Bestuur: Ronde blijft 'The Biggest Catrace' 1 a SPORT Lammetj'estocht als start seizoen Prijzen voor Westernamazone www.texelsecourant.nl DONDERDAG 4 APRIL 2013 HOGE AANTAL INSCHRIJVINGEN WEKT VERTROUWEN De Ronde om Texel behoudt in 2013 hoogstwaarschijnlijk het predicaat 'The Biggest Catrace'. Dat leidt de organisatie af uit het grote aantal zeilers dat zich sinds de ope ning van de inschrijving twee weken geleden heeft aangemeld. Kledingmerk Gaastra is voor de komende driejaar ingelijfd als sponsor. 'Het bedrijf erkent de waarde van de Ronde, die ook in het buitenland hoog aangeschreven staat', aldus het bestuur. De overeen komst betekent dat de vrijwilligers weer als vanouds over de welbekende truien kunnen beschikken. Vrijdag deed het bestuur een persbericht de deur uit. 'De organisatie van Ronde om Texel doet er ook alles aan om de status van beste catamaran race voort te zetten door te focussen op kwaliteit en inhoud. Uit onderzoek onder de deelnemers in 2012 is gebleken dat deze 'back to basics' benadering door de deelnemers hoog gewaardeerd wordt. Deze focus is mede ingegeven door het wegvallen van een hoofdsponsor van de ronde voor 2013.' De nadruk ligt op kwaliteit, plezier en veiligheid van de zeilsport voor alle deel nemers. 'Dit zal ten koste gaan van som mige nevenactiviteiten die in voorgaande jaren meer gericht waren op de toeschou wers, sponsors en fans dan op de zeilers zelf. De Ronde is het koningsnummer van de Ronde om Texel Zeilweek waarin nog een aantal andere inspirerende races plaatsvinden, zoals het Texel Dutch Open, de Horstocht en de Tocht rond de Noord. In die laatste twee races komen de recre atieve zeilers meer aan hun trekken. Om de aangescherpte doelstellingen te rea liseren is dit jaar de samenwerking met Kustzeilvereniging De Cocksdorp en Wes terslag gezocht.' Het Slalom windsurf evenement is ge schrapt uit de Zeilweek. Maar de organi satie streeft er wel naar deze meer extre me en betaalbare strand zei Is port met het kitesurfen in de toekomst structureel toe te voegen aan de Zeilweek. De Ronde heeft dit jaar geen hoofdspon sor maar de organisatie meldt met trots dat Gaastra vorige week Official Part ner en Clothing Supplier is geworden. Gaastra werkt samen met kledingwinkel 'Mantje Texel lifestyle stores', die Gaastra op Texel vertegenwoordigt. Met de steun van Nederlands grootste merk in water- sportkleding en partner Boskalis ziet de organisatie de Ronde om Texel Zeilweek de komende jaren met veel vertrouwen tegemoet. Zwitserleven is vorig jaar weliswaar af gehaakt als hoofdsponsor, maar heeft na het beëindigen van de samenwerking wel een bijdrage gereserveerd voor de Ronde van 2013. Daarnaast is de VW Texel ook dit jaar weer 'een zeer gewaardeerde partner in de organisatie van de Ronde om Texel Zeilweek'. Het bestuur van de stichting Ronde om Texel dat verantwoordelijk is voor de organisatie bestaat uit: Rene Daleman (penningmeester), Ina van Gils-Bremer (secretaris), Peter Braam (strand), Bert Dros (transport), Willem Hemelraad (veiligheid), Marie-Christine Pijnenburg (regatta office), Jeroen Romkema (wed strijd). Het bestuur schrijft dat de positie van voorzitter vacant is na het afscheid van voorzitter Sidny van Zon, die de Ron de na vele jaren van trouwe dienst heeft verlaten. Het streven is om deze functie in 2013 op adequate manier in te vullen in voorbereiding op de 2014 editie. Eilandcompetitie volleybal PROGRAMMA 19.00 KdWaal - Otto's 2wielers Cocky's 19.45 Jumbo-Cocky's Kees de Waal 20.30 NIOZ 1-Vlinderwinkel Randstad 21.15 Warmmop - Randstad NIOZ 1 22.00 Peperm. - Kobeko Warmmop 19.00 NIOZ 2 - PFB NIOZ 3 19.45 Imares NIOZ 3 PFB 20.30 B. Bliksemteam Wessels Imares 21.15 Bouwc.b - Bonte B. Wessels Ont. 22.00 Eco-tiem - SIBO Rab 19.00TevokoOntwerpt - Kap. Sal. Kapper 19.45 Coos De Kapper - Tevoko Ontwerpt 20.30 Klif 23-Tevoko Jeugd Coos 21.15 Expotise Timmer's Bakkerij Klif 23 22.00 De Rog - De Krim Timmer's Bakkerij Uitslagen Timmer's Bakkerij- Slagerij Moorman 0-3 Texelse Autocentrale-Jumbo 2-1 Cocky's Kapsalon - Kobeko 2-1 Warmmop-NIOZ 1 3-0 Randstad - Paal 28 De Krim 2-1 SIBO - Wessels Ontwerpt 1-2 Bonte belevenis-Rabobank 2-1 NIOZ 2-Falcon 2-1 Imares IBS/Oele/Schoo 1-2 NIOZ 3-Albert Heijn 0-3 Otto's Tweewielershop - Expotise 2-1 Tevoko Jeugd - Coos 3-0 Bar Sportief-vakantie Kobeko 2 2-1 De Krim - Kapsalon Salique 3-0 Eet Café De Rog - Klif 23 1-2 Dames Tevoko tegen Zaanstad Voor de dames van Tevoko staat zaterdag 6 april een thuiswedstrijd op het pro gramma Er moet gespeeld worden tegen Zaanstad 3. Dit team staat momenteel derde op de ranglijst. Zaanstad doet de laatste jaren mee in de Top vijf van de promotieklasse. Het zal voor de Texelse volleybaldames een moei lijke tegenstander zijn. Het is een vrij jong team met een enkele routinier. De uit wedstrijd werd met 2-3 gewonnen door de Texelaars. De prognose op de site van de Nevobo geeft aan dat Zaanstad de wedstrijd zal winnen met 3-1. De Texelse dames zul len alles op alles zetten om de punten op Texel te houden. De wedstrijd begint om 13.30 uur in sporthal Ons Genoegen in Den Burg. Publiek is van harte welkom. Collecte Reumafonds De collecte van het Reumafonds van 11 tot en met 16 maart heeft €4.670,20 op gebracht. De opbrengst komt ten goede aan voorlichting en financiering van on derzoek naar de oorzaak van reuma en betere behandelmethodes, voor belan genbehartiging en reumaverenigingen. Wielersport Texel begint het wielersei- zoen zondag 7 april met de Lammetjes- tocht. Aan deze tocht kan door iedereen worden deelgenomen: jong en oud, racefiets of mountainbike, lid of geen lid. Deelname is gratis en de organisatie roept daarom iedereen op zondag om 9.00 uur naar het Sportpark aan de Emmalaan te komen. Voor het vertrek worden alle deelnemers ingedeeld in groepen, elke groep met een eigen voorrijder. Er zijn groepen voor jeugd op mountainbike of racefiets, voor racefietsers die supersnel willen of die juist met de handen op het stuur willen rijden, voor mountain bi kers die liever niet te veel buiten adem raken, voor dames en senioren. Om precies 9.00 uur vertrekken de wiel renners voor een tocht over het eiland. De routes zijn alleen bekend bij de voor rijders, maar om 10.30 uur komen alle groepen aan bij 's Hertogenbosch aan de Muyweg. Daar hebben ouders de mo gelijkheid hun kind op te pikken. Na een pauze met koffie, thee, limonade, koek en lammetjes, wordt de tocht voortge zet. Tussen 12.00 en 12.30 uur arriveren Tijdens de Happy Eastern Western Show, die maandag in Callantsoog werd gehou den, heeft llonka den IJzerman een eerste en een tweede plaats behaald. Den IJzerman verscheen aan de start met CR Moonlight Jet Set van Coorl Run ning Paints uit Oosterend. Ze werd eerste in de discipline Western Horsemanship en tweede bij Western Pleasure, beide wedstrijd discilines uit de Westernsport. Horsemanship is min of meer te verge lijken met de klassieke dressuur, waarbij figuren moeten worden gelopen. Daarbij wordt vooral gekeken naar de prestaties de fietsers weer op het sportpark in Den Burg, maar eerder afhaken kan natuurlijk ook. Het dragen van een valhelm is ver plicht, aanmelden is niet nodig. Paasrit MABClub MAB Club Texel houdt zondag 7 april de jaarlijkse Paasrit. Deelnemers kunnen zich vanaf 13.30 uur inschrijven bij Schoenma ker aan het Wezenland in Den Burg, waar om 14.00 uur wordt vertrokken. De rit is uitgezet door Patrick Simons en Angelien Hin, deelname kost €7,- per auto. Schoolpleinfeest Basisschool De Fontein in Den Burg houdt donderdag 25 april een groot school pleinfeest. Met een knipoog naar de Oranje Boven Spelen staan het feest in het teken van oud-Hollandse Spelen. Het feest duurt van 16.30 tot 19.00 uur, de opbrengst is bedoeld voor het opnieuw inrichten van het schoolplein. Naast oud- Hollandse spelen wordt ook de inwendige mens niet vergeten. van de ruiter. Bij Western Pleasure moet het paard (gediciplineerd) de verschillen de gangen tonen. Voor llonka den IJzer man betekent dit resultaat een mooie start van het wedstrijdseizoen. Darts 4 Ever Jongeren van Time Out houden zaterdag 6 april een darttoernooi voor tieners (10 t/m 15 jaar) en jongeren (16t/m 23 jaar). De tieners spelen van 19.30 tot 22.00 uur, de jongeren van 21.00 tot 23.30 uur. Aan melden kan via info@young4ever.nl. Jeugdsimultaan van En Passant Jaap Dros speelt maandag 8 april simul taan tegen de jeugdspelers van schaak club En Passant. De simultaan wordt gespeeld in hotel Den Burg aan de Emmalaan in Den Burg en begint om 18.50 uur. Na afloop wordt de jeugdkampioen 2012-2013 bekend ge maakt. Publiek heeft gratis toegang. Abonnement Molenkoog Vanaf heden is het weer mogelijk om via www.molenkoog.nl een abonnement online te bestellen en te betalen. Naast het gewone abonnement en het extra abonnement, kan nu ook het 65+-abon- nement online betaald worden. Een gewoon abonnement kost €36,60, een extra abonnement (voor elk vierde en volgend gezinslid op hetzelfde adres) €24,80 en het 65+ abonnement €19,85. Na het verstrijken van de voorverkoop periode gaan deze prijzen omhoog. Bij een online bestelling kunnen de abonne menten vanaf 27 april worden opgehaald bij de kassa van het zwembad, er moet dan alleen nog een pasfoto op worden geplaatst. Voor mensen die niet de be schikking over internet hebben, worden op 25 en 26 april van 12.00 tot 16.00 uur voorverkoopdagen gehouden. Ook aan melden voor zwemles kan via www.mo- lenkoog.nl. Café Doodgewoon over huidkanker 'Huidkanker: feiten en fabels', is het the ma van Café Doodgewoon Texel, dinsdag 9 april in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. De avond begint om 19.30 uur, vanaf 19.15 uur is er inloop met kof fie. Huisarts Hetty van Dijk gaat met de gas ten in gesprek over huidkanker. Het 'café' is een ontmoetingsplaats voor mensen met kanker, hun familie en andere naas ten. Zorgverleners en andere belangstel lenden zijn ook wel kom. Informatie wordt gedeeld en men kan elkaar tips geven. Zo kunnen gasten leren en profiteren van eikaars ervaringen, kennis en kunde. De sfeer is gemoedelijk, de toegang gratis. ïetjestocht van Wielersport Texel. (Foto Frans Hopr i welkom behaalde een eerste prijs in Callantsoog. (Foto Theo den IJzerman)

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 10