SPORT Roeperen Keijzerfinalisten libre Kans op promotie zaalvoetballers Zonovergoten eerste motorcross Topspelers naar jeu de boulesclub Texelse overwinningen in Varsity SPORT KORT Caecilla Roeper en Eduard Keijzer hebben de poulecompetities iibre bij biljartvereni ging DVO gewonnen. Daarmee plaatsen zij zich als finalisten voor het kampioenschap dat donderdag 25 april wordt gespeeld in de Witte Burcht in Den Burg. De veertig libre spelers van DVO hebben dit seizoen elk ruim zeventig wedstrijden gespeeld in twee poules, op maandag- en donderdagavond. In de maandagpoule veroverde Caecillia Roeper de titel met vie renzestig gespeelde wedstrijden. Als eni ge vrouw tussen negentien mannen stond zij met goed spel het hele seizoen hoog op de ranglijst. Haar gemiddelde steeg in de loop van de competitie met zeventien pro cent naar de magische grens van 1.00 en zij scoorde een hoogste serie van negen caramboles. Het winstpercentage van Jan Bakker lag 1,6 procent hoger, maar hij speelde slechts vijfttig partijen. Piet Plug eindigde met een gemiddelde van 0,80 als tweede Zijn spel wordt gestaag beter en verwacht wordt dat hij volgend seizoen de magische grens van 1,00 gaat bereiken. Met een kleine voorsprong op Henk Roe per werd Cor Rood derde. De laatste peri ode van twintig wedstrijden snoepte Roe per nipt van Arie de Veij af wat, gezien het succes van zijn echtgenote Caecillia, als een troostprijs gezien mag worden. Frans Bik scoorde met eenenvijftig caramboles de hoogste serie van het seizoen. In de donderdagpoule zag het er lange tijd naar uit dat Piet Knol zijn titel kon prolon geren, maar in de laatste ronde moesten hij en Harm de Vries afhaken. De Vries en Knol konden slechts één partij in winst omzetten en moesten daarmee Adrie Bar- horst en Eduard Keijzer voor zich dulden. Barhorst begon met vier wedstrijd punten meer dan Keijzer, die één wedstrijd minder had gespeeld. Keijzer stond voor een zwa re opgave en wist dat hij uit drie wedstrij den vier wed strijd punten méér moest ha len. Hij versloeg Theo Kemper in veertien beurten en opponent Barhorst ging kans loos onderuit tegen Frits Androg. Maar in een korte partij tegen Roel Terpstra stelde Barhorst orde op zaken. Daardoor moest Keijzer zijn laatste twee partijen winnen om gelijkte komen met Barhorst. Na een moeizame winstpartij tegen Wilfred Ven del begon Keijzer aan zijn laatste opdracht tegen Androg, die eerder Barhorst had verslagen. Hij maakte daarbij geen fouten en zette Androg in dertien beurten aan de kant, waarmee hij evenveel punten had als Barhorst. Een spannende barrage leek zich te ontvouwen. Beide spelers gingen sterk van start. Barhorst was na dertien beurten nog maar drie caramboles van de finish verwijderd, terwijl Keijzer nog ver verwijderd was van zijn te behalen aan tal caramboles. Maar Barhorst miste en Keijzer wist tot ieders opwinding de partij uit te spelen met een fraaie slotserie van veertien caramboles. Met een geniddelde van 2,30 over de laatste vier partijen zette hij de competitie van de donderdagpoule op zijn naam. Eduard Keijzer en Caecillia Roeper treffen elkaar op donderdag 25 april in de wedstrijd om het librekampi- oenschap van DVO. Deze wedstrijd wordt gespeeld in De Witte Burcht aan de Mo lenstraat in Den Burg. Door vrijdag van Obdam te winnen, heeft het zaalvoetbalteam van Texel'94 beslag weten te leggen op de laatste-periodeti- tel. In de laatste wedstrijd van de compe titie had het team genoeg aan een pun- tendeling om deze promotiemogelijkheid veilig te stellen, maar zeker in een thuis wedstrijd gaat de ploeg altijd voor de volle winst. De rentree van Pieter Jan Eelman was een aangename verrassing, al moest Texel'94 het zonder Lesley Koning en Marcel Ris stellen, die beiden geblesseerd waren af gehaakt. Obdam, een solide middenmo ter, had niets meer te winnen, maar be perkte zich voornamelijk tot verdedigen. Texel'94 had het meeste balbezit, maar op enkele kleine kansjes na was er de eerste tien minuten weinig opwinding. Obdam was een paar keer gevaarlijk in de coun ter en na twaalf minuten belandde een afstandschot formidabel in de kruising: 0-1. Texel'94 bleef geduldig het tempo dicteren, maar kon geen gaatje vinden in de hechte verdediging van de tegenstan der. Toch lukte het nog voor de wissel op gelijke hoogte te komen, toen uit een mis verstand de 1-1-werd gescoord. In de tweede helft leken de krachten bij de tegenstander langzaam weg te vloeien en ontstonden er scheurtjes in de afweer van Obdam. Binnen tien minuten pegelde Dennis Daalder uit een onmogelijke posi tie de bal onbedaarlijk hard in het dak van doel. Kort daarna verdubbelde Pieter Jan Eelman de score en binnen een minuut besliste Daalder het duel door een voorzet van Pim de Lugt op waarde in te schatten en Texel'94 op een riante 4-1 voorsprong te zetten. Obdam werd van het kastje naar de muur gespeeld en overlopen door de ontketende Texelaars. Binnen het kwartier zorgde Ruben Duinker met een zeer fraaie actie en dito afwerking voor het volgende hoogtepunt, en vlak daarna stiftte diezelfde Duinker de 6-1 in het net. Obdam probeerde onder de druk vandaan te komen, maar steeds stond de in uit stekende vorm verkerende Ali Smit in de weg. Tot zelfs hij na een prachtige aanval van Obdam het hoofd moest buigen en 6-2 moest toestaan. Obdam zette een al les -of- niets-offensief in, maar het slotak koord was voorTexle'94.Jesper Arkenbout kon twee keer op rij profiteren van de ont stane ruimte en bracht hiermee de eind stand van 8-2 op het bord. Met dit resultaat is de ploeg in het de buutjaar in de eerste klasse op een keu rige derde plaats beland, en heeft - als de nacompetitie gewonnen wordt - kans op promotie naar de hoofdklasse. Op een zonovergoten circuit reed de MAB zondag de eerste motorcross van het sei zoen. Omdat de cross in verband met het kou de weer twee weken later werd verreden dan gepland en daardoor samenviel met andere belangrijke wedstrijden, was het aantal deelnemers iets minder. Maar daarom werd niet minder hard om de eer ste plaatsen gestreden. Thijs Pijper reed voor het eerste mee op zijn 85cc-motor en eindigde ais negende. Omdat diverse groepen samengevoegd waren, werd een extra consumptierace gehouden, waar van de winnaars een gratis consumptie kregen. Dit was een mooie afsluiting van een sportieve dag. De volgende race wordt verreden op zondag 21 april. Uitslagen: Bij de 50cc b: l.Owen Kooger; 2.Ferry Mul der; 3.0uinten Kooger. 65cc: lJesse Poth; 3.Tijme Goënga. 85cc (hoge en lage wie len); l.Jarco Hartmans; Ï.Tim van Dooije- weerd (op 65cc); 3.Rowan Veenstra; 4.lds Witte; 9 .Th ijs Pijper. MX2 2-takt: 2.Berry Amsing. MX2 open: lJim Kossen; 3.Youri Slik. Vrije klasse: 2.Pascal Veenstra; 3.Den- nis Veenstra; 4.Leo Witte; 6.Kris ter Stee- ge; 8 Jan Jelle van der Vis; 10.Ronald Zijm; 13.Hessel Moerbeek. De jeu de boulesclub Den Burg ontvangt zaterdag 27 april, op de afsluiting van de Nationale Sportweek, vier spelers van de nationale selectie. De spelers, Frances van Dongen, Katy Kamps, Diana de Wolf en Katja van Don gen, verzorgen tussen 11.00 en 14.00 uur demonstraties op de banen bij zwembad Molenkoog en spelen ook een partij te gen enkele leden van de Texelse club. Het contact kwam tot stand via bondscoach Janny van Aggelen. Het bezoek van de nationale top is een bijzondere gebeurte nis in de geschiedenis van de club, die dit jaar twintig jaar bestaat. In februari 1993 werd met 25 leden gestart in de Notaris- tuin in het hartje van Den Burg, waar vier kleine, tijdelijke banen werden aange legd. Dat betekende dat er meer (aspirant) leden waren dan plekken op de baan. Ook verder waren er geen voorzieningen. Met medewerking van de gemeente werden in 1998 echte wedstrijdbanen aangelegd op het terrein van Molenkoog. De club schafte een houten clubgebouw aan en binnen enkele maanden steeg het aan tal leden tot vijftig. Door ruimtegebrek gedreven, werd het aantal banen in 2003 uitgebreid naar zestien en werd een echt clubgebouw geplaatst. Op het moment spelen ruim zeventig le den twee middagen in de week voor de clubcompetitie. Daarnaast wordt elke week een trainingsavond gehouden en vinden er jaarlijkse uitwisselingstoern ooi en plaats met verenigingen uit Anna Pau- lowna, Den Helder, Schagen en Wieringer- waard. Ook organiseert de club het Texels kampioenschap voor doublettes. De spe lers omschrijven hun sport als makkelijk te leren, ook geschikt voor mensen met een lichamelijke beperking, goedkoop en goed voor de sociale contacten. In het kader van de Nationale Sportweek worden van 20 tot en met 27 april elke dag van 13.30 tot 16.30 uur inloopmid dagen gehouden, waar belangstellenden met de sport kennis kunnen maken. Het jubileum wordt gevierd op zaterdag 11 mei met een receptie voor leden en geno digden. Nieuwe grasmaaier voor sportvelden De gemeente heeft deze week een nieu we grasmaaier in gebruik genomen, scho ner, wendbaarder, sneller en comfortabe ler dan de vorige. Hierdoor zal het maaien van sportvelden en grote stukken gras in de dorpen soepe ler verlopen. Via een aanbestedingsproce dure is gekozen voor een John Deere kooi- maaier, geleverd door de firma Kraakman Reyneveld BV uit Eierland. Femke Heijenk en Elding Honingh, bei den uit De Koog, hebben overwinningen behaald in de Varsity. Dat is een bekende roeirace voor studenten die jaarlijks op het Amsterdam-Rijnkanaal tussen Hou ten en Culemborg wordt gehouden. Heijenk, student bedrijfskunde aan de Vrije Universiteit in Amsterdam, behaalde een overwinning namens de Amsterdam- sche Studenten Roeivereeniging Nereus. Zij was één van de roeiers in het team Da- mesch'13 dat uitkwam in de klasse 'vrou wen acht'. De voorbereiding ging gepaard met een zware selectie en veel wedstrijd trainingen. Directe concurrent was Sk0ll, een andere studentenroeivereniging uit de hoofdstad. Eldin Honingh, student biologie in Utrecht, won met een team van de Alge mene Utrechtse Studenten Roeivereni ging Orca dat uitkwam in de categorie 'heren acht licht'. Dat team begon in sep tember met de voorbereidingen op de roeirace die sinds 1878 bestaat. In maart wisten Honingh en zijn ploeggenoten ook al de Heineken Roeivierkamp in Amster dam op hun naam te schrijven. De Varsity is vergelijkbaar met de tradi tionele race tussen de universiteiten van Oxford en Cambridge die jaarlijks op de Thames wordt gehouden. www.texelsecourant.nl VRIJDAG 12 APRIL 2013 Introductiecursus zeekanovaren De kanoafdeling van Watersportvereni ging Texel (WSV Texel) vezorgt speciaal voor Texelaars in mei een introductiecur sus zeekanovaren. De leden van de kano-afdeling varen on der verschillende omstandigheden op de Wadden- en Noordzee. Om mee te kun nen varen, zijn enkele basisvaardigheden nodig, die alle in de cursus aan de orde ko men. De cursus wordt gehouden op zeven achtereenvolgende dinsdagen, de eerste op 21 mei. Steeds wordt om 19.00 uur begonnen. De eerste twee lessen worden in het zwembad gegeven, de volgende vijf in het buitenwater. De lessen duren onge veer anderhalf uur,deel name kost €120,- De watersportvereniging zorgt voor boot materiaal. Er kunnen maximaal acht cur sisten meedoen, de minimumleeftijd is 18 jaar. Voor aanmelden en meer informatie: Karien Blankenburgh (tel. 318336) en Jan- nie Wierda (06-44742450). Aanmelden voor 24 april. Hofker en Mozes winnen darttoernooi Mikey Hofker en Tony Mozes hebben za terdag in Time Out het darttoernooi van de stichting Young 4 Ever gewonnen. Het toernooi was bedacht en georgani seerd door vrijwilligers Roy de Bloois en Robert Brands, begeleid door een jonge renwerker van Young 4 Ever. Met zestien deelnemers was het een groot succes. Er werd op twee borden gespeeld, waardoor tieners en jongeren tegelijk konden spe len. In de finale van de tieners (10 tot en met 15 jaar) stonden Dylan van der Veen en Mikey Hofker tegenover elkaar. Hof ker won uiteindelijk met 3-0. De finale van de jongeren (16 tot en met 23 jaar) ging tussen Nik de Bloois en Tony Mozes. Laatstgenoemde won met 3-1. De prijzen werden gesponsord door Blokker en Vlie gerhuis Texel. Spinning voor Larissa Klaassen Stay Fit Texel aan het Wezenland in Den Burg houdt zaterdag 27 april een spin ning-marathon voor Larissa Klaassen uit Den Hoorn. Zij is bezig zich te kwalificeren voor de Paralympics die in 2016 in Rio de Janeiro worden gehouden. Klaassen, die slecht ziend is, is in training met Kim van Dijk uit Heerhugowaard. Zij was vorig jaar Para lympisch kampioen in London. De spinning-marathon duurt drie uur. Er kan solo, in duo of in trio worden gefietst. Om het half uur wordt een blok inge bouwd waarin mensen kunnen wisselen. De bijdrage om mee te doen is €30,- en het mag volgens Stay Fit ook meer zijn. Belangstellenden kunnen zich aanmel den via n.waerts@texel.com of tel. 06- 55683856. Zowel leden als niet-leden van het fitnesscentrum kunnen meedoen. Vonk BHV-toernooi op toestellen In sporthal Ons Genoegen in Den Burg wordt zondag voor de derde keer het Vonk BHV-toernooi gehouden, een toer nooi voor de jeugdleden van de Texelse gymverenigingen. Zij laten zich van hun beste kant zien op vloer, balk,, brug, ringen, toestelsprong, minitrampoline en rekstok. Het toernooi beslaat vier wedstrijdrondes, er doen zo'n 150 deelnemers mee. Aan het eind van iedere ronde beklimmen de deelnemers met de beste score het podium, maar aan het eind gaat geen enkele deelnemer zonder beloning naar huis. Aan het eind van de dag worden de ereprijzen uitge reikt. De Texelse Epke is voor de hoogst scorende gymnast op brug en rek samen, de Texelse Yuri voor de beste turner op ringen en de Texelse Wyomi voor de beste gymnaste op sprong. De Texelse Céline, voor de beste tunster op brug en balk sa men, werd zaterdag tijdens de TexelTurn- wedstrijd al gewonnen door Ciska Beum- kes van GVT. Het toernooi duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Caecillia Roeper in haar partij teger het midden de winnende boot van Nereus met Femke Heijenk.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 7