'Wow, dit is echt heel goed geplaybackt' NIEUWS 'S Workshop weerbaarheid tieners www.texelsecourant.nl P" Dl NSDAG 16 APRIL 2013 J VEEL BELANGSTELLING VOOR FINALE TEXELSE PLAYBACKSHOWS In een afgeladen volle gymzaal van dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild werd zaterdag avond de finale van de Texelse playbackshows gehouden. De Cocksdorp en Oosterend gingen met de prijzen naar huis. Met een beetje schmink op je gezicht, een raar pak en een beetje oefenen, red je het niet meer in de finale van de play backshows. Dat werd zaterdagavond wel duidelijk in 't Skiltje. De deelnemers had den er werk van gemaakt om goed voor de dag te komen. Zo waren Sandra Bremer en Jet Wes- selman uit Oosterend verkleed en ge schminkt als twee katten die het nummer Mungojerrie and Rumpleteazer uit de musical Cats opvoerden. De twee leken precies op de katten uit de musical. De performance mocht er ook zijn. Bremer en Wesselman, beiden bekend met tur nen, toonden hun lenigheid en soepel heid en bewogen echt als katten over het podium, terwijl er ook nog eens lipsyn chroon geplaybackt werd. De twee leken bij voorbaat de eerste prijs bij de volwassenen in de wacht te slepen, maar ze hadden geduchte concurrentie. Oudeschild maakte indruk met kleding en dans, De Koog had een spetterende per formance en Den Burg viel weer op met een goed verzorgde act van Plien en Bian- ca. Uiteindelijk koos de jury voor Cats, al was het volgens de juryleden 'spatmoei- lijk'. Daar zat wellicht een beetje theater bij, maar het was echt lastig een keuze te maken. In de OSG-klasse ging de eindoverwin ning eveneens naar Oosterend. Minke en Isa belle Schulze playbackten het nummer Thrift Shop van Macklemore en Ryan Le wis. Opvallend was hoe één van de twee van top tot teen was verkleed als een don kere man die in de videoclip van het num mer opduikt. De Cocksdorp mag van geluk spreken dat er begin dit jaar toch een playbackshow werd gehouden in het Eierlandsche Huis. Die was aanvankelijk afgelast wegens te weinig belangstelling, daarna kwam er toch een kleine variant voor de jeugd die al had geoefend en zaterdagavond sleep te De Cocksdorp twee eindoverwi nningen in de wacht. Melanie Smit won in de bovenbouw met Beauty the brains van Niels Littooij. Haar broer Wesley Smit en Sem Bakker wonnen in de klasse onderbouw met de Zwarte Pieten Stijl, een variant op de Gangnam Style van Psy. Zij waren op en top verkleed als Zwarte Pieten en stonden vol overgave op het podium. Dat de playbackshows populair zijn, bleek aan het aantal bezoekers. De stoelen wa ren allemaal bezet en achterin de zaal stonden een hoop mensen. Daar was het soms zó gezellig dat presentator Robin van Sambeek op een gegeven moment het verzoek deed om voor het kletsen de naastgelegen zaal van het dorpshuis op te zoeken. Anders was voorin de show niet goed meer te volgen. De organisatie van de finale was in han den van de GO van het dorp, Jan Nico van der Ploeg zorgde voor het licht en geluid en Frank Klaassen maakte foto's van alle deelnemers. De jury bestond uit Albert Schagen (Ou deschild), Henriëtte de Wit (Den Burg), Thera Vonk (De Koog), Annemiek Zijm (Den Hoorn) en Willem Anton Schagen (Oosterend). Zij lieten geen gelegenheid onbenut om de deelnemers een veer of een pluim voor de optredens te geven. Archeologie: regels worden soepeler De omstreden regels voor de uitvoering van graafwerk in de archeologisch be langrijke gebieden worden soepeler. Dit is besloten naar aanleiding van de achttien inspraakreacties op de oorspron- kleijek archeologische beleidskaart. In de nieuwe vrijstellingsbepalingen is een zogeheten vijfprocentsregeling opgeno men, wat betekent dat het is toegestaan drainagesystemen en andere grondwer ken uit te voeren die niet breder zijn dan één meter en waarvan de gezamenlijke oppervlakte niet meer is dan vijf procent van de totale oppervlakte van het betref fende gebied of kavel. Een andere wijzi ging betreft het toevoegen van de Oude Blekerij bij de Randweg als archeologi sche vindplaats. Collectanten gezocht Handicap.nl is op zoek naar vrijwilligers voor de jaarlijkse collecte die van 17 tot en met 22 juni wordt gehouden. Aanmel den kan via info@ango.nl. Golfers verliezen eerste wedstrijd Het heren-seniorenteam van golfclub De Texelse heeft in de eerste competitiewed strijd een gelijkspel behaald op Dirkshorn 1. De wedstrijd werd onder zeer slechte omstandigheden, met hagelbuien en onweer, gespeeld en moest daarom een paar maal worden gestaakt. Dat was niet bevorderlijk voor de prestaties, zeker niet omdat de baan op meerdere plekken on der water stond, 's Morgens werd bij de forusomes een score van 5-1 behaald, 's middag bij de singles werden niet meer dan vier punten behaald door winst van Piet Schuijl en een gelijkspel door Wil Ho- man en Adriaan Berghauser Pont. Cees Boks, Hans de Beer en Hans de Leeuw verloren hun partij. Het tweede heren-se- niorenteam verloor vrijdag met 13-5 van Dirkshorn 2. 's Morgens werden de vierballen nog met een stand van 3-3 afgesloten, maar 's middags wist alleen Jan Mevius zijn partij te win nen. Piet Bolier maakte kans, maar verloor op de laatste hole, Jan Bloem, Jan Kager, Jan van Andel en Maricus van de Wetering verloren. Neuroloog in Alzheimer Café Prof. dr. Philip Scheltens, neuroloog en directeur van het Alzheimercentrum van het Vumc in Amsterdam, is te gast als spreker in het Alzheimer Café dat dinsdag 23 april in De Buureton in Den Burg wordt gehouden. Scheltens was recent in het nieuws in verband met zijn niet aflatende pogingen uitgebreid wetenschappelijk onderzoek naar dementie te kunnen doen. Voor dit 'Deltaplan' stelde de regering €32,5 mil joen beschikbaar. Scheltens wil iedereen wakker schudden, omdat Nederland in 2040 naar verwachting ruim een half miljoen Alzheimerpatienten telt. Als de mentie voor die tijd niet beheersbaar is geworden, wacht het land een nationale ramp, aldus de neuroloog. Ook wordt gesproken over de invloed van voeding op het brein. Scheltens schreef een bijdrage voorEten om niet te verge ten', een boek met tips om ondervoeding bij (dementerende) ouderen te voorko men. In dit kader krijgen de bezoekers met medewerking van Annette van Rui tenburg hapjes uit het boek gepresen teerd. Ook zijn twee gedekte eettafels te zien. Een minder geschikte tafel en een tafel die het eetgedrag van een demente rende positief kan beïnvloeden. De avond begint om 19.30 uur. Toegang is gratis en als de zaal vol is, is die vol. Programma veldvoetbal Donderdag 18 april Tx Fc Den Bosch - SVC F1 18:00 Tx F Cambuur-Tx Fc Dordrecht 18:00 TxE Udinese - TxE Ac Milan 18:00 TxENapoli-TxE Inter 18:00 TxE Lazio Roma - SV Oosterend E 18:00 Texel'94 - ZDH 18.30 Zaterdag 20 April Oosterend F1 - Dordrecht F1 Den Bosch F1 - Eindhoven F1 FcOss Fl-De Koog F1 SVCF1-Cambuur F1 TxE Ac Milan - TxE Udinese TxE Juventus - TxE Lazio Roma SVC E - TxE Inter SV Oosterend E - TxE Parma TxE Fiorentina - TxE Napoli Wiron 2 - Oosterend 2 Nieuwe Niedorp C3 - Oosterend Cl Nieuwe Nied. MCI -Oosterend MCI De Koog Dl - Vesdo Dl De Koog BI - JVC BI Programma Texel'94: zie pagina 3 Zondag 21 april WW B3 - Oosterend BI ZDH - DWOW DESS 2 - De Koog 2 De Koog 1 - Dirkshorn 1 Recreanten SV Oosterend - SV Texel 09:00 09:00 09:00 09:00 10:00 10:00 10:00 10:00 10:00 14.00 14.15 12.30 10.45 13.45 11.30 14.00 11.15 14.00 Speciaal voor tieners en jongeren ver zorgt de stichting Young 4 Ever zaterdag 27 april een workshop weerbaarheid. De workshop, die wordt gegeven tijdens de finale van de Nationale Sportweek, wordt verzorgd doorniemand minder dan Krista Fleming, die in 2007 wereldkampi oen kickboksen werd, na een jaar eerder het Nederlands en het Europees kam pioenschap te hebebn behaald. Na het kickboksen is zij onder leiding van Hennie van Bemmel in Apeldoorn gaan boksen en ook daarbij heeft ze op het hoogste niveau meegedraaid. Sinds 2002 is ze do cente vechtsporten en sinds 2005 sa men met voormalig wereldkampioen en Eurosport-commentator Fred Roy- ers mede-eigenaar van Fight Power Kickboxing Arnhem. Deelname aan de workshop, die wordt gegeven in samenwerking met KF Action, is gratis, maar er is een maximum van dertig deelnemers. Inschrijven kan via www.sportser- vicetexel.nl of e-mailadres info@ young4ever.nl. De workshop wordt gegeven van 12.00 tot 13.00 uur op het tijdelijke sportplein bij de OSG, bij Texel'94 boekt ruime zege op Schagen Texel'94 heeft zondag zonder al te veel inspanning een afgetekende 4-0 zege ge boekt op Schagen, dat op de derde plaats van onderen staat. Om titelkandidaat JVC te blijven volgen mogen de eilanders geen puntenverlies incasseren. Al in de zesde minuut van de wedstrijd scoorde Marco Koorn de eerste treffer voor zijn team (1-0). Hij rondde een op maat gegeven voorzet van de linkerkant op voortreffelijke wijze af. In het vervolg kreeg de Texelse ploeg meerdere kansen die onbenut bleven. Met name door veel vuldige blessurebehandelingen kreeg de wedstrijd een rommelig karakter. De ver zorgers van beide teams moesten diverse keren binnen de witte lijnen verschijnen om de spelers weer fit te krijgen. Aanvoerder Ruben Duinker schoot in de eerste helft van afstand een keer op de keeper en een keer naast het vijandelijke doel. De creativiteit in de voorhoede was zondag ver te zoeken. De passes waren niet altijd zuiver waardoor het niet lek ker liep. De defensie van Schagen zat er steeds bovenopen gaf weinig ruimte. In de 52e minuut van de wedstrijd kon Sander de Haan eindelijk gebruik maken van zijn snelheid. Hij speelde zijn directe tegenstander en de Schager keeper vrij eenvoudig uit en tikte de bal in het doel. (2-0). Amper een minuut later had de der de Texelse treffer moeten vallen, maar de kans ging verloren. Na de tweede Texelse goal kwam er wel iets meer rust in het spel van de gasthe ren. Texel '94 kreeg meerdere scorings kansen die om zeep werden gebracht. Omstreeks de 65e minuut kwamen Lesley Koning en Niels van Zuylen binnen de lij nen voor Jeroen Vlaming en Bart de Lugt. Nadat Koning nog eens naast schoot, rondde Ruben Duinker in de 82e minuut zijn solo vanaf het middenveld op be heerste wijze af (3-0). Vier minuten later vierde Koning na langdurig blessureleed zijn come-back met de vierde Texels tref fer (4-0). Jacco Krügers mocht de reste rende minuten nog opdraven voor Steffan Vlaming. In blessuretijd zag Ralph Slik zijn vrije trap in de muur belanden. Krügers schoot ver volgens in het zij net. Sander de Haan mik te in de laatste seconden naast het vijan dige doel. Kort erop floot scheidsrechter Boekei voor het einde van deze wedstrijd. Donderdagavond 18 april voltrekt zich op Sportcomplex Zuid de derby tegen Texel '94 De wedstrijd begint om 18.30 uur. Voor zondag 21 april staat de wedstrijd VZV-Texel '94 in 't Veld op het program- Krista Fleming en Fred Royers in hun sportschool in Arnhem.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 5