Junioren SV Oosterend gaan naar München SPORT Zilver op WK surfen in Brazilië Trainen op vernieuwd fietspad www.texelsecourant.nl VRIJDAG 8 MAART 2013 PAASWEEKEND STAAT INTEKEN VAN INTERNATIONAAL VOETBAL De Bl-junioren van SV Oosterend gaan internationaal. Het voetbalteam doet op 30 en 31 maart mee aan een voetbaltoernooi in München en speelt daar onder meer tegen teams uit Oosterenrijk, Italië, Slowakije, Polen en andere landen. 'We gaan naar München', is al enige tijd de strijdkreet in Oosterend. 'We zijn een betrekkelijk kleine voetbalvereniging die geen grote jeugdafdeling heeft. Daarom is het des te leuker dat het nu is gelukt om een juniorenteam op de been te krij gen dat bestaat uit jongens die graag willen voetballen', vertellen coaches Bert van Zoolingen en Marcel Schuurman. Het groen-witte Bl-team is een vervolg op het voormalige C-team van SVO, aangevuld met spelers van andere herkomst. Schuur man trainde in het verleden het C-team. 'Dat hield op een gegeven moment op te bestaan. Een aantal jongens wilde blijven voetballen en met een aantal vrienden wilden ze een nieuw team vormen. Uit eindelijk viel de keus om zich bij SVO aan te sluiten. Van Zoolingen: 'Juist die mix van jongens uit verschillende dorpen, die elkaar natuurlijk kennen van school. Juist daar bedachten ze dat ze samen wilden voetballen. Dat maakt het best bijzon der.' Ze werden aanvankelijk gecoached door Schuurman, die wegens drukte wat gas terug heeft genomen, zodat nu Van Zoolingen het team aanstuurt. Langs de lijn bedachten de twee het idee met deze groep wat bijzonders te gaan doen. 'Het zou mooi zijn als we deze groep wat lan ger bij elkaar kunnen houden, door iets geks te doen versterk je de teamgeest.' Het plan om 'internationaal'te gaan, was snel geboren. Maar dan niet op een toer nooi in eigen land, want de ervaring leert dat je daar toch vooral tegen Nederlandse ploegen speelt. Naar het buitenland dus. Er werd van verschillende kanten enthou siast op het plan gereageerd. 'Leuk voor de jongens, moetje doen', kregen Schuur man en Van Zoolingen te horen. Na overleg met het SVO-bestuur, gingen de coaches aan de slag. Er werd inge schreven op het toernooi in München, waar clubteams uit allerlei landen elkaar ontmoeten. Van Zwitserland tot Polen en van Tsjechië tot Schotland. Aan zo'n reis en verblijf hangt een flink kostenplaatje. Om het financieel rond te krijgen zijn en kele acties gestart, waarbij ook de spelers zelf aan de slag zijn gegaan om sponsoren te zoeken. Een lotenactie is inmiddels bij zonder succesvol. 'Ondernemers reageer den enthousiast', vertelt Van Zoolingen. Voor een tweede actie is een koppeling gezocht met de Stichting (S)teun, waar bij de jeugd rondgaat met kraskaarten a €40,-. Het bed rag dat wordt weggestreept (van €0,50 tot €2,50) is de bijdrage die de sponsor betaalt. Er moet natuurlijk ook sportief worden gepresteerd. Onder leiding van trainer Tom Witte worden de oefensessies de komende tijd geïntensiveerd. Vrijdagoch tend 29 maart vertrekt de ploeg onder begeleiding van coaches en betrokken ouders richting München. Zaterdag en zondag is het toernooi, compleet met openings- en sluitingsceremonie, prijs uitreiking en feestavond. Maandagavond wordt de ploeg weer terug verwacht op het eiland. Het voetbalteam bestaat uit Marco Drij ver, Giel Drijver, Max van Zoolingen, San- der Schaafsma, Timo Westdorp, Hans Daalder, Wessel Eelman, Gijs Eelman, Jur- re Daalder, Job Vermuë, Marijn Vlaming, Merijn Bakker, Jacky Kooy. Niet op de foto staan Julian Kingma en Mitchel Betsema. Een dag met tegenvallende resultaten heeft Dorian van Rijsselberghe afgelopen week in afgehouden van een tweede we reldtitel surfen in de RS:X-klasse. De Texelaar werd in Brazilië knap vice-we- reldkampioen op het WK, al was de koers uitgezet voor goud. Van Rijsselberghe lag lang op koers, maar verloor woensdag zijn leidinggevende positie in de negende en tiende voorronde. Hij werd 26ste in de negende en 16de in de tiende en laatste voorronde. 'Ik kon er niet goed bij komen wat de wind aan het doen was', liet Van Rijs selberghe weten op de website van het Watersportverbond. 'Het was een lastig windje voor mij. Het was ook super super warm en dan pompje de longen uitje lijf om vooruitte komen. Nergens heen gaan, heel langzaam, is niet mijn sterkste punt. Het was gewoon super dramatisch zeilen met je ogen dicht. Ik zag het gewoon het niet. Het is denk ik een combinatie van al lemaal dingen, maar het ligt gewoon aan mezelf, daar moet je het zoeken. Er zijn een hele hoop redenen van buitenaf die niet prettig zijn, maar ik heb slecht geva ren, ik heb het gedaan.' Van Rijsselberghe herpakte zich don derdag door de afsluitende medalrace te winnen, maar dat was niet meer toe reikend voor het goud. Dat ging naar de Engelsman Nick Dempseyop wie Van Rijs selberghe in de medalrace negen punten moest goedmaken. Even zag het er hoopvol uit voor Van Rijs selberghe toen Dempsey achterop raakte, maar uiteindelijk eindigde hij toch als tweede in de medalrace. 'Je mag er niet van uit gaan dat hij slecht vaart', aldus de Texelaar na afloop. 'Niemand heeft een geweldige serie neergezet. Ik heb van mezelf verloren en daarmee Dempsey de titel gegeven.' Voor de Engelsman moet de wereldtitel zoet smaken. Hij had van de zomer bij de Olympische Spelen in Engeland het nakijken bij Van Rijsselberghe en moest toen genoegen nemen met het zilver. In 2009 werd Dempsey voor de eerste keer wereldkampioen. Van Rijsselberghe pakte de titel in 2011 in het Australische Perth. In 2012 lag de Texelaar op koers om op nieuw wereldkampioen te worden, maar had toen de pech dat een overstekende surfer tegen hem botste en dat de afslui tende medalrace niet doorging. Krause springt naar de prijzen Tijdens een springwedstrijd op manege Akenburg, reed Ava Krause zondag twee zeer nette, foutloze rondes in de klasse B-pony's. Zij werd beloond met hoge stijl- punten en behaalde daarmee vier winst punten (81 en 76,5). Michelle van Bennekom eindigde twee maal achter Krause en behaalde drie winstpunten (75, 72). Bente Jalving be haalde een winstpunt met Rico (61,5). In de klasse B-paarden was er eenmaal prijs voor Jorieke Meijer met Meelehoeve's Burberiy Brown. Zij reed een foutloos parcours en behaalde een winstpunt (71). Mariska Witte ging er met Cyrana in het tweede parcours vandoor met de eerste prijs en twee winstpunten (68,5 en 62). Thijs Westerlaken verdiende een winst punt met Tristan (61,5). Bij de L-paarden was er tweemaal winst voor Annemieke Bos met Wanna have. Bos maakte echter teveel fouten, waardoor winstpunten uitbleven. Ook de niet-fede- ratieruiters verschenen in de ring. Sharon Coevert reed met Zahedi tweemaal een foutloos parcours en werd daarmee twee maal eerste. Ze kreeg hoge punten voor stijl (75,5 en 75,5). De tweede plaatsen gingen naar Manon List en Sanne Graaf en ook Sanne Zandstra en Stans Plaats man reden een foutloze ronde. Tromp en Stark dicht bij winst Frans Stark en Bas Tromp hebben met hun rondezege in de 21ste competitie ronde Klaverjasdub Den Burg een groot gat geslagen met de concurrentie. De ti tel is met nog zes avonden te spelen bijna binnen. Tromp en Stark waren in deze ronde een klasse apart en behaalden 7523 punten. Dat was vooral te danken aan de laatste tweespellen, die beide een score van ruim 2100 punten opleverden. Wil Maas en Hennie Agterberg smaakten het genoe gen voor het eerst dit seizoen boven de 7000 punten te komen. De start was niet bijzonder, maar die werd ruimschoots goedgemaakt met een spel van bijna 2300 punten. De laatste twee spelletjes waren gewoon goed en dat leverde een totaalscore op van 7288 punten. Theo en Gerard Witte werden derde met 6735 punten, wat bijna geheel te danken was aan een hoge opening, de overige drie spelletjes waren duidelijk van een minder kaliber. Co Koo- men en Lieu we van der Veen maakten hun dip van vorige ronde weer voor een flink deel goed. Zij behaalden 6641 pun ten en handhaven zich op de vijfde plaats. John Vlaming en Eric Jan Geus hadden een goede avond met een score van 6616 punten. Zij behouden de tweede plaats in het klassement. Zo'n 25 Texelaars hebben zondag meege daan aan de derde proefetappe voor De Zestig van Texel. De deelnemers verkenden het parcours tussen de Sluftertrap aan de Zanddijk en Hotel Prins Hendrik aan de Stuifweg nabij Oosterend. Daarbij werd en passant over het vernieuwde fietspad in de Eierland- sche Duinen gelopen. Tweede Paasdag (maandag 1 april) wordt het tweejaarlijks evenement voor de twaalfde keer gehouden. Er zijn op het moment 36 mensen ingeschreven voor de ultra loop van 120 km (geen Texelaars) en 500 mensen voor de 60 km. Hier be vinden zich zeven Texelaars: RobTeisman, Remko Nagtegaal, Jan van der Star, Erik van der Velden, Jeroen Smits (houder van de Schapenroostertrofee) en debutanten Rose Goslinga en Guido Banda. Voor de estafetteloop zijn 150 teams aangemeld, waarvan 42 van Texelse bodem. De meeste starts zijn, zoals gebruikelijk, bij het NIOZ en de finish is bij Stayokay aan de Haffelderweg in Den Burg. Het is overigens zaak voor deelnemers en bege leiders om de tijd in de gaten te houden; in hetzelfde weekend wordt de klok een uur vooruit gezet. het vernieuwde fietspad door de Eierlandsche duinen. (Foto Toernooi voor volleyballers In sporthal Ons Genoegen wordt zaterdag 9 maart tussen 18.00 en ongeveer 22.30 uur een volleybaltoernooi gehouden waaraan door vijftien team wordt deelge nomen. Publiek is uiteraard welkom. Vlinderwinkel Eilandcompetitie Programma dinsdag 12 maart Veld A 19.00 Tevoko (O) -De Rog Jumbo 19.45 Jumbo -Pepermolen Tevoko (O) 20.30 Vlinderwinkel -Kobeko Pepermolen 21.15 Autocentrale-NIOZ 1 Kobeko 22.00 Randstad -Paal 28/Krim Autocentrale Veld B 19.00 Falcon -PFB AH 19.45 AH -IBS/Oele/Schoo Falcon 20.30 Bliksemteam -SIBO IBS 21.15 Bonte belevenis-Ecotiem Rabo 22.00 Rabo -RAB Ecotiem VeldC 19.00 Tevoko (J) -Salique Krim 19.45 Krim -Kapper Tevoko (J) 20.30 Klif 23-Coos BarS 21.15 Moorman -Bar S Kobeko 2 22.00 Kobeko 2 -Otto's Moorman Wedstrijdleiding: Albert Heijn en Gertha (tel. 322434) Uitslagen: Kapsalon Salique -De Kapper 3-0; Paal 28/De Krim -Vlinderwinkel 1-2; De Peper molen -Cocky's Kapsalon 1-2; Warmmop -Jumbo 3-0; Randstad -Texelse Autocen trale 2-1; NIOZ 2 -Albert Heijn 1-2; PFB -IBS/Oele/Schoo 2-1; Ecotiem -Wessels Ontwerpt 0-3; Landgoed de Bonte beleve nis -Boomgaard Bliksemteam 2-1; Imares -Falcon 1-2; Klif 23 -Tevoko Ontwerpt 0-3; Eetcafé De Rog -Tevoko Jeugd 1-2; Tim- mer's Bakkerij -Vakantieburo Kobeko 2 1-2; Bar Sportief -Expotise 2-1; Coos -De Krim 0-3. Voetbalprogramma ZDH - DTS 14.00 uur. Dames Tevoko Het damesteam van Tevoko speelt zater dag 9 maart in Ons Genoegen tegen Clam Dyke uit Krommenie, dat bij winst kans maakt op het kampioenschap. De wed strijd begint om 13.30 uur. i München. (Foto Gerard Timmerman) De Bl-junioren van Oosterend doen mee internationaal Rijsselberghe

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 7