TEXELSE COURANT Rechter laat besluiten Hollebol in stand 1EXEL Cjrocn "ZwarL- Jexeh in het harL, Amusetour langs restaurants in Den Burg voor herhaling vatbaar Kees Dros: 'Rechtbank beperkt zich tot veel te enge interpretatie' Timmer .txl Poldersloot gedempt door hevige zandverstuiving Oostenwind legt veerdienst lam I Texel door laag water urenlang geëisoleerd Wielrenners lijden onder extreme kou en wind Enduro gewonnen door Bakker en Bakker Dankzij samen werking tussen betrokkenen Muziekles terug op basisscholen Het Laatste nieuws het Eerst! 24 uur per dag 7 dagen per week Ontvang het laatste nieuws op Facebook, Like ons! facebook.com/texelsecourant OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887, NR. 12761 Verschijnt dinsdag en vrijdag DINSDAG 26 MAART 2013 Met het weer valt niette spotten. Dat bleek dit weekend. Extreem laag water als gevolg van de snijdende oostenwind zorgde ervoor dat de Texelse boot geruime tijd aan de kant moest blijven. Door de straffe noordooster deed ook de Stuifweg zijn naam eer aan. Op deze foto is te zien hoe een sloot is gedempt door stuivend zand. Ook elders op Texel stoof het. (Foto Eckard Boot) Voorzitter NOC*NSF roemt sportief Texel 'Op het gebied van sport biedt Texel alles wat je wilt.' Dat zei André Bolhuis, voor zitter van de NOCNSF gisteren bij zijn bezoek aan Texel, vooruitlopend op de Nationale Sportweek die op zaterdag 27 april op Texel wordt afgesloten. Bolhuis toonde zich verrast door de hoogte van het bedrag (€65.000,-) dat Texel aan zijn organisatie moest afdragen. 'Als ik Texel was zou ik voortaan beter onderhande len.' Bolhuis, oud-hockeyinternational, leerde het eiland kennen toen hij in 1966 bad meester werd op Texel. 'Je kunt hier bij voorbeeld fietsen tot je erbij neervalt', zei hij met een knipoog naar Joris Putman, de meegereisde ambassadeur van de Natio nale Sportweek, die een passie heeft voor fietsen. Putman maakte furore in de serie Goede Tijden Slechte Tijden. Bolhuis en Putman maakten deel uit van een delegatie van zes vertegenwoor digers van NOCNSF die maandag een werkbezoek bracht aan Texel. Het Texelse programma van de Nationale Sportweek is zo goed als rond. Er staan 75 activitei ten op het programma, door 35 vereni gingen. Te beginnen op 20 april met een tocht van ruim 200 kilometer door toen Texelse wielrenners die het 'Olympisch' vuur ophalen uit Tilburg. 'Leuk om te zien dat zaken hier snel en enthousiast worden opgepakt', zei projectleider Kees Sijbesma van NOCNSF. Vrijdag een inter- De eerste Amusetour die zondagmiddag in Den Burg werd gehouden, was een schot in de roos. Iets meer dan tachtig mensen trokken langs tien restaurants in het centrum om overal een klein gerechtje te proeven. De reacties onder de deelnemers, onder wie veel Texelaars, waren lovend. Geregeld was ook te horen dat mensen nu eens binnen kwamen bij zaken waar ze anders normaliter aan voorbij lopen. De deelnemende restaurants maakten gebruik van de gelegenheid om te laten zien wat zij zoal in huis hebben. De amu ses waren allemaal kleine hapjes om de smaakpapillen op te warmen en bij elkaar vormden ze een serieuze maaltijd. Veelal werd er ook wijn bij geserveerd. Naast Texelaars trok het evenement bezoekers van de overkant en ook een aantal Duitse gasten deden mee aan de Amusetour. Geregeld was te horen dat het voor herhaling vatbaar was. Er werd meegedaan door De Kern, Peek, Tessels Kwartier, De Steenen Plaats, De Hollebol, De Luwte, Smakelijk Meer, De Smulpot, het Schoutenhuys en Parelino's. De rechtbank laat de besluiten en vergun ningen voor De Hollebol, het terras en de serre in stand. Dat valt op te maken uit een viertal uitspraken die de rechtbank in Alkmaar heeft gedaan nadat Kees Dros en Frits Langeveld de gemeente voor de rech ter hebben gedaagd. De gemeente heeft in formele zin wel een aantal steken laten vallen en draait daarom in enkele gevallen op voor de proceskosten. Dros en Langeveld tekenden beroep aan tegen het gedoogbesluit voor het terras en de serre. De rechtbank concludeert dat het gedoogbesluit is achterhaald omdat inmiddels een omgevingsvergunning is verleend. Dros en Langeveld vroegen de rechtmatigheid van de vergunningen te beoordelen. Zij claimen schade te hebben geleden doordat hun rustige woon- en leefklimaat, alsmede het uiterlijk van hun omgeving waar zij wonen is aangetast en omdat het project anders is gerealiseerd dan dat ze is voorgespiegeld. Maar de rechtbank concludeerde dat Dros en Lan geveld de schade niet aannemelijk heb ben gemaakt. Hun beroepen werden niet- ontvankelijk verklaard. Dros tekende ook beroep aan tegen de omgevingsvergunning voor een interne verbouwing van De Hollebol. Hij vond dat hierdoor twee aparte horecabedrijven ontstonden wat strijdig zou zijn met het oorspronkelijke bouwplan. De rechtbank oordeelt dat zijn bezwaren niet relevant zijn omdat hij niet rechtsreeks in zijn be lang is getroffen en dat redelijkerwijs geen nadelige gevolgen te verwachten zijn voor zijn woon- en leefomgeving. Langeveld stelde beroep in met dezelfde argumenten als Dros en omdat hij be langhebbend zou zijn als eigenaar van café De Karseboom. De rechter veegt dat argument van tafel, concludeert dat Lan geveld niet in zijn belang wordt getroffen en verklaarde ook hem niet ontvankelijk in zijn beroep. Langeveld en Dros tekenden ook beroep aantegen het afwijzen van een verzoek tot handhaving omdat De Hollebol in strijd zou worden gebruikt met de verleende vergunningen. De rechtbank concludeert dat dit niet het geval is, maar stelt wel vast dat een besluit over een verzoek tot handhaving op grond van de APV een be voegdheid is van de burgemeester en niet van ben w, die het besluit nam. Omdat dit in strijd is met de formele regels en is het beroep van Dros gegrond verklaard. Tege lijkertijd repareert de rechtbank echter het besluit door zelf te bepalen dat geacht wordt dat de burgemeester alsnog het juiste besluit heeft genomen. De uitspra ken hebben daarom in de praktijk geen gevolgen voor het gebruik van De Holle bol, alle vergunningen blijven intact, ook de Drank- en Horecavergunning waarvan de rechtbank vaststelt dat die rechtmatig voor De Hollebol is verleend. Hollebol-eigenaar Jook Nauta reageert opgetogen en opgelucht op de uitpraak. 'Er kunnen altijd onvoorziene juridische onvolkomenheden zijn die besluiten on deruit halen. Maar de negatieve gevolgen en de reputatie schade die Dros cs. heb ben aangericht zijn daarmee helaas nog niet goedgemaakt. Het is te hopen dat er nu eindelijk positief en in rust verder ge werkt kan worden om alsnog van De Hol lebol een succes te maken.' 'De rechtbank heeft zich ten onrechte be perkt tot een veel te enge interpretatie van de ingediende handhavingverzoe- ken.' Dat zegt Kees Dros over de uitspra ken over De Hollebol. Dros: 'De rechtbank heeft niet getoetst of de verleende vrijstelling artikel 19 voor een maatschappelijke functie als expositieruimte de lading van een zelf standige horeca-inrichting dekt, terwijl dat uitdrukkelijk onderwerp is geweest van onze verzoeken aan de gemeente en de hele bezwaarprocedure. Dit raakt de kern van onze bezwaren. Hoe kan het zijn dat er een tweede zelfstandige hore cagelegenheid aan de Parkstraat is ver schenen en dat deze wordt geëxploiteerd terwijl hier nooit een vrijstelling op het bestemmingsplan voor is verleend. Deze belangrijke vraag is ons inziens onterecht onbeantwoord gebleven terwijl deze wel ter zitting aan de orde is gesteld en door beide partijen inhoudelijk is verdedigd.' Dros: 'Dit zou eigenlijk betekenen dat we hierover dan maar opnieuw om handha ving moeten gaan verzoeken.' Overigens beraadt Dros zich nog op vervolgstap pen. Maar uit zijn reactie op de uitspraak blijkt dat hij niet van plan is gas terug te nemen. 'Volgens de gemeente betreft het Cultuurcentrum De Hollebol 1 horeca- exploitatie (De Slock en Grand Café De Hollebol). Tijdens de zitting is duidelijk geworden dat mede namens de uitbater ondertussen wordt gesproken over twee exploitaties van twee zelfstandige hore- ca-inrichtingen. Dit zou het gevolg zijn van "voortschrijdend inzicht" volgens de woordvoerder.' Jook Nauta: 'Of het één of twee of meer dere exploitaties zijn is niet relevant. Het gaat alleen om de (horeca)bestemming (die bij vrijstelling is verleend) en niet om het aantal exploitanten of exploitaties. Er valt dan ook niets te handhaven. De twee verschillende soorten exploitaties hebben vanaf het begin plaatsgevonden, door de zelfde exploitanten. Het heeft niets met voortschrijdend inzicht te maken.' "Vo'örrde lekkerste aanbiedingen!" De Echte Bakker Ièdére dinsdae in deze krarit i Gemeente gesloten op Goede Vrijdag en 2e Paasdag (29 maart en 1 april) Informatie over aangiftes, afvalroutes en storingen vindt u op www.texel.nl Folders bij deze krant Magazine 2013 2014 Niet gehad? Af te halen op Spinbaan 6. - BARRAS,: v.„ Garage Dros S www.texelsea utopag ina.nl

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 1