KTF waagt zich op witte doek 10 CULTUUR 1EX&AGRCA.NL TESO www.texelsecourant.nl DINSDAG 16 APRIL 2013 Dl 16 APR 14:00 uur. Het Cultuurhistorisch Museum in De Waal toont hoe Texelaars 100 jaar geleden leefden. Van 14.00 tot 16.00 uur demonstratie smeden en ambachtelijke houtbewerking. 17:30 uur. In De Buureton aan de Beatrix- laan in Den Burg begint het maandelijks seniorendiner. Aanmelden via tel. 312696. 18:00 uur. Cinema Texel. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Daglicht; 20.30 App WOE 17 APR 10:30 uur. In Dorpshuis de Hof geeft dië tiste en voedingswetenschapper Nienke Daalder een presentatie over voeding. 13:00 uur. T/m Pinksteren 2013 toont galerie Posthuys aan de Brink in De Koog nieuwe schilderijen van Yves Beaumont en Jolanda van Gennip. 14:00 uur. Familieprogramma Slufter. Ontdek dit unieke gebied waar de zee het land in komt. Info: Ecomare: 0222- 317741. 14:00 uur. Het Cultuurhistorisch Museum in De Waal toont hoe Texelaars 100 jaar geleden leefden met de expositie 'trouw en rouw'. Van 14.00 tot 16.00 uur demon stratie in de smederij. 19:30 uur. Raadsvergadering in het ge meentehuis in Den Burg. 20:00 uur. In het Eierlandse Huis is de jaarvergadering van de vereniging dorps commissie Eierland. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Yoko; 13.45 De Croods 3D NL; 16.00 Oz: The Great And Powerful 3D; 16.15 De Croods 3D NL; 20.00 Daglicht; 20.30 App. ZON, MAAN, HOOG WATER Verwachte tijden van hoogwater ter r« Oudeschild. Din. 16 0.06 Woe. 17 0.24 Don. 18 0.50 Vrij. 19 1.35 12.05 u. 12.50 u. 13.15 u. 14.25 u. Donderdag 18 april eerste kwartier; zaterdag 20 april doodtij. Aan het strand is het ongeveer e< hoogwater. 16 6.40 ui 17 6.38 ui 18 6.35 ui 19 6.33 ui 20.43 20.44 20.46 20.48 In verband met de te verwachten drukte vaart veerdienst TESO vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur met twee boten. Automobilisten moeten vrijdag, zaterdag, zon dag en maandag rekening houden met wachttij den tot een uur. In verband met werkzaamheden aan de haven in Den Helder vertrekt de bus naar het station vanaf de andere kant. Passagiers OUD PAPIER ScoutingTexel haalt donderdag oud papier op in de wijk Kogerstraat, Boogerd, Willem van Beie- renstraat, Jonkerstraat, De Zes, Schoonoordsin gel, Wagenmakerstraat, Witte Kruislaan. Zaterdag wordt tussen 10.00 en 12.30 uur door De Bruinvis oud papier opgehaald in Oudeschild. TEXELSEfDCOURANT DO 18 APR 10:00 uur. In het Inloophuis Den Helder en omstreken in Den Helder wordt op 18 april een themaochtend voor patiënten met kanker en hun naasten gehouden. Locatie: Middenweg 134. 13:45 uur. ledereen kan van 13.45 tot 16.00 uur meespelen met jeu de boules op de banen aan de Slingerweg 40, Den Burg, (achter het zwembad). Er is spelma teriaal. 14:00 uur. Bij Vogelbush Eureka is een roofvogeldemonstratie. De valkenier geeft uitleg over uilen en roofvogels en u heeft de kans om van dichtbij de vogels te zien. 19:00 uur. Theater restaurant Klif 12. Nieuw Rondom de wereld met Theater enTapa's. 19:45 uur. In buurthuis Bethel, Muyweg 38 in Eierland, begint een klaverjasdrive. ledereen is welkom, maat meebrengen is niet nodig. Deelname kost €1,50. 20:00 uur. In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp begint een bijeenkomst van de Vrouwen van Nu. 18:00 uur. Cinema Texel. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Daglicht; 20.30 APP. VR 19 APR 19:45 uur. In dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn begint een concert van fanfa rekorps DEK. 20:00 uur. Bij Ecomare in De Slinger is een lezing door Dr. Saskia Hekker: "Het klop pend hart van rode reuzen sterren". 18:00 uur. Cinema Texel. Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 Daglicht; 19.15 The Croods 3D OV; 21.30 Daglicht; 21.45 App. Verschijnt op dinsdag en vrijdag UITGAVE Mediabureau Langeveld de Rooy Spinbaan 6 1791 MC Den Burg REDACTIE Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Jeroen van Hattum Pip Barnard Telefoon 0222-36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl BUITEN WERKTIJD Gerard Timmerman, 06-22140275. AANLEVEREN KOPIJ Sportverslagen: lengte circa 380,180 of 90 woor den. Andere verslagen en aankondigingen: 320, 160 of 80 woorden. Evt. met foto. Ingezonden brieven: maximale lengte 450 woorden. Kopij opsturen naar: redactie@texelsecourant.nl. ADVERTENTIES EN ABONNEMENTEN Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222-36 26 00 Telefax 0222 - 314111 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten en aanbiedin gen daartoe zijn van toepassing de Regelen voor het Advertentiewezen van de Stichting ROTA, ge vestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amster dam onder nummer 41198699. Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. ABONNEMENTSPRIJZEN 2013 Per half jaar €48,80 €47,05 (automatisch) Per jaar €95,75 93,35 (automatisch) Extra kosten verzending per post €7,50 per jaar. Bij verzending naar het buitenland zijn porto kosten verschuldigd. BEËINDIGING ABONNEMENT Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. w.texelsecourant.nl op facebook en twitter. Dirigente Wendy Prins in actie tijdens het voorjaarsconcert van het Koninklijk Texels Fanfarecorps The Pink Panther, James Bond, Fanfare en het sprookje Peter en de Wolf. Een greep uit het programma van het concert van het Ko ninklijk Texels Fanfarecorps afgelopen zaterdag in de Burg. De Koninghal. Nieuw elan, dat niet kon verbloemen dat de fanfare aan vergrijzing onderhevig is. Willem 'Hoekie' van Heerwaarden is net tachtig geworden, Frans Zegel wordt het deze week en Jan Wieten schiet ook al aar dig op in die richting. Oudgedienden die al vele decennia hun partijtje meeblazen bij de fanfare. 'Als we zo doorgaan, dan komt het eind in zicht', dreef voorzitter Wim van Sambeek er een beetje de spot mee, maar wel met een serieuze ondertoon. De twee 'jonge honden' binnen de fanfare kunnen samen ook het tij niet keren. Zijn oproep om jonge muzikanten kon hij daarom wel van de daken schreeuwen. Een boodschap aan de muziekscholen, maar ook zij heb ben het niet voor het zeggen, uiteinde lijk kiest de jeugd zelf een instrument en muziekgenre. Oubollig is de fanfare zeker niet, wees hij op de muziek die KTF tij dens het voorjaarconcert ten gehore had gebracht. Geen traditioneel programma, maar vooral geïnspireerd op bekende te levisieseries en films. Bijzonder onderdeel was het bekende sprookje Peter en de Wolf van Sergei Prokofiev, waarvoor KTF jeugdboekenschrijfster Joyce Pool had ge strikt als vertelster. Haar voordrachten uit het grote sprookjesboek werden afgewis seld met muziek, die voor de gelegenheid was gearrangeerd door Wendy Prins. Met op het filmdoek een animatie van het sprookje. Er werd ademloos geluisterd. Voor het genre film- en tv had KTF een greep gedaan uit de muziek van bekende series en producties. Zoals uit 'Aspects of Love', de musical uit 1989 met muziek van de wereldberoemde componist Andrew Lloyd Webber, die ook muziek compo neerde voor onder meer de musicals Jesus Christ Superstar en Evita. Herkenbaar was ook de selectie uit James Bond, waarbij het schelle trompetgeluid een kolfje naar de hand was van Dick Bousma. Terwijl de muzikanten hun stukken speelden waren op het doek fragmenten te zien uit West Side Stoiy en andere musicals, en zag men hoe Roger Moore en andere acteurs die geheim agent 007 speelden over krokodil len wandelden, uit vliegtuigen sprongen en allerlei andere stunts uithaalden. Muziek van eigen bodem kwam uit de 'wereldberoemde' film Fanfare, de rol prent die vijftig jaar geleden werd ge maakt door Bert Haanstra over de twee concurrerende fanfares die in Giethoorn de strijd aan gingen, met beelden van acteur Albert Mol, muzikanten die het water op gingen en achterna werden gezeten door koeien. Dit alles muzikaal begeleid door de welbekende Fanfare in Es, een melodie die uitnodigde om in de stoel mee te deinen. En te horen aan het enthousiasme waarmee het werd uitge voerd, ook muziek die goed ligt bij het orkest. En in ieder geval goed past bij dit gezelschap. Van geheel andere orde wa ren vertolkingen uit de Pirates of the Ca ribbean, Theme from Shrek, Beauty and the Beast,The Entertaineren Somewhere (uit Westside Story) en het thema uit The Pink Panther, die met wisselend succes Watersportclub geeft cursus zeekanovaren De kanoafdeling van Watersportvereni ging Texel (WSV Texel) geeft Texelaars de mogelijkheid kennis te maken met zeeka novaren. Dit gebeurt in de vorm van een introductiecursus. De leden van de kano-afdeling van de Watersportvereniging Texel (WSV Texel) varen onder verschillende omstandighe den op de Wadden- en Noordzee rondom Texel. Veilig kanovaren op zee vereist een aantal vaardigheden. Om met de club mee te kunnen varen, zijn een aantal basisvaardigheden nodig. Deze komen aan de orde tijdens de intro ductiecursus voor Texelaars. De cursus wordt gehouden op zeven achtereenvol gende dinsdagavonden, vanaf 19.00 uur. De eerste les is op 21 mei. De eerste twee lessen zijn in het zwembad, de vijf daar opvolgende op buitenwater. De cursus avonden duren ongeveer anderhalf uur. Deelname kost 120,- De watersport vereniging zorgt voor bootmateriaal. Er kunnen maximaal acht cursisten mee doen, er zijn nog enkele plekken vrij. De minimum leeftijd is 18 jaar. Belangstellenden voor de introductiecur sus kunnen verdere informatie krijgen en/of zich aanmelden bij Karien Blanken- burgh op tel 318336, of bij Jannie Wierda op tel. 06-44742450. Opgave het liefst vóór 24 april. ten gehore werden gebracht. Dat KTF met de muzikale keus een breed publiek wil aanspreken, is goed verdedigbaar. Maar wellicht was het voor de liefhebbers soms wat te hoog gegrepen, waarbij ook de akoestiek niet bijdroeg aan de kwaliteit van wat fijnbesnaarder werk. Menigeen veerde dan ook op toen als uitsmijter een ouderwetse, feilloos en enthousiast ge speelde mars door de zaal galmde. De filmbeelden bij de muziek, die waren gemonteerd door de familie Den Braan- ker, waren van toegevoegde waarde. Dat muziek en filmbeelden niet altijd syn chroon liepen, deed maar weinig afbreuk aan het kijkplezier. De presentatie was in de vertrouwde handen van Marco van Sambeek, die met hier en daar een kwink slag de juiste snaar raakte. Marjet van der Vis en Sjoukje Dijkstra zijn 'enorm verrast' 'We zijn enorm verrast.' Dat zegt Marjet van der Vis Keukencentrum Texel, die sa men met collega Sjoukje Dijkstra is uit genodigd aanwezig te zijn bij de plech tige beëdiging en inhuldiging van koning Willem-Alexander. Ze zijn gevraagd door de Commissaris van de Koningin Johan Remkes. Marjet: 'Toen de provincie belden, dach ten we eerst dat het een grapje was. We snapten er niets van. Waarom zouden ze ons hiervoor vragen?' Het bleek dus geen grap. Aanleiding is de verkiezing van Mar jet van der Vis tot Ondernemer van het Jaar door de provincie Noord-Holland. Keukencentrum Texel won in de categorie midden-en kleinbedrijf. In een brief, ondertekend door mr. G.J.A. Hamilton, griffier van de 'Verenigde Ver gadering der Staten-Gene raai', staat dat ze Marjet is voorgedragen voor de plech tigheid in de Nieuwe Kerk in Amsterdam. 'In mijn eentje leek me net zo leuk. "Het is inderdaad een hele reis, komen jullie dan maar met z'n tweeën", zeiden ze. Ik vind het leuk dat Sjoukje mee gaat, ze is was ook bij de Ondernemersverkiezing.' Met het oog op de veiligheid ondergin gen beide dames een screening. 'We heb ben niets meer gehoord, dus ik neem aan dat we er door zijn', vertelt Sjoukje. 'We verwachten deze week de officiële uitno diging, daarin zullen wel meer bijzonder heden gaan.' Marjet: 'Ik heb al een oranje roos gekocht voor in mijn haar.' Ze is ook geselecteerd voor een portretfoto. De fo to's van 150 genodigden worden gemaakt ter gelegenheid van de inhuldiging. Het betreft een groepsportret, waarbij tradi tiegetrouw de inhuldiging van de nieuwe vorst in de Nieuwe Kerk wordt vastge legd. Bij de inhuldiging van Beatrix is met deze traditie gebroken, maar die wordt nu dus nieuw leven ingeblazen. Marjet van der Vis zal verslag doen van haar be levenissen.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 10