruimte weggegeven. De Mareis miste al leen een goede guard, om de verdediging van de tegenstander open te breken. Nu hing er veel van Joost Venneker af, die 35 punten scoorde. De andere spelers kregen gewoon de ruimte niet om te tot scoren te komen. Alleen het laatste kwart werd gewonnen, met 10-11, de rest van de wedstrijd kwam De Mareis gewoon tekort. Een door personele problemen geplaagd ZDH heeft zondag een kansloze neder laag geleden. Op het kunstgras van Duin rand S in Schoorl werd het 4-1 voor de thuisploeg. De Hoornder keeper Daniël Bakker behoedde zijn team voor een gro tere nederlaag. ZDH miste basisspelers Jelmer Bomas, Hi- dde Struick en Jonas Leenhouts. Routinier Joost van Heerwaarden was opgeroepen om de verdediging te leiden. Recreant Sean van Heerwaarden viel halverwege de tweede helft in. Al snel werd duidelijk dat ZDH een moeilijke middag tegemoet ging. De aanvalsgolven van Duinrand S volgden elkaar in hoog tempo op. Omdat de spitsen van de thuisploeg aanvankelijk niet bij de leswaren en keeper Bakker wél, bleven treffers uit. Halverwege de eerste helft werd het na een snelle combinatie toch 1-0 en amper twee minuten later ook 2-0. Pas daarna kwam ZDH af en toe aan voetballen toe en kreeg de ploeg zelfs kansjes. Mike de Bruijn onderschepte een terugspeelbal, maar kon net niet scoren. Ook aanvoerder Remco Boogaard was dicht bij een treffer, terwijl een vrije trap van Daan Wessels een beter lot had ver diend. Na rust schoof trainer Gerard Boogaard een middenvelder door naar de voorhoe de, met de bedoeling de achterhoede van Duinrand S onder druk te zetten. Dat had enig succes, want hoewel de thuisploeg zich nog steeds weinig zorgen hoefde te maken, kreeg keeper Bakker het wel iets rustiger. Na tien minuten kreeg ZDH de genadeslag. Voorstopper Hans Berbée stapte zijn tegenstander op de hakken en hoewel er geen opzet in het spel was, floot de scheidsrechter voor een penalty. Deze werd feilloos benut. Ook in het vervolg bleven de Hoornders hard werken en le verden ze een alleszins acceptabele pres tatie. Het was echter Duinrand S dat een kwartier voor tijd 4-0 scoorde. Vijf minu ten voor het einde kwam toch de beloning voor ZDH, toen De Bruijn de bal uit een pass van Wessels langs de keeper schoot. Het werd zelfs nog bijna 4-2. De opge- stoomde rechtsback Peter Zijm kwam na een mooi een-tweetje in kansrijke positie, maar hij miste het doel. ZDH zakte door dit verlies een plaats op de ranglijst, maar lijkt zich nog geen grote zorgen te hoeven maken over degradatie. Zondag spelen de Hoornders thuis tegen DTS. Rondje Amstelmeer DOK TOER, de toerafdeling van Wielerver eniging DOK uit Den Helder houdt zondag 10 maart de groepsfietstocht 'Kleintje Amstelmeer'. Vertrek om 9.00 uur bij de kantine van DOK aan de Guldemondweg in De Schooten, deelname is gratis, voor- inschrijven niet nodig. De route is zestig km lang, een valhelm is verplicht. Spoken, feeën, pakkers en andere bijzon dere verschijningen zaterdagavond in de Dennen, waar Oosterenders hun jaarlijkse dropping hielden. Groepjes deelnemers werden losgelaten in het gebied dat werd begrensd door de Rozendijk, de Westerweg, de Randweg en de Botgrasweg. In donker moesten allerlei opdrachten worden uitgevoerd. Zo moest een teentje knoflook naar binnen worden gewerkt en als dat van mond tot mond gebeurde, leverde dat extra punten op. Wie het geluk had tegen een spook aan te lopen, zag ook de score hoger worden. Maar bij een tweede ontmoeting met het zelfde spook werden punten in mindering gebracht. In hun jacht op zoveel mogelijk punten moesten de deelnemers behoed zaam te werk gaan. Het grootste gevaar kwam namelijk van de 'pakkers', snelle premiejagers die per fiets en met schijn werpers door het bos raasden, op jacht naar deelnemers. De schrik zat er goed in, want bij het min ste of geringste vermoeden dat er een pakker in de buurt was doken ze de strui ken in of een al dan niet droge sloot. De dropping eindigde in het dorphuis en was georganiseerd door de feestcommissie. Een groep deelnemers overlegt in de Dennen over een opdracht. www.texelsecourant.nl DINSDAG 5 MAART 2013 Lesje effectiviteit voor SV De Koog In een sportieve wedstrijd is het De Koog niet gelukt om in Egmond punten te pak ken. Al vanaf de eerste minuten zat Sint Adelbert er boven op en De Koog, dat onrustig speelde, had hierop geen ant woord. De eindstand werd 5-1. De Koog mag blij zijn dat de achterstand een half uur werd uitgesteld, want al na een kwartier had de ploeg op 2-0 kunnen staan, ware het niet dat de lat dit voor kwam. In de 33ste minuut was het ech ter wel raak toen slordig balverlies op het middenveld en een onnodige overtreding Sint Adelbert een verdiende voorsprong opleverde uit een prima genomen vrije trap. Vlak voor rust maakte Sint Adelbert bovendien 2-0. In de tweede helft kwam De Koog was agressiever voor de dag en werd wat meer 'naar voren' gespeeld. Daardoor wist de ploeg enkele kleine kansjes te creëren. Maar De Koog bleeg slordig spe len, waar de tegenstander dan weer van wist te profiteren en 3-0 scoorde vanuit een counter. In de 57ste minuut kwam De Koog nog even dichterbij toen Fotoqie Camara binnen de zestien meter werd ge vloerd en Benny Bakkenes de penalty wist te verzilveren. Maar Sint Adelbert bleef heer en meester en wist nog tweemaal te scoren. Coach Jan Loew toonde zich uiteraard teleurgesteld en vond dat zijn spelers weinig niveau hadden getoond. 'Wil je mee blijven doen met de boven ste plaatsen, zul je er elke wedstrijd weer moeten staan.' Voetbaldagen Op de velden van WTexel'94 aan de Haf- felderweg in Den Burg worden op woens dag en donderdag 1 en 2 mei voetbalda gen gehouden voor pupillen en junioren. Op de voetbaldagen worden trainingen gegeven door ex-profspelers René van Dieren, Kevin Vink, Sieme Zijm en ex- international Oscar Moens, nu jeugdtrai ners bij Feyenoord en Sparta. Keepers kunnen zich opgeven voor exclusieve trai ningen bij Oscar Moens. De mini's en F-en E-pupillen zijn welkom op woensdag, de D-pupillen en C-junioren op donderdag. Beide dagen duren van 10.00 tot 16.00 uur. Deelname kost €45-, inschrijven kan via info@vzsport.nl. De aanmelding is pas definitief ais de betaling binnen is. Uitslagen Zaterdag 2 maart Texelse pupillencompetitie Tx Fc Dordrecht - SVC F1 13-2 Fc Oss - Tx Fc Den Bosch 2-3 SV De Koog F1 - Tx F Cam buur 5-4 SV Oosterend F1 - Tx Fc Eindhoven 2-1 SVC E - TxE Juventus 3-5 TxE Lazio Roma - TxE Ac Milan 4-2 TxE Udinese - TxE Fiorentina 2-8 TxE Na poli - SV Oosterend E 2-0 TxE Inter - TxE Parma 2-4 Texel 94 DIG - Kleine Sluis Dl 1-2 Texel 94 D3G - Helder Den FC D4 7-1 Texel 94 B3 - VIOS-W B3 6-1 Texel 94 Cl - DTS Cl 5-2 Texel 94 BI - Schagen BI 5-3 SRC D5 - Texel 94 D5 2-6 Castricum MCI - Texel 94 MCI 0-5 Dirkshorn Cl - Texel 94 C2 9-2 Oudesluis Cl - Texel 94 C3 1-2 SRC MB1 - Texel 94 MB1 - Kolping Boys MB1 - Texel 94 MB2 3-0 Oosterend - Bergen 1-2 Oosterend 2 - Jong Holland 5 3-1 Oosterend Cl - Nieuwe Niedorp C3 14-5 Oosterend MCI - Nieuwe Niedorp MCI 2-2 Vesdo Dl - De Koog Dl 4-4 JVC BI - De Koog BI 2-1 Zondag 3 maart Oosterend BI - KGB BI 1-3 LSW 5 - De Koog 2 1-3 Sint Adelbert 1 - De Koog 1 5-1 Texel 94 B2 - VZV BI 7-1 Texel 94 2 - Victoria O 3 11-3 Texel 94 VR1 Strandvogels VR1 1-1 Texel 941 - DWOW 1 5-0 Texel 94 3 - Hollandia T 4 2-1 Duinrand S-ZDH 4-1 Texel'94. (Foto Willem Sangers)

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 7