texelseH courant AGENDA Nieuw verteltheater Cine^mca Texe»! Brasserie Rebecca CULTUUR April maandmenu PERSOONLIJKE VERHALEN OVER OPGROEIEN EN OUDER WORDEN De stichting Ajuin komt deze maand met Leef-tijd, een nieuwe voorstelling van het seniorenverteltheater. Aan de voorstelling, die viermaal wordt uitgevoerd, wordt mee gewerkt door senioren van over het hele eiland. In Leef-tijd vertellen de deelnemers welke gebeurtenissen hun leven hebben beïn vloed. Grote gebeurtenissen, in Neder land en de rest van de wereld, gekleurd door persoonlijk herinneringen, maar ook kleine gebeurtenissen, die horen bij op groeien, volwassen worden en ouder wor den. De vertellers nemen het publiek mee in hun herinneringen aan de hand van de van restjes gemaakte zaterdagse soep, de in de kast schuilende meester Bolt en het vullen van zandzakken tijdens de waters nood. Er worden persoonlijke verhalen verteld over protestdemonstraties, adop tie, BOM-moeders en woningnood. En ui teraard over verlies en ouder worden. Aan de voorstelling, gemaakt onder regie van Anneke Berghuis en Karin Somers, wordt meegewerkt door Berth Boogaard, Nel Rommets, Nettie van de Brake, Annie Dros, El Korten hoeven, Afke Roest, Elly Raemakers, Bep Mechielsen, An Barnard, Annie Bakker en Akkie van de Kerkhof. De voorstelling is mogelijk dankzij een financiële bijdrage van het Oranje Fonds, Prins Bernhard Cultuurfonds, Fonds Sluy- terman van Loo en enkele Texelse fondsen waaronder van de Stichting Samen Eén. De voorstelling is op 19 april te zien in Stayokay in Den Burg, op 21 april in 't Skiltje in Oudeschild en op 7 mei in De Bijenkorf in Oosterend. Deze voorstellin gen beginnen allemaal om 19.30 uur. Op 18 mei wordt tijdens Klifhanger een voor stelling gegeven in De Waldhoorn in Den Hoorn. Deze voorstelling begint om 16.00 uur. De toegang bedraagt telkens €5,-. Deze week is in Cinema Texel de nieuwe Nederlande film 'Daglicht'te zien, de ver filming van het boek van Marion Pauw. 'Daglicht'vertelt het verhaal van de am bitieuze advocaat Iris, die op een duister familiegeheim stuit. Tijdens een bezoek aan het huis van haar moeder blijkt ze een broer te hebben waarvan het bestaan altijd zorgvuldig is verzwegen. De autis tische Ray zit in een tbs-kliniek, veroor deeld voor de gruwelijke moord op zijn buurvrouw en haar dochtertje. Ze pro beert haar broer vrij te pleiten, maar in haar zoektocht naar de waarheid ontdekt ze nog veel gruwelijkere geheimen. In de serie 'kleuterbios' draait 'Prinses Lillifee en de kleine eenhoorn', een avon- Kaarten zijn verkrijgbaar bij Spar Kalver- boer in Oudeschild, slagerij Maas in Oos terend en Nauta Boek in Den Burg. Ook zijn kaarten te bestellen via tel. 319688 of e-mail vandebrake@planet.nl. Gezamenlijke kerkdienst In De Burght in Den Burg wordt zondag 14 april een gezamenlijke dienst gehou den van de drie Protestantse gemeenten van het eiland. Het idee werd geboren op een vergade ring van de eilandelijke kerkenraden die twee keer per jaar samenkomen. Mede werking wordt verleend door de Wadden gemeente Texel, de PKN-gemeente Den Burg en de gemeente Waal-Koog-Den Hoorn. De dienst wordt geleid door de do minees Peter den Braanker en Ceesfrank Klaassen en de heer Rinus Kuiper, organist is Jan Kruithof. Medewerking wordt ver leend door de cantorij van Den Burg on der leiding van Dyo Wassink, de Maarten- scantorij onder leiding van Jaap van der Slikke en een blazersgroep, samengesteld uit leden van DEK en Excelsior. Het organi serend comité wil er een laagdrempelige, feestelijke dienst van maken. Ook voor kinderen worden activiteiten gehouden. De dienst begint om 9.30 uur en zal te vens te beluisteren zijn via Radio Texel. Na afloop is er gelegenheid om na te praten. tuurlijke animatiefilm met Prinses Lillifee in een magische hoofdrol. Deze film, ge schikt voor de allerkleinsten, wordt ver toond met het geluid wat zachter en de zaalverlichting zachtjes aan. De toegang bedraagt €6,50. Ook bij de seniorenvoorstelling op dins dag staat het geluid minder hard. De toe gang bedraagt hier €7,-. Te zien zijn Oz: The Great And Powerful 3D (13.45 uur) en Silver Linings Playbook (14.00 uur). Geprolongeerd is 'Croods', over de alier eerste familie uit de prehistorie. Ze wonen in een grot, maar wanneer deze verwoest wordt, kunnen ze niet anders dan op ont dekkingsreis gaan. Het volledige filmpro gramma staat elders in deze krant. Slotavond Visserskoor Het Oudeschilder Visserskoor houdt za terdag 27 april de jaarlijkse slotavond in 't Skiltje. Het koor zal - voor het eerst onder leiding van de nieuwe dirigent - oude vertrouw de, maar ook nieuwe liedjes ten gehore brengen. Het optreden begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €5,-. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Spar Kalverboer, Voor- deellland en Emmy Zijerveld in de Heems- kerckstraat in Oudeschild en 's avonds aan de zaal. In Den Burg zijn kaarten te ver krijgen bij Corrie Witte aan het Achterom (tel. 313704), bij Blokker in de Parkstraat en bij Expert Schoorl in de Waalderstraat. Vrouwen van Nu De afdeling De Cocksdorp/Eierland van de Vrouwen van Nu komt op donderdag 18 april bijeen in het Eierlandsche Huis. Liesbeth Rijk houdt die avond een lezing over dementie, een ziekte waar veel men sen mee geconfronteerd (zullen) worden. Er zal voldoende tijd worden ingeruimd voor het stellen van vragen, want het houdt velen bezig: is mijn vergeetachtig heid (of die van mijn partner) normaal of is het een teken van beginnende demen tie? De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Naar de Betuwe De gezamenlijke afdelingen Texel en De Cocksdorp/Eierland van de Vrouwen van Nu verzorgen woensdag 24 april een reisje naar de Betuwe. Daar wordt een bezoek gebracht aan De Breierij (ambach telijk breien in de praktijk) en een bloe- semtocht gemaakt, 's Middags wordt een bezoek gebracht aan Tingieterij 't Oude Ambacht. De dag wordt afgesloten met een diner. Deelname kost €57,50 exclusief lunch (leden betalen €55,-). Aanmelden kan bij Truus Zoetelief (tel. 312890) en Els Huis man (tel. 317860). Finale playbackshow In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild wordt zaterdag 13 april de finale van de Texelse Playbackshow gehouden. Hieraan wordt deelgenomen door de winnaars van de dorpenrondes. De avond begint om 19.00 uur met op tredens van de onderbouw, gevolgd door de bovenbouw. Hierna volgt een pauze waarin de jury de winnaars zal bepalen. Na de pauze volgt de prijsuitreiking, met daar achteraan de optredens van de ou dere jeugd en de volwassenen. Lezing rode reuzen Bij Volkssterrenwacht De Jager (op het terrein van Ecomare) geeft dr. ir. Saskia Hekker vrijdag 19 april een lezing over 'Het kloppend hart van rode reuzenster- ren'. De lezing begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €5- (en is gratis voor donateurs). Inloopmiddag Rode Kruis Het Rode Kruis houdt maandag 15 april van 14.00 tot 16.00 uur een inloopmid dag voor ouderen in het eigen gebouw aan de Jonkerstraat in Den Burg. 1300 bezoekers voor Kaap Skil Tijdens het Museumweekend, dat afgelo pen weekend werd gehouden, bezochten ruim 1300 mensen Kaap Skil in Oude schild. Het 'Museum van jutters en zeelui' trok zaterdag 474 bezoekers en zondag 830. Maarten Roeper, hoofd educatie en pre sentatie, toonde zich erg tevreden over deze opkomst: 'We zagen vooral veel Texelaars, waarvan sommigen hier zelfs voor het eerst waren.' Bezoekers konden in en om het museum een kijkje nemen bij de touwslagerij, de smederij, de mo len, er werden juttersverhalen verteld en bezoekers konden zelf'jutkunst' maken. Première Daglicht en Lillifee in Cinema Texel www.texelsecourant.nl 1 VRIJDAG 12 APRIL 2013 X JL UXI Mil ONDIIHIMINO 0222312000 Voor een veilige avond uit! 0222-312000 Deze week nieuw In Cinema Texel: Vogelenzang Daglicht De ambitieuze advocate Iris moet schipperen in haar tol als alleens en strafpleiter in soms schemerige zaken. Als ze In het huls van haar logeert, stuit ze op een duister familiegeheim. Ze blijkt een broer te I het bestaan altijd zorgvuldig is verzwegen. De autistische Ray zit in e veroordeeld voor ce gruwelijke moord op zijn buurvrouw en haar dc zich het lot van haar broer aan, ook omdat ze veel overeenkomster en haar zoontje Aron. Ze probeert haar broer vrij te pleiten, moer in 13.45/16.16 Bioscoop I Eetcafé I Terras aosoopen DAGLICHT ANGELA SCHIJF MONIQUE VAN DE VEN FEDJA VAN HUÊT MARION PAUW 0222 - 319633 of reserveer online! info@klif12.nl www.klif12.nl Zaterdag 13 april ig.00 uur Diner Cabaret: "Revue Menu" Een nieuw programma met een nostalgisch tintje... Maar wel anno 2013! 4 -gangen diner, inclusief de show €49,50, evt. kindermen u €24,75. (reserveren gewenst) Vrijdag 12 april 20.00 uur Zondag 14 april* 14.00 uur TexeJs Eenakterfestival Nieuwe Stijl 8Totaal verschillende voorstellingen, die in lengte variëren van 8 minuten tot (maximaal) een half uur. Entree €10,00 euro, voorverkoop €8,00 (ook verkrijgbaar bij Nauta Boek). HOGEREIND39 DE WAAL 0222-312745 Dun gesneden zalm met basilicumcrème, schelpdiertjes en een vinaigrette van specerijen Thaise kippenbouillon met gamba's, sereh, gember en koriander Texels lam met aubergine, mini groentes en eigen jus Mangobavarois met sorbet van yoghurt, H rozenblaadjes en een gelei van mojito JP De prijs van het menu bedraagt OA 50 jt+f per persoon.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 11