SPORT SPORT KORT 'Zoveel mogelijk mensen sporten' Handboogprimeur in 't Skiltje Duo Bakelaar wint klaverjassen Agressie strenger aangepakt Tweespan wordt driemaal ingezet Activiteiten tijdens Nationale Sportweek Tien Texelse wielrenners brengen zondag 21 april de vlam van de Nationale Sport week vanuit Tilburg naar Texel. Na een tocht van ruim 200 kilometer komen ze met de boot van 10.30 uur uit Den Hel der en doen daarna alle dorpen aan. Om 16.00 uur ontsteekt wethouder Hennie Huisman de vlam voor het gemeentehuis. 35 Sportverenigingen zijn druk doende om in de week van 22 tot en met 26 april allerlei activiteiten te houden voor jong en oud. Deelname is gratis, bedoeling is mensen enthousiast te maken voor sport. De Nationale Sportweek wordt op zater dag 27 april afgesloten. Het parkeerter rein voor het gemeentehuis en de naast gelegen sportaccommodaties maken deel uit van één groot sportplein waar publiek tussen 11.00 -14.00 uur kan deelnemen aan diverse activiteiten en kan kijken naar een groot aantal demonstraties van Texelse sportverenigingen. Tussen 14.00 en 16.30 uur is op een groot podium een mix te zien zijn van sport en entertain ment. Een afwisselend programma met bekende topsporters, artiesten en specta culaire acts. Op zaterdag 27 april wordt in scholengemeenschap de OSG een sympo sium gehouden. Winstpunt Jorieke Meijer debuteerde zondag in Oud karspel met Meelehoeve's Burberry Brown in de klasse Z1 oud karspel en be haalde een winstpunt. Vlinderwinkel Eilandcompetitie Programma dinsdag 2 april Veld A 19.00 Timmers -Moorman Autocentrale 19.45 Autocentrale-Jumbo Timmers 20.30 Cocky's -Kobeko Jumbo 21.15 Warmmop-Nioz 1 Randstad 22.00 Randstad -Paal28/Krim Niozl Veld B 19.00 Sibo-Wessels Belevenis 19.45 Belevenis-Rabo Wessels 20.30 Nioz 2-Falcon Rabo 21.15 lmares-1 BS Nioz 2 22.00 Nioz -AH Imares VeldC 19.00 Otto's-Expotise Coos 19.45 Tevoko (J)-Coos Expotise 20.30 Bar S-Kobeko 2 T evoko (j) 21.15 Krim-Salique Kobeko 2 22.00 De Rog-Klif 23 Salique Wedstrijdleiding Tevoko (jeugd) en Kees (tel. 365823) Uitslagen: PFB-NIOZ 3 3-0; Paal 28/De Krim-Warmmop 2-1; Jumbo-Kobeko 3-0; De Pepermolen-Texelse Autocentrale 2-1; Randstad-Vlinderwinkel 0-3; Albert Heijn-Imares 1-2; Falcon-IBS/Oele/Schoo 3-0; Rabobank-Ecotiem 3-0; Landgoed de Bonte belevenis-SIBO 2-1; Wessels Ont- werpt-Bouwcenter RAB 3-0; De Kapper- Tevoko Ontwerpt 0-3; Tevoko Jeugd-De Krim 2-1; Kees de Waal, huis en tuin-Ex- potise 2-1; Slagerij Moorman en de Boer- Otto's Tweewie Ie rshop 2-1; Kapsalon Salique-Coos 3-0. Voetbaldinic SV de Koog SV De Koog houdt zaterdag 4 mei voor de vierde keer een voetbaldinic. De club hoopt deze dag weer een groot aantal voetballers te ontvangen in de leeftijdsgroepen F- E- en D-pupillen. De dag begint 's morgens met een training door de spelersselectie van de jeugdtrai ners van De Koog, 's middags wordt een toernooi gehouden waarin tien ploegen strijden om te titel. Het voetbalfeest be gint om 9.30 uuren zaltot ongeveer 15.30 uur duren. Aanmelden kan bij trainer Jan Loew, via e-mailadres J.loew@quicknet. nl. Er is ruimte voor maximaal zeventig deelnemers. 'Je hoeft geen gouden plak te winnen om op Olympisch niveau te sporten. Want als je veel en actief aan het sporten bent, zonder einddoelstelling, ben je net zo goed op Olympisch niveau aan het sporten.' Dat zei André Bolhuis, voorzitter van NOC'NSF, maandag bij zijn bezoek aan Texel. Veel Texelaars zijn al behoorlijk sportief, maar de finale van de Nationale Sportweek op Texel ziet hij bij uitstek als een manier om ook toeristen aan het sporten te krijgen. 'Het eiland heeft zóveel te bieden.' Hij kent Texel goed. Als student in Utrecht werd hij in 1966 naar Texel ge stuurd om als badmeester aan de slag te gaan. 'Het studentencorps was tamelijk hiërarchisch. Ik begon als parkeerwacht bij camping Kogerstrand. Pas toen er een tweede en een derde parkeerwacht bij kwamen, mocht ik naar het strand. 'Eerst naar paal 9, toen paal 28, 15 en 17. Het doel was paal 19. Daar stond café de Bute- riggel,toen een populaire bar. Daar heb ik vaak gezeten. Maar vooral op het strand. We waren de eerste badmeesters op Texel, het was pionieren. Geld was er amper. Aanvankelijk hadden we geen boten, ik weet nog dat we die kregen. We sliepen in een boerderij. Aan de ene kant stonden de kippen en aan de andere kant de varkens. Wij sliepen er tussen in.' Op het strand was het opletten geblazen. 'Zoekgeraakte kinderen brachten we terug naar hun ou ders en we redden mensen op luchtbed den die te ver van de kust waren afge dreven. Ik heb genoten van mijn tijd hier op het eiland. Niet alleen biedt Texel een veelzijdigheid aan cultuur en natuur, ook op sportgebied kun je alle kanten op. Een maal deed ik mee aan de Ronde om Texel. Een indrukwekkend sportevenement. Ik vind Texel nog altijd heel mooi en hope lijk zal dat nog lang zo blijven. Maar als ik naar De Koog kijk, zo toeristisch, dan is het wel wat doorgeslagen.' 'Uiteindelijk ben ik gestopt als badmees ter. Het was niet meer te combineren met mijn hockeycarrière.' Bij HC Kampong werd hij diverse keren Nederlands kampi oen. Bolhuis speelde ook in het nationale team en deed mee op diverse EK'sen WK's. In 1973 werd zijn team Wereldkampioen en in 1978 Europees Kampioen. In 1972 ging hij mee naar de Spelen in München (waar na de terroristische aanslag de sfeer beladen was) en in 1976 was hij aanvoer der op de Spelen in Montreal, waar hij de vlag droeg. Het CV van Bolhuis is lang. Zo was hij tweemaal chef de mission van de Olympische ploeg (1992 en 1996). Sinds 2011 is hij voorzitter van het bestuur van de sportkoepel NOC'NSF. In die hoedanigheid was zijn bezoek aan Texel, onder andere in gezelschap van Jo ris Putman, ambassadeur van NOC'NSF en onder meer bekend van Goede Tijden Slechte Tijden en met een passie voor sport. Ook maakt hij tv-program ma's ge richt op duurzaamheid, innovatie en ener gie. Samen met Bolhuis en wethouder Hennie Huisman schreef hij maandag aan de vloedlijn bij paal 17 zijn naam in het zand onder de tekst Sporteiland Texel. De Texelse afdeling van handboogvereni ging MBSOV/Noordkop, 'Zwarte Skeepe' hield zondag in dorpshuis 't Skiltje in Ou- deschild het Kaasjes Toernooi, waarbij de prijzen bestonden uit Texelse boerenkaas- jes. Dertig schutters schoten elk negentig pijlen over een afstand van achttien me ter. Er waren maximaal 900 punten te behalen. Wereldkampioen jeugd 2012, Colann Schreuders van MBSOV/Noordkop Den Helder won zoals verwacht de eerste plaats. Hij behaalde 866 punten. Klaas Kaas van Achilles Alkmaar werd tweede met 811 punten. Twee Texelse deelne mers vielen in de prijzen: Hans Rinkema, die met 762 punten achtste werd en Wil lem Vlas die met 557 punten op de twin tigste plaats eindigde. Er werd geschoten op tien banen, met op elke baan drie schutters. Het toernooi was volgeboekt, maar vijf deelnemers moes ten op het laatste moment afzeggen. Tij dens het toernooi bleek de gymzaal van 't Skiltje ruimte te bieden aan twaalf banen, waarbij op iedere baan vier schutters ge plaatst kunnen worden. Er is dan ruimte voor 48 schutters, waardoor ook plaatsen beschikbaar komen voor de deelnemers die nu op de wachtlijst stonden. Veel van de deelnemers van dit jaar gaven aan een Marja en Martien Bakelaar haalden flink uit in de 24e competitieronde van Kla- verjasdub Den Burg. Frans Stark en Bas Tromp handhaafden zich probleemloos aan de top van het klassement. Er werd op deze avond eindelijk weer eens flink gescoord. Marja en Martien Bake laar, die eerder dit seizoen al eens meer dan 8000 punten behaalden, kwamen hier ook nu dichtbij. Met de eerste twee spellen eindigden ze ruim boven de twee duizend punten en ook in het vierde spel kwamen ze daar dichtbij. Jammer voor hen liep het in het derde spel even minder, waardoor de totaalscore bleef steken op 7676 punten. Marja en Martien Bakelaar maken hiermee een sprong in het klas sement en stijgen van de achtste naar de zesde plaats. Bart Weijdt en Willem Koo- men hebben de hoop op het kampioen schap nog niet opgegeven en gingen er flink tegenaan. Met drie partijen van rond de tweeduizend punten werd een mooie score neergezet. Spijtig voor hen hadden ze in het laatste spel ene 'wachtpartij', anders was de score waarschijnlijk nog hoger geweest dan de 7417 punten die ze nu in de wacht sleepten. Weijdt en Koo- men pakten hiermee de tweede plaats in het klassement terug van Eric Jan Geus en John Vlaming, die ook nog steeds probe ren het gat met de top te verkleinen en met een score van 7091 punten nog wat van de achterstand afknaagden. Maar ondanks deze mooie score zakken Geus en Vlaming een plaats in het klassement. Ze staan nu derde met ruim 2100 punten achterstand. Corry van der Slikke en Frans Bos spanden zich op deze avond tot het uiterste in om de rode lantaarn aan de concurrentie over te doen. En met een score van 6957 punten lukte dat bijna, maar nog net niet helemaal. Wel werd het gat met de staart van het klassement, de nummers vijftien en zestien, flink ver kleind. Van der Slikke en Bos hebben ze ker kans nog een paar plaatsen te stijgen. Koplopers Bas Tromp en Frans Stark moes ten weliswaar iets toegeven op de directe concurrenten, maar met een vijfde plaats bleef de schade beperkt. Ze behaalden 6526 punten en met nog een volle ron de en twee spelletjes te spelen, moet de voorsprong van ruim tweeduizend punten voldoende zijn om de titel veilig te stellen. Gemiddeld werd deze avond 6282 punten gespeeld, wat aan de hoge kant is. Ook het aantal marsen lag met 32 hoger dan gemiddeld. Werkzaamheden N9 Rijkswaterstaat voert vanaf 2 april onder houdswerkzaamheden uit aan de N9 tus sen Alkmaar en Den Helder. Het verkeer krijgt te maken met afzettingen en om leidingen. Er wordt voornamelijk 's nachts en in het weekend gewerkt. Medewerkers van de gemeente die te maken krijgen met agressie, bepalen niet langer zelf of daar al dan geen aangifte van wordt gedaan. Dit is een wijziging op het al bestaande agressieprotocol. Gemeentelijke medewerkers krijgen soms te maken met agressieve klanten. De ambtenaren zijn daarom getraind in de omgang met zulke mensen, gebaseerd op een agressieprotocol dat is gericht op kalmeren en het voorkomen van escala tie. Ook is geregeld dat in ernstige geval len aangifte wordt gedaan. B en w hebben wat dat laatste betreft een wijziging in de regeling aangebracht. De medewerker die slachtoffer is van de agressie bepaalt niet langer zelf of aangifte wordt gedaan, maar moet dat overlaten aan zijn of haar chef. De verantwoordelijkheid ligt dus bij de werkgever, wat volgens het college nog duidelijker maakt dat de gemeente agres sie niet tolereert. Riolering De Zes Aannemingsmaatschappij De Vries 8< Van de Wiel begint op 6 mei met het vervan gen van de riolering van De Zes in Den Burg. Tevens zal een aparte hemelwater- afvoer worden aangelegd. Het bedrijf schreef bij de op 5 maart gehouden meervoudige onderhandse aanbesteding in voor €148.800,- en was daarmee de laagste. Ooms Constructi ons schreef in voor €156.400, -, Tatenho ve voor €194.250,- en Westerlaken voor €219.500,-. Eind juni moet het werk klaar zijn. Huur kantine lager De huur die de beheerder van de kantine van sporthal Ons Genoegen aan de ge meente moet betalen, gaat omlaag. B en w hebben daartoe besloten naar aan leiding van een verzoek van de beheerder die kampt met teruglopende omzet. Het college heeft de nieuwe 'marktconforme' huur vastgesteld aan de hand van een advies van een onafhankelijke makelaar en zal een nieuwe huurovereenkomst maken. Het verlies aan inkomsten gaat ten koste van de algemene reserve van de gemeente. Over welke bedragen het gaat, wil gemeente niets meedelen. Narcissen kas open De narcissenkas van boerderij 'Anemoone' aan de Maaikeduinweg bij De Koog is zondag Eerste Paasdag geopend voor pu bliek. Om 13.30 uur en 15.30 uur wordt een rondleiding gegeven. De toegang be draagt €2,50. Het tweespan Bob en Pepper (het kleinste tweespan) werd zondag tijdens de mara thon van menvereniging Tussen Wad en Duin driemaal ingezet. Eigenaar/koetsier Marga Zandstra be haalde op deze indoormarathon een derde prijs met dit koppel. Gabriëlle Wick- bold, groom/koetsier, reed zich even later met hetzelfde tweespan naar een tweede prijs. De derde die met het span reed, was jeugdmenner Laura Pollichino, die vierde werd. Er werd flink strijd geleverd, maar iedereen was bereid een ander te helpen. Er deed ook een groep recreanten mee en enkele cursisten van de opleiding voor het koetsiersbewijs. Sommigen deden mee met leenpaarden, anderen als groom. Het was de laatste keer dat de wedstrijd werd georganiseerd door Piet Beers en Finka van der Kraan. Uitslagen: Enkelspan pony: l.Kim Witte; 2.Frouwke Eelman; 3.Mandy Dekker; 4.Linda Koolhof en Emmie Monster. Dub belspan pony: l.Lex Veeger; 2.Gabriële Wickbold; 3.Marga Zandstra; 4.Laura Pol lichino. Enkelspan paard: l.Piet Beers; 2.Hans Boom. Enkelspan pony recreatief: l.Suzanne Witte; 2.Andrea Wickbold; 3.El- lis de Haan. Onder het zadel: l.Emmie Monster.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 9