t I FAMILIE Fietspad in duinen heropend Texel'94 pakt periodetitel in ongekende doelpuntenfestijn Uitstekend prima sfeer Orthopedagoog voor het laatst op Texel Orthopedagoog Drs. FJ. Stelwagen kwam zaterdag 6 april voor de laatste keer naar Texel voor het behandelen van kinderen met dyslexie. Drieëntwintig jaar geleden is hij voor het eerst gevraagd, door de familie van Rijs- selberghe, om op Texel kinderen professi oneel te behandelen en te helpen met hun dyslexie, want ze moeten het uiteindelijk zelf doen. Hij is begonnen in een kamer tje op Sint Donatus en komt nu al weer zeven jaar bij Inkeen Pieter Dros, waar hij de kinderen in de keuken behandelt. Al die jaren kwam hij één of twee zaterdagen in de maand en zo zijn er veel Texelse kin deren die van hem hebben leren lezen en schrijven en hebben geleerd hoe met hun dyslexie om te gaan. Staatsbosbeheer heeft dinsdag het fiets pad door de Eierlandsche Duinen her opend. Het gehele fietspad is de afgelo pen maanden onderhanden genomen. Dat gebeurde met behulp van bijdragen uit het toeristisch investeringsfonds, nati onaal park Duinen van Texel en een land schapsveiling die het nationaal park had georganiseerd. Staatsbosbeheer betaalde zelf ook een deel, maar had onvoldoende budget om alle kosten voor haar rekening te nemen. Volgens SBB is door het herstel van het fietspad een onderdeel van de 'recreatie ve infrastructuur' in stand gebleven. Het wordt voor SBB echter een uitdaging de komende jaren het netwerk van wandel paden, fietspaden, ruiterpaden en strand- slagen verder in stand te houden en kwa litatief op niveau te houden. 'Hiervoor is binnen de regulier beschikbare budgetten geen ruimte en dat vraagt om creatieve oplossingen.' SBB bekijkt samen met diverse gemeen ten in het Waddengebied op welke ma nieren er toch een verbetering van fiets paden tot stand kan worden gebracht. Het voortbestaan van het fietspad door de Eierlandsche Duinen is volgens SBB in ieder geval weer voor tientallen jaren ge waarborgd. In een wedstrijd die uitmondde in een on gekend doelpuntenfestijn heeft Texel'94 donderdagavond tegen DTS de eerste periodetitel van de vierde klasse A West 1 gepakt. Op deze druilerige aprilavond stuurde de selectie van trainer Marcel Ris in eigen huis tegenstander DTS met 7-1 naar huis. Vanaf het eerste fluitsignaal van scheids rechter Hartog sneden de Texelaars door de defensie van de bezoekers. Bart de Lugt knalde al in de vierde minuut vanaf afstand over het vijandige doel. Drie mi nuten later was het wel raak toen Pim de Lugt van dichtbij vanuit een hoekschop raak schoot (1-0). Het werd het begin van een zevenklapper. De Texelse aanvalslinie denderde onafgebroken door en in de ne gende minuut scoorde Jeroen Vlaming na voorbereidend werk van Sander de Haan de 2-0. De snelle aanvaller van Texel scoorde zelf de 3-0 met een goedgerichte kopbal in de bovenhoek.'Texel '94 legde een leuk partijtje voetbal op de mat, waarvan de supporters konden smullen', steekt cor respondent Jan Heethuis de loftrompet. Na het derde doelpunt namen de gasthe ren het een beetje makkelijker op en dat leidde in de 26 minuut tot een tegentref fer (3-1). De thuisclub nam hierna het heft weer in handen Ruben Duinker kop te na ruim een half uur de vierde treffer voor Texel'94 tegen de touwen van de te genstander (4-1). Sander de Haan scoorde zeven minuten voorde rust de 5-1. De Texelaars kwamen vrij gemakkelijk tot scoren tegen het zwak spelende DTS. In de tweede helft voerden de gastheren de score nog op tot 6-1 door invaller Tom de Lugt.(51e minuut). Kort erop werden Jaap Duin en Marko Koorn vervangen voor Niels van Zuylen en Jacco Krüger. Jeroen Vlaming maakte omstreeks de 60e minuut de zevende Texelse treffer na goed samenspel met Sander de Haan (7- 1). Hierna was het eenrichtingsverkeer. De Texelaars hadden hun doel bereikt en konden een verdiend feestje bouwen. Zondag speelt Texel '94 thuis tegen Scha- gen, donderdag staat de eilandderby te gen ZDH op het programma. Na een moedig gedragen lijden is rustig ingeslapen onze geliefde neef Jeroen 03-10-1958 110-04-2013 Zoon van Joop van Niele t en Diem van Niele-Smit Dat hij moge rusten in vrede. Fam. Smit Correspondentie-adres: Bremerstraat 4, 8232 RW Lelystad Graag willen wij iedereen bedanken voor de lieve woorden, bloemen en kaarten die wij gekregen hebben bij het overlijden van onze moeder, oma en 'oude' oma ANNIE SCHRAMA-GARTHOFF Familie Schrama Wij willen iedereen bedanken voor de warme belangstelling na het overlijden van onze vader, schoonvader en opa GERRIT JAN WITTE Familie Witte Uw trap stofferen? Natuurlijk door de vakman Jos Bosma himself, www.woonkracht7.nl tel. 313023. Texel Payrolling Gemak op't wad Tegelshowroom De Tegel- meester, geopend op afspraak, 06-22288683/06-51633806. Krukas 3, Oudeschild. Jeffrey Kooger en Erik Wuis Voor al uw tegelwerk gaat u ook naar Woonkracht 7, tel. 313023. Auto Service Centrum. Voor uw totale auto onderhoud. Tel. 315588 Tuin boerderij De halm, www. texeltuinen.nl Voor alles in de tuin. Winkel geopend op vrij dag/zaterdag van 10.00 tot 17.00uur. Hoofdweg 41, De Cocksdorp. www.texelpayrolling.nl Gebakken zeetong, in de boter. Haven restaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor reservering, 319310. Tijdelijk ruimtegebrek? Op slagruimtes op maat. www. finishboxtexel.nl Vraag niet wat ik maak. Ik maak wat u vraagt! Klus- en timmerbedrijf Ap den Braven, 06-25371055. Vijf jaar gerechies: Ons heer lijke eiland in veertien verras sende Gerechies: kleine, fijne en goudeerlijke gerechten, smaakpallet van het ware Texel. Al vijfjaar lang de trots van 't Schoutenhuys. En van chef kok Pieter Krugers. Daar moet op gedronken worden! En gegeten natuurlijk. Iedere woensdag t/m zondag in april: Gerechies van de Schout 29,50 p.p. Onbeperkt wijn, bier of fris bij het diner 5,00 p.p. www.haard hout-texel.n I Goede kwaliteit, snelle leve ring en voordelig geprijsd! 06- 38935253. Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www. texelseautopagina.nl MOTORBANDEN WEBSHOP Auto Service Centrum, Marico- weg 3, tel. 315588. www.texelseautopagina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Tel. 317585 "Blok zelf en andere portret ten". Mooie tentoonstelling in De Kleine Expositie van Het Open Boek. keeshinbanden.nl Worden Peter en de Wolf ge red door het A-Team? U maakt het mee bij het Voorjaarscon cert van KTF. Zaterdag 13 april, 20.00 uur, Bgm. De Koninghal. Violen, Primula, groente- plan- tenmarkt. Beatr.ln. 17. Weg be gaanbaar. Examenvrees en faalangst op lossen? MatriXcoaching werkt. Info via vraag@twister-coa- ching.nl Klusbedrijf K.B.M voor al uw Voor het vrezen en/of spit- klussen in en om huis. Tel. 06- ten met mini tractor voor uw 22781703. volkstuin. Doorgang 1.30 m. www.texelsecourant.nl VRIJDAG 12 APRIL 2013 Lieve mensen Zoveel kaarten Zoveel warme woorden Zoveel belangstelling Zoveel troost Het gemis is groot. Bedankt voor de overweldigende blijken van medeleven na het overlijden van mijn lieve man, onze vader en opa WILLEM DOGGER Het was voor ons een grote steun. Uw donaties voor de hersenstichting waren hartverwar mend, ook hiervoor onze hartelijke dank! Fam. R. Dogger Kinderen en kleinkinderen IN MEMORIAM 15-09-1952 1 11-04-2012 Lieve Willem Eén jaar zonder jou. Het leven gaat verder, maar verdriet kent zijn eigen tijd en volgt zijn eigen pad. Mis je vreselijk. Liefs Netty Je zou het bijna niet geloven, maar het is echt waar: deze sexy vrijgezelle vrouw wordt 50 jaar! Zoetelief, tel. 314735/mob. 06- 51879605. Nieuwe collectie sierkussens is binnen! Lekker voorjaar in huis! Bij Bosma slapen en meer, Waalderstraat 6. Deze jongedame wordt zondag 50 jaar! Bedankt voor al jullie kaarten, bloemen, telefoontjes en bezoekjes. Anne-Marie Wetenkamp De grootste en goedkoopste collectie winterjassen vindt u bij De Concurrent in De Cocks dorp. www.deconcurrenttexel. nl Uitnodiging Alexander Pechtold spreekt Zaterdag 13 april in Hotel Den Burg van 16.30-18.00 uur. Zaal open vanaf 16.15 uur, Texel A/.d66texel.nl dag 13 april, 20.00 uur, Bgm. De Koninghal. Toegang 5,00, inclusief consumptie. Kaarten aan de zaal. Cocky's Kapsalon, De Koog, zonder afspraak an ma. t/m zat. 317575. Verbouwen, renoveren of op knappen? Dat wilt u goed ge daan hebben, www.rhtbouw- texel.nl 06-38935253 Feest mee! Vandaag gratis huisapperatief Brasserie Re becca. De Tuunderie, Tuinontwerp, -aanleg en -onderhoud. Tevens kunnen wij ALLES leveren voor uw tuin! Bel voor een afspraak 0222-321001. Afvalcontainers voor het af voeren van puin, hout, bouw afval, vuilnis, e.d. Tatenhove Oudeschild, tel. (0222) 313809 Ruime keuze in E-bike o.a Trek - Flyer - Kalkhoff, alle met mid denmotor. Bets Fietsen, tel. 312184. De Koopman Koerier, voor bedrijf en particulier. Tel. 06- 20073394. Regt Witgoed Service voor vak kundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nollekoog 10, tel. 327707. Schuurverkoop zat 13/4 vanaf 10 uur. Ook schilderijen. Mien- terglop 35. Hairstyling Talou werkt op af spraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Voorjaarsconcert KTF. Zater- Afgelopen dinsdag zat het Theaterpro gramma van Klif 12 bij de krant. Als u geen Theater krant hebt gehad kunt u hem alsnog afhalen bij L&R a/d Spinbaan, bij Klif 12 of aanvra gen via info@klif12.nl

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 3