Zaalvoetballers zetten zegereeks nog voort 4 NIEUWS Promotie bij' aftrap Sport Week Aandeel gaat als warm broodj'e www.texelsecourant.nl VRIJDAG 8 MAART 2013 In de jacht op de tweede periodetitei heeft het zaalvoetbalteam van Texel'94 een een voudige overwinning behaald op BZV 2 uit Blokker. Waar elk puntverlies voor de Texelaars fataal kan zijn in de strijd voor promotie naar de hoofdklasse, had de tegenstander elk puntje nodig om directe degradatie te ontlopen. Vorige week versloeg Texel'94 directe concurrent Zeemacht 2 met veel pijn en moeite in een thuiswedstrijd. Tekenend voor dat duel was dat de wils kracht van Texel'94 uiteindelijk de punten op het eiland hield, want na een rust stand van 0-1 schoot Jordi Uriot met twee doelpunten Texel alsnog naar de zege. In vergelijking met dat duel kon Texel'94 vrijdag de rentree vieren van Lesley Ko ning, een belangrijke schakel in het team, dat hopelijk binnenkort ook weer een beroep kan doen op goalgetter Pieter Jan Eel man. Zijn vervanger in de spits positie, Ruben Duinker, schoot Texel al vroeg in de wedstrijd op voorsprong, waarna Jesper Arkenbout de score verdubbelde zodat Texel al snel in een geriefelijke positie verkeerde. De thuisclub uit Blokker had niets in te brengen tegen het goede spel van Texel'94 en kon pas iets terugdoen nadat Duinker de stand na een kwartier op 0-3 had gebracht en een misverstand zorgde voor kleine hoop bij BZV. Vlak voor de wissel werd die hoop teniet gedaan nadat diezelfde Duinker de marge weer op drie bracht. In de tweede helft moest BZV het conditioneel afleggen tegen het fitte Texel'94. In een hoog tempo werd ook de score opgevoerd en binnen tien minuten brachten achtereenvolgens Pim de Lugt, Ruben Duinker en Jordi Uriot de stand op 1-7. Texel hield het tempo onver anderd hoog en liet de tegenstander alle hoeken van het veld zien en creëerde kans op kans. Lesley Koning was de volgende die de trekker overhaalde alvorens de thuisclub weer eens van zich deed spre ken. Doelman Ali Smit was kansloos op de prachtige vrije trap in de kruising: 2-8. Met nog een kleine tien minuten op de klok ging Texel op jacht naar de dubbele cijfers en dankzij drie treffers van Ruben Duinker werd de eindstand 2-11. Met dit resultaat blijft Texel'94 op de der de plaats staan en heeft het alles in eigen hand voor de tweede periode, om pro motie af te dwingen. Vandaag ontvangt Texel'94 in eigen huis ZW Volendam, een lastige tegenstander waar in de uitwed strijd met 4-3 van werd verloren. De wed strijd in sporthal Ons Genoegen begint om 19.20 uur. Solistenfestival De jury van het Solistenfestival heeft de moeilijke taak volbracht om uit de 26 deelnemers tien finalisten te kiezen, die het in de finale tegen elkaar zullen opne men. De finalisten zijn Jelmer Bot (gitaar), Esmee Pieters (zang), Vera Duinker (pi ano), Sterre Veldhuis (zang), Marije Buijs (piano), La urine Folkerts (altviool), Jon na van den Wijngaard (zang), Lars Tielemans (elektrische gitaar), Hielke van Breukelen (kerkorgel), Martine de Ruijter (zang en piano). De finale vindt plaats op vrijdag 22 maart in Klif 12. 'Texel heeft een omgeving die uitnodigt om te sporten en biedt enorme kansen op het gebied van sport en recreëren. Dorian van Rijsselberghe is natuurlijk het mooie voorbeeld hoe je vanuit die kansrijke om geving kunt komen tot prachtige presta ties.' Dat zei wethouder van Sport Hennie Huisman dinsdag tijdens het NOC*NSF Sport Plein in Tilburg. In de schouwburg werd de aftrap verricht van de Nationale Sport Week op 20-27 april, waarvan de af sluiting plaatsvindt op Texel. De bijeenkomst was formeel, maar ook een geschikte gelegenheid om andere betrokkenen te on moeten en 'lijntjes uit te rollen', aldus Huisman. Ze greep de bijeenkomst waarbij 300 vertegenwoor digers van gemeenten, bedrijfsleven, sportbonden, onderwijs en pers aanwezig waren aan om Texel als sporteiland op de kaart te zetten. Huisman vertelde dat ze zelf was gaan hardlopen en vorig jaar de 21 km van de Texel Halve Marathon had gelopen. Ter vergelijking liet ze weten dat ze in Am sterdam nooit de behoefte had gevoeld zo in de buitenlucht te sporten. 'We heb ben duidelijk gemaakt dat het ons stre ven is om meer mensen te laten sporten in de buitenlucht.' Ze schetste in woord en beeld wat van 'haar' sporteiland mag worden verwacht wanneer de tiende editie van de Natio nale Sport Week hier op zaterdag 27 april feestelijk wordt afgesloten. 'Een korte maar 'flitsende'film, samengesteld door John Smit, sprak de aanwezigen in de zaal erg aan', meldt Dick van der Weide. Huisman meldde dat hetTexels sportieve boegbeeld Dorian van Rijsselberghe aan wezig zal zijn op de finaledag van de Na tionale Sport Week. Ze nodigde de lande lijke sportwereld en sportliefhebbers uit naar het eiland te komen en 'deze kansen te ervaren en te benutten'. Huisman werd in Tilburg vergezeld door vier leden van het uitvoerend comité dat de finaledag voorbereidt: Gert Pansier, Al- bert Hoven, Men no Siebinga en Dick van der Weide. In de foyer hadden ze een in formatiestand ingericht. Om de aanwezi gen in de sfeer te brengen deelden zij de DVD 'Texel in beweging, een eiland om te ontdekken' uit. Dit is een 51 minuten du rende film die in samenwerking met het Texelfonds tot stand is gekomen. 'Weekend Trip' filmt op TX44 Een filmploeg van het programma 'Week end Trip' van RTL4 maakt donderdag 14 maart opnamen aan boord van de Texel 44 van Adrie Hutjes. Het opnameteam komt op initiatief van Annemarie Swart die voor haar bedrijf Texel Trips regelmatig uitstapjes orga niseert met het rondvaartschip, onder meer trouwerijen en bedrijfsuitjes. Voor de tv-reportage wordt een trouwerij in scène gezet. Wie mee wil tijdens deze bij zondere trip, kan zich aanmelden bij het loket van de Texel 44 of reserveren via tel. 06-51105775. Er geldt een aangepast ta rief. Het schip vertrekt om 15.00 uur, de reis over het wad duurt circa twee uur. De uitzending is op zondag 31 maart, om 9.30 uur. Fly-in Cinema Vanuitje vliegtuig een film bekijken. Texel Airport heeft op 25 mei de primeur. Be doeling is dat op een scherm van veertien bij negen meter op het vliegveld een his torische vliegfilm wordt vertoond. Ed en Mike de Bruijn van het vliegveld combine ren de stunt met de jaarlijkse fly in. WonenPlus kroonappel Texels Welzijn heeft het programma Wo nenPlus aangemeld voor de zoektocht van het Oranje Fonds naar de zogeheten Kroonappels in de samenleving. WonenPlus brengt mensen bij elkaar om elkaarte helpen. Dan gaat het onder meer om Tafeltje Dekje, ziekenvervoer, huis bezoeken en ondersteuning van mantel- zorgers. Texels Welzijn kent zo'n 125 vrij willigers die zich dagelijks inzetten om anderen zo lang mogelijk zelfstandig in hun eigen huis te laten wonen. Volgens Texels Welzijn is de aanmelding van WonenPlus voor de Kroonappels een goed moment om de inzet van de vrijwil ligers te waarderen. 'Het project is enkel mogelijk door hun inzet. Veel Texelaars zullen WonenPlus in de komende jaren hard nodig hebben. Een goed moment dus om ook andere Texelaars uit te no digen WonenPlus mee verder te dragen richting de toekomst.' Vrijdag 15, zaterdag 16 en zondag 17 maart kan er worden gestemd op alle ini tiatieven die zijn aangemeld voor de actie van het Oranje Fonds. Stemmen is moge lijk op www.kroonappels.nl. Tot gisteren waren twee Texelse initiatieven aange meld; het andere is het plan van Stichting De Wezentuin voor een muziekprieel in het park in Den Burg. Voor de Texelse whisky zijn al meer dan honderd aandelen verkocht. Joscha Schoots van De Bonte Belevenis maakte dat maandag bekend tijdens een presen tatie en proeverij in Het Kompas. De whisky moet eerst nog verder rijpen en het duurt nog zeker drie jaar voordat de eerste flessen op de markt komen. Schoots startte een aandelenactie om de aanloopkosten te financieren. Voor een aandeel van €100,- krijgt men over 3,5 jaar een fles van 1,5 liter en na vijfjaar nog eens. Hij toonde zich aangenaam verrast door de eerste reacties. 'Whisky wordt als iets speciaals gezien. Ook men sen uit het hele land die ik helemaal niet ken, stuurden ons leuke mailtjes met de vraag of ze een aandeel konden kopen.' De proeverij in Het Kompas leverde veel publiciteit op, onder meer een item in 'Hart van Nederland' van SBS6. Verschil lende kenners gaven een zeer positief oordeel. Volgens hen behoort de zuivere whisky nu al tot de betere soorten. Ham: 'En de smaak kan alleen nog maar beter worden. Over een aantal jaar proef je steeds meer Texel.'Voor meer informatie: info@debontebelevenis.nl. Krolse katers Het is maart - en die roert z'n staart, 's Nachts horen we de katers in de straat. Zitten we lekker op de bank te lachen om Jochem Meyer, ja hoor, daar horen we ze in koor. Eigenlijk wel romantisch, zo'n serenade aan het balkon en wat wil je met dagen vol zon. Overdag geluid van maaiers en in de tuin, het skarrelen van de buren; de poes parmantig op zoek naar miauwende katers in gezellige boe renschuren. Zo'n schuurfeest lokt ook de jeugd op ons eiland en wordt door meer dan boeren bemand. Gezellig met z'n al len, muziek, tussen de kuubkisten een potje bier. Eindelijk, het voorjaar komt eraan, we willen wat vertier. Wij gingen naar Casino, op woensdag dansles bij Siebeling. Op voor brons, zilver met ster en natuurlijk een lekker ding. Twaalf uur was de tijd die je meekreeg en bij de deur stond Kick. We dansten in de rondte en sloten af bij Cors Dubbeldik. Aatje en Coc ky, volgens mij zijn ze nog hetzelfde als toen. Wij waren superjong, als het gras zo groen. Nu rimpelig en als er gestom mel klinkt op zaterdagnacht, is het de eierbakkende jeugd die nazit en lacht. Ja, het voorjaar geeft weer zin en haalt ons uit de winterslaap. Snoeien, spitten, op de fiets achter diek, een rondje naar de kaap. Of april doet wat hij wil, ik weet het niet. Misschien is er een nest met poesies in het verschiet. Ik zal het mededelen als de kraamtijd er is, beschuit met echte mui zen. Nu nog krolse katermuziek tussen de warme huizen. Jozien Koploper Schouwstra laat punten liggen Na maandagavond is het opeens weer spannend aan de top van de bowlingcom petitie. Koploper Schouwstra Transport stond deze avond vier punten af aan het sterk gooiende team WBZ, waar Chris Krijnen een game gooide van 187 pins en een serie over vier games met een totaal van 680 pinval. Samen met Clara Hemelrijk, die in Den Helderditjaar haargemiddelde met 20 punten ziet stijgen, gooide hij een teamtotaal van 1567 pins. Doordat het team Kraanbedrijf Pietje Kager, dat op de tweede plaats staat, vier punten haalde, staat dit nu nog maar twee punten achter de koploper. De hoogste game werd deze week gegooid door Merlin Huisman van team Land en Zeezicht met 211 pinval. Rick Plaatsman en Jeroen Schouwstra van Loonbedrijf Plaatsman verhoogden bei den hun serie naar 693 en 663 pinval over vier games. Uitslagen: Loonbedrijf Plaatsman-Land en Zeezicht 4-1, Kraanverhuur Kager- Kraanbedrijf Uitgeest 4-1, WBZ-Schouw- stra Transport 4-1, Paal 17-Best Tessels 1-4. Cursus Spaans Antje Schoehuys in Oudeschild begint op 2 april met een nieuwe cursus Spaans voor gevorderden. Deze cursus is bedoeld voor diegenen die beschikken over een aardige basis van het Spaans (niveau A2), maar hun kennis wil len verdiepen en de taal goed willen leren spreken. De nadruk ligt op de conversatie, maar ook de grammatica zal aan bod ko men. Bij voldoende belangstelling zullen de lessen plaatsvinden op dinsdagavond van 20.30 tot 21.30 uur. Voor meer infor matie, tel. 313446 of antjeschoehuys@ gmail.com. De Graafbokaal In manege Akenburg vindt zondag 10 maart de vijfde wedstrijd plaats om de Jaap de Graafbokaal. De eerste groep van acht menners begint om 10.15 uur met de dressuur- en de vaar- digheidsproef, de tweede groep start om 13.00 uur en bestaat ook uit acht deelne mers. De prijsuitreiking vindt aansluitend plaats, om ongeveer 16.00 uur. Publiek heeft gratis toegang.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 4