Texel Payrolling 'gemak op 't wad' 'Mentaliteit Noordkop spreekt me erg aan' NIEUWS Samen Eén doet stap naar voren Leerlingen van OSG getraind in solliciteren Gemak en flexibiliteit binnen elke branche www.texelsecourant.nl VRIJDAG 29 MAART 2013 HENK BEZEMER NIEUWE DIRECTIEVOORZITTER RABOBANK Henk Bezemer (56) uit de Ablasserwaard is de nieuwe directievoorzitter van Rabobank Noord-Holland Noord. De eerste weken zijn hem goed bevallen. 'De mentaliteit van het gebied spreekt me erg aan. Dat ben ik gewend van de streek waar ik zelf vandaan kom.' Met gepaste trots kaart Bezemer tegen het einde van het gesprek zijn familiele ven aan. Hij en zijn vrouw zijn net opa en oma geworden van hun vierde kleinkind en dat wil hij niet onvermeld laten. De opvolger van Ronald Bleeker werkt al sinds eind jaren zeventig bij de Rabobank. De afgelopen jaren leidde hij banken op de Vel uwe, in Zeeland en de Alblasser- waard en in 2012 was hij driekwart jaar actief voor een ontwikkelingsproject van de Rabobank in Zambia. De Kop van Noord-Holland sprak hem aan als volgende plek om te werken. 'Voordat ik hier kwam solliciteren, hebben mijn vrouw en ik eerst wandelingen gemaakt om het gebied te verkennen en dat beviel ons goed. De mentaliteit en de nuchter heid die je hier treft, zijn vergelijkbaar met de mentaliteit die je ook in de Ablas serwaard tegenkomt. Daarnaast is Rabo bank Noord-Holland Noord een bank die commercieel goed aan de weg timmert en dat sprak me ook erg aan.' De nieuwe directeur komt over als een gedegen en aangenaam gesprekspartner. Aan de ene kant informeel, maar aan de andere kant ook formeel waar het moet. Hij vertelt met passie over de coöpera tieve inslag van de Rabobank, het overleg met de leden en om als bank midden in een samenleving te staan. Zelf zit Bezemer ook niet bepaald stil. Hij is naast zijn werk actief binnen de kerk, bestuurslid van de Kamer van Koophan del Midden Nederland ('dat blijf ik totdat daar volgend jaar een fusie plaatsvindt'), penningmeester van een vol ley bal ver ening en actief bij de ontwikkelingshulp organisatie Woord en Daad, die zich inzet om analfabetisering tegen te gaan. Daar naast doet Bezemer actief aan volleybal, hardlopen en zwemmen. Zijn werk heeft tot nu toe voor een be langrijk deel bestaan uit het kennisma ken met anderen. 'Bij de bank alleen al werken zo'n tweehonderd mensen.' Zijn hoofdkantoor is Kooypunt in Den Helder, maar daarnaast probeert hij samen met mede-directeuren Mark Poldner en Jan de Dood geregeld op alle andere kantoren in de Noordkop te zijn. Wat Texel en dan met name de ontwikke ling van de economie betreft, zijn de eer ste indrukken van Bezemer niet verkeerd. 'Ik ben niet pessimistisch. Economisch zijn er voldoende mogelijkheden om te kunnen blijven ontwikkelen. Daar willen we als bank ook betrokken bij zijn. Kijk bijvoorbeeld naar een bedrijf als De Krim. Je ziet dat zich dat blijft ontwikkelen.' Wat de toekomst van de Rabobank op Texel betreft, zal er aan de koers voorals nog weinig veranderen. Volgens Bezemer zal er in ieder geval een kantoor op het eiland blijven. 'Dat zal te allen tijde zo zijn.' Niet uitgesloten is dat de bank ooit opeen dag naar een andere locatie in Den Burg verhuist, omdat de huidige plek aan de Groeneplaats inmiddels vrij groot is geworden. 'Natuurlijk gaan we ook mee met de ontwikkelingen op social me dia om mensen met de bank in contact te laten komen, maar voor bijvoorbeeld adviezen over complexe zaken blijft het belangrijk dat je fysiek een kantoor hebt waar je binnen kunt lopen.' Hattum) Danielle Vi Iten is op Texel het gezicht achter Texel Pay rol ling. Bridgelessen Voor mensen die willen leren bridgen zijn er plaatsen vrij op de lessen die op dins dagmiddag van 14.00 uur tot 16.00 uur worden gegeven in dorpshuis De Hof in De Koog. Opgeven kan bij P. Wierenga, tel. 06-54971875 ofV. van Beek 06-28787820. Promotieavond VVV 'Wat is slim in deze tijd?' Het antwoord komt wellicht tijdens de Promotie avond van VW Texel, woensdag 3 april in Cinema Texel, aanvang 20.00 uur. Gastspreker is 'foodservice-filosoof' Hans Steenbergen, kenner op het gebied van food hospitality. Hij spreekt over nieuwe trends en andere relevante ontwikkelingen. Hij koppelt foodtrends aan maatschappelijke, demografische en technologische ontwikkelingen. In 2010 werd hij uitgeroepen tot 'best specialist trend watcher of the year'. Campagne Junior-masterchef Xander van Boven is gevraagd om samen met Ron Blaauw, An gela Groothuizen en Leontine Borsato de opening te verrichten van de campagne '2 ons groente 2 stuks fruit'. Er wordt een soort wedstrijd gehouden met als doel kinderen groenten lekker gaan vinden. De Stichting Samen één Texel gaat zich meer profileren. De stichting doet be wust een 'stap naar voren'om meer initi atieven mogelijk te maken. De stichting heeft daarvoor de afgelopen maanden een nieuwe huisstijl, nieuwe website, Facebookpagina, Twitteraccount en een ingevulde communicatieagenda ontwikkeld. Voorzitter Wim Eelman: 'In het verleden heeft de Stichting Samen één Texel veelal op de achtergrond gefunctioneerd. Ver pleeghuis Hollewal en De Gollards waren toentertijd hoofdzakelijk de projecten die we ondersteunden. Inmiddels is onze doelstelling verbreed en ondersteunen we heel veel Texelse initiatieven die een positieve bijdrage leveren aan het welzijn van de eilandbevolking in het algemeen.' De stichting doet een stap naar voren om te voorkomen dat nuttige project niet of nauwelijks van de grond komen als ge volg van een terugtredende overheid. 'We willen duidelijk maken dat de stichting er is om initiatieven mogelijk te maken waar geen geld voor beschikbaar is. Een aantal recente voorbeelden zijn de finan ciële ondersteuning van deTexelhoeve en de aanschaf van een nieuw echoapparaat voor de Verloskundige Praktijk Texel.' De stichting kwam ook in actie om de zelf standig geworden Skuul te ondersteunen, evenals het Hospice dat voor Texel in ont wikkeling is. Eelman: 'Het kapitaal van de stichting wordt gevoed door schenkingen, lega ten, erfenissen, collecten en (periodieke) donaties. Door onze ANBI status zijn alle giften aan de stichting vrijgesteld van schenk- en erfbelasting en ook nog eens aftrekbaar voor de inkomstenbelasting. Alles wat de stichting ontvangt, komt ook werkelijk ten goede aan de projecten die wij ondersteunen. Inmiddels heeft de stichting een behoorlijk vermogen. Het behaalde rendement wordt ter beschik king gesteld aan projecten en initiatieven die dat verdienen. In 2013 is er ongeveer tweehonderdduizend euro ter beschik king waarvan circa tachtigduizend euro reeds is toegezegd. En voor de duidelijk heid, er worden niet alleen toezeggingen gedaan aan omvangrijke projecten. Ook relatief kleine initiatieven worden door de stichting ondersteund als ze binnen de doelstellingen passen". Stichting Samen één Texel ontstond in 1974 door een samenvoeging van de Bakker Keijserstichting en het Algemeen Weeshuis Texel. Het werk van beide in stanties was reeds eerder overgenomen door de overheid, die de bijstandswet invoerde. Besloten werd het gezamen lijke vermogen in te zetten voor maat schappelijke doeleinden, in de lijn van het oorspronkelijke doel. Het streven van de stichting is een verregaande maatschap pelijke betrokkenheid door ondersteu ningvan projecten op het gebied van wel zijn, gezondheid en huisvesting. Leerlingen van de VMBO-afdelingen van de OSG hebben vorige week geleerd hoe ze moeten solliciteren. De leerlingen van de derde klas kregen training in aanloop naar de snuffelstages die ze in april hebben. Vertegenwoordigers van TOP (Texels Ondernemers Platform) kwamen langs op school om hints en tips te geven en op vrijdag voerde een aantal leerlingen echte sollicitatie-gesprekken ten overstaan van klasgenoten. De gesprekken werden afgenomen door Petra Kolkman, Maarten van Velzen, Michel Arends, Peron- ne Brewel en Wim van Sambeek. ]ADVERTORIAL[ Texel Payrolling is, zoals de naam al zegt, een payroll organisatie speciaal gericht op de Texelse ondernemers. Texel Pay rolling ontzorgt de Texelse ondernemer door de administratieve rompslomp en de juridische risico's van het personeel weg te nemen. De medewerker staat op deze wijze formeel ondeT contract bij Texel Payrolling, maar voert de werk zaamheden uit bij de werkgever. Zo kan de ondernemer zich compleet focussen op het ondernemerschap. Het gezicht achter Texel Payrolling is Da nielle Vilten (36), gelukkig getrouwd en met twee kinderen. Danielle is elf jaar geleden naar Texel gekomen om te on dernemen en sindsdien gevallen voor de charmes van het prachtige eiland. 'De mensen zijn eerlijk, vriendelijk en recht door zee, daar houd ik zelf ook van!' De afgelopen tien jaar heeft Danielle gewerkt in haar eigen Grand Café aan het strand van Texel. DooTdat ze haar ei gen medewerkers de laatste jaren op de payroll heeft gezet heeft Danielle naast het ondernemen ook veel ervaring opge daan met de dienstverlening payrolling. 'Doordat ikzelf als ondernemer jaren gebruik heb gemaakt van payrolling heb ik een goede kijk op het optimali seren van deze aantrekkelijke dienst verlening.' Buiten het ondernemen om is Da nielle in haar vrije tijd ook te vinden op de tennisbanen van TC Deuce of gaat ze gezellig langs een wijnproeverij. 'Ik sta altijd open voor een nieuwe uitdaging. Onderscheidt Texel Payrolling onderscheidt zich door een aantal unieke zaken. Doordat Texel Payrolling onderneemt op Texel staat de organisatie dichtbij werkgevers en werk nemers die op het mooie eiland actief zijn. Een persoonlijke band is belangrijk. Op die manier heeft zowel de werkgever als de werknemer altijd direct en snel een aanspreekpunt en kan er snel worden ingesprongen op de vragen en wensen van de klant. Daarnaast heeft Texel Pay rolling exclusieve samenwerkingen met LTO Seizoenarbeid (brancheorganisatie Land- en Tuinbouw), RECRON (branche organisatie vooT recreatieondememers) en ICTWaarborg (brancheorganisatie voor de ICT-branche), waardoor het be drijf in elke branche de voordeligste tarieven kan behalen. Allemaal unieke voordelen voor de Texelse ondernemer. In de toekomst Texel Payrolling richt zich volledig op het behartigen van de belangen van de Texelse ondernemer op het gebied van personeelsadministratie, zodat de on dernemer zich kan richten op de produc tie of de dienstverlening van zijn of haaT eigen bedrijf en zich geen zorgen hoeft te maken over de administratie. Het bie den van meerwaarde naast de dienst verlening payrolling is hier dan ook een belangrijk uitgangspunt. 'Het moet voor Texelse ondernemers mogelijk zijn om gebruik te kunnen maken van het gemak en de flexibiliteit van payrolling zonder een oversteek te hoeven maken.' Het samenwerken met de eerder be noemde brancheorganisaties zorgt naast de persoonlijke band ook nog eens voor zeer scherpe payrolltarieven, waar bij Texel Payrolling gemak en flexibiliteit kan toepassen binnen elke branche. www.texelpayrolling.nl 0222 - 317969 Texel Payrolling

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 5