texfi.se Él courant msmik Vliegende start theaterdocent AGENDA Cmpmd Texe3! CULTUUR Maart maandmenu Peek Palmpasen per persoon. 0222-312000 Proeverij van chocolade pure chocolade GRAVENSTRAAT 3 DEN BURG 0222-313176 YOKO (NL) (vanaf 27 maart) Een avontuurlijke familie film over een meisje die i heet Yoko en heeft magische krachten. De Croods 3D (NL) 20.00 18.30 21.30 14.30/20.1 Mystery Movie O Zambezia: O©® De Verborgen Vogelstad 3D (NL) Kleuterbios: Nijntje De Film CD 13.45/16.16 13.30/16.00 'ZICHZELF LEREN PRESENTEREN IS HET BELANGRIJKSTE ONDERDEEL' De open les werd druk bezocht en leverde direct al een groepje leerlingen op, waarmee Manon Veenendaal, de nieuwe theaterdo cent van Artex, sinds enige weken aan het werk is. De eerste serie lessen moet uitmonden in een presentatie. Manon Veenendaal is vergroeid met the ater. Ze werkte in De Efteling en het Land van Ooit, was Clinidown en stond aan de basis van een jongerentheaterschool in Wageningen. Sinds vier maanden woont ze op het eiland, waar ze een baan in de zorg combineert met haar werk als thea terdocent. 'Ik was al langere tijd verliefd op het eiland, gaf workshops en korte cursussen op de OSG en bij Stayokay en op zekere dag heb ik de stoute schoenen aangetrokken.' Ze vertelt stralend hoe ze in een weekend een huis zocht, sollici teerde en werd aangenomen. 'Ik woonde toen nog in Ede en het was wel erg spon taan en ook een beetje gewaagd, maar het is allemaal goed afgelopen.' Veenendaal (36) komt oorspronkelijk uit Den Haag, leerde voor sociaal peda gogisch hulpverlener en was jarenlang persoonlijk begeleider in de zorg. Via de downsschool rolde ze het theater in en staat te popelen om de jongerentheater school op het eiland een nieuwe impuls te geven. 'De lessen die ik geef, zijn bedoeld voor jongeren vanaf 13 jaar. We zijn nu begonnen met zeg maar het eerste van een vierjarige opleiding. Dit eerste blok proberen we in twaalf, dertien lessen de basistechnieken aan te leren. Dat sluiten we dan af met een presentatie.' Want zichzelf presenteren, het lef krijgen op het toneel te staan, is misschien wel het belangrijkste dat de jongeren van hun do cent meekrijgen. 'Het is daarom ook leuk dat ik al direct twee jongens in de groep heb, die hebben over het algemeen - ze ker op die leeftijd - wat minder branie dan meisjes. Ze zijn niet gewend hun gevoel zomaar te laten zien. Maar dat zie ik dan maar als mijn uitdaging.' De groep, die zich aanmeldde tijdens de open les die enkele weken geleden werd gehouden, bestaat inmiddels uit acht leerlingen. 'Dat was het minimum om door te gaan, het maximum ligt op twaalf. En dan stre ven we naar vier jaargroepen, zodat we echt iets kunnen opbouwen.' Want met deze eerste groep hoopt Veenendaal een begin te maken met een lange leerlijn, die aansluit op een vakopleiding op het gebied van theater, toneel of kleinkunst. Naast de acht leerlingen die inmiddels enkele lessen hebben gehad, is dus nog ruimte voor enkele instromers. 'Het is dus niet zo dat we gewoon een stuk nemen en dat gaan instuderen', ver telt Veenendaal, die zichzelf omschrijft als 'een vrij overdreven persoon. 'En het wordt gerust wel leuk en gezellig, maar we moeten ook hard werken. Aan techni sche vaardigheden die je nodig hebt om op het toneel te staan.' Wat dat betreft, heeft de theaterschool wellicht de wind mee, want met de vele talentenshows op televisie en de aandacht die er is voor musicals, is het - juist ook onder jongeren - niet vreemd om op het toneel te willen staan. 'Ze willen allemaal graag beroemd worden', lacht Veenendaal. Voor het zover is, moet er echter nog wel gewerkt wor den, in de Voorspeelruimte van Artex, waarover Veenendaal zich erg verrukt toont. 'Het is een prachtige werkruimte, met een toneel en lichten en een geluids installatie en gordijnen die dicht kunnen.' Dat laatste is belangrijk voor haar leer lingen, om zich tijdens de les verzekerd te weten van de nodige privacy. 'Het is al moeiijk genoeg om het achterste van je tong te laten zien, zonder datje het idee hebt dat de mensen in de lounge je op je vingers kijken.' In het zaaltje zal ze de ko mende weken samen met de leerlingen op zoek gaan naar hun eigen vaardighe den. 'Het wordt een ontdekkingsreis die we samen maken.' Ook door Artex beweegt Veenendaal, die dan misschien niet overdreven, maar wel enthousiast overkomt, zich als ware het een ontdekkingsreis. Maar als theater docent op het eiland, waar volgens eigen zeggen op dat gebied niet heel veel was, lijkt ze voorlopig haar bestemming te hebben gevonden. En voor die paar jonge ren voor wie nog plaats is, de lessen wor den gegeven op donderdagmiddag. Zaterdag 23 maart ig.00 uur Diner Cabaret: "Revue Menu" Een nieuw programma meteen nostalgisch tintje... Maar wel anno 2013! %wü 4-gangen diner, inclusief de show €4.9,50, evt. kindermenu €24,75. (reserveren gewenst) Zondag 31 maart Muziektheater Maijolein Meijers met"Niemands Meisje" Een muzikale roadshow langs de uiteinden van het bestaan. Marjolein en haar muzikanten Walter en On no Kuipers nemen je mee naar een bar die bol staat van verhalen vol heartbreakersen tearjerkers. Entree€17,00. Aanvang 20.30 uur. (Diner vooraf mogelijk, reserveren 2» gewenst) ;22- 3x9633 of reserveer online! info@klif12.nl www.klif12.nl Carpaccio van langzaam gegaarde rundersukade Met tomatenkaviaar, popcorn van buikspek, salade en olijfolie Krokante tarbotfilet Met wadden ga maaltjes, aardappelkaantjes en champagnesaus Of Mooi malse runderbiefstuk Met peperjus en passende garnituren Pannacotta van witte chocolade, n en ijs van chocolade en een vanille Ammatiefi m The Croods in Cinema Texe In Cinema Texel is deze week de nieuwste animatiefilm van Dreamworks Animation te zien. The Croods. The Croods vertelt het verhaal van de al lereerste familie uit de prehistorie. Ze wo nen in een grot, maar wanneer deze wordt verwoest, kunnen ze niet anders dan op ontdekkingsreis gaan. Reizend door een spectaculair landschap, maken de Croods kennis met een heel nieuwe wereld, vol avontuur en fantastische wezens. Ook te zien is Yoko, over Pia, die het heer lijk vindt om in haar boomhut te zitten. Maar zij is blijkbaar niet de enige die zich daar graag verstopt: opeen dag vindt ze er ineens een raar wit wezentje. Het is geen hond en geen aap, het is Yoko, een kleine witte yeti uit de Himalaya. Pia heeft er geen idee van dat deze ontmoeting haar leven helemaal op zijn kop zal zetten. Ze verstopt Yoko in de diepvries, want ze wil niet dat haar moeder, haar nieuwsgierige zusje Marcel la en haar beste vriend Lu kas hem zien. Yoko is haar geheim. Maar dan krijgen Pia en Yoko te maken metThorvan Sneider, die de kleine yeti wil verkopen aan de directeur van de dierentuin. Dinsdagmiddag worden seniorenvoor stellingen gegeven, waarbij het licht bij binnenkomst hoger staat en het geluid van de film zachter. De toegang bedraagt €7,-, te zien zijn Lincoln (14.00 uur) en OZ The Great And Powerful 3D (14.30 uur). In De Koog en Den Burg worden zondag 24 maart de jaarlijkse palmpaasoptoch- ten gehouden. In De Koog vertrekt deze om 10.30 uur bij dorpshuis De Hof en voert - voorafgegaan door de SOS-band - door het hele dorp. Na afloop is er voor iedere deelnemer een versnapering. In Den Burg start de optocht om 13.30 uur op de Groeneplaats, eveneens onder muzikale begeleiding van de SOS-band. De route loopt via de Binnenburg, Koger- straat, De Zes, Gasthuisstraat, Weststraat, Gravenstraat en Zwaanstraat terug naar De Groeneplaats. Onderweg worden De Gollards en verpleeghuis Hollewal aan gedaan. Alle deelnemers ontvangen na afloop een presentje. Horeca Texel Horeca Texel houdt dinsdag 9 april een 'Gastvrijheidsavond' in Question Plaza in Den Burg. Arthur Oosterbaan en Milo Berlijn geven lezingen op het gebied van gastvrijheid. Oosterbaan, werkzaam bij Ecomare, ver telt op geheel eigen wijze over het eiland. Berlijn, bekend van de TV-programma's van Herman den Blijker, gaat in op gast vrijheid in de praktijk. Hij heeft een bu reau dat mensen traint om praktijkge richt met het onderwerp bezig te zijn. De avond begint om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. Belangstellenden moeten zich van te voren aanmelden via texel@khn.nl De prijs van het menu bedraagt Voor een veilige avond uit! kleine yeti uit de Himalaya.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 13