mm AGENDA m 0222 - 3x9633 of reserveer online! □nemd RANT Amateurtje stunt met toneelspel CULTUUR Dinsdagmiddag seniorenmiddag! A GOOD DAY TO DIE HARD Maart maandmenu Peek ZD, per persoon. 0222-312000 W W W .TEXELSECOU RANT. N L DINSDAG 5 MAART 2013 Toneelvereniging 't Amateurtje stond zaterdag in dorpshuis De Wielewaal in De Waal op de planken met het stuk Stunt van Aris Bremer uit Oosterend. De spelers hadden er zin in en maakten er een leuke voorstelling van. Wie heeft deze reünie geregeld? Dat was een vraag die zaterdagavond meerdere malen voorbij kwam bij de uitvoering van Stunt. Vijf oud-klasgenoten en een vroe gere juf waren uitgenodigd in een vakan tiehuis (met de naam Meerzicht), maar niemand wist (of zei niet te weten) wie de uitnodiging had verstuurd. Het had een leuke reünie moeten wor den, maar dat bleek schone schijn. Zo waren daar wethouder Ans Bovenwind (gespeeld door Yolanda Legierse) en aan nemer Bouwe de Lugt (Gooitzen Kedde) die absoluut niet voorde gezelligheid wa ren gekomen. Zij waren bezig met bouw plannen en waren enkel gekomen om te achterhalen wie eigenlijk de eigenaar van Meerzicht was. Het huisje was nog het laatste ontbrekende stukje in hun plan nen en het moest gesloopt worden voor een groot terrein met vakantiewoningen. Kedde zette zijn personage neer als ie mand wiens beste vrienden op- en af gaan met de eigen belangen. Legierse liet wethouder Bovenwind eveneens goed overkomen als iemand die enkel voor het eigen belang gaat. Daartegenover stonden de dichter Wim- Hein Saathoff (gespeeld door Jan Eelman die voor het 25ste jaar aan 't Amateurtje was verbonden) en uitgever Gert Over tocht (Richard Eelman) die uit geheel an der hout waren gesneden. Saathoff kwam over als een wat verstrooide man die het allemaal wel best vond. Overtocht werd neergezet als iemand die eigenlijk weinig van zichzelf bloot gaf en liever opging in zijn hobby vissen. Aangevuld met huisvrouw Sija Teneur (gespeeld door Annemieke Ran die haar debuut maakte) en ex-lerares Maatman (Karin Gaasbeek) raakten de spelers al snel in moeizame situaties en oude con flicten verzeild. Het stuk kreeg een leuke wending toen de jonge vrouw Bonny (Co- rina Witte) haar opwachting maakte als een journalist die ietwat naiëf vertelde dat ze een artikel wilde schrijven over de groep die vroeger op school zoveel leuke stunts uithaalde. Het leidde ertoe dat Maatman, door Gaasbeek neergezet als een kordate tante met een hekel aan Haarlemmerdijkies, de rest uitdaagde nieuwe stunts te beden ken. De winnaar zou leider van de groep worden. Dat beloofde wat bijzonders en die verwachting werd waargemaakt. Zo onthulde de nette mevrouw Teneur op een gegeven moment in een gesprek met de dichter Saathoff dat ze haar man had vermoord. Ran deed het met een soort ingetogen, eindelijk zijn weg naar bui ten vindende, boosheid die ze uitbeeldde door zittend op een bank nonchalant met een lege wijnfles op haar hand te blijven slaan, alsof ze op het punt stond ook met een maar een tweede moord te plegen. Als toeschouwer weetje dat het spel een stunt moet zijn en toch laat je je meesle pen door de vraag of het werkelijk zo is. Het spel werd versterkt door Eelman die dichter Saathoff ook lang liet doen gelo ven dat Teneur echt een moord had ge pleegd. Een andere leuke stunt kwam van uitge ver Overtocht die op paling trakteerde en vervolgens smeuiig vertelde dat paling aaseters zijn en dat hij ze gevangen had in een haven waar pas nog een matroos was verdronken. Intussen was daar nog steeds de vraag wie de eigenaar van Meerzicht was en dat werd duidelijk toen uitgever Overtocht zich onverwacht als eigenaar ontpopte. Hij bleek iedereen te hebben uitgenodigd om erachter te komen wie de snode plannen had om een park voor va kantiewoningen te gaan bouwen. Daarbij werd meteen duidelijk dat de bijzonder goed ingevoerde journalist Bonnie toch niet zo naief was als leek. Zij bleek de partner van Overtocht te zijn en was voor hem op onderzoek uitgeweest. De regie (en grime) was in handen van Ria Kleinveld, Jacomien Witte was souffleur, Ben Roest deed licht en geluid, Richard, Jan en Gerold Eelman hadden het decor gebouwd en Esther Klippel nam het kap- werk voor haar rekening. Kwaliteit in playbackshow Oudeschild Veel jongeren, ouders en grootouders uit Oudeschild beleefden zaterdag plezier aan de jaarlijkse playbackshow, georga niseerd door de GO (Gemeenschap Oude schild). Met 29 optredens was het podium mis schien niet zo gevuld als voorgaande ja ren, maar de kwaliteit maakte veel goed. De meeste optredens werden verzorgd door de jeugd van de basisschool die met groot enthousiasme hun acts voor het voetlicht brachten. Tessa Ran als Mega Mindy en Mikki Hemelrijk (Femke) had den zich goed ingeleefd in hun rol. De jonge Tessa sprong er op los met haar 'Mega Mindygitaar' en Mikki viel op door haar tekstvastheid en expressie. Bij de jeugd uit het voortgezet onderwijs waren er helaas slechts drie optredens te note ren. Mogelijk is deze groep te prikkelen door een extra soundmix-categorie in te voegen. De zussen Lisanne en Ma rit van der Ploeg gingen er in deze categorie met de hoofdprijs vandoor. Bij de volwassenen had de jury het lastig. Vijf jonge Skilders zetten een strakke show neer als Back street Boys en vier meiden hadden een musicalliedje uit Footloose gekozen en boden een opwindend extra gastoptre den van vier 'Skilder Chippendales'. De laatsten mogen de eer van het dorp ver dedigen tijdens de Texelse finale, op 13 april in 't Skiltje. Prijswinnaars playbackshow De jury van de playbackshow van Oude schild, bestaande uit Wilma Tijsseling, Ron van der Slikke, Judith Diephuis en Michel Blaauboer, had het niet makkelijk. De uitslagen zijn als volgt: Basisschool onderbouw: l.Mega Mindy (Tessa Ran); 2.Garage Garage - Zomer Kid (Jip van Sam beek, Dionne Daalder, Mats de Veij); 3Jungledans - Alpen Zusjes (Manon Vis ser, Mayke Rentenaar). Bovenbouw: l.Tik Tak - Femke (Mikki Hemelrijk); 2.Summer of love - Cascada (Kiara Wetsteen); 3.Dia- mond - Minecraft (Larissa Vink, Caleta en Andra Kager, Anne van Tiel). OSG-jeugd: lJust give me a reason - Pink (Nate Ruess, Lisanne en Marit van der Ploeg); 2.La Boyz -Victoria Justice en Araina Grande (Joyce Coevert en Lilian Visser; 3.What the heil - Avril Lavigne (Isabel Eelman). Volwas senen: l.Waar zijn de mannen - musical Footloose (Carla Kalverboer, Cheryl Ko ning, Tanisha en Charity Wetsteen); 2.1 want it that way - Backstreet Boys (Mor ris Koopman, Max van Benthum, Wouter Kuip, Glenn Visser, Larissa Timmer); 3.1 love it - Icona pop, (Yvonne Smit en Conny van Beek). De presentatie was in handen van Robin van Sambeek. Playbackshow In dorpshuis De Wielewaal in De Waal wordt zaterdag 16 maart de jaarlijkse playbackshow van zorgorganisatie 's Hee- ren Loo en De Waerden gehouden, voor mensen met een verstandelijke beper king. De show begint om 19.00 uur. Na afloop wordt disco gehouden. Zaterdag g maart ïg.oo uur DinerCabaret: "Revue Menu" Een nieuw programma met een nostalgisch tintje... Maarwelanno20i3! 4-gangen diner, inclusief de show €49,50, evt. kindermenu €24,75. (1reserveren gewenst) Zaterdag 16 maart 2013 Cabaret Dara Faizi met "Gevaarlijke gedachten" komt uit Afghanistan en is confronterend, grappig, uitdagend, beklemmend en vlijmscherp Entree €16,00, aanvang 20.30 uur (diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst) 0 info@klif12.nl WWW.klifl2.nl =£yElnS Koffie/thee, iets lekkers en film. Deze week in Cinema Texel: tm 1'' BWbE 'A'iLLiS HU IN IE B.JLOSCOOP Carpaccio van langzaam gegaarde rundersukade Met tomaten kaviaar, popcorn van buikspek, 1 salade en olijfolie Krokante tarbotfilet Met waddengarnaaltjes, aardappelkaantjes en champagnesaus Of Mooi malse runderbiefstuk Met peperjus en passende garnituren Proeverij van chocolade Pannacotta van witte chocolade, mousse van pure chocolade en ijs van chocolade en een vanillesaus De prijs van het menu bedraagt TC 00 GRAVENSTRAAT 3 DEN BURG 0222-313176 Voor een veilige avond uit! rechts: Sija Teneur (Annemieke Ran), Bouwe de Lugt (Gooitzen Kedde), Gert Overtocht (Richard Eelman), rin Gaasbeek) en Wim-Hein Saathoff (Jan Eelman) in actie voor 't Amateurtje. (Foto Jeroen van Hattum) GESLAAGDE AVOND IN DE WIELEWAAL

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 9