TEXELSE COURANT Financiële angel uit samenwerking gehaald Sterretje gezocht! GlasGarage Texel HEMA Cjrocn C2wartsjexeh in het harL, Nieuwe tanks geplaatst in Texelse Bierbrouwerij Handen gemeenten en provincie ineen om Noord kop zet te geven Gemeente op zoek naar oorzaak penetrante geur in Ons Genoegen liLXH /PclikciaiT l Catering NB 53.039217 1 VnafvmdaagwswopM voor d« hMflIJkst» IJ^as. Stenenplaats 10 Den Burg Gezellig samen zijn en contacten opdoen Onderzoek oud- Texelse Janine Abee Waarom gaan jongeren weg van het eiland Nieuwe docent theater aan de slag bij Artex Manon Veenen- daal is vergroeid met theater OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887, NR. 12760 Verschijnt dinsdag en vrijdag VRIJDAG 22 MAART 2013 Belangstellend kijkt Maurice Diks van de Texelse Bierbrouwerij naar wat er door het dak van de brouwerij naar binnen komt. Woens dagochtend werden daar vier nieuwe gisttanks van elk 13.500 liter geïnstalleerd. Met behulp van de kraan van René Boon uit De Cocksdorp werden detanks, gemaakt van hoogwaardig roestvrij sta al, één voor één naar binnen gehesen. (Foto Jeroen van Hattum) Texelaars opgepakt voor mishandeling De politie heeft vier jongens uit Den Burg aangehouden voor openlijke geweldple ging in de Dorpsstraat in De Koog. De vier (17 tot 20 jaar oud) worden ervan verdacht op 3 maart een 19-jarige jongen uit De Koog te hebben mishandeld. Het slachtoffer werd volgens de politie door één van de verdachten lastig gevallen, waarna hij de eerste klap uitdeelde. Ver volgens werd de Koger tegen zijn lichaam en hoofd geschopt en geslagen. Het slachtoffer moest voor behandeling naar het ziekenhuis. De politie heeft proces verbaal opgemaakt tegen de vier. Burgemeester deelt oranje strikken uit Burgemeester Francine Giskes mag na mens het Nationaal Comité Inhuldiging vijf oranje strikken op Texel uitdelen. De strikken zijn bedoeld voor initiatieven die in het teken staan van de inhuldiging van kroonprins Willem-Alexander tot koning op dinsdag 30 april. Volgens het comité moet een initiatief aansprekend zijn voor een groot publiek en passen binnen het thema 'mijn droom voor ons land, inspi ratie voor onze koning' dat het nationaal comité heeft bedacht. De strik mag als ui ting in PR worden gebruikt. Gebruik voor commerciële doeleinden is verboden Meer dan honderd bestuurders van de provincie Noord-Holland en de gemeen ten Den Helder, Hollands Kroon, Schagen en Texel waren gisteren in Kaap Skil in Ou- deschild om over de toekomst van de Kop van Noord-Holland te praten. Het was een bijeenkomst van het team 'De Kop Werkt' dat bezig is om de Kop van Noord- Holland aantrekkelijk te houden om te wonen en te werken. De Noordkop heeft vanalles in zich om inwoners en werkge legenheid kwijt te raken, maar volgens een paar rapporten die de afgelopen jaren verschenen, kan het met de juiste aan sturing ook de goede kant uitgaan. Dat laatste hoopt het team 'De Kop Werkt' te bereiken en om de juiste weg op te gaan werden bestuurders gisteren bijgepraat over de ontwikkelingen. Bedoeling is dat de gemeenten en provincie met name op het gebied van toerisme, landbouw, off shore, energievoorziening en medische zaken de handen verder ineen slaan. Het team wordt aangestuurd door gedepu teerden Jaap Bond en Tjeerd Talsma en burgemeesters en wethouders van de vier gemeenten. Namens Texel zitten Francine Giskes en Eric Hercules in de stuurgroep. De politieke partijen hebben vooralsnog een belangrijke financiële angel uit de samenwerking tussen Texel en de andere Waddeneilanden gehaald. Een eerder genomen raadsbesluit om de jaarlijkse bijdrage van Texel aan de samen werking te halveren van €104.300,- naar €54.000,- is geen hard punt meer. Dat zijn de partijen woensdagavond tijdens de raadsvergadering overeengekomen. Ze willen eerst met de andere Waddenei landen bespreken hoe de samenwerking vanaf 2014, wanneer de huidige samen werking met VAST afloopt, het beste kan worden voortgezet. Daarna komt het kos tenplaatje aan de orde. Daar moet dan in de begrotingsraad eind dit jaar alsnog een besluit over worden genomen. De politieke partijen geven daarmee ge hoor aan een verzoek van burgemeester Jurrit Visser van Terschelling, voorzitter van het samenwerkingsverband VAST, om nog eens goed naar de halvering van de bijdrage aan VAST te kijken. Visser liet twee weken geleden tijdens een bezoek aan Texel weten dat de andere eilanden in de toekomst graag met Texel blijven sa menwerken, maar dat het niet voor niets kan. De Texelse bijdrage wordt, net als de bijdragen van de andere eilanden, besteed aan het Waddenkantoor in Harlingen dat deels alleen voor de vier Friese eilanden werkt (VAST) en deels voor alle eilanden (dus inclusief Texel) wanneer zaken aan de orde zijn die iedereen aangaan. Het Wadden kantoor bleef woensdag avond nagenoeg onbesproken. Coalitie partijen PvdA, Texel 2010, WD en D66 zeiden eerder dat ze daar in de toekomst vanaf willen, maar die materie werd nu maar even met rust gelaten. De nadruk werd gelegd op het uitstralen van eenheid door de vijf Waddeneilanden. De veranderingen kwamen tot stand on der aanvoering van Texels Belang, van oudsher een voorstander van samenwer king met de andere Waddeneilanden. De partij kreeg het ook voor elkaar om over de toekomst te overleggen met de Eilan der Raad en het Eilander College. Eerder gingen gedachten op om afzonderlijk met de andere eilanden te praten over de toe komst, maar daar kon niet iedereen zich in vinden. Groeskamp benadrukte dat de Eilander Raad een betere gesprekspartner is. Daarin zitten raadsleden van Vlieland, Terschelling, Ameland en Schiermonni koog. Texel heeft daar van 2005 tot 2010 ook in gezeten, maar dat veranderde na dat eind 2009 de huidige samenwerking met de Friese eilanden werd beklonken. Het uitdragen van de eenheid van de vijf Waddeneilanden werd door de andere partijen gesteund. Het toeval wilde dat diverse raadsleden woensdagmiddag in Den Helder waren geweest bij een bij eenkomst met minister Plasterk (over de plannen om Noord-Holland, Utrecht en Flevoland samen te voegen) en tijdens die bijeenkomst noemde de minister van Bin nenlandse Zaken de Waddeneilanden als de eenheid waarmee hij overlegt. Dat gaf voer aan de gedachte dat Texel niet teveel als solo-eenheid in het Waddengebied moet opereren. De politiek liet overigens al eerder weten met de andere eilanden te willen blijven optrekken. De gemeente gaat onderzoeken of er een breuk in het riool van sporthal Ons Ge noegen in Den Burg zit. Dat moet duide lijk maken waar de soms penetrante geur in de douches vandaan komt. Wethouder Hennie Huisman liet woens dag tijdens de raadsvergadering weten dat met een camera inspecties worden uitgevoerd in het riool. De doucheruim tes in de sporthal worden regelmatig ge plaagd door een doordringende geur. Het onderwerp kwam aan de orde, nadat CDA, D66 en Texel2010 het college had den verzocht wat te doen aan de soms koude douches in Ons Genoegen. Huis man, zelf gebruiker van de sporthal, zette bij dat onderwerp haar kanttekeningen. De rioollucht heeft volgens haar echter alle aandacht. 'We doen vanalles om te achterhalen wat daar aan de hand is.'Als mensen klachten over de douches heb ben, kunnen zij zich volgens Huisman melden aan de balie van het gemeente huis, bellen met de nummers 362111 of 140222 of een mailtje sturen (gemeen- te@texel.nl). 'Klachten van gebruikers worden verholpen.' Ons Genoegen is on derwerp in de vraag of de gemeente moet overgaan tot renovatie van de bestaande sporthallen in Den Burg of dat het beter is geld te steken in een nieuw sportcom plex. Het college werkt aan een advies en dat is volgens wethouder Huisman bijna klaar. Daarna kunnen de raadsleden zich over het onderwerp buigen. Drijfmest Het college stuurt een brief aan staatsse cretaris Dijksma van Landbouw met een verzoek om het uitrijden van drijfmest op Texel toe te blijven staan. Dat liet wet houder Eric Hercules woensdag weten tijdens de raadsvergadering. Van diverse kanten klonk de roep om te voorkomen dat de uitzondering wordt afgeschaft. Anders ontstaan voor de landbouw grote problemen. Oé dierbenodigdheden magnetische veld in uw lichtnet. Hierdoor wordt het onaangenaam voor ratten en muizen en verlaten deze uwpglHifl Maricoweg 7 - Den Burg - T 0222-761 770 www.macrovet.nl/blog/pest-free www. d epe I i kaan cateri ng.nl www.depelikaan.nl Tel. 0222 31 72 02 Tel: 0222 - 32 15 15 Vanaf 1 april: 7 dagen per week open Den Burg - Texel 1 .txl Bekendmakingen op pagina 10 Folders bij deze krant ui'.ni INSfAlLATIITf CHN1CK Niet gehad? Af te halen op Spinbaan 6. i Hattum)

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 1