6 SPORT Winst en verlies voor golfteams Veel promoties bij' dressuurruiters Lammetjesrit start wielerseizoen Texel '94 heerst tegen Con Zelo Turners GVT lopen finale net mis SPORT KORT www.texelsecourant.nl DINSDAG 9 APRIL 2013 Vier Texelse golfteams kwamen in actie bij de competitie van de Nederlandse Golf Fe deratie (NGF). Deze wedstrijd, waarbij acht teams van het eiland spelen tegen ploegen aan de vastwal, is populair en bijna alle golfclubs in Nederland doen er aan mee. De eerste wedstrijd van dames senioren dubbel negen werd onder extreme weers omstandigheden gespeeld in Den Helder. De matchplay wedstrijd met handicap verrekening en daarbij een stevige oos tenwind maakte het niet makkelijk voor de teams. De Texelse golfsters moesten 25 slagen geven aan hun tegenstander Oympus. Gerri Bolierwon de eerste negen holes en speelde de tweede negen holes gelijk. Goed voor 5 punten. Joke Geldorp verloor de eerste negen holes en won glansrijk de tweede negen. Resultaat 4 punten. Petra Keijser verloor de eerste partij en speelde de tweede negen gelijk. Helaas maar 1 punt. Brigitte van der Vel de en Ineke Bouwman verloren ieder de beide partijen. Gerda Bloem won na een gelijk opgaande strijd beide negen holes en scoorde 6 punten. De Texelse dames verloren met 16 - 20 van Olympus. Vol gende week worden de teams ontvangen op golfbaan De Texelse. 'Koud, wat doen we op de Amsterdamse, het is toch geen golfweer? Maar met wind mee was het eigenlijk best te doen. Dus niet klagen', luidde het credo. Na de dub bels stonden de golfers met 4-2 voor.Toos Boks en Elly Boorsma hadden het 's mor gens moeilijk, maar Elly Boorsma speelde 's middags gelijk. Janneke Kampstra ver loor, Els Postma en Carla Kager wonnen op de 17e hole en Harriet Bödicker speelde gelijk. Tien tegen acht gewonnen. Beide teams waren aan elkaar gewaagd. Het team Heren 1 van De Texelse heeft de eerste competitiewedstrijd winnend afgesloten. Op golfbaan 'De Haar'in Vleu ten werd 'De Vijf Margen' uit Noordwijk met 13-5 verslagen. Thomas Wassenaar en Laurens Groothuis wonnen met over macht hun dubbelpartij. De single-par tijen verliepen vlot. Mike van der Haas enThomas Wassenaar zorgden voor een grote voorsprong die zij niet meer uit han den gaven. Heren 2 heeft onder bezielende leiding van captain Gerbrand Zoetelief zonder problemen de eerste horde genomen. Dirkshorn 5 werd met 13-5 verslagen. Op een zonovergoten Waterlandse Golfclub in Amsterdam werden 's ochtends de drie partijen 4BBB (over 9 holes) met gemak gewonnen, wat een geruststellende ge dachte was voor de zes singles die 's mid dags op het programma stonden. Of de genoten lunch te zwaar op de maag druk te, de zenuwen de overhand kregen, dan wel de vorm ontbrak, de twee sterspelers van Texel 2, Gerbrand Zoetelief en Casper Schiphorst, verloren hun partijen waar door er toch weer een vleugje spanning terugkwam in de strijd: 6-4. Martijn For mer had geen noemenswaardige proble men met zijn opponent. Rob Maaswinkel sleepte met een laatste put van drie meter nipt een gelijkspel in de wacht. In de ach terhoede speelde nestor Abe Keijser een stabiele partij. Alain Hirschler won met 7-up (en nam toen een colaatje). Grote deelname aan de Lammetjestocht die zondag werd verreden. Voor de tra ditionele rit over het eiland verzamelden zich racefietsers en mountainbikers, die in groepen elk een eigen parcours over het eiland reden. Het voorjaar komt laat op gang, bij me nig wielrenner lag het accent nog op het mountainbiken. Desondanks meldden ve len zich ook met de racefiets. De groepen werden opgesplitst in snel en minder snel en ook in die laatste categorie werd op Westergeest een splitsing aangebracht. Het was geen wedstrijd, er werd gere den in toertempo, zodat er voor de rijders voeldoende gelegenheid was bij te pra ten en de plannen voor komend seizoen te bespreken. Of vooruit te blikken op de Sportweek, waarvoor twaalf Texelse wiel renners op 20 april afreizen naar Tilburg om per racefiets het vuur naar het eiland te brengen. Waren er onderweg nog niet zoveel lammetjes te zien, dat werd ruim schoots goed gemaakt op hoeve 's Her togenbosch van de familie Ran, waar in de schuur lammetjes rondhuppelden en vrijwilligers van organisator Wielersport Texel koffie, thee en koek serveerden. Voor toerrijders vertrekken dinsdag en donder dagavond vanaf de Wielerbaan om 19.00 uur ritten over het eiland. Marloes van der Vis heeft zondag tijdens een dressuurwedstrijd haar laatste winst punten behaald in de klasse M2 met Zorro en zij promoveert naar de Z-dresssuur. Van der Vis eindigde tweemaal op de der de plaats (185,190). Ook onder de andere deelnemers waren er veel die naar een hogere klasse promoveerden. Zo behaal de Alicia Saai met Chris van Wiko twee winstpunten (188, 187) en promoveerde naar de klasse Ll-klasse. Roos Kikkert reed in de klasse B-pony's naar een eerste en een tweede plaats en promoveerde met twee winstpunten (192,191) naar de LI. Ava Krause en Ma non List werden beiden eerste bij Ll/L2-pony's. Krause behaalde twee winstpunten (L2, 180, 190) even als List (LI, 186, 180) die promoveerde naar de L2. Milou Kooiman behaalde met Wild Passion in de Zl-dressuur twee eer ste prijzen, twee winstpunten (218, 220) en promoveerde daarmee naar de klasse Z2. Enit Scholtens werd eenmaal derde en eenmaal tweede en promoveerde met twee winstpunten (LI, 189, 187) naar de L2-klasse. Priscilla Noorlander behaalde met Cordo ba tweemaal de eerste prijs en vier winst punten (M2, 205, 202). Bij een tweede start, met Dionisos, werd zij tweemaal tweede en verdiende ze drie winstpunten (Ml, 197, 193). Eva van der Linde kreeg een winstpunt met Dark Knight Texel (Ml, 180) en Eva Witte startte met haar Fries Jeth in de klasse Ben behaalde maar liefst vier winstpunten en twee eerste prijzen (196, 204). Emmie Monster debuteerde met Maxiem en kon naast twee tweede prijzen ook twee winstpunten bij laten schrijven(194, 193). Ook Cindy de Ridder debuteerde met haar paard Cumiek. Zij kreeg twee winstpunten (191, 190) en eindigde tweemaal als derde. Debutant Marloes Bastiaanse reed in de klasse B twee nette proeven met Strago's Arinko en ook zij kreeg twee winstpunten (190, 187). Daarnaast waren er winstpunten voor Marloes Veen (182) en Dorinde Tim mer (180). Sharon Coevert en Michel van Bennekom verdienden elk twee winstpun ten (186,193 en 189,188) en ook Sabine van der Wal (188,188), Sanne Graaf (187, 189), Stans Plaatsman (181,183) en Anna van der Sluis (LI, 189) lieten winstpunten noteren. Marousha van Egmond startte met twee pony's en verdienden met beide twee winstpunten. Met Starlight (180, 185) werd zij eenmaal eerste in de klasse B, met Koen eenmaal eerste (187,184) in de LI. Ook bij de Ll/L2-paarden werd niet onverdienstelijk gereden. Mariska Witte reed zich met Cyrana tweemaal naar de eerste plaats en kreeg twee winstpun ten (L2, 190, 188). Zij deelde deze eerste plaats met Nancy Wetsteen, die debu teerde met Newton. Wetsteen behaalde twee winstpunten (LI, 182,188). Marilyn Brouwer werd derde met Be Different en behaalde twee winstpunten (186, 180). Het in blakende vorm verkerende team van Marcel Ris had zondag in Waarland weinig moeite met gastheer Con Zelo. Texel'94 versloeg de thuisploeg met 1-4. Meteen vanaf het eerste fluitsignaal van scheidsechter Zilverberg uit Heemstede zaten de Texelaars er bovenop. De gast heren begonnen lauw aan de wedstrijd en konden dat niet repareren. Al na zes minuten spelen lag de bal achter de Con Zelo-keeper in het doel (0-1). Sander de Haan was de maker. De milde oos tenwind die dwars over het veld stond, zorgde er voor dat het aangenaam toe ven was op het sportcomplex. In de 13e minuut zag Marco Koorn zijn schot juist naast het vijandelijke doel gaan. Amper twee minuten later verdween een bal net naast het door de thuisclubkeeper verlaten doel. De thuisclub kwam er niet aan te pas. Texel '94 heerste op alle fron ten. In de 18e minuut had een mislukte terugspeelbal op keeper Alexander Smit de gasten noodlottig kunnen worden. De arbiter beoordeelde de 'handsbal'van Texels goalie als niet opzettelijk en een rode kaart bleef achterwege. Sander de Haan maakte de Con Zelo-ach- terhoede in de 20e minuut gek met zijn onnavolgbare rush door het vijandelijke strafschopgebied en de erop volgende goal (0-2). In het vervolg kreeg Texel '94 kansen de voorsprong te vergroten. Con Zelo moest zich beperken tot enkele spel- denprikjes die geen gevaar opleverden. In de tweede helft was er sprake van een fel spelende thuisploeg, die probeerde het een en ander recht te zetten. De verdediging van de bezoekers gaf ech ter geen krimp en hield de boel op slot. Omstreeks de 60e minuut verzuimde Jeroen Vlaming een mooie voorzet van Sander de Haan tot doelpunt te promo veren. Drie minuten later was het echter wel raak nadat de Con Zelo verdediging helemaal uit positie was gespeeld. Joren Jesse Bakker kon de bal eenvoudig over de doellijn in het vijandige doel tikken. (0-3). Hiermee was de ergste weerstand van de gastheren gebroken. Ruim een kwartier voor afloop werden Steffan Vlaming en Marco Koorn gewis seld voor Niels van Zuylen en Tom de Lugt. 3 minuten voor afloop scoorde Con Zelo de eretreffer (1-3). In de slotfase schoot Jeroen Vlaming de 1-4 in de touwen na goed voorbereidend werk van Sander de Haan. Kort erop floot de scheidsrechter voor het einde van de wedstrijd. Donderdagavond 11 april komt DTS uit Oudkarspel op bezoek op het voetbal complex aan aan de Haffelderweg. Bij winst heeft de Texelse selectie de eerste periodetitel te pakken. Afra Mevius en Mikkie Hemelrijk, turn sters van team De Wonne van GVT, zagen zaterdag in Beverwijk de doorstroming naar de disctrictsfinale aan hun neus voorbij gaan. Team De Wonne komt uit in de 4de divise, instap Dl. De twee turners hadden zich bij twee voorwedstrijden geplaatst voor het regiokampioenschap dat zaterdag in Beverwijk werd gehouden. Daaraan werd door verenigingen uit de hele provincie meegedaan. De twee Texelse turners lie ten een mooie prestatie zien, maar wisten niet genoeg punten te verzamelen om een plaatsje in de districtsfinale te ver dienen. Toch tevreden met het behaalde resultaat keerden ze naar huis terug met een bewijs van deelname aan hun eerste regiokampioenschap. Op 20 april strijden ze samen met team genoot Amy Kossen om de titel rayonkam pioen. Die dag komen de beste turners uit de 7de tot en met de 4de divisie van Noord-Holland Noord nogmaals samen. Op 13 april strijden enkele turners uit de vijfde divisie in Amsterdam om het regio kampioenschap en op dezelfde dag turnt Team Vlietland van de derde divisie de derde competitiewedstrijd voor doorstro ming naar het regiokampioenschap. SV Oosterend speelt gelijk in Zaandam SV Oosterend heeft zaterdag in Zaandam gelijkgespeeld tegen Zilvermeeuwen. Ge zien de kansen in de tweede helft had de ploeg meer verdiend. SVO miste nogal wat spelers, maar ver trok met elf man en de geblesseerde Je roen Abma als twaalfde. De thuisploeg begon voortvarend en speelde met veel lef naar voren door achterin één op één te spelen. Het eerste half uur was het zoeken voor SVO en had het aan de uit blinkende doelman Stefan Tijsen te dan ken dat het niet opeen achterstand werd gezet. Doordat ook SVO achterin één te gen één ging spelen, werd het een open wedstrijd. Na een half uur kon SVO zich onder de druk uit spelen en kreeg het ook kansen op de 0-1. Het bleef echter tot de rust 0-0. In de tweede helft speelde SVO een stuk beter, maar was het Zilvermeeu wen dat in de 55e minuut op voorsprong kwam: 1-0 SVO bleef er in geloven en vijf minuten later via een mooie aanval over rechts kon Wilco Keijzer de bal binnen tik ken: 1-1. SVO kreeg genoeg kansen om de 1-2 op het bord te zetten, maar faalde in de afwerking. Ook de grensrechter van de tegenpartij deed een duit in het zakje door drie keer onterecht te vlaggen voor buitenspel van een SVO speler. Ruud Hof kon na een goede actie alleen op het doel afgaan, maar werd gevloerd door een ver dediger van Zilvermeeuwen. Waar ieder een de rode kaart verwachtte, volstond de scheidsrechter met geel. Zodoende eindigde de wedstrijd in een gelijkspel: 1-1. 'Als je de kansen in de tweede helft benut, win je deze wedstrijd, maar aan de andere kant mag je keeper Tijsen bedan ken dat hij in de eerste helft zo goed staat te keepen', aldus trainer Nico Kremer. Programma zaalvoetbal Woensdag 10 april 17.00 Mantje Cl-SVO Cl vPutten 17.50 Sport C2-Sport Cl vPutten 18.30 NBC/S VR2-Zeemacht VR3 Arnout 19.20 Texel 2-Winkel 1 Arnout 20.15 Texel 3-ZDH 2 H'dijk 21.05 Sport 1-ZDH 1 H'dijk Zaaldienst: De Koog Donderdag 11 april 18.30 NBC/S E2-NBC/S El NBC/S 19.20 Oosterend 2-NBC/S 4 Vonk 20.15 Mantje 3-SVO1 Vonk 21.05 SVO 3-RAB 6 Bakker 21.55 Krim 5-Krim 2 Bakker Zaaldienst: Sport 2000 Vrijdag 12 april 17.00 NBC/S Dl-RAB 1 NBC/S 17.50 RAB 1-Mantje C2 vPutten 18.30 NBC/S 1-NBC/S 3 H'dijk 19.20 Koog 1-Niedorp ZW1 Vonk 20.15 RAB 1-Krim 1 Arnout 21.05 Koog 2-RAB 3 Bakker 21.55 NBC/S 2-Mantje 1 Barends Zaaldienst: RAB Bouwmaterialen Uitslagen: E-jeugd: NBC/Steen El-Mantje El 14-0, Krim El-NBC/Steen E24-5. D-jeugd: NBC/ De Steenenplaats Dl-Sport 2000 Dl 3-0. C-jeugd: Oosterend Cl-Mantje C2 3-6, RAB Bouw Cl-Sport 2000 C2 9-3. Tweede klasse: Mantje 4-Sport 2000 2 7-2, ZDH 3-Texel 3 9-4, Texel 4-NBC/Steen 5 3-5. Eerste klasse: Krim 2-Oosterend 3 15- 4, RAB Bouw 6-Mantje 3 6-9, RAB Bouw 4-RAB Bouw 5 7-4, Oosterend 2-Krim 5 4-6, Hoofdklasse: NBC/Steen 3-RAB Bouw 15-5, RAB Bouw 3-RAB Bouw 2 3-4, Mant je 1-Mantje 2 5-5, Krim 1-NBC/Steen 2 4-4. Overige: Texel 2-Bliksem 5 Alkmaar 1 5-5, Texel 1-OZV Obdam 18-2. Toekomst basisschool De Vereniging van Kleine Kernen in Noord-Holland houdt op dinsdag 16 april in Heerhugowaard een bijeenkomst over de toekomst van basisscholen in kleine kernen. Het is bedoeld voor dorpsraden, actieve bewonersgroepen, de lokale poli tiek en de onderwijswereld. Het wordt ge houden bij Stichting Flore, W.M. Dudok- weg47 en is van 20.30 uur tot 22.00 uur Dubbel Neger sponsor Nico van Tatenhove.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 6