SPORT Jeugdcertificaat voor golfclub Sanne Brand naar kampioenschap Wittes winnen saaie kaartronde Eilandschutters schieten indoor SPORT KORT WWW.TEXEL5EC0URANT.NL 1 VRIJDAG 22 MAART 2013 X X Uit handen van Wim Scholte van de commissie Jeugd van de Nederlandse Golf Fede ratie en Ellen de Ruiter, clubdeveloper van de NGF, ontving de jeugdcommissie van de Golfclub De Texelse maandag het certificaat Committed to jeugd. Het programma Committed to jeugd is in het leven geroepen om golf als sport te promoten en meer kinderen te stimu leren de golfsport te beoefenen. Dit wil de NGF bereiken door verenigingen te ondersteunen bij het opstellen van een jeugdbeleid en het uitvoeren van een jeugdprogramma met elementen als het goed voorbereiden van lessen, duidelijke doelen, trainingsmiddagen met jeugd- coaches, wedstijden spelen en het creëren van groepsgevoel en plezier. Een belang rijk deel van de certificering is het werven en opleiden van jeugdcoaches. De vertegenwoordigers van de NGF toon den zich enthousiast over de kwaliteit van het door De Texelse geleverde programma en waren onder de indruk van het tijdsbe stek waarin de certificering heeft plaats gevonden. Het eerste contact met Ellen de Ruiter dateerde uit november 2011, waarna de vereniging besloot in 2012 aan het programma deel te nemen. De driedaagse opleiding van de jeugdcoa ches ging in februari van start op een be sneeuwde golfbaan bij een temperatuur van -12. In september konden elf jeugd coaches met goed gevolg het examen afleggen. Zij worden ingezet tijdens het geven van trainingen met diverse spelma terialen en het begeleiden van de jeugd in de baan en tijdens de wedstrijden. De eerste fase van de cerificering was de kennismaking met het project en het on dertekenen van een verklaring waarin de voorzitter van de golfclub, de voorzitter van de jeugdcommissie, de headpro en de vertegenwoordiger van de NGF de inten tie uitspraken binnen twee jaar 'Commit ted to jeugd' te worden. De Texelse deed dit dus zelfs binnen één jaar. Vervolgens werd in de samenwerkings- fase een programma opgezet door de jeugdcommissie, die daarin werd onder steund door Ellen de Ruiter. Er moesten een jeugdbeleidsplan, een jeugdoplei dingsplan en een jaarprogramma wor den gemaakt, waarbij ook aandacht was voor de continuïteit (communicatieplan, draaiboeken van wedstrijden en activitei ten, documentenbeheer). De Texelse werd daarin bijgestaan door Egbert van Nieboer van de NGF, die onder andere heeft gehol pen met het maken van een goed jaarpro gramma, Ook begeleidde hij de opleiding van de jeugdcoaches. Tot slot volgde de certificeringsfase waar in de jeugdcommissie alle documenten opstuurde naar de NGF die deze beoor deelde op kwaliteit, structuur en continuï teit. Het proces werd maandag afgesloten met een presentatie Het certificaat is niet eindeloos geldig, re den voor de NGF om de club ook na het uitreiken ervan te blijven ondersteunen, leder jaar vindt een evaluatie plaats en na drie jaar wordt bekeken of het certificaat verlengd wordt. Tennisster Sanne Brand nam afgelopen weekend deel aan de Nederlandse Over dekte Jeugd Kampioenschappen (NOJK) voor jeugd tot en met 18 jaar. Aan de wedstrijden, die in Rotterdam werden gehouden, werd deelgenomen door de 32 beste spelers van Nederland. Brand was niet helemaal fit door een en kelblessure die ze vier weken geleden met zaalvoetbal opliep en speelde haar eerste wedstrijd in weken. Door loting werd bepaald dat Brand zou spelen tegen Britt Schreuder, de nummer 45 van de Nederlandse Ranglijst. Ondanks het feit dat ze niet helemaal fit was, speel de Brand een lekkere partij. Ze verloor met 6-1, 6-2 van Schreuder, die later het toer nooi won en Nederlands kampioen werd. Voor Brand was de wedstrijd een goede voorbereiding op de ten niscompetitie die over drie weken begint. Wandeltocht over oude land Wandelsportvereniging Het Gouden Bol- tje houdt maandag 1 april, Tweede Paas dag, de jaarlijkse Lammetjeswandeltocht. Deze tocht voert over het oude land van Texel, start en finish vinden plaats in schietsportcentrum Odysseus aan de Em- malaan in Den Burg. Er is een grote variatie in afstanden, zodat elke deelnemer zijn favoriete afstand kan kiezen. Hoewel Pa sen dit jaar vroeg valt, waardoor de Lam- metjestocht ook vroeg gehouden wordt, zullen er tijdens de wandeltocht al wel lammetjes te zien zijn. Deelname kost €4,50 met en €3,- zonder medaille, leden van de Wandelsportvereniging genieten €1,- korting. Voor de kortste afstanden (5, 10 en 15 km) kan tussen 9.00 en 14.00 uur worden gestart, voor de 25 km tussen 9.00 en 11.00 uur, voor de 40 km tussen 9.00 en 10.00 uur. Voor meer informatie, tel. 313087 ofwww.hetgoudenboltje.nl. Thuiswedstrijd Mareis U18 De jeugd U18 van basketbalvereniging De Mareis speelt zondag 24 maart thuis te gen Amsterdam. De wedstrijd wordt ge speeld in sporthal Ons Genoegen in Den Burg en begint om 16.30 uur. Eenzijdige strijd zaalvoetballers Met nog drie wedstrijden te spelen heeft het zaalvoetbalteam van Texel'94 de beste papieren om beslag te leggen op de tweede en laatste periode. Texel'94 is de laatste weken in prima vorm, maar tegen Dijkhuis kwam de ploeg van Martijn de Veij en Wim Koorn maar niet erg van start. Met een te laag baltempo en weinig beleving was er de eerste tien minuten weinig opwinding en werden er nauwelijks kansen gecreëerd. Halverwege kwam Texel toch op voorsprong toen Les ley Koning uit een corner de openingsgoal voor zijn rekening nam. Vlak voor rust kwam Texel via Pim de Lugt op 0-3, nadat Dijkhuis kort daarvoor dankzij een eigen doelpunt de marge had verdubbeld. Een hoger baltempo in de tweede helft zorgde ervoor dat de tegenstander de ruimtes niet meer kon belopen en Ruben Duinker profiteerde hier al snel van: 0-4. Binnen vijf minuten in het tweede bedrijf maakte Marcel Ris het vijfde doelpunt en niet veel later Ruben Duinker het zesde. Twee onachtzame momenten zorgden voor een opleving van de andere kant, maar Texel'94 zette de tegenstander de laatste tien minuten met de rug tegen muur. De wedstrijd eindigde met 2-7 na een formidabele actie van Pim de Lugt. Volgende week speelt Texel'94 thuis. Theo en Gerard Witte hebben de 23ste speelronde van de competitie van Klaver- jasclub Den Burg gewonnen. Er werd niet hoog gescoord, dus veranderingen in het klassement waren er nauwelijks. Geen enkel koppel nam in deze ronde de 7000-punten horde. Voor de statistici onder de klaverjassers was er bar weinig te beleven; het was een avond zonder uitschieters. Gerard en Theo Witte leken na een opening van driemaal ruim 1800 punten dichtbij te komen, maar moesten in het laatste spel teveel toegeven om de 7000 punten vol te maken. Ze bleven uiteindelijk steken op 6816 en stegen daarmee van de elfde naar de negende plaats in het klassement. John Vlaming en Eric Jan Geus heroverden de tweede plaats in klassement door ook in deze speelronde tweede te worden. Zij deden dat met 6782 punten, een score die nogal onregelmatig tot stand kwam door twee hoge en twee lage spelletjes. Cees Vinke en Carlo Bos behaalden met 6766 punten de derde plaats. Ook zij hadden last van de bij kaverjassers bekende kwaal: drie spellen gaan heel goed en dan volgt ver volgens één slechte pot. Desalniettemin kunnen Bos en Vinke tevreden terugkij ken, zij stegen van de veertiende naar de twaalfde plaats. Tromp en Stark spinnen garen bij de kleine verschillen. Zelf pak ten zij de vierde plaats met 6394 punten en daarmee handhaafden zij hun ruime voorsprong in het algemeen klassement. Met nog twee avonden en twee spelletjes te gaan, hebben zij een riant uitzicht op het kampioenschap. Wil Maas en Hennie Agterberg bevestigden hun goede vorm van de laatste weken door met 6388 pun ten vijfde te worden. Zij blijven zevende in het klassement. Het gemiddelde was met 6199 punten niet bijzonder hoog. Er wer den 30 marsen gespeeld. Tromp en Stark leiden in het klassement, met bijna 2700 punten voorsprong op Vla ming en Geus. Weijdt en Koomen hand haven zich met een kleine 2900 punten achterstand op de derde plaats. Ook in de derde periode leiden Tromp en Stark, voor Zwaneve ld/Mo ree en Zaal/Westdorp. Leden van handboogvereniging Eiland- schutters hebben afgelopen maanden deelgenomen aan de Wintercompetitie in Den Helder. Samen met andere verenigingen uit de kop van Noord-Holland wordt om de week bij Noordkop/WSOV geschoten. De competitie, waarbij vanaf 18 meter 36 pijlen worden geschoten op blazoenen van 40 cm, bestaat uit vijf wedstrijden, waarvan de beste drie meetellen voor het eindtotaal. UitslagenTea mprijzen: 2.Eilandschutters, 4480 punten. Koppels Longbow: lJan Prins en Willem Vlas; 2.Marja Kampstra en Johan Tromp; 3.Ernst Schuurman en Kees Bakker. Koppels Recurve: 6.Gert-jan Schoorl en Olga Ellen. Recurve Veteranen: l.Gert-jan Schoorl (986); 8.Frans Schrama (851). Recurve Heren: 12.Kevin Joseph (640). Recurve Dames: 3,Olga Ellen (787); 4.Sandra Heinzelmann (437). Recurve Ju nioren: l.Hidde Plaatsman (837); 2.Marin- ka Kampstra (829); 7.Maya Oxener (471); 9.Ricardo Gerlag (301). Longbow Heren: l.Kees Bakker (879); 2Jan Prins (813); 4.Johan Tromp (795); 8.Ernst Schuurman (602). Longbow dames: l.Marja Kamp stra (724); 3.Lisette Kampstra (250). Com pound: 8.Aad van Gils (881); 9.Kevin Tim mer (722). stichting BROODNODIG OP TEXEL Vlinderwinkel Eilandcompetitie Programma dinsdag 26 maart Veld A 19.00 PFB-NIOZ 3 Paal 28/Krim 19.45 Paal 28/Krim-Warmmop NIOZ 3 20.30 Jumbo-Kobeko Warmmop 21.15 Pepermolen-Autocentrale Kobeko 22.00 Randstad-Vlinderwinkel Peperm. Veld B 19.00 AH-lmares Falcon 19.45 Fa Icon-IBS I ma res 20.30 Rabobank-Ecotiem IBS 21.15 Bonte bel even is-SIBO Ecotiem 22.00 Wessels Ontwerpt-RAB SIBO VeldC 19.00 Kapper-Tevoko (O) Krim 19.45 Tevoko (J)-Krim Expotise 20.30 Kees de Waal-Expotise Otto's 21.15 Moorman-Otto's Kees de Waal 22.00 Salique-Coos Moorman Wedstrijdleiding Falcon en Daan (tel. 320370) Uitwedstrijd dames Tevoko Het damesteam van volleybalvereni ging Tevoko reist zaterdag af naar Bo- venkarspel voor de uitwedstrijd tegen Simokos 2. Simokos 2, dat op de tiende plaats staat, bestaat uit zowel geroutineerde als jon gere spelers. De thuiswedstrijd won Te voko met 4-0 en Tevoko zal na de pijnlijke nederlaag van afgelopen zaterdag weer vol voor de punten gaan. De wedstrijd wordt gespeeld in De Flint in Bovenkar- spel en begint om 14.00 uur. Weblog 60 van Texel Op verzoek van de redactie houdt Mikel Knippenberg uit Den Burg een weblog bij over zijn voorbereidingen op de 60 van Texel, de wedloop die op 1 april, Tweede Paasdag, wordt gehouden. Het weblog is te lezen via www.texelsecourant.nl. Buitenspeeldag Gemeenten, buurtgroepen, verenigin gen, scholen, ouders en kinderen die activiteiten ontwikkelen rond de Nati onale Buitenspeeldag op woensdag 12 juni, kunnen zch aanmelden via www. buitenspeeldag.nl. De Buitenspeeldag is een initiatief van de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten, Veilig Verkeer Nederland, Scouting Nederland, Jantje Beton en Nickelodeon en is bedoeld om leuke en activiteiten te organiseren in straten en buurten. Onderzoek toont aan dat buiten spelen goed is en dat kinderen die meer buiten spelen meer bewegen en aantoonbaar minder overgewicht hebben. Ook bevor dert buiten spelen de mentale en sociale ontwikkeling van kinderen. Buiten is im mers de plek waar ze vriendjes ontmoe ten en zich vrij kunnen bewegen. Vorig jaar werden tijdens de Buiten speeldag op ruim 800 loctaies activitei ten gehouden. Voor veel kinderen is een dag als deze dé kans om in het klimrek voor het huis te klauteren, een hut te bouwen of zich op andere manieren uit te leven met buurtgenootjes. De initia tiefnemers hopenm ook dit jaar op een grote deelname. Lokale initiatieven binden op de web site handvatten onm een evenement te organiseren. Zo zijn er draaiboeken te vinden, promotiemateriaal en tips over bijvoorbeeld het aanvragen van vergun ningen en veiligheidspoppen, het vinden van financiering en het bij de organisatie betrekken van kinderen en jeugdclubs. Organisatoren die zich via de site aan melden ontvangen een handig actiepak ket met naast promotienmateriaal ook buitenspeecadeautjes die ze op 12 juni kunenn uitdelen aan de kinderen die bui ten komen spelen. Vanaf 1 juni is op de website te zien welke activiteiten in de buurt worden gehouden. 1 Eilandschutters. (Foto archief Texelse Courant)

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 11