FAMILIE Gedeputeerde: 'Noordkop is klaar voor nieuw Leaderprogramma' Zeehondj'es van marsepein goed voor €500,- Ladies Night voor damesvoetballers Van Rij'sselberghe in Koningsvaart Programma WTexel'94 Open podium bij' De Hogeberg Na een periode van ziekte is op 11 april in Dordrecht overleden Dirk van Schaardenburg Echtgenoot van Dina Jas Het was een hardwerkende man met humor. Wij wensen Dina kinderen en kleinkinderen veel sterkte. Schoonzusters en zwagers Neven en nichten Langs deze weg willen wij onze dank betuigen voor de vele blijken van medeleven, in welke vorm dan ook, na het over lijden van onze vader en opa JACOB POSTMA Het heeft ons goed gedaan te mogen ervaren, dat hij bij zo velen geliefd was. Piet Gretha en Hans Kleinkinderen Den Burg, april 2013 Het voorjaar nadert met rasse schreden, maar Thijsse draagt voor de zekerheid toch 'De regio - de Kop van Noord-Holland en Texel - is klaar voor een nieuw Leader programma'. Dat zei gedeputeerde Jaap Bond tij'dens een bijeenkomst van on dernemers, bestuurders en maatschap pelijke organisaties, die zich bogen over de toekomst van Leader, het subsidiepro gramma van de Europese Unie, dat mede wordt gefinancierd door gemeenten uit de Kop van Noord-Holland en de provin- De subsidieregeling heeft als doel het platteland verder te ontwikkelen en leef- baarte houden.Tussen 2007en 2013 wer den 35 projecten gesteund met een totale investering van ruim zeven miljoen euro. Tijdens de bijeenkomst, die in Schagen werd gehouden, werd de conclusie gefor muleerd dat Leader vooral ingezet moet worden voor kleinschalige projecten die 'bottom-up'tot stand zijn gekomen, dus vanuit de ondernemers en organisaties zelf. Als voorbeelden werden genoemd Tulpenland in Zijpe en de Helderse Vallei. In het nieuwe programma zou gezocht moeten worden naar projecten die aan sluiten bij agribusiness, duurzame ener gie en economische groei. Ook welzijn en gezond leven zijn belangrijke punten, vooral waar deze aansluiting vinden bij agribusiness (voedsel), toerisme en recre atie (zorgtoerisme) en cultuurbehoud. Aan de hand van wat in Schagen werd be sproken, wordt de komende tijd gewerkt aan een ontwikkelingsplan 2014-2020. Hierin worden thema's en voorwaarden beschreven waaraan projecten moeten voldoen om voor subsidie in aanmerking te komen. Het uiteindelijke doel is daar bij altijd het bevorderen van duurzame economie en werkgelegenheid, naast het versterken van de regionale identiteit. Daarbij is binnen Leader veel ruimte voor vernieuwende initiatieven, experimenten en innovatie. De kracht van de gesub- sidueerde projecten zit steeds in de sa menwerking en integrale karakter ervan, waarbij ondernemers en organisaties uit verschillende sectoren elkaar vinden. Daardoor worden via Leader organisaties en MKB-ondernemers bereikt die in ande re programma's vaak buiten beeld blijven. Bijdrage voor houten hekken Door een bijdrage uit een particulier fonds kan Landschap Noord-Holland mensen financiële steun bieden aan mensen die een houten boerenhek willen plaatsen. Houten boerenhekken (ook 'landhekken' genoemd) zijn - volgens de organisatie - belangrijk voor de aanblik van het land schap. Maar veel van de kenmerkende hekken zijn de laatste jaren vervangen door uniforme stalen hekken. Landschap Noord-Holland maakt zich sterk voor de terugkeer van de herkenbare houten boerenhekken in het landschap. Dankzij een onverwachte bijdrage, kan tot vijftig procent subsidie worden toegekend voor het plaatsen van een nieuw hek of het vervangen van een stalen hek. De voorwaarden om voor een bijdrage in aanmerking te komen, staan op www. landschapnoordholland.nl. Aanvragen dienen voor 6 mei te zijn ingediend. De verkoop van marsepeinen zeehond jes door Puur Dunselman heeft Ecomare €500,- opgeleverd. Het suikergoed wer den verkocht bij de Spar supermarkten op Texel. Er werden duizend exemplaren verkocht. Tevens werd een nieuw product van Puur Dunselman gepresenteerd: de Wadden- goudsaucijs. Dit wordt door Dunselman geproduceerd in de bakkerij Den Helder, met als belangrijkste ingrediënt Texels Het team 'de mixies' heeft zaterdag de tweede editie van de RAB Ladies Night voetbaltoernooi in sporthal Ons Genoe gen in Den Burg gewonnen. Het team trad in de finale aan tegen de dames van Tevoko en won daarin met 3-1. De dames kregen een grote wisselbeker, een oorkonde en een mand met produc ten. Zowel 'de mixies' als de dames van Tevoko wonnen al hun poulewedstrijden. De dames van Tevoko waren als gevolg van volleybalverplichtingen wat later aanwezig, waardoor ze in korte tijd vier wedstrijden achter elkaar moesten spe len. De dames uit Oosterend werden laat ste. Zij kregen als troostprijs een bon voor een 'evaluatie-ontbijt'. In totaal deden tien teams mee aan het zaalvoetbaltoernooi dat twee poules ken de. Er werd meegedaan door dames van Olympisch kampioen windsurfen Dorian van Rijsselberghe mag meesurfen in de Koningsvaart die dinsdag 30 april op het IJ in Amsterdam wordt gehouden. Van Rijsselberghe liet via zijn Facebookpa- gina weten dat de gemeente Amsterdam hem heeft uitgenodigd en daar is hij erg blij mee. 'Far out', aldus de Texelaar die momenteel in Oueenstown in Nieuw- Zeeland zit. De Koningsvaart wordt ge houden, nadat Willem-Alexander tot ko ning is ingehuldigd. Samen met Maxima en hun kinderen varen ze van Filminsti tuut Eye naar het Muziekgebouw aan het IJ. Onderweg worden het Oeverpark en de kop van Java aangedaan waar diverse evenementen zijn. Olympisch kampioen turnen Epke Zonderland maakt 30 april eveneens zijn opwachting in Amsterdam ter gelegenheid van de inhuldiging. Bur gemeester Eberhard van der Laan van Amsterdam liet eerder al weten dat de Koningsvaart een soort koninklijke mini- sail moet worden. Het IJ wordt tijdelijk af gesloten voor de bijzondere vaartocht en er doet een beperkt aantal schepen aan mee. www.texelsecourant.nl DINSDAG 16 APRIL 2013 Zaterdag 20 april Texel 94 G1 - Zwaagdijk G1 11:30 Texel 94 D5 - SRC D5 11:30 Texel 94 MB2-Kol ping Boys MB1 11:30 Texel 94 C2 - Dirkshorn Cl 13:00 Texel 94 C3-Ou des luis Cl 13:00 Texel 94 MCI Castricum MCI 13:30 Texel 94 MB1 - SRC MB1 14:30 Kleine Sluis Dl - Texel 94 DIG Nw.Niedorp BI - Texel 94 B2 VIOS-W B3 - Texel 94 B3 Helder Den FC D4 - Texel 94 D3G DTS Cl - Texel 94 Cl Schagen BI - Texel 94 BI Zondag 21 april Wieringerwaard 3 - Texel 94 3 DWOW 2 - Texel 94 2 VZV1 Texel 941 Texel 94 Al - Koedijk Al Texel 94VR1SEWVR1 11:15 12:30 12:30 12:30 12:45 15:00 11:00 11:30 14:00 12:00 12:00 weiderundvlees. Het is vlees van koeien die hun hele leven op Texel hebben ge graasd. Uitgangspunt voor de veehouder hierbij is het driesterren BeterLevenKeur- merk van de Dierenbescherming} zie ook: www.beterleven.nl) De Helderse slager Gert Jan Wit haalt het vlees rechtstreeks van Texel. Hij maakt er gehakt van, wat bakker Puur Dunselman verwerkt in de Waddengoudsaucijs. De Waddengroep heeft het product gecertificeerd en ook de naam is hiermee beschermd. boven de 25 jaar die niet ergens in een competitie voetballen. Volgens de organi satie ging het er sportief aan toe, waren de teams redelijk aan elkaar gewaagd en bleef het aantal blessures beperkt. Er was rekening gehouden met kinderen die waren meegekomen naar de sporthal. Zij konden zich laten schminken, hun haar mooi laten maken en goochelaar Wouter Weerman liep rond om kinderen met goo cheltrucs te vermaken. Volgens de organi satie was het een geslaagd toernooi dat volgend jaar een vervolg krijgt. Uitslagen 1. De mixies; 2. Tevoko; 3. The lady killers; 4. NBC Eel man en Partners; 5. De Voetbal moeders; 6. Bjoeties; 7. (S)killer babes 2; 8. Ladies united; 9. (S)killer babes 1; 10. Oosterend De rest van het programma veldvoetbal staat op pagina 5. Leerlingen van OSG De Hogeberg laten dinsdag 23 april tijdens een open podium zien wat ze aan muzikaal talent in huis hebben. De optredens, aan elkaar gepraat door Jari van Maanen, variëren van jazz op een baritonsaxofoon tot nieuwaanstormende talenten,. Ook zijn de finalisten van het Solistenfestival van Artexte horen. De op tredens beginnen om 19.30 uur, de tech niek is in handen van Rikus Kloosterhuis. Workshop kruiden In het Keukencentrum aan de Bernhard- laan in Den Burg verzorgt Mimi Eelman van Het Wilde Keukentje zaterdag 20 april van 14.00 tot 16.00 uur een workshop koken met kruiden. Daarbij maakt ze gebruik van het (on)kruid uit eigen tuin, maar ook andere Texelse ingrediënten worden verwerkt in onder meer een krui dige wilde pasta en diverse pesto's. Kijken en proeven is gratis, bezoekers krijgen een recept mee naar huis. De Fontein houdt feest Om geld op te halen om het schoolplein opnieuw te kunnen inrichten houdt ba sisschool De Fontein donderdagmiddag 25 april in en om school een feest. Eentje met een dikke knipoog naar Oranje. Zo zal er een prijs zijn voor degene die het best in oranje gekleed is en kan men op de foto in een oranje stockkar. Er is een groot rad van avontuur, enve loppen trekken, verkoop van door de kinderen gemaakte kunstvoorwerpen, een groot springkussen, allerhande oud- Hollandse spelen en een heuse mini - loop - clinic. Ook gezien de tijd van het evene ment zal er zeker aan het inwendige van de mens worden gedacht en is er naast de verkoop van vers gebakken vis en kibbe ling een catering van allerhande broodjes en fruitsalade. Al met al een feest om ze ker mee te beleven door iedereen. Storing bij Radio Texel Radio Texel wordt sinds woensdag ge plaagd door een storing. De uitzendingen worden geregeld onderbroken door een soort 'hikje' en daar zijn klachten over. Volgens secretaris Wijkie van den Berg zijn medewerkers van Kabeltex en Radio Texel druk bezig de oorzaak te vinden en de storing te verhelpen. 'Het is vervelend, maar we doen ons best er zo snel moge lijk vanaf te zijn. Het is zonde als mensen de radio gaan uitzetten door de storing.'

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 3