-■ FAMILIE Texelse in klederdracht in Miss Zuiderzeeverkiezing Texel in Weekend Trip van RTL-4 S. www.texelsecourant.nl VRIJDAG 22 MAART 2013 Marga Randsdorp uit Den Burg is een van de genomineerden voor de Miss Zuider zeeverkiezing, die is uitgeschreven door het Zuiderzeemuseum. De verkiezing is bedoeld om de seizoens opening van het buitenmuseum, op za terdag 30 maart, een feestelijk tintje te geven. Voor de verkiezingen zijn dames en heren uitgenodigd, die klederdracht dragen van plaatsen en streken rond de voormalige Zuiderzee. Als actief lid van de Dansgroep Oude Dansen draagt Rands dorp vaak Texelse klederdracht zoals die rond 1850 gedragen werd. De drachten zijn te vinden op de website van het mu seum, www.zuiderzeemuseum.nl. Via de site kan ook een stem worden uitge bracht voor de miss-verkiezing. Dat kan tot uiterlijk vrijdag 29 maart. De Dansgroep Oude Dansen is de ko mende maanden te zien op de verschil lende folkloremarkten en is op zondag 23 juni gast in het museum, om tijdens de zogeheten 'kerkgang'te laten zien hoe mensen op het eiland vroeger ter kerke gingen. 'En tussendoor zullen we wel een dansje wagen.' Texel is zondag 24 maart te zien in het programma Weekend Trip van RTL-4. Het programma besteedt onder meer aandacht aan Hotel Tatenhove van de fa milie Van der Spek en organisatiebureau Texeltrips van Annemarie Swart. Presentatrice Sanne Heijen bezoekt het landgoed van de familie Van der Spek aan de Bosrandweg nabij De Koog en laat zien hoe een verblijf daar op gasten moet overkomen. Het uitzicht vanaf het balkon van de kamers is volgens Heijen een goed bewaard geheim voor de gasten. 'Daar krijg je gegarandeerd een vakantiegevoel', aldus de presentatrice. Ze laat ook zien wat er zoal in de directe omgeving van het hotel te beleven is. De bij Texeltrip gemaakte opnames staan in het teken van uitjes en trouwen op Texel. Het programma wordt zondag 24 maart uitgezonden op RTL-4 en begint om 10.50 uur. Weekend Trip is een pro gramma dat zowel in Nederland, België als Luxemburg bijzondere logeeradressen afgaat en daarbij ook de lokale omgeving in beeld brengt. Oplichters actief op Koopplein Al meerdere malen is de afgelopen tijd gebleken dat op veilingsites als Markt plaats, maar ook op het lokale Koopplein, nl oplichters actief zijn. Via de site wordt dure apparatuur aange boden, zoals iPads, tabiets en smartpho- nes, voor een bedrag dat eigenlijk niet reëel is. Als de koper te goeder trouw geld overmaakt, is hij het kwijt. Het gebodene wordt nooit geleverd. Het is daarom bij dergelijk transacties altijd beter een mon delinge afspraak te maken of - nog bete - alleen zaken te kopen die afgehaald kun nen worden. De advertenties zijn nau welijks van echt te onderscheiden, alleen staat er soms onder 'Deze advertentie is geplaatst via AdvertentiePlanet'. Dit is bij een lokale site als Koopplein bijzonder omslachtig, zoniet onmogelijk. Island Samba wordt SunBeats Het inmiddels tien jaar bestaande festival Island Samba krijgt een nieuwe naam; SunBeats. Organisatoren Mark en Co- rina Röpke van Paal 17 hebben hiervoor gekozen, omdat de vlag de lading niet meer volledig dekte. De deelnemende DJ's draaien meer dan alleen samba. 'We vinden SunBeats een mooie naam', aldus Mark en Corina Röpke. 'Wie SunBeats voor het eerst hoort, begrijpt direct dat het een zomerfeest is en dat het over muziek gaat.' De eerste SunBeats wordt zaterdag 13 juli gehouden bij Paal 17. De zogeheten line-up is inmiddels in grote lijnen bekend. Er wordt muziek gedraaid door DJ's Onwijs, Blondt, Rose, Gio Goose, Roul Doors, Baggi Begovic, Roog, Gregor Salto en D-Rashid. Het festival duurt van 18.00 tot 04.00 uur. De kaartverkoop gaat in mei van start. In dankbare herinnering aan alles wat zij voor ons is ge weest, nemen wij afscheid van mijn lieve vrouw, moeder, schoonmoeder en onze lieve oma Antje Zwanenburg-Troost Annie 14 januari 1925 t 19 maart 2013 Ferry Ria en Peter Jorit en Nona Rian na en Laurens Naalrand 9 1797 AM Den Hoorn Annie is overgebracht naar "Ons Huis", Herenstraat 35 te Den Hoorn. Er is gelegenheid tot condoleren op zaterdag 23 maart van 19.00 tot 20.30 uur in "Ons Huis". De uitvaartdienst zal worden gehouden op maandag 25 maart om 13.30 uur in de Hervormde kerk van Den Hoorn. Aansluitend zullen wij Annie naar haar laatste rustplaats op de begraafplaats bij de kerk begeleiden. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in dorps huis "De Waldhoorn", Herenstraat 30 in Den Hoorn, waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. In het bijzonder willen wij de buren, de medewerkers van de Thuiszorg en de medewerkers van verpleeghuis 'Hollewal' bedanken voor de uitstekende hulp en verzorging van Annie! Familie Zwanenburg lieve buurvrouw Wij wensen Ferry, Ria, kinderen en kleinkinderen veel sterkte. Buren van de Naalrand Met droefheid hebben wij kennis genomen van het over lijden van Annie Zwanenburg-Troost Wij zijn dankbaar voor haar enorme inzet voor de rommel markt van Den Hoorn. Alle "rommel" vrijwilligers Verdrietig, maar ook met ïjne herinneringen, hebben we afscheid moeten nemen van mijn zuster, schoonzuster en onze tante Elizabeth Kool-Kikkert echtgenote van Jaap Kool Texel, t Hebron, U.S.A., 8 maart 1928 20 maart 2013 Fam. R Kikkert Molenstraat 8 1791 DL Den Burg Correspondentiead res: Jaap Kool Apple Valley Estate 312 Ochard Ave Box 33 Hebron Indiana 46341 U.S.A. Wij willen iedereen bedanken voor de warme belangstelling na het overlijden van onze moeder M.A. SCHRAMA-VAN BAKEL Familie Schrama Texel, maart 2013 Proost! Juup George van den Wijngaard geboren 7 maart te Amterdam 23.13 uur 4490 gram 56 cm Gijsje Wissenburg Rik van den Wijngaard Pieter Aertszstraat 67H 1073 SK Amsterdam Een wonder is het telkens weer, een nieuw leven zo gaaf en teer. V-eAA& Meierblis op 30 april De meierblis is en blijft op 30 april. Dat hebben burgemeester en wethouders met instemming van de gemeenteraad laten weten. Bruinvisruil Ecomare en het Dolfinarium Sinds een jaar zwemmen bij Ecomare twee bruinvissen van het Dolfinarium: Michael en José. José is nog jong, maar begint de vruchtbare leeftijd wel te nade ren. Omdat Ecomare niet wil dat de bruin vissen zich gaan voortplanten, is José donderdag terugverhuist! naar het Dolfi narium. Voor haar in de plaats is het man netje Berend naar Ecomare gekomen. Bruinvis Berend is donderdagochtend met een speciale ambulance naar Texel gebracht. Bruinvissen kunnen niet droog liggen, dus is hij de hele reis van Harder wijk naar Texel nat gehouden. In de auto lag het dier in een hangmat in een ver- voerskist, terwijl een dierverzorger hem nat hield met een spons. Bij Ecomare was alles inmiddels in gereedheid gebracht en kon Berend zo het bassin in. Michael vond de komst van een nieuw groepsgenootje reuze interessant: hij claimde hem met een voor zichzelf. José kwam er iets later bij, maar de aandacht van Michael ging helemaal naar Berend. Bruinvissen zijn heel zachtaardige dieren; er werd dan ook niet gebeten of onaardig gedaan. José is enige tijd na de aankomst van Berend uit het bassin gehaald. Zij is ver volgens met de bruinvisambulance naar Harderwijk gebracht. Berend en Michael kunnen nu in alle rust aan el kaar wennen. Alledrie de bruinvissen zijn ooit gestrand en opgevangen door Stichting SOS Dol fijn. Ze kunnen om verschillende redenen niet terug naar zee. Er was even vraag of de traditie verplaatst moest worden naar 27 april, omdat Ko ninginnedag vanaf volgend jaar Konings- dagop 27 april is, maar die vraag is nu wel beantwoord. De meierblis staat los van de vieringen van het Koninklijk Huis, waar doorergeen reden is om het gebruik naar een andere datum te verplaatsen. Meier- blisdeskundige Harry de Graaf liet eerder ook al weten dat de meierblis thuis hoort op 30 april. Toen Koninginnedag nog op 31 augustus viel (ter ere van koningin Wil- helmina) was de meierblis ook gewoon op 30 april. Collecte Voor mensen die een steun in de rug kun nen gebruiken, zodat ze weer op eigen benen kunnen staan, wordt komende week de jaarlijkse collecte van ZOA ge houden. ZOA, de hulporganisatie de Hulp, Hoop en Herstel als motto heeft, is dit jaar veertig jaar actief. Al die tijd is de opdracht niet veranderd en biedt de organisatie hulp aan slachtoffers van natuurrampen en gewapende conflicten. Dit om gehoor te geven aan Gods oproep om de naaste in nood te helpen. Ook de opbrengst van de actie van basisschool De Fontein, waarbij kinderen met water op de rug lopen om te ervaren hoe het is in gebieden waar geen schoon drinkwater voorhanden is, is bestemd voor ZOA. De collecte wordt gehouden van 25 tot 30 maat. Mensen die en collectant mislopen, kunenn een gift overmaken via giro 550. ZOA garan deert dan van elke euro 91 cent ten goede komt aan projecten. In verband met het veertigjarig jubileum is een jubileumboek verschenen, dat te verkrijgen is via www. zoa.nl. Hij is geboren op 21 maart 2013 om 8.13 uur. Hij is 50 cm lang en weegt 3780 gram. Jeroen Marlon Kalk Distelvlinder 23 1791 TN Den Burg 0222-310963 U mag gerust komen kijken hoor, maar van 12.00 tot 15.00 uur liggen wij op 1 oor. De trotse opa en oma van Sverre Gerard en Judy Witte Internationale prijs voor Kaap Skil Kaap Skil in Oudeschild heeft een Archi- tecter A+ Award gewonnen. Dat is een in ternationale prijs van Architizer.com, de grootste architectuurwebsite ter wereld. Kaap Skil kreeg de prijs in de categorie Musea. De jury, die bestond uit topmen sen uit de cultuur- en architectuurwereld, koos het entreegebouw uit inzendingen uit meer dan dan honderd landen. Op www.architizer.com is te zien hoe het door Mecanoo Architecten ontworpen gebouw aan de Heemskerckstraat tus sen vele beeldbepalende gebouwen ter wereld als winnaar van een A+ Award is opgenomen. Het is niet de eerste prijs die Kaap Skil in de wacht sleept. Afgelopen zomer won het museum de Daylight Award voor de 'uitmuntende toepassing van daglicht in het gebouw' en het museum behaal de een tweede plaats bij de Nationale Houta rc h itect u u rprijs. De Vriendenkring In verband met een condoleance begint de voorstelling van toneelvereniging De Vriendenkring in dorpshuis De Wald hoorn in Den Hoorn zaterdag een halfuur later: om 20.30 uur. Sjaak en Marga Randsdorp dragen Texelse klederdracht van rond 185C

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 3