8 SPORT Warme sfeer bij koude marathon iiaaisüL3üa Texel'94 wint cruciale wedstrijd Jeugd trotseert weer en wind Debutanten eindigen als derde Regen deert schoonmakers niet KORT www.texelsecourant.nl DINSDAG 12 MAART 2013 'Heel erg koud, afzien, maar ook heel gezellig, sfeervol en goed verzorgd.' Ellen Berger, deelnemer aan de zaterdag gehouden Halve Marathon van De Waal, was moe maar voldaan na afloop van de door haar volbrachte 10,6 kilometer. Regen en wind, verre van ideale omstan digheden voor rondje De Waal. Deson danks gingen 252 lopers van start, nooit eerder waren het er zóveel. Het zegt iets over het evenement, waarvan de klein schaligheid, de hartelijke sfeer, het lan delijke tracée en de goede verzorging steeds meer deelnemers lokt. Ook vanaf de overkant groeit het aantal liefhebbers. Het zegt ook iets over de groeiende popu lariteit van de loopsport. 'Het is gezond, maar ook ontzettend leuk', vertelt Ber ger, die drie keer per week hardloopt met Anne Noordeloos en Clementine de Wit. 'Ik zou eigenlijk de halve marathon lopen, maar met dit weer vond ik dat te zwaar. Clementine heeft wel de halve gelopen en ging er al vrij snel vandoor.' De debu terende kapster finishte in een tijd van 2.05.11 en dwong daarmee alom respect af. Berger vertelt dat vooral het Waalen- burgerdijkje, waar de lopers tegen wind in moesten lopen zwaar was, maar dat het venijn hem toch vooral in de Staart zat, het laatste stuk voor de finish. Snel ste loper op de halve marathon (ruim 21 km) was Jaap Witte, die in 1.17.50 over de finish ging, op ruime afstand voor num mer twee Lutz Lohse (1.23.27). Een knap pe prestatie van Witte, die gewend is om kortere afstanden te lopen. Derde werd Jeroen Driehuis uit Zwolle (1.26.51). Snel ste vrouw op de halve was Esther van Bo- chove uit Utrecht (1.46.30). Derde vrouw op deze afstand was de Texelse Corrie de Jager (1.56.30). Op de tien kilometer was er bij de vrouwen goud voor Jasmijn van der Burg (46.17). Dat de hoogste eer bij de prijsuitreiking in De Wielewaal aan haar voorbij ging, kwam doordat de tijdregis tratie bij de finish hinder ondervond van toeschouwers die zich tussen de jury en de hardlopers hadden geposteerd. Na her telling bleek dat de tweede prijs naar Mar- got van de Ven uit Den Burg ging (49.41) en de derde naar Emma van den Berg uit Utrecht. De tien kilometer bij de mannen werd een Texels feestje. Winnaar werd Thomas Gerritsen (43.29), tweede David van Logchem (43.31) en derde Yvo Witte (44.31). Strijd werd ook geleverd op de vijf kilometer, met als winnaar Hessel Arends man (19.36), tweede Pieter Dogger (21.18) en derde Rick Westerdaal (25.23). Bij de dames won op deze afstand Silve Schoorl (23.21). Voor alle deelnemers stond na afloop warme soep klaar en was er een presentje. De organisatie stond een mo ment stil bij het overlijden vorig jaar van oud-onderwijzer Jan Driehuis, jarenlang speaker en boegbeeld van de Halve Ma rathon van De Waal. Voor de loterij, met prijzen die beschikbaar zijn gesteld door het plaatselijke bedrijfsleven en loten die werden getrokken door notaris Dog ger, werden enkele prijzen niet afgehaald. Ze vielen op de nummers 204 en 275. De winnaars kunnen zich melden bij de orga nisatie, tel. 313843. De uitslagen staan op www.avtexel.nl. Ondanks het slechte weer, regen en harde wind, deden meer dan vijftig kinderen mee aan de Kidsrun in De Waal die zater dag vooraf aan de halve marathon werd gehouden. Dennis Niepel won de 2,5 kilometerloop bij de jongens vanaf 12 jaar. In een tijd van 9 minuten en 55 seconden bleef hij Michiel Lohse (10.10) en Jarne Kompier (11.10) voor. Bij de meisjes in deze catego rie werd Lilian Visser eerste met een tijd van 12. 11. Tweede werd Nikky Douma (12.16). Mart Kikkert won de 1,2 kilome ter lange Kidsrun in de leeftijdscategorie 9 tot en met 11 jaar. Met een tijd van 4.43 was hij 2 seconden sneller dan de num mer 2. Dorus Overmaat (4.45). Tijn Zee man werd in een tijd van 4.46 derde. Bij de meisjes 9 tot en met 11 jaar finishte Jasmijn Baptist als eerste in een tijd van 5 minuten en 12 seconden. Tweede werd Linsey Nachtegaal (5.26) en derde werd Shenna Kreeft (5.33). Bij de jongens tot en met 8 jaar was Devin Koorn de snel ste (5.23) voor Jerom Verstraat (5.50) en Marijn Weber (5.59). Bij de meisjes in dezelfde leeftijdsgroep werd Berber van de Duim eerste in een tijd van 6 minuten en 19 seconden. Britt Brandenburg werd tweede 6.49) en de derde plaats was voor Manon Visser (7.01). De voorspellingen dat de wedstrijd van Texel'94 tegen Volendam, de nummers drie en vier van de competitie, wel eens een mooie pot zaalvoetbal kon opleveren, kwamen uit. In een goed gevulde sporthal was Texel'94 de hele wedstrijd de boven liggende partij, maar Volendam hield het tot het laatst spannend. Beide ploegen moesten winnen om nog aanspraak te maken op de titel in de tweede periode. Texel, gesterkt door het idee dat de ploeg voor de 27ste keer op rij ongeslagen kon blijven, begon voortva rend en kwam al snel op voorsprong. Uit een corner schoot Ruben Duinker de bal al in de vierde minuut in de korte hoek achter de doelman. Volendam werd de eerste minuten overlopen door een gretig Texel dat diverse kansen creëerde om de score op te voeren. In de achtste minuut verdubbelde alleskunner Pim de Lugt de stand door van dichtbij hard raak te schie ten. Texel'94 zat op rozen, en temperde halverwege de eerste helft het tempo een heel klein beetje, net genoeg om Volen dam weer hoop te geven. Die hoop werd vergroot toen uit een dood spelmoment Volendam de stand op 2-1 bracht. De ver dediging van Texel'94, onder leiding van routinier Marcel Ris, had tot dan toe niets weggegeven, maar een communicatie stoornis zorgde ervoor dat de uitstekend keepende Ali Smit kansloos was. De span ning was terug en Texel had pech toen vlak voor de wissel Den nis Daalder de bal via de onderkant van de lat het veld weer in spatte. In de tegenaanval overkwam Volendam hetzelfde, al zat doelman Smit daar met zijn vingertoppen nog aan. Meteen in de tweede helft zorgde Lesley Koning met een zeer fraaie actie voor de 3-1. Het tempo bleef onverminderd hoog en ook Volendam bleek over een fitte se lectie te beschikken, want Texel'94 kon niet echt het verschil maken, al kreeg de ploeg meer kansen. Halverwege de twee de helft kreeg aanvoerder Ruben Duin ker het publiek op de banken door een prachtige individuele actie zo mogelijk nog mooier af te ronden. Hiermee leek de wedstrijd beslist, maar Texel'94 zag Volen dam in dezelfde minuut dichterbij komen en twee minuten later nog dichter, na dat een hoekschop hard in de lange hoek geschoten werd: 4-3. Texel'94 rechtte de rug en niet veel later was de marge weer twee, nadat de dynamische Lesley Koning los was van zijn tegenstander en geen moeite had zijn tweede doelpunt binnen te schieten. Volendam probeerde nog van alles, maar Texel had de zaken goed voor elkaar en vooral keeper Smit was een on neembare vesting. Geheel terecht won Texel'94 deze beladen wedstrijd met 5-3 van hun directe concurrent en speelt eerst twee uitwedstrijden voordat het weer in eigen huis aantreedt. De eerstvolgende wedstrijd is op vrijdag 5 april als Obdam op bezoek komt, aanvang 19.20 uur. Debutanten Janne Veenhuizen en Mark van der Wouden pakten de derde plaats tijdens de klaverjasdrive in Bethel. Zij waren de jongste deelnemers en ble ven To de Maeeschalck en Frans Bik met elf punten verschil nipt voor. De tweede plaats was voor Tiny Kok en Fenny van Exel. Winnaars werden Jan Koolhof en Jos Veger, die oppermachtig waren. Omdat er met elf paren drie ronden werden ge speeld, bleef elke ronde één paar aan de kant. Dat lot trof ook het koppel Veger en Koolhof, die in de laatste ronde aan de kant zaten. Inmiddels hadden zij 4.042 punten behaald en omdat de wachtronde gecompenseerd werd met een gemid delde van 1500 punten, eindigden Kool hof en Veger met 5542 punten met liefst 603 punten verschil op de nummers twee, Tiny Kok en Fenny van Exel. Veenhuizen en Van der Wouden kregen in de eerste ronde met een score van 1275 punten fors klop van Nel van der Veen en Kenna Terpstra. Zij herstelden zich in de partij tegen Pieter Vonk en Yoeke met 1794 punten, gevolgd door een derde ronde van 1833 punten tegen Michel Kuip en André van der Heijden. Hierdoor ein digden ze op 4902 punten. Pieter van der Wouden en Bert Nederlof bleven Kenna Terpstra en Nel van der Veen tien punten voor met een eindscore van 4774 punten. Harry van de Weteringen Peter Witte had den het moeilijk; zij eindigden met 4208 punten op de laatste plaats. De volgende klaverjasdrive in Bethel wordt gespeeld op donderdag 21 maart, aanvang 19.45 uur. De drive is voor ieder een toegankelijk. De Graafbokaal In manege Akenburg werd zondag de vijf de wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal voor menners gehouden. Door afzeggingen deden maar elf men ners aan de wedstrijd mee, Emmie Mon ster eindigde met SVA strafpunt op de eerste plaats. Jacob Bakker werd tweede met slechts één strafpuntje meer. De derde plaats werd gedeeld door Marga Zandstra en Mandy Dekker, die beiden 54 strafpunten behaalden. Vier combina ties reden foutloos de vaardigheids proef, waardoor een barrage nodig was. Deze werd het snelst gereden door Nanny van der Berg, die echter niet foutloos bleef. De volgende wedstrijd is de finale, die op 14 april wordt verreden. Na aftrek van de slechtst gereden wedstrijden gaat Emmie Monster aan kop, met in totaal 202 straf punten. Marga Zandstra is tweede, met 204 strafpunten, jeugdlid Laura Pollichino staat met 208 strafpunten op de derde plaats. Het is duidelijk dat de punten dicht bij ekaar liggen en dat de finale erg span nend belooft te worden. Ondanks regen en koude wind kwamen zaterdagochtend 24 mensen Staatsbos beheer helpen bij het vuilruimen in De Slufter. De Slufter stond deze winter een paar keer vol met zeewater, waarbij plastic en andere rommel achterbleef. Warm gekleed en in regenpakken is er hard ge werkt om het op te ruimen. Er is ongeveer twaalf kubieke meter rommel verzameld. Hulp bij het transport was er van Willem Hemelraad van de Texelse Landroverclub. Na afloop was er soep in café De Slufter. De gemeente Texel zorgde voor afvoer van de rommel. Martien Roeper, één van de vrijwilligers, schreef ons het volgende: "s Morgens half tien is het regenachtig en staat er een koude wind. Toch zijn we met een kleine 15 mensen en zie ik bekende gezichten, leder jaar is het weer gezellig en goed georganiseerd door aardige mensen van Staatsbosbeheer en ook goede service na afloop. Want mijn vrouw die al op me zat te wachten in het Sluftercafé kreeg spontaan een kop soep met stokbrood en kruidenboter aangeboden, hoewel ze niet had meegeholpen. Ook de cappuccino en de koffie waren gratis, klasse. Dat maak je nog mee op Texel een eiland dat je snel in je hart zult sluiten.' G-team verslaat Zwaluwen '30 Succes voor het G-team in Hoorn. Zater dag behaalden de Texelaars een 0-2 over winning op Zwaluwen'30 Gl. Een verslag van Jos Bakker. Nadat we de thuiswedstrijd al met 7-0 hadden gewonnen moesten we met de boot van 9.00 uur. We moesten spelen om 10.15 uur. We kwamen daarom 10.15 uur en gingen direct omkleden. Klaas van den Berg had eerst met de coach van Zwaluwen'30 gesproken hoeveel spelers ze hadden. Ze hadden voldoende spelers. Texel'94 had er 11. Afwezig waren Robin Beekman, Martijn Verbeeke en Jeffrey Stendert. Dit keer speelden we 10 tegen 10 op een half veld. Deze keer meer spe lers omdat het zaterdag de hele ochtend regende en anders veel te koud was om te gaan wisselen. Texel had één wissel. Dit keer speelden we op het hoofdveld van Zwaluwen'30. Dit was een kunstgras veld. Texel'94 begon redelijk goed aan de wedstrijd en had veel kansen in de eerste helft. Zodoende kreeg Paul Bakker meer dere keren de bal aangespeeld maar ver prutste ze of hij schoot naast doel. Ook Ricardo Blom schoot ze steeds naast doel. De keeper van Zwaluwen'30 hield ze alle maal tegen, omdat Texel'94 het weer pro beerde maar de ballen gingen er voor de rust niet in en omdat we 10 -10 voetbal den was het moeilijk om te scoren. Peter Breuer hield ze bij Texel'94 allemaal goed tegen. We speelden circa 25 minuten. Ruststand 0-0. Klaas van den Berg was in de rust niet te vreden over ons spel. Na plm. 10 minuten in de tweede helft wilde Kees van der Vis voorgeven op het doel van de tegenstan dertoen de keeper hem per ongeluk in ei gen doel werkte 0-1. Even daarna gaf Jan Frans Haveman een goede pass naar Ri cardo Blom die hem simpel langs de jon ge keeper in doel schoot 0-2. Even daarna kreeg Jan Frans Haveman de bal goed aangespeeld. Hij schoot de bal met veel effect net over de kruising over doel. Er waren verschillende spelers van Texel'94 die probeerden op doel te schieten maar de bal wilde er niet meer in. Eindstand 0-2 voor Texel'94. Zaterdag 16 maart 2013 speelt het G-team een uitwedstrijd tegen HOSV G2 uit Opmeer. Deze ploeg is er later in de competite bij gekomen. We speelden toen een oefenwedstrijd, waar bij Klaas van den Berg toen twee teams had samengesteld. Een team moest toen tegen HOSV Gl voor de competitie en de ander tegen HOSV G2 vriendschappelijk en het werd toen 2-2. Voetbalprogramma Zaterdag 16 maart Texelse pupillencompetitie SVC F1 -Tx Fc Eindhoven Tx F Cam buur -Tx Fc Dordrecht Tx Fc Den Bosch - SV De Koog F1 SV Oosterend F1 - Fc Oss TxE Juventus - TxE Ac Milan SVC E - TxE Fiorentina TxE Lazio Roma - SV Oosterend E TxE Udinese - TxE Parma TxE Na poli - TxE Inter Oosterend 2 - Reiger Boys 5 Oosterend Cl - Kleine Sluis C3 Oosterend MCI - Schagen MCI De Koog Dl - Hollandia-T Dl De Koog BI - Schagen BI 9:00 9:00 9:00 9:00 10:00 10:00 10:00 10:00 10:00 14.00 11.45 10.45 10.45 13.45 14.30 14.00 11.00 Zondag 17 maart KGB BI - Oosterend BI ZDH-JVC Koog 2 - Blokkers 4 Recreatievoetbal ZDH-SV Oosterend Texel'94 Het lukt niet meer om het programma van Texel'94 mee te krijgen in deze krant, dat volgt komende vrijdag, daarvoor pu bliceren we het op onze website. Stichting Kerken en Minima Texel Hulp aan Texelaars in financiële nood tan de schoonmaakactie in de Slufter. (Foto Willem Hemelra.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 8