15 Jelmer Bot wint in Klif AGENDA TEXELSE M.COURANT ¥Ë2£ËË CULTUUR Maart maandmenu Peek oc 00* ZD, per persoon. 0222-312000 www.texelsecourant.nl VRIJDAG 29 MAART 2013 PUBLIEK SOUSTEN FESTIVAL HEEN EN WEER NAAR ORGELATELIER Jelmer Bot heeft vrijdag in Klif 12 het Solistenfestival van Artex gewonnen. 'Het is een genot om naar zijn gitaarspel te luisteren', was de jury het unaniem eens. De tweede prijs ging naar Hielke van Breukelen. In de finale namen tien deelnemers het tegen elkaar op, die tijdens de voorrondes waren geselcteerd. De avond werd koket aan elkaar gepraat door harpdocent Co- let Nierop, die en passant het podium in richtte voor de volgende deelnemer. Hal verwege de avond ging het publiek door de bittere kou te voet naar het orgelate lier aan de Witteweg om te luisteren naar Hielke van Breukelen die zeer kundig wer ken van Bach vertolkte. Jong en oud zat stl te luisteren, een van de jonge gasten riep: 'Vet mam, mag ik ook op kerkorgel- les?'Terug in Klif 12, waar achter gesloten deuren het juryberaad plaatsvond, werd het publiek getrakteerd op een dansper- formance van Ivy Bakker op eigen choreo grafie. De finale werd goed bezocht. 'Het blijft ontroeren om te zien dat jongeren in groten getale komen luisteren naar de muzikale prestaties van hun vrienden en vriendinnen. Soms was het muisstil en ieder optreden werd beloond met een enthousiast applaus', zei juryvoorzitter Menno Smit na afloop. De jury stond voor een lastige taak om zeer uiteenlopende optredens te beoordelen, al was over het niveau van winnaar Jelmer Bot geen enkele twijfel. Bot speelde onder meer 'Lagrima'van FranciscoTarrega en 'Un dia de Noviembre'van Leo Brouwer. 'Zelfs in de droge akoestiek van Klif 12 komt zijn subtiele spel goed uit de verf', meende de jury. De tweede prijs ging naar Hielke van Breukelen, die een preludium en fuga APP: De eerste film op twee schermen Rijnders raakt in APP verslaafd aan de smartph Deze week in Cinema Texel: APP, de eer ste film die gebruik maakt van twee schermen. Daartoe dienen bezoekers hun mobiele telefoon aan te laten en een app te downloaden. APP vertelt het verhaal van Anna Rijn ders die na een verkeersongeval helemaal opgaat in haar eigen virtuele wereld. Ze raakt verslaafd aan apps, social media en haar smartphone. Na een wild feest ontdekt ze dat een onbekende een mys terieuze APP op haar smartphone heeft geïnstalleerd, die een antwoord heeft op alle vragen. Niet alleen op wetenschap pelijke en historische vragen, maar ook op vragen die betrekking hebben op haar persoonlijk leven. Maar als ze teksten en codes ontvangt die samenhangen met de plotselinge en raadselachtige dood van mensen uit haar omgeving, dringt langzaam maar zeker het besef door dat het hierom meer gaat dan alleen om een handige APP. Geprolongeerd is Crooks, de nieuwe ani matiefilm van DreamWorks, over de al lereerste familie uit de prehistorie. En ook Yoko, waarin Pia kennis maakt met een kleineyeti, draait nog deze week. Op dins dag worden seniorenvoorstelingen gege ven, waarbij het geluid minder hard staat. Te zien zien Oz: The Great and Powerful (om 13.45 uur) en Silver Linings Playbook (om 14.00 uur). Vrouwenbond De FNV Vrouwenbond krijgt dinsdag 2 april bezoek van Nicollette van Kooten, podotherapeut en pedicure bij Voeten op Texel. Zij zal raad geven over de verzorging van voeten en over corrigerende zooltjes. De avond is in De Poort in Den Burgen be gint om 20.00 uur. van J.S. Bach speelde. Martine de Ruijter, die zowel 'Samson' van Regina Spektor als het zelfgeschreven 'Broken love' ver tolkte, verdiende de derde prijs. 'Martine hoort echt op het podium thuis', oordeel de de jury. 'Ze heeft een stem met een rauw randje en kan prachtige haar stem laten glijden van lage naar hoge klanken. Daarbij begeleidt ze zichzelf op de piano. Martine is een echte publiekslieveling.'De aanmoedigingsprijs werd gedeeld door Vera Duinker (piano) en Jonna van den Wijngaard (zang). De jury bestond uit Menno Smit,, docent gitaar en coördinator popschool, Ma- thieu Vulto, muziekdocent, dirigent van het Popkoor en van het Kinderen voor kinderenkoor, en pianodocent Karin van Buijtene. Zij letten bij hun beoordeling niet alleen op de kwaliteit van de uitvoe ring, maar hadden daarbij ook rekening te houden met het aantal lesjaren en de leeftijd van de deelnemers., Zo speelt de achttienjarige winnaar al sinds zijn tiende klassiek gitaar, maar heeft de zeventien jarige Vera Duinker, die in aanmerking kwam voor de aanmoedigingsprijs, pas anderhalf jaar les. Desondanks speelde ze werken die normaal door zesdejaars leerlingen worden gespeeld. Ze heeft een prachtige aanslag en beweegt sierlijk mee op haar eigen klanken', meldt het ju- ly rapport. Foto's en filmpjes van het festival - ook van de voorrondes - zijn te vinden op de website van Artex. Volgend jaar wordt een Ensemblefestival gehouden. Klaverjassen in De Witte Burcht In de Witte Burcht aan de Molenstraat in Den Burg wordt dinsdag 2 april de op-een-na-laatste klaverjasdrive van dit seizoen gehouden. Er wordt met vaste maat gespeeld, deelname kost €3,50 per koppel. De drive begint om 20.00 uur, na afloop wordt een verloting gehouden. De opbrengst van deze drives wordt aan het einde van het seizoen, op de eerste dins dag in mei, verdeeld over door de spelers aan te geven goede doelen. Paasmarkt In de Waalde rst ra at in Den Burg wordt za terdag 30 maart van 10.00 tot 17.00 uur de jaarlijkse Paasmarkt gehouden. Met diverse kramen, lammetjes en kuikentjes en paashazen. Extra frisfeest In verband met de vele aanvragen heeft de organisatie van Project Fris besloten zaterdag 30 maart een extra frisfeest te houden in discotheek De Toekomst in De Koog. Het feest, speciaal voor jeugd van 12 tot en met 15 jaar, begint om 20.00 uur en duurt tot 23.00 uur. De muziek wordt verzorgd door de Texelse DJ Rob from Holland, de toegang bedraagt €5,-, inclusief een glaasje fris. The Fortunate Sons In café De Kuip in De Koog wordt zaterdag 30 maart een optreden gegeven door The Fortunate Sons, die muziek speelt van Creedence Clearwater Revival. Het optre den begint om 21.30 uur, de toegang is gratis. Lezing Nico Dros Nico Dros verzorgt donderdag 4 april in De Hollebol in Den Burg een lezing over zijn roman Oorlogsparadijs. Eerder dit jaar hield Dros dezelfde lezing in de bibliotheek. De belangstelling was toen zo groot dat niet iedereen die dat wilde, de lezing kon bijwonen. Oorlogpa radijs is inmiddels aan de zesde druk be zig, er zijn meer dan 10.000 exemplaren van verkocht. De lezing in De Hollebol be gint om 20.15 uur, de toegang bedraagt €5,-. De opbrengst is bestemd voor het Lilianefonds. Paaseieren zoeken Kinderen tot en met 6 jaar en kinderen van 7 tot 12 jaar kunnen zondag Eerste Paasdag in De Koog paaseieren zoeken. Ondernemersvereniging De Koog aan Zee heeft hiervoor zo'n tweeduizend eieren verstopt in het bos aan de rand van het dorp. Deelnemers verzamelen zich tus sen 12.00 en 13.00 uur op het dorpsplein, waar om 13.00 uur onder leiding van de SOS-band wordt vertrokken naar de vind plaats. De vinders van het gouden en het zilveren ei wacht een leuke verrassing. Stijldansen In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend wordt zaterdag 30 maart een stijldans avond gehouden. Deze begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €1,- per per soon. Het meebrengen van eigen dans muziek wordt op prijs gesteld. Playbackshow In dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn wordt zaterdag 6 april de jaarlijkse play backshow gehouden. De avond begint om 19.00 uur. Zaterdag 30 maart 19.00 uur Zaterdag 6 april 19.00 uur Diner Cabaret: "Revue Menu" Een nieuw programma meteen nostalgisch tintje- Maar wel anno 2013! 4-gangen diner, inclusief de show €49,50, evt. kindermenu €24,75. (reserveren gewenst) Zondag 31 maart Muziektheater Maijolein Meijers metnNiemands Meisje" Een muzikale roadshow langs de uiteinden van het bestaan. Marjolein en haar muzikanten Walter en Onno Kuipers nemen je mee naareen bardie bol staat van verhalen vol heartbreakersen tear jerkers. Entree€17,00. Aanvang 20.30 Diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst) •KSUtgjllgKaNH 'Sv w N eTojt Mama bovennatuurlijke thriller van producent Guillermo cel Toto over twee jonge meisjes die m I Silver Linings Playbook The Silver Linings Playbook is een ontroerende en aangrijpende komedie met Bradley Cooper, Jennifer Lawrence en Robert DeNiro en goat over de moeilijke periodes in het leven die gelukkig ook altijd een keerzijde hebben, want achter elke donkere wolk schijnt de zon. 20.30 22.00 22.00 22.00 22.00 20.30 Silver Linings Playbook 0®» vtystery Movie Mijntje De Film Carpaccio van langzaam gegaarde rundersukade Met tomatenkaviaar, popcorn van buikspek, salade en olijfolie Krokante tarbotfilet Met wadden ga maaltjes, Mooi malse runderbiefstuk Met peperjus en passende garnituren Proeverij van chocolade Pannacotta van witte chocolade, mouss en ijs van chocolade en een vanillesaus De prijs van het menu bedraagt GRAVENSTRAAT 3 DEN BURG 0222-313176 Voor een veilige avond uit!

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 15