KTF: musical en films Cinema Texe»! AGENDA CULTUUR 0222-312000 DAGLICHT TEXELSE COURANT April maandmenu per persoon. Voor een veilige avond uit! 'HET KLINKT ALSOF DE LUISTERAAR HET ZELF BEDACHT HEEFT' Musical-, tv- en filmmuziek vormen het thema van het voorjaarsconcert dat het Ko ninklijk Texels Fanfarecorps zaterdag 13 april verzorgt in de Bgm. De Koninghal in Den Burg. Er wordt muziek gespeeld van beroemde componisten uit bekende films. Ook wordt een uitvoering gegeven van het muzikale sprookje van Peter en de Wolf. Deze prachtige muziek van Sergei Prokofiev wordt uitgevoerd in een arran gement van dirigent Wendy Prins. Het verhaal dat er bij hoort, wordt gelezen door Joyce Pool. Bijzonder is dat een aan tal leerlingen van Artex aan deze uitvoe ring meewerkt. Andrew Lloyd Webber is een zeer vermaard musicalcomponist. Van zijn hand komen werken als Jesus Christ Superstar, Cats en The Phantom of the Opera. Een van zijn minder bekende musicals is Aspects of Love, waaruit het KTF bij dit concert een selectie speelt. Ook deze muziek bevat de van Lloyd Webber bekende karakteristieken: prettig in het gehoor liggend en klinkend alsof de luiste raar het zelfbedacht zou kunnen hebben. Ander musicalwerk dat KTF deze avond uitvoert, komt uit Westside Story en ook wordt een selectie uit The Beauty and the Beast ten gehore gebracht. Uit film en tv passeert muziek uit James Bond, Shrek, The Pink Panther,The A-Team, Miami Vice, Pirates of the Caribbean. Niet onvermeld blijft de Nederlandse inbreng: Fanfare in Es. Dit stuk werd gecomponeerd bij de eertijds beroemde film 'Fanfare'van Bert Haanstra, die speelde in Giethoorn. De film doet tegenwoordig misschien enigs zins gedateerd aan, dat geldt beslist niet voor de muziek, waarvan de melodieën door componist Jan Mul zeer kunstig in elkaar zijn gevlochten. Het voorjaarsconcert van KTF vindt als vanouds plaats in de Bgm. De Koninghal en begint om 20.00 uur. Kaarten a €5,00, inclusief consumptie, zijn uitsluitend ver krijgbaar aan de zaal. (Open vanaf 19.00 uur.) Bezoekers aan het concert maken kans op het winnen van een van de 'deur- prijzen', die aan de hand van de toegangs bewijzen in de pauze worden getrokken. Oranjefeest In de bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg wordt woensdag 24 april een Oranjefeest gehouden. Kinderen mogen vanaf 14.00 uur - verkleed - komen om een kroon te maken en een taartje te ver sieren. Deelname is gratis, aanmelden niet nodig. Inloopavonden MooiTexel KLV Texel, de vereniging van klein Logies- verstrekkers, verzorgt donderdag 11 en donderdag 25 april inloopavonden over de website mooitexel.nl. De avonden zijn bedoeld om leden wegwijs te maken in het gebruik van de site en eventueel hulp te bieden bij het invoeren van de presen- tatiegegevens. De avonden worden ge houden in het voormalige gebouw van Rijkswaterstaat aan de Keesomlaan in Den Burg en duren van 19.00 tot 21.00 uur. Singer-songwriters McGraw Fer in Hollebol Van Paradiso tot de Hollebol. Toch komt het muzikale Amerikaanse duo Dave Mc Graw Mandy Fer graag naar Texel. Op donderdag 11 april geeft dit singer-song- writer duo een concert in De Hollebol. Desamenwerkingtussen deze twee jonge singer-songwriters heeft magische trek jes. Met de teksten op hun album 'Seeds of a pine' nemen ze luisteraars mee in hun droomwereld, die zich veelal afspeelt in het weidse landschap van Noord Ame rika. Ze mixen folk, blues, country en rock tot een fraai geheel. De warme stem van Dave doet denken aan Jeffrey Foucault en Peter Mulvey en die van Mandy Fer's aan een andere Ameri cana heldin: Patty Griffin. Beide artiesten spelen verdienstelijk gitaar (akoestisch en electrisch) en wisselen beurtelings de lead vocalen af, waarbij de ander de har monieën voor zijn/haar rekening neemt. In de pers wordt momenteel gesproken van 'De ontdekking van het jaar'. Kortom: een avond met poëtische en subtiele lied jes, 'die je meenemen in een melancho lische droomwereld, waarna je naar huis gaat met een brok in je keel en een 'must see' is voor elke liefhebber van folk, ame- ricana en singer-songwriters', aldus de organisatie. Het concert begint oom 20.45 uur, kaart jes a €10,- zijn te koop in de voorverkoop bij De Hollebol of De Slock, tel. 313161. Jaarvergadering vereniging Bethel Buurtvereniging Bethel houdt vrijdag 12 april jaarvergadering. Deze begint om 20.00 uur en wordt gehouden in het ei gen pand aan de Muyweg. Aanvragen Texelfonds Het Texelfonds heeft ook in 2013 geld in kas om aanvragen die aan de doelstellin gen voldoen, financieel te ondersteunen. Er is €10.000,- beschikbaar voor projecten en initiatieven rond het 'langer thuis wo nen.'Uit het Jeugdfonds kunnen jongeren aanvragen tot een bedrag van €1.500,- indienen en ter behoud van het Texels cultureel en natuurlijk erfgoed kan het Texelfonds €45.000,- beschikbaar stellen. Door het ondersteunen van Texelse doe len en projecten levert het fonds een bij drage aan vernieuwing en versterking van de kwaliteit van de Texelse samenleving. De criteria om in aanmerking te komen voor een bijdrage zijn te vinden via www. texelfonds.nl. Drie karakters in De Hollebol In galerie De Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg wordt zondag 14 april om 16.00 uur de expositie Drie Karakters geopend, met werk van Anna Sikkers, Ruth Osthof en Frank Boogaard. Playbackshow Den Hoorn Aan de playbackshow, die zaterdag in De Waldhoorn in Den Hoorn werd gehouden, werd dit jaar voor het eerst een talenten show gekoppeld. Dit omdat deze show in februari wegens gebrek aan belangste- ling niet door kon gaan. Deze onverwachte combinatie leverde een gevarieerde avond op met zestien optredens in de playbackshow, twee in de talentenshow en in totaal 34 mensen op het podium. De avond begon met de optredens van de basisschoolleerlingen, die beide goed genoeg waren om door te gaan naar de Texelse finale. Als eerste ein digden Maria en Stella met de Winx Club, tweede werden Nelle en Matty met 'Just give me a reason'. De grootste groep van de avond leverde de jeugd van deOSG, met maar liefst acht optredens, die uiteenliepen van Mick Jag- ger tot Rubberen Robbie. De jury had het daarbij erg moeilijk, want de verschillen waren klein en de kwaliteit hoog. Als eerste eindigde 'Give me a reason', tweede en derde werden 'When I was your man' en 'Heaven". Arie Lap verzorgde zowel voor als na de pauze een optreden in de categorie Talen tenshow en na de pauze zorgde de feest commissie voor een verrassend optreden, maar dit buiten mededinging. Renske van der Tempel vertelde een verhaal waar naar muisstil werd geluisterd, maar ook dit viel onder de Talentenshow en leverde dus geen prijs op. Bij de volwassenen traden zes acts voor het voetlicht. Opvallend daarbij was dat Joop Rommets en Sietske Bakker, die samen de eerste prijs wonnen met het nummer 'You're the one' hun finaleplaats afstonden aan de op nummer twee ge- eindigde 'Sister Act: I will follow him', om dat ze beiden op de finaledag verhinderd zijn in verband met het Eenakterfestival. De derde prijs ging naar 'Rockin Robbie'. ANGELA SCHIJF MONIQUE VAN DE VEN FEDJA VAN HUÊT MARION PAUW Zaterdag 13 april 19.00 uur Diner Cabaret: "Revue Menu" Een nieuw programma met een nostalgisch tintje... Maar wel anno 2013! 4 -gangen diner, inclusief de show €49,50, evt. kindermenu €24,75. (reserveren gewenst) Vrijdag 12 april 20.00 uur Zondag 14 april 14.00 uur Texels Eenakterfestival Nieuwe Stijl 8Totaal verschillende voorstellingen, die in lengte variëren van 8 minuten tot (maximaal) een half uur. Entree €xo,oo euro, voorverkoop €8,00 (ook verkrijgbaar bij Nauta Boek). Deze week nieuw in Cinema Texel: P6 Vogelenzang Daglicht De ambitieuze advocate Iris moet schipperen in haar rol als alle< en strafpleiter in soms schemerige zaken. Als ze in het huis van tv logeert, stuit ze op een duister familiegeheim. Ze blijkt een broei het bestaan altijd zorgvuldig is verzwegen. De autistische Ray zit i veroordeeld voor ce gruwelijke moord op zijn buurvrouw en haar zich het lot van haar broer aan, ook omdat ze veel overeenkom; en haar zoontje Aron. Ze probeert haar broer vrij te pleiten, moer De Croods 3D [NL) dt» 13.45/16.16 HOGEREIND39 DE WAAL 0222-312745 Dun gesneden zalm met basilicumcrème, schelpdiertjes en een vinaigrette van specerijen Thaise kippenbouillon met gamba's, sereh, gember en koriander Texels lam met aubergine, mini groentes en eigen jus Mangobavarois met sorbet van yoghurt, rozenblaadjes en een gelei van mojito De prijs van het menu bedraagt

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 11