|5SsBgr Tapas msms Theater Diner texelseI courant Kracht van verbeelding in Klif 12 Brasserie Rebecca KUfttl Agenda k Cine^md Texe»! *V CULTUUR April maandmenu per persoon. 0222-312000 Janneke Daalder, Rob Maas, Gitta Witte zoeken de uitgestorven gewaande tsjelp terwijl Meta Maas er het hare van denkt. HOGEREIND 39 DE WAAL 0222-312745 Daglicht en strafpleiter in soms schemerige zaKen. Als ze In het huis van hc logeert, stuit ze op een duister familiegeheim. Ze blijkt een broer het bestaan altijd zorgvuldig is verzwegen. De autistische Ray zit i veroordeeld voor de gruwelijke moord op zijn buurvrouw en haar zich het lot van haar broer aan, ook omdat ze veel overeenkom! en haar zoontje Aron. Ze probeert haar broer vrij te pleiten, macr naar de waarheid ontdekt ze nog veel gruwelijkere geheimen. 1.15/20.30 20.00 16.45/21.30 Mystery Movie® EENAKTERFESTIVAL IN DEN HOORN BOEIEND GEHEEL Deze week nieuw in Cinema Texel: Dun gesneden zalm met basilicumcrème, schelpdiertjes en een vinaigrette van specerijen Thaise kippenbouillon met gamba's, sereh, gember en koriander Texels lam met aubergine, mini groentes en eigen jus Mango bavarois met sorbet van yoghurt, rozenblaadjes en een gelei van moj'rto ijp; De prijs van het menu bedraagt - De zoektocht naar de 'tsjelp', een tot de verbeelding sprekend verhaal over een walvisvaarder uit Den Hoorn en een burgemeester die ontdekt dat er géén ramp heeft plaatsgevonden. Het kwam allemaal voorbij op het Eenakterfestival in Klif 12 in Den Hoorn. Het mooie weer nodigt zondag niet be paald uit een hele middag binnen te gaan zitten voor acht voorstellingen. Maar een maal kijkend, is het mooie weer snel ver geten. Het Eenakterfestival biedt gevari eerd spel dat bijna drieënhalf uur duurt, maar tot het eind aan toe aantrekkelijk is om naar te kijken. Het spits wordt afgebeten door Sietske Bakker en Joop Rommets die als twee suppoosten een kunstwerk bewaken. Ze voeren een gesprek dat ogenschijnlijk nergens over gaat. Door een juiste timing met stiltes weten ze een spanning op te bouwen waardoor je blijft uitzien naar wat er komen gaat. Karin Nauta bindt het publiek aan zich met een herkenbaar beklag over haar vis sende man die meer oog heeft voor vis sen dan vóórhaar. Haar wan hoop is in het door Bas ten Have geschreven stuk voel baar. De voorstelling heeft een actuele tint met de buitrug en de potvis, maar die hadden ook achterwege kunnen blijven. Rob Maas, Janneke Daalder, Shirley van der Meulen, Meta Maas en Gitta Witte brengen met 'De Tsjelp' de humor op het toneel. Rob Maas heeft als vogelaar een uitgestorven gewaande 'tsjelp' gezien, waarna een professor (Meta Maas) een zoektocht start. Er is één probleem; de tsjelp is weg. Met lokfluiten en verrekij kers wordt vervolgens vanaf het podium een heuse zoektocht ondernomen. Het wordt afgewisseld met een serieuze voorstelling (ook geschreven door Bas ten Have) waarin Cor van Heerwaarden in 2040 in het bejaardenhuis zit. Hij be schrijft hoe hij op zijn oude dag zijn ho moseksualiteit verborgen moet houden, omdat er een Arabische wind waait waar in hij niet meer openlijk kan zijn hoe hij is. Hij praat tegen een plant die hij aanziet voor een vriend en met de vermeende Arabische wind valt het ook wel mee, maar het stuk ademt de ondertoon dat tolerantie niet vanzelfsprekend is. Verwarring voert de boventoon bij Freya en Sarah Eshuys. Het aanmaken van een account op Face book staat symbool voor het maken van keuzes en het zoeken van richtingen in het leven. Het is geen ge makkelijk stuk, maar het zit technisch knap in elkaar. De voorstelling bestaat deels uit filmpjes die naadloos worden verweven in het spel. Koosch Pels Rijcken en Charlotte Lorier spelen een burgemeester en een voor lichter die een persconferentie geven over een ramp, totdat blijkt dat er helemaal geen ramp is. Ergens is iemand begon nen te roepen dat er een ramp is gebeurd, waarna iedereen zich bezig gaat houden met de vermeende ramp. Het stuk is ge schreven door Eric Hercules die inspiratie moet hebben geput uit zijn baan als wet houder. Het zal niet de eerste keer zijn dat een bestuurder iets op het bord krijgt waarover iedereen zich drukt maakt, ter wijl er niets aan de hand is. Ina Schrama kruipt in de huid van walvis vaarder Simon Wallig en zijn vrouw Trijn tje Daalder, de vroegere bewoners van het Walvisvaarders huisje in Den Hoorn. Er wordt ademloos geluisterd als zij beel dend verhaalt hoe Wallig bij Spitsber gen in barre omstandigheden walvissen vangt, terwijl zijn vrouw zorgzaam over het thuisfront waakt. Debutant Erik Zethof (17) mag afsluiten met een zelfgeschreven cabaretvoorstel ling. Hij doet niet onder voor mensen die vaker aan het festival hebben meege daan. Aan de hand van een checklist laat hij zien waar een cabaretvoorstelling aan moet voldoen. Gewaagd is een deel waar in hij een bezoek aan een bakker afwisselt met de geluiden van een duif. Er is geen touw aan vast te knopen, totdat Zethof terugkeert naar zijn checklist. Volgens de lijst moest hij ook 'iets raars' doen en dat heeft hij zojuist gedaan. Het rare stukje past daardoor ineens in het geheel en het laatje-zoals het hoort bij cabaret-achter met een glimlach over de vindingrijkheid van het spel. Dat goede gevoel overheerst ook na de andere voorstellingen. Jeroen van Hattum Haringexpositie In samenwerking met visrestaurant 't Pakhuus in Oudeschild verzorgt Galerie Posthuys voor de vierde keer een Haring- negendaagse. Tijdens de expositie, die van 8 tot en met 16 juni in 't Pakhuus wordt gehou den. besteden zowel de kunstenaars als de keuken veel aandacht aan haring. De expositie gaat dit jaar gepaard met een haringproeverij, gecombineerd met een Rieslingproeverij. Daarbij zijn werken te zien van Ad Groot (schilderijen), Bar bara Guldenaar (aquarel), Marianne van Heeswijk (mixed media), Laura Hoek (te keningen), Dorrit Klomp (schilderijen), Edith Madou (keramiek), Maurice Christo van Meijel (tulpenvazen), Doke Mei man (schilderijen), Gertjan Scholte-Albers (schilderijen) en Marian Smit (papiers culpturen). De werken zijn van 21 juni tot en met 14 juli ook te zien in Het Posthuys in De Koog. Verteltheater Anders dan in de vorige krant vermeld, vindt de voorstelling van het Vertelthea ter in Oudeschild niet 's avonds, maar 's middags plaats. De juiste tijden zijn: Stayokay Den Burg: vrijdag 19 april, 19.30 uur. 't Skiltje, Oudeschild: zondag 21 april, 16.00 uur De Bijenkorf, Oosterend: dinsdag 7 mei, 19.30 uur. De Waldhoorn, Den Hoorn: zaterdag 18 mei, 16.00 uur Vrijdag 26 zondag 28 april Berry Lussenburg "Verwhard" Tijden van Verwarring, Tijden van Verharding, We raken Verwhard. Berry gaat op zoek naar helderheid en verzachting. Dit alles zonder navigatie. Hij verlaat vertrouwde wegen en verrast. Over onverharde wegen lijkt geen bestemming te ver. Aanvang 20.30 uur, entree 16,- Breicafé vertelt het verhaal van de TX49 Geïnspireerd door het kunstwerk dat het plafond van Kaap Skil siert, zijn de dames van het breicafé van Oosterend bezig in zeven taferelen het verhaal van de TX49 te vertellen. In november 1938 raakte de TX49 midden op zee in een storm terecht en sloeg over de kop. Wonder boven wonder kwam het schip weer recht en waren er geen per soonlijke ongelukken te betreuren. Met afgebroken masten werd het schip door de TX11 op sleeptouw genomen en naar de haven teruggevaren. Al deze gebeur tenissen worden door de leden van het breicafé als een soort stripverhaal op ze ven wandkleden uitgebeeld. Bijzonder is dat zich tussen de breisters nabestaan den bevinden, zowel van de TX49 al de TX11, die het verhaal dus uit de eerste hand kennen. Elke week wordt aan het stuk gewerkt, dat uiteindelijk zal bestaan uit zeven panelen van een meter bij een meter. De bedoeling is om het verhaal tijdens Oosterend Present te exposeren, al is nog niet helemaal duidelijk waar. In verband met het gebruikte materiaal zal het een binnenlokatie moeten zijn, waar de kleden bovendien op volgorde moeten kunnen hangen. Voor de presentatie en eventueel bijbehorend drukwerk worden nog sponsors gezocht. Wellicht dat de ze ven doeken na het feest als reizende ex positie op pad gaan. Voor een veilige avond uit! "Rondom de. uJerelcA, rviet Tkeater en Tapas" V% en 2april, ile kttfl2.nl Diner Cabaret is een unieke wisselwerking tussen diner en amusement! Zaterdag 20 en 27 april (zie klif12.nl) KUf 12 Dew Hoorn - voww.WUfl2.tvi. - (o222) 319 633 V0L3 ons ook op: Hf- ebook.com/fcheovfcerkLlfl2 Q fci*Jlfcfcer.corvt/KLlfl2

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 11