JilÜ rfej Muziekles op school AGENDA TEXELSE M COURANT CULTUUR v- ,V^ Maart maandmenu Peek oc 00* Z3, per persoon. 0222-312000 www.texelsecourant.nl DINSDAG 26 MAART 2013 SAMENWERKING TUSSEN ARTEX, SCHOLEN EN GEMEENTE Dit is het gevolg van hernieuwde samen werking tussen Artex en de schoolbestu ren. Het project wordt betaald door rijk en provincie. Muziekles hoorde ooit standaard tot het lespakket van elke basisschool. Maar mede door de voorschriften van de over heid op het gebied van taal- en rekenon derwijs, schiet muziek als schoolvak er tegenwoordig steeds vaker bij in,. En dat terwijl onderzoek heeft uitgewezen dat kinderen die jong met muziek bezig zijn, zich beter ontwikkelen. Ze leren onder ander beter luisteren, beter samenwer ken en zich beter te concentreren. Maar ook op de docentenopleidingen is steeds minder aandacht voor muziek, zodat de meeste leerkrachten ook niet over de no dige vaardigheden beschikken om goed muziekonderwijs te geven. Op Texel werd daarom twaalf jaar geleden het IMV- project geïnitieerd, waarbij kinderen uit groep 5 les krijgen op een instrument. Met ingang van dit schooljaar is echter een aantal scholen gestopt met deze vorm van muziekles. Het nieuwe plan voorziet in een muziek docent, die nog voor de zomervakantie op alle scholen aan de gang gaat. Afhan kelijk van de afspraken die met de school gemaakt worden, komt hij een keer in de twee weken les geven, ongeveer een half uur per (combinatie)groep. Ook zal hij de leerkrachten kunnen coachen bij het ver zorgen van muziekonderwijs. De nieuwe Marjolein Meijers met 'Niemands Meisje' In Klif 12 in Den Hoorn is zondag 31 maart de voorstelling 'Niemands Meisje' van Marjolein Meijers te zien,een muzi kale roadshow langs de uiteinden van het bestaan'. Marjolein Meijers en muzikanten Walter en Onno Kuipers nemen het publiek mee naar een café in Dead End Street. Naar een bar die bol staat van verhalen. In een voorstelling die tweemaal drie kwartier duurt, wordt het publiek meegenomen naar alle hoeken van het leven. Het be looft een show te worden vol hartver scheurende liederen, zwarte monologen meteen blinkend randje, gierende gitaren en melancholieke soundscapes. Meijers, voorheen van de Berini's, schakelt met verve tussen verschillende vrouwen die één ding delen: ze zijn Niemands Meisje. Zij brengt een rauwe komedie over gebro ken hoop op de ruïnes van idealen. Met haar muzikale talent en de vaardigheden van een rascomédienne brengt ze een theatershow voI hartenbrekers en tra nen- trekkers. Tekst en regie zijn van Daphne de Bruin, de liedteksten van eigen hand. Deze nieu we samenwerking brengt inktzwarte sa tire en swingende muziek samen in een show die zwaar in het rood begint, maar eindigt met een positief saldo. De voor stelling begint om 20.30 uur, de toegang bed raagt €17,-. Drie scholen stoppen met IMV Jozefschool, Durperhonk en De Bruinvis stoppen met IMV-onderwijs. In tegenstelling tot eerder berichten in de pers gaan Lubertischool en Thijsseschool wél door met deze vorm van muziekon derwijs. Bij het IMV (Instrumentaal Muzi kale Vorming) krijgen kinderen uit groep 5 les op een instrument. De lessen worden verzorgd door vakleerkrachten van Artex en sluiten aan bij de lessen die de vakleer kracht muziek vanaf dit schooljaar gaat verzorgen. De scholen gaan binnenkort met deze docent om tafel om te bespreken hoe de IMV-lessen in de toekomst worden vorm gegeven en ingepast in de andere muzieklessen. Alle Texelse basisschoolleerlingen krijgen met ingang van dit schooljaar muziekles van schoolmusicus Mathieu Vulto en lessen beeldende kunst van Texelse kunstenaars. docent komt in dienst van Artex, dat zich inmiddels van de medewerking heeft verzekerd van Mathieu Vulto, eerder mu ziekdocent op de OSG en gespecialiseerd in schoolmuziek. De gemeente Texel en Artex hebben bij rijk en provincie gelden weten te verwerven om dit project te re aliseren. Naast dit muziekproject maakt Co- rina Hordijk binnenkort een begin met het project Kunstenaars in de klas, een kunstzinnige opleiding, die aansluit bij de 'duurzame leerlijn'die vorig jaar werd geïntroduceerd. In het nieuwe project verwerken de leerlingen alles wat ze over natuur en energie leren in kunstwerken. Dit doen ze onder leiding van Texelse kun stenaars, waarbij ieder jaar een andere discipline wordt belicht. Dit jaar staat schilderen centraal, voor de komende ja ren staan fotografie, objecten, illustraties en zelfs het maken van een film op het programma. In de lessen wordt naar een expositie toegewerkt. Daar zal te zien zijn welke onderwerpen de leerlingen hebben be handeld en zullen jongere leerlingen aan de kunstwerken van oudere leerlingen kunnen zien welke onderwerpen nog aan bod zullen komen. Tevens voorziet het project in het maken van lesbrieven, het bijscholen van de docenten en het op de website www.waddenzeeschool.nl bewa ren van de lesbrieven. Op die manier kun nen scholen later teruggrijpen op eerder behandelde stof. Paaseieren zoeken De stichting Young 4 Ever verzorgt vrijdag 29 maart een middag paaseieren zoeken voor tieners. ledereen tussen de 10 en 15 jaar is vanaf 15.00 uur welkom in jongerencentrum Time Out aan de Wilhelminalaan in Den Burg. Voor de vinder van het Gouden Paas ei is er een leuke prijs. Jongeren vanaf 16 jaar zijn vanaf 20.30 uur welkom. Spreekuren reizigers GGD Hollands Noorden houdt met ingang van 1 april wekelijks spreekuur voor men sen die op reis gaan. Nog altijd gaan veel mensen ongevacci neerd op reis. Daarmee lopen zij risico op gezondheidsproblemen door infectieziek ten die in het buitenland vaker voorkomen dan in Nederland. Mensen die op reis gaan, kunnen op don derdagmiddag terecht met vragen over vaccinaties en voorzorgsmaatregelen. Door preventieve vaccinaties, gebruik van antimalariamiddelen en een goede hy giëne op reis kunnen risico's aanzienlijk worden beperkt. Een overzicht van de reizi gersspreekuren op alle locaties is te vinden op www.ggdhn.nl/reizigers. Engelen Annecha Haans verzorgt zondag 31 maart in De Aleph aan de Weverstraat in Den Burg een workshop over engelen. Het thema van de workshop, die van 11.00 tot 14.00 uur duurt, is 'helen van relaties'. Voor meer informatie, tel. 06 -23270022. ZDH onderuit ZDH heeft zondag in een ijskoud Bergen een vervelende nederlaag geleden. Tegen Berdos, de nummer laatst van de ranglijst, werd het 3-0. Dat hoeft niet noodlottig te zijn, maar de komende weken zijn nog wel wat punten nodig. De wedstrijd op het kunstgras begon door de vertraging bij TESO een uur later dan gepland. Na acht minuten zette Jonas Leenhouts vanaf links Hidde Struick vrij voor de keeper, mzaar de spits schoot net naast. De eerste de beste kans van Berdos werd tien minuten later wel verzilverd: 1-0. Mede door de harde wind dwars over het veld en een gevoelstemperatuur van rond de -8°C kwam ZDH niet los. Er werd veel balverlies geleden en in de duels was de tegenstander net even feller. Een mooie voorzet van Daan Wessels op Gijs de Graaf had een beter vervolg verdiend. Dat gold ook voor een actie van aanvoerder Remco Boogaard. Vlak voor rust werden de pro blemen nog groter. De scheidsrechter zag in een struikelpartij van een speler van Berdos een overtreding van Leenhouts, die behalve een gele kaart ook een strafschop tegen kreeg. Keeper Daniël Bakker bracht nog bijna redding, maar via zijn vingers en de binnenkant van de paal ging de bal er toch in. Na de thee speelden de Zwaluwen aan vankelijk erg sterk. Na een mooie aanval over meerdere schijven schoot Peter Zijm net over. Een minuut later ging Wessels onderuit in het strafschopgebied. Een pe nalty, vond hij zelf, maar toen hij daar te lang om bleef vragen, toonde de scheids rechter hem de gele kaart. Nadat ook Berdos een paar kansen had gemist, besloot trainer Gerard Boogaard meer risico te nemen en Jelmer Bomas naar het front te sturen. Ook de 43-jarige Ronald Biesboer bracht geen soelaas. Vlak voor tijd werd het ook nog 3-0. Zaterdag 30 maart 19.00 uur Zaterdag 6 april 19.00 uur Diner Cabaret: "Revue Menu" Een nieuw programma meteen nostalgisch tintje- Maar wel anno 2013! 4-gangen diner, inclusief de show €4.9,50, evt. kindermenu €24,75. (reserveren gewenst) Zondag 31 maart Muziektheater Maijolein Meijers met "Niemands Meisje" Een muzikale roadshow langs de uiteinden van het bestaan. Marjolein en haar muzikanten Walter en j Onno Kuipers nemen je mee naar een bardie bol 'V staat van verhalen vol heartbreakers en tear jerkers. Entree€17,00. Aanvang 20.30 uur. (Diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst) INH Mama Mamd is een bovennatuurlijke thriller va Jonge meisjes die verdwenen op de do i producent Gulllermo cel Toto ovi .twee Silver Linings Playbook Ihe Silver Linings Playbook is een ontroerende en (aangrijpende komedie rr Cooper, Jennifer Lawrence en Robert DeNiro en gaat over de moeilijke pe het leven die gelukkig ook altijd een keerzijde hebben, want achter elke dc schijnt de zon. et Bradley App ©©O©® 21.45 21.45 21.45 - - I Mama 20.30 22.00 22.00 22.00 22.00 20.30 Silver Linings Playbook 19.15 19.15 19.15 19.15 14.00 20.15 OZ: The Great And Powerful 3D 20.00 18.45 18.45 18.45 18.45 13.45 20.00 Mystery Movie 21.45 Kleuterbios: Nijntje De Film 13.30 13.30 13.30 13.30 De Croods 3D (NL) - 13.45/16.15 13.45/16.15 13.45/16.15 13.45/16.15 13.45/16.15 YokO(NL)® - 15.45 15.45 15.45 15.45 - 13.30 De prijs van het menu bedraagt Carpaccio van langzaam gegaarde rundersukade Met tomatenkaviaar, popcorn van buikspek, salade en olijfolie Krokante tarbotfilet Met wadden ga maaltjes, aardappelkaantjes en champagnesaus Of Mooi malse runderbiefstuk Met peperjus en passende garnituren Proeverij van chocolade Pannacotta van witte chocolade, mousse van pure chocolade en ijs van chocolade en een vanillesaus Marjolein Meijers is 'Niemands Meisje'. Voor een veilige avond uit!

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 9