WAT IK ZEGGEN WOU SPORT KORT Eenakterfestival in theater Klif 12 's Lands mooiste ultraloop Texel Airport houdt open dag vakantiekrant Valpreventie Het is jammer dat Cerbrand Poster in zake "Valpreventie" niet goed geïnformeerd is (Texelse Courant 26-03-2012). Op Texel bestaat al sinds 2000 een actief val preventiebeleid. Dit is voortgekomen uit een wetenschappelijk onderzoek naar onder andere valangst en valinci- dentie. Dit onderzoek is op Texel gehouden en werd mede gefinan cierd door de gemeente Texel. In samenspraak met de Texelse huis artsen, de thuiszorg en de fysiotherapeuten van de Polikliniek voor Fysiotherapie Ergotherapie en het Verpleeghuis Texel is een explici et valpreventie programma gestart dat zich speciaal richt op de nog zelfstandig wonende - kwetsbare- ouderen. Het hoofddoel is het zol ang mogelijk veilig en zelfstandig kunnen blijven wonen. Een ander praktisch gevolg van het genoemde onderzoek is dat sinds 2002 de valpolikliniek Texel actief is. Hier kan iedereen die zich "wankel ter been voelt" zich laten onderzoeken op de mogelijke oorzaken en het daaraan gekoppelde val risico. Een onderdeel van het programma is de "thuisscan"Door een fysiotherapeut en een ergotherapeut wordt de thuissituatie van de oudere op val risicofactoren in kaart gebracht. Indien nodig en als belanghebbende het er mee eens is worden er aanpassingen uitgevoerd om het valrisico te verminderen. Elke twee a drie jaar worden er in alle dorpssteunpunten van Texel voorlichtingsbijeenkomsten georganiseerd met vallen en valpreven tie als centrale thema. Ook wordt er in Den Burg, De Koog, Oosterend en De Waal in het kader van de valpreventie een speciaal-doorlopend - oefenprogramma aangeboden. Kortom, Texel heeft veel zaken die mooi zijn, het val preventieprogram ma is daar een van. Bernard Wolf, fysiotherapeut. Liefhebbers van amateurtoneel komen vrijdagavond 12 en zondagmid dag 14 april aan hun trekken in Klif 12. Het Hoornder theater biedt op beide dagen onderdak aan het Texelse Eenakterfestival, dat eens in de twee jaar wordt gehouden. In totaal zijn acht verschillende voorstellingen in uiteenlopende genres te zien. Deze variëren in lengte van acht minuten tot een half uur. Alle een akters worden gespeeld door Texelaars, verdeeld over één groep van vijf spelers, drie duo's en vier solisten. Gegevens over de deelnemers en hun voorstellingen zijn te vinden op de website www.klif12.nl. Meer informatie op pagina 11 van de Vakantiekrant. Programma zaalvoetbal woensdag 3 april 17:00 NBC/Steen El - MantjeEl 17:50 Oosterend Cl 18:30 Mantje 4 19:20 Texel 2 20:15 ZDH 3 21:05 Texel 4 zaaldienst: ZDH Mantje C2 Sport 2000 2 Bliksem 5 Texel 3 NBC/Steen 5 v Putten v Putten 1 Hoogendijk Bakker Bakker donderdag 4 april 18:30 NBC/Steen Dl 19:20 Krim 2 20:15 RAB Bouw 6 21:05 RAB Bouw 4 21:55 Oosterend 2 zaaldienst: Texel Sport 2000 Dl NBC/Steen Oosterend 3 Ba rends Mantje 3 Ba rends RAB Bouw 5 Vonk Krim 5 Vonk Expositie Posthuys Galerie Posthuys in De Koog start zaterdag 6april het lenteprogram ma. Tot maandag 20 mei wordt kunst geëxposeerd van Yves Beau mont en Jolanda van Gen nip. Paaswandeling Vogelwerkgroep Op maandag tweede paasdag houdt Vogelwerkgroep Texel de tradi tionele paaswandeling langs Waalenburg. Onder leiding van de geb roeders Hans en Giel Witte worden de vogels in het gebied op naam gesteld en vertellen ze over de ontwikkelingen in en rond het gebied. Deel neme res verzamelen om 10.00 uur bij het hek tegenover boerd erij De Reiger. Deze vogelexcursie is ook geschikt voor mensen met een lichamelijke beperking. Deelname is gratis. Het is handig om een verrekijker mee te nemen. Kabeltex breidt uit Na bijna een jaar onderhandelen beschikt Kabeltex nu over de premi um kanalen van de Amerikaanse TV zender Home Box Office (HBO). De toevoeging aan het zenderaanbod van Kabeltex bestaat uit drie 24-uurs-, volledig reclamevrije kanalen: HBO, HBO 2 en HBO 3. Op termijn kan Kabeltex via HBO GO en HBO On Demand altijd en over al, zonder extra kosten, honderden uren aan series en films worden bekeken op TV, computer, tablet en mobiele telefoon. TEXEL Vakantiekrant is mede tot stand gekomen door de medewerking v Ayur Priya Bakker Timrr Bert Keijser Beach Active Boerderij Hoogvliet Fietsverhuur De Koog Fruitbedrijt Molenbuurt Galerie 14-16 Posthuys Galeri Jif Art Schapenboerderij Klein Zeeland Schoenmaker Caravan Onderhou Schoutenhuys TX10 Emmie/TX3f TX 20 Orion TX44 Hutjes V.d. Linde Fietsen Cinema Texel Slijterij Smidt-Witte Slijterij de Wit Smaak van de Wadd Steenenplaats Strends End Super de Boer Taj Mahal Eens in de twee jaar wordt op tweede paasdag De Zestig van Texel gehouden, door velen beschouwd als Nederlands mooiste en zwaarste 'punt-tot-punt wedstrijd' voor ultralopers en estafette teams. Aan de twaalfde editie, maandag 1 april, doen in totaal ruim duizend atleten mee. De langste afstand meet maar liefst 120 kilometer. De deelnemers aan deze wedstrijd gaan al om 4.35 uur in de vroege ochtend op weg. Zij starten bij Stayokay In Den Burg en lopen eerst via de Hoge Berg naar Oudeschild en dan door Oosterend en De Cocksdorp tegen de klok in naar de veerhaven bij 't Horntje. Vandaar lopen ze hetzelfde traject In omgekeerde richting terug. De andere deelnemers lopen 60 kilometer of, individueel of als estafetteteam. Zij starten bij het NIOZ bij 't Horntje: de individuele atleten om 10.35 uur, de estafettelopers om 11.05 of 11.35 uur. De eerste lopers worden rond 14.35 uur bij de finish in Den Burg verwacht, de laatste om 17.35 uur. Veel meer informatie staat op de web site www.dezestigvantexel.nl. Meer informatie op pagina 5 van de Vakantiekrant. SMS win Viscentrum Van Beek biedt een ruim assortiment met de lekkerste verse vis, op duurzame wijze gevangen door kotters van Texel en uit Den Helder. De kabeljauw, tong, schol, poon en alle andere soorten worden rechtstreeks op de visafslag ingekocht, zodat de hoogste kwaliteit is gegarandeerd. Viscentrum Van Beek ligt aan het dorpsplein, een mooie en gezellige locatie in badplaats De Koog. In de serre of op het terras kunt u niet alleen genieten van een versgebakken visje, een ovenvers broodje of een complete maaltijd, maar ook van de reuring op straat. Meer informatie op pagina 35 van de Vakantiekrant. Texel heeft een eigen vliegveld, gelegen in polder Eierland, 5 kilome ter ten zuiden van De Cocksdorp. Texel Airport houdt zaterdag 20 april open dag. Van 10.00 tot 16.00 uur presenteren de gebruikers zich en is er van alles te doen. Zo verzorgen Paracentrum Texel en Tessel Air ieder uur (en bij grote drukte ieder half uur) een rondleiding. In groepjes van acht tot tien per sonen kan de toren van de havendienst worden bekeken en wordt uitleg over het vliegveld gegeven. Ook bij het onderhoudsbedrijf en de zweef- vliegclub worden de activiteiten belicht. Een video wordt vertoond en er staan meerdere vliegtuigen ter bezichtiging. Daaronder een motorzwever en een historische Antonov. De organisatie hoopt ook een SAR-helikop- ter naar het eiland te krijgen. Daarnaast zijn Luchtvaart en Oorlogsmuse um Texel en restaurant De Horizon open en verzorgt Flying Focus (een bedrijf dat luchtfoto's maakt) een mini expositie. Meer informatie op pagina 5 van de Vakantiekrant. Texelse lamshamsalade van Restaurant Pure j| Voorbeeld ingrediënten: m 100 gram lamsham 1 witlof V* appel I* 65 gram abrikozen (blik) 15 gram pruimen zonder pit Bereiding: Abrikozencoulis: mix 50 gram abrikozen en 1 eetlepel fc, gember door elkaar in een blender. Zeef het vervolgens - zodat u een gladde substantie krijgt. Abrikozenpruimenpasta: mix de overige abrikozen en pruimen door elkaar totdat er een dikke massa over- I blijft. i Kook de witlof in de melk, zorg ervoor dat hij beetgaar is. Laat hem daarna afkoelen en snijd dit in partjes. Het complete recept staat op pagina 33 van de Vakantiekrant die vandaag verschijnt.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 13