Pupillen tegen 'profs' SPORT Ex-profs organiseren voetbaldag Prijzenregen gymwedstrijd SVC SPORT KORT JEUGDTEAMS GROTE CLUBS OP TOERNOOI SV DE KOOG Voetballertjes van SV De Koog, Texel '94 en SVOC (Oosterend en De Cocksdorp) kijken met spanning uit naar het Internationaal Ouinty's Pupillentoernooi dat zaterdag 13 en zondag 14 april wordt gehouden op het terrein van SV De Koog. Ze treden aan tegen de jongste jeugd van Ajax, Feyenoord, Sparta en andere grote clubs. Het pupillentoernooi kent een lan ge traditie. Voor de veertiende keer komen pupillen van zes tot acht jaar uit de kweek vijvervan profclubs naar De Koog. Wat be gon als een toernooi met een jeugdteam van Feyenoord en daarna Ajax, groeide uit tot een toernooi van zelfs internationale allure, dankzij de aanwezigheid van clubs als Schalke 04 en Genk. Nieuw is dat dit jaar ook PSV van de partij is. Verder Excel sior, Zee burg ia, Roda (uit Leusden), BW Barendrecht en Legmeervogels. 'Het zijn clubs met een gedegen jeugdopleiding', vertelt Albert ('Appie') Middelbos van de organisatie. 'Ze komen graag naar Texel. De kinderen vinden het een fantastisch uitje. Een weekendje weg, met de boot mee en voetballen tegen leeftijdgenoot jes van andere grote clubs.' En natuurlijk tegen drie Texelse teams. 'Want dat stel len we als voorwaarde, dat ook de jeugd van het eiland meespeelt op het toernooi. Het is een onvergetelijke ervaring voor zulke jongens en meisjes. Ze kunnen er amper van slapen, zó spannend vinden ze het. Er voetballen nu jongens in De Koog 1 die als jochie ook aan dit toernooi heb ben meegedaan. Die hebben het er nog over.'Om enige tegenstand te bieden, zijn de Texelse spelertjes iets ouder dan de ta lenten uit de opleiding van de profclubs. Middelbos: 'Die hebben natuurlijk nog een lange weg te gaan en ze zullen echt niet allemaal als prof eindigen, maar je kunt aan hun spel wel zien dat ze talent hebben en worden opgeleid. Het is bij deze jongens niet zo dat als de bal ergens heen wordt getrapt, ze er allemaal achter aan rennen. Je ziet al wat van techniek en tactisch inzicht, daar wordt duidelijk op getraind. Erg leuk om te zien.' Titelverdediger is Schalke '04. In de finale rekenden de Duitsers vorig jaar eenvou dig af met de jeugd van Feyenoord (5-0). Texel '94 deed het met een vijfde plaats het beste van de Texelse deelnemers. De grootste uitslag van het toernooi werd neergezet door de jongens van Texel'94, die COZ met maar liefst 8-0 van de mat veegden. Ajax, het toernooi traditiege trouw begonnen als één van de favo rieten, wist de finale niet te halen. In de halve finale werden de Amsterdammers verslagen door Feyenoord. In de troost finale verloren ze van Sparta, waardoor Ajax slechts als vierde eindigde. Volgens de organisatie was dit de slechtste presta tie van Ajax in dertien jaar. De speler van het toernooi werd geleverd door Sparta. Het was wat koud, maar meestal was het droog. De sfeer was goed. De wedstrijden worden gefloten door Texelse scheidsrechters. De Koog kan bij de organisatie rekenen op de steun van menig sponsor. 'Per club komen er, inclu sief begeleiders, gauw een stuk of tien personen. Meer dan honderd mensen, die allemaal een nachtje overblijven. Het is geweldig dat hotels hiervoor belangeloos kamers ter beschikking stellen, inclusief ontbijt en een hapje. Voor de jeugd van De Koog wordt tijdens het toernooi een loterij gehouden. Het toernooi is zaterdag van 9.30 tot 16.00 uur. Zondag begint het om 9.00 uur en worden de finales van 10.35 tot circa 12.00 uur gespeeld. VZ Sport, het sportbureau van ex-profs Kevin Vink en Sieme Zijm, houdt op woensdag 1 en donderdag 2 mei voetbal- dagen op het complex van Texel'94. Het programma omvat trainingen, een lunch, drinkpauzes en een spelletjes circuit met het nieuwste fenomeen Bumpball. VZ Sport houdt zich bezig met voetbale venementen en maatschappelijke projec ten. Kevin Vink is jeugdtrainer bij Sparta en voetbalt bij Excelsior Maassluis in de hoofdklasse. In het dagelijks leven is hij docent lichamelijke opvoeding. Als prof speelde hij bij Sparta, Excelsior en RKC Waalwijk. Sieme Zijm is hoofd opleidingen en trai nervan het tweede elftal bij hoofdklasser Excelsior Maassluis. Hij kan terugkijken op een lange carrière als prof. In dertien sei zoenen speelde hij ruim 321 wedstrijden betaald voetbal voor achtereenvolgens AZ, FC Zwolle, SpartaGA Eagles, Excelsior en FC Emmen. Na zijn actieve carrière is hij een jaar assistent trainer geweest bij de A-junioren van Vitesse Arnhem. Na het profvoetbal heeft Sieme nog drie jaar in het eerste elftal van Excelsior Maassluis gespeeld, de club waar hij nu de talent volle spelers klaarstoomt voor het eerste elftal. 'Voetbal is onze passie. Met onze ervaring en enthousiasme willen we dat graag overbrengen op de jeugd.' VZ Sport biedt een gevarieerd en gespe cialiseerd trainingsprogramma onder lei ding van Kevin Vink en Sieme Zijm, gehol pen door (ex)-profvoetballers. Niet alleen het voetbaltechnische aspect komt aan bod, ook het tactische en fysieke gedeel te: het juiste moment van bewegen en bijsluiten. Wanneer wel en wanneer niet diep gaan? Wat is een goed voedingspa troon voor een voetballer? Ook ouders worden voorgelicht over enkele voetbal zaken. Op de voetbaldagen op 1 mei (voor mi- ni's/F en E-pupillen) en 2 mei (voor D- pupillen en jC-junioren) wordt de jeugd, behalve door Zijm en Vink, ook getraind door ex- profs Rene van Dieren en ex- international Oscar Moens, die keepers traint. Eind vorige week waren al meer dan vijftig aanmeldingen ontvangen. De dagen zijn van 10.00 tot 16.00 uur. Meer informatie en opgave via www.vzsport.nl. Toeschouwers zijn welkom. Recordsregen bowlingleague Het regende records op de laatste avond van de Bowlingleague. Clara Hemelrijk gooide sinds jaren weer een game boven de tweehonderd pinval. Samen met Erna van der Star van team Kraanbedrijf Uitgeest gooiden zij een tweehonderddrie game. Bij dit team gooi de Peter Stiggelbout zijn hoogste seizoen serie van zeshonderdéénenveertig over vier games. Samen met Dennis Hin en Piet Kager zijn zij dit jaar tweede gewor den. Martien Roeper bij team Schouwstra Transport gooide een tweehonderddrie- entwintig game. Volgens zijn telling heeft hij er in de hele league acht gegooid. Sa men met Karelien Schouwstra zijn zij eer ste geworden in de competitie. Team Best Tessels werd derde. De hoogste seizoengame (235) bij de heren is gegooid door Rick Plaatsman van Loonbedrijf Plaatsman, bij de dames Trijn Stiggelbout met 236 met een serie van 742. De hoog ste serie van de heren met 755 in vier games komt op naam van Remco Wanei Uitslagen: Kraanverhuur Kager - Loonbedrijf Plaats man 3-2, Schouwstra Transport - Best Tes sels 5-0, Kraanbedrijf Uitgeest - Land en Zeezicht 1-4, W.B.Z. - Paal 17 3-2. Beverwijks duo wint in Bethel Tinie van den Does en Tineke Zonneveld uit Beverwijk hebben donderdag met overmacht de klaverjasdrive in buurthuis Bethel gewonnen. Ze lieten hun beide echtgenoten met meer dan negenhon derd punten verschil drie plaatsen achter zich. Van den Does en Zonneveld wisten in drie ronden 1280 punten roem te vergaren en behaalden een totaalscore van 5829 pun ten. Henk Gieze en Sieme Ran gaven met een tegenscore van 1460 het best partij en legden met 4971 punten beslag op de derde plaats. To de Maesschalck en Frans Bik eindigden met 5054 punten als twee de. Dolly de Wit en Aad Blom vormden een prima gelegenheidskoppel en bereik ten met een regelmatige score van 4813 punten een verdiende vijfde plaats. In de met veertien koppels goed bezette Bethel moesten ervaren spelers als Jos Veger, Co Koomen, Fenny van Exel, Tiny Kok, Nel van de Veen en Kenna Terpstra dit keer met een lagere klassering genoegen nemen. Peter Witte en Erik Hooijschuur herstel den zich knap en droegen de rode lan taarn over aan PieterVonken Michel Kuip. De volgende klaverjasdrive in Bethel wordt gespeeld op donderdag 18 april, aanvang 19.45 uur. Veel prijswinnaars tijdens de onderlinge wedstrijden van gymvereniging SVC op zondag 24 maart in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp. Eerst lieten de peuters en kleuters hun kunnen zien. Bij de jongens kwamen Mi- chiel (groep 3/4),Timethy, Dennis en Ryan (groep 5/6) als winnaars uit de bus.Vervol- gens was de beurt aan de meisjes. In groep 3/4 werd Gwen eerste en Manon tweede. Bij groep 5/6 was de uitslag: Lotte, Isa, Lynn. Groep 7/8 was de laatste groep met als nummer 1,2 en 3: Maike, Inez, Karlijn. Alle nummers één, twee en drie kregen een beker, de overige een medaille. Maike en Timethy zijn de SVC-dubkampioenen 2013 geworden, wat ook een mooie beker opleverde. Ladies night In sporthal Ons Genoegen wordt zaterdag 13 april de RAB Ladies Night gehouden, een zaal voetbaltoernooi voor dames die niet (of niet meer) in competitie spelen en ouder zijn dan 25. De organisatie is in handen van dames van de conditietrai ningsgroep van gymvereniging GOS uit Oudeschild, in samenwerking met Bar Sportief. Er doen tien teams mee. www.texelsecourant.nl DINSDAG 9 APRIL 2013 Bloedstollende biljartfinales De vorig jaar opgerichte eilandcompetitie voor biljartteams eindigt dit jaar in een bloedstollende finaleavond op dinsdag 16 april. Het onderlinge verschil bedraagt slechts zes wedstrijdpunten, terwijl elke team op de slotavond nog twaalf punten kan verdienen. De com petite bestaat uit twaalf teams van elk drie spelers uit De Koog, De Waal, Oosterend en Den Burg. De Wielewaal, winnaar van vorig jaar, stond ook dit jaar de gehele competitie bovenaan. Dit team, bestaande uit Gerard Appelman, Gijs Berger en Paul van Sambeek, toonde zoveel progressie dat prolongeren van de titel niet meer dan een formaliteit leek. Daarin kwam verandering door de 2-10 nederlaag tegen DVOl. Appelman en Bik deelden de punten in 22 en 16 beurten, terwijl Berger na vijftien beurten tegen Gosse Krüger met vijftig caramboles de partij bijna op zak had. Krüger dacht daar anders over en scoorde zijn ontbre kende negentien caramboles en liet Gijs Berger op vijftig staan. Harry Schrama en zijn neef Paul van Sambeek leverden een spannende strijd. In beide partijen leek Van Sambeek aan het langste eind te trekken, maar Schrama pakte met zijn beste spel in de laatste beurten van zijn partijen tot tweemaal toe de volle winst. De sterke opmars van DV03, die een seri euze bedreiging vormt voor De Wielewaal, werd in de voorlaatste ronde gestuit door MBC3. Daarmee bleven Jack Bruin, Edu- ard Keijzeren Harm de Vries van DV03 op drie punten achter de koploper steken en verkleinde MBC3 met Judo Vriens, Benny Tholen en Jan Beerling de achterstand tot zes punten. Tegelijkertijd wisten de gedreven spelers van De Bijenkorf, onder aanvoering van Dirk Leegwater, De Wiele waal tot op vier punten te achtervolgen. DVOl moest eraan geloven en werd door Henk van Sambeek, Richard Daalder en Dirk Leegwater met een 7-5 nederlaag naar huis gestuurd. Op 16 april verdedigt de Wielewaal in De Waal de koppositie tegen DV02, terwijl in de Witte Burcht MBC3 zes extra pun ten moet verdienen tegen DV04 en op de tweede tafel DV03 en De Bijenkorf tegen elkaar de strijd om de titel aangaan. Een eventuele puntendeling van beide teams zal op deze spannende finaleavond door De Wielewaal ongetwijfeld met gejuich worden ontvangen. Aanvang alle partijen om 19.30 uur. Winst voor G-team Het G-team van Texel'94 heeft zaterdag de uitwedstrijd tegen WMC met 3-1 ge wonnen. Hieronder een verslag. 'Nadat we de uitwedstrijd met 8 -1 had den gewonnen, speelden we op 6 april thuis tegen WMC, nadat deze wedstrijd op 19 januari was afgelast. Bij Texel'94 waren afwezig Peter Breuer en Ricardo Blom. Deze wedstrijd speelde we 9 tegen 9 omdat WMC tien spelers mee had ge nomen. Omdat Peter Breuer, onze vaste keeper, niet aanwezig was, keepte Mar- tijn Verbeeke. In de spits speelde Mitchell Kampstra omdat Ricardo Blom afwezig was. Na ongeveer tien minuten kwam de bal uit een uittrap van Martijn Verbeeke bij Mitchell Kampstra. Hij schoot uit de stuiter de bal zo over de keeper de bal in het doel. Even daarna stootte Robin Beek man goed door en deze gaf de bal naar Jeffrey Stendert, die voorgaf op Mitchell Kampstra, die beheerst langs de keeper schoot. Ondanks de 2-0 voorsprong voor rust had Texel'94 meer kansen, maar die gingen er niet in. Martijn Verbeeke hield er veel tegen. Na de rust probeerde Twan Weijers een bal op doel te schieten, maar deze ging via het lichaam van de keeper zo het doel in. Even daarna scoorde WMC nog 3-1. Deze speler was de verdediging te snel af en scoorde in de korte hoek on bereikbaar voor Martijn Verbeeke. Texel '94 had nog veel kansen maar de jonge keeper van WMC hield ze allemaal tegen. Zaterdag 13 april spelen we uit tegen Berdos uit Bergen waarvan we thuis met 15-3 hebben gewonnen.' Herinnering Heeft u een herinnering aan Koningin, Prins of het Koningshuis? Deel deze met de Texelse Courant via redact ie @texelse- courant.nl. Beeld van het pupillentoernooi vreugde bij Texel'94, teleurstelling bij Aja 1 prijswinnaars bij de onderlinge wedstrijdc

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 7