M TEXELSE COURANT Raadsleden geweigerd bij avond over haven M Sterretje gezocht! GlasGarage Texel KM Lokaal Economis Goederen en dien- Transactie stentegen'beta Systeem Cjroen '^warLr Jexels in het harL, TexelCampings voelt niets voor terugkeer hekken Kogerstrand D/ Peli ka a n f Catering Kinderen basisschool maken kennis met OSG 23- Bfl dto mwmli swvwen w| Midappe^ftflnMiitBgaraditjw. Reserveren via 0222-312871 Lets: ruilhandel op sien Tessels ling'van boetjes mM-irwdii.i-'ML.ji Bl-junioren SVO naar München Jonge voetballers hebben internati onale ambities Van 'Jan Steertje' naar 'Jan Streetje' Stratenmaker met kwinkslagen en woordspelingen OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887, NR. 12756 Verschijnt dinsdag en vrijdag VRIJDAG 8 MAART 2013 Bijna vierhonderd kinderen uit de groepen 7 en 8 van de basisscholen hebben gisteren alvast kennisgemaakt met de OSG in Den Burg. Ze keken, onder begeleiding van hun meesters en juffen, rond op school en ze konden ook alvast diverse dingen doen. Zo mochten de kinderen bij scheikundeleraar Remco de Jong proefjes doen met geurstoffen in flesjes. (Foto Jeroen van Hattum) Auto te water bij De Cocksdorp Aan de Stengweg, tussen bebouwde kom van De Cocksdorp en Dorpszicht, raakte gisteravond even na tien uur een auto te water. De vier inzittenden werden met onder- koelingsverschijnselen afgevoerd, de op geroepen trauma helikopter hoefde niet in actie te komen. Brandweer en politie waren met groot materieel uitgerukt, ook de duikploeg was opgeroepen. Over de toedracht van het ongeluk en de iden titeit van de slachtoffers was nog niets bekend. Bedrijfswoning bij Wezenspyk Door akkoord te gaan met een aange paste vorm van het bouwperceel werken b en w mee aan de bouw van een bedrijfs woning bij Wezenspyk aan de Hoorn- derweg. De boerderij beschikt over twee bedrijfswoningen, één binnen de stolp, de ander een aangebouwde voormalige arbeiderswoning. Laatstgenoemde wordt vervangen en komt op enige afstand van de stolp te staan. Dit is mogelijk door het bouwvlak een andere vorm te geven bij een gelijke oppervlakte. Voorwaarde is dat de nieuwbouw niet verder dan 25 m van de bestaande bebouwing komt. Nu één busje met zaad, komend najaar goed voor veertig schepen vol met suikerbieten In het buitengebied zijn de voorbereidin gen voor het groeiseizoen in volle gang. Zoals op boerderij Hoogvliet van de fa milie Hin, waar naast de houderij van schapen en vleesvee ook bloembollen, pootaardappels, graszaad en suikerbie ten worden geteeld. Ruim negen hectare om precies te zijn. Op heel Texel gaat dit jaar een kleine 600 hectare suikerbieten de grond in. Verrassend veel, zeker om dat deze teelt een jaar of vijf geleden op sterven na dood leek. Verbeterde rassen, hogere opbrengsten en aantrekkelijke suikerprijzen zorgen dat de bieten nog al tijd een stevige pijler onder de landbouw zijn. 'De teelt rendeert goed', vertelt Kees Hin. 'Texel heeft door het hoge aantal zon uren het hoogste suikergehalte van Nederland', weet Robert Verberg van de Suikerunie. Met zijn bus reed hij het erf van Hoogvliet op om het uitgangsmate riaal af te leveren. Dozen vol met zaad. Elk zaadje omhuld met een blauw laagje, ondermeeromhetongedierteop afsta nd te houden. Zo gaat hij langs 55 Texelse te lers. Nu één busje met zaad, maar tijdens de campagne komend najaar goed voor 40.000 ton bieten, 40 schepen vol. Raadsleden waren afgelopen maandag avond niet welkom bij de besloten avond over de toekomst van de haven van Ou- deschild. De raadsleden deden daar woensdag avond hun beklag over tijdens de commis sievergadering. Het onderwerp kwam los, nadat Hielke Bruining zich had beklaagd dat hij niet naar binnen mocht. Hij voegde daar aan toe dat raadslid Alfred Schaat- senberg (PvdA) ookte horen had gekregen dat hij niet aanwezig mocht zijn. Schaatsenberg gaf daarna aan dat hij niet blij was met de weigering. Als raadslid had hij graag geluisterd naar de plan nen die gepresenteerd werden. 'Ik was niet van plan om in te spreken, maar als raadsleden moeten we straks wel beslis singen nemen.'Jur Schuiringa (VVD), Jaap Vlaming (GroenLinks) en Cees Hoogerhei- de (D66) toonden eveneens hun onvrede over de gang van zaken. Hoogerheide be schouwde het niet aanwezig mogen zijn als twijfel aan de integriteit van de raads leden. Hij wees het college erop dat zij zwijgplicht hebben over zaken waarover ze nog niet mogen praten. Wethouder Edo Kooiman (haven) stelde dat hij de integriteit van de raadsleden niet in twijfel trok. Volgens hem hadden raadsleden bij de avond aanwezig kunnen zijn, maar was besloten het toch niet te doen.Volgens de wethouder ging de voor keur uit naar beslotenheid in plaats van openbaarheid, omdat anders een aantal ondernemers hun plannen niet zou pre senteren aan de stuurgroep en de project groep die zich met de toekomstvisie voor de haven bezighouden. Kooiman deed de raadsleden woensdag avond het voorstel de ondernemers nog een een keer te laten komen, zodat zij ook aan de raadsleden hun plannen zou den kunnen presenteren. Op vragen van Schuiringa antwoordde hij dat de visie naar verwachting in juni door de raad kan worden vastgesteld. 'Het kan snel gaan, maar dat is afhankelijk van de ambities van de raad.' Vlaming zei in omfloerste bewoordin gen dat de gekozen opzet voor de avond twijfel deed ontstaan rond de vraag of de voorinformatie aan de raad misschien be ter had moeten zijn. Kooiman liet weten dat wat betreft de raad de kaders heeft vastgesteld en dat aan de hand daarvan nu wordt gewerkt. Er komt volgens hem nog een avond voor de raad met 'tussen informatie.' De avond op het gemeentehuis was be legd door de projectgroep Haven Oude- schild om concrete ideeën en plannen voor de haven te horen, zodat die nog meegenomen kunnen worden in de toe komstvisie. De projectgroep had gemerkt dat daar nog behoefte aan was. Er ont stond verwarring, nadat in een adverten tie gesteld was dat 'iedereen met ideeën of plannen'van harte was uitgenodigd en 'geïnteresseerden zich van te voren moes ten aanmelden'. De mogelijke komst van coupure, één van de zaken die speelt op de haven, kwam woensdagavond al even aan de orde. Kooiman liet weten dat hoogheemraad schap Hollands Noorderkwartier gege vens heeft verstrekt en dat specialisten nu technische berekeningen aan het maken zijn over de haalbaarheid. TexelCampings voelt helemaal niets voor een verlenging van de proef met de hek ken rond camping Kogerstrand. Die boodschap gaf directeur Harry Ma th ij sen woensdagavond onomwonden af in de commissievergadering bij de be spreking van de omgang met de openba re orde in De Koog komende zomer. Als het aan het college ligt, komen er dit jaar opnieuw hekken rond de camping om te bekijken in hoeverre daarmee de overlast voor De Koog kan worden be teugeld. Mathijsen, eerder al kritisch over een vervolg, kaartte aan dat zowel zijn managementteam als Raad van Commis sarissen niet met de hekken verder willen gaan. Hij verwees ook naar een petitie on der de vaste gasten van Kogerstrand die circa 250 handtekeningen tegen de hek ken opleverde. Burgemeester Francine Giskes legde zich nog niet neer bij de afwijzing van Texel Campings en hield de deur open. Zij gaf aan met de organisatie in gesprek te wil len blijven. 'Gun ons nog een extra ronde in het belang van De Koog.'Volgens haar moet er over twee weken meer duidelijk heid zijn als de raad besluiten neemt over de omgang met de openbare orde ko mend seizoen. Een openstaande vraag is wie gaat mee betalen aan de dorpswachten. De natte horeca in De Koog betaalde tot en met vorig jaar mee via de Stichting Horeca en Evenementen De Koog, maar die is opge heven. Burgemeester Giskes gaf aan 'ste vig in overleg'te zijn met de natte horeca. De gemeente wil de kosten niet alleen dragen. 'We kijken of we de kosten breder kunnen delen en in het uiterste geval kun je ook naar de vergunningen van zaken gaan kijken.' D66 hield een pleidooi voor cameratoe zicht, maar dat wordt volgens de burge meester in de praktijk lastig uitvoerbaar. GroenLinks opperde alleen in de Boodt- laan camera's op te hangen. Dé dietbenodigdheden en buitenleven specialist NieuweTafrastermq nodiq? >§s«BsSBS§iÉ58HM Tel: 0222 - 32 15 15 www.depelikaancatering.nl www.depelikaan.nl Tel. 0222 31 72 02 SNELCODE: 589 - Garage .txl Bekendmakingen op pagina 8 Folders bij deze krant Grote kerkenveiling Tesselsonderdak www.texelseautopagina.nl Niet gehad? Af te halen op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 1