Aanvoerders blikken vooruit op eilandderby SPORT Tweede herenteam van golfclub aan de leiding in het klassement T.O.G. wint treffen Witte Burcht Damesteam golfclub speelt gelijk www.texelsecourant.nl DINSDAG 16 APRIL 2013 Golfdinic voor mindervaliden Golfclub De Texelse verzorgt vrijdag 26 april in het kader van de Nationale Sport week een golfclinic voor mindervaliden. Speciaal voor deze gelegenheid worden paragolfers naar Texel gebracht, elektri sche karren om spelers zonder been- en/ of rompfunctie bijna rechtop te zetten zodat een 'swing' kan worden gemaakt. De clinic wordt geleid door Monique Kalkman, meervoudig Paralympisch kam pioen tafeltennis en rolstoeltennis. De begeleiding vindt plaats door golfprofes- sionals van de golfschool. Aanmelden kan bij de stichting Integratie Gerhandicapten Texel, via info@sigttexel.nl. G-team wint ruim van zwak Berdos Het G-team van Texel"94 heeft zaterdag in Bergen een klinkende 17-4 overwin ning behaald op een onthutsend zwak Berdos. Texel'94, dat sinds 3 november alles won, behaalde zo de negende overwinning op rij. Berdos staat bekend als een laagvlie ger, reden voor Texel'94 om topscorers Ri- cardo Blom en Mitchel Kampstra thuis te laten, wetende dat de thuiswedstrijd eer der dit seizoen met 15-3 was gewonnen. Het duurde even voor het eerste doelpunt viel, maar nadat Kees van der Vis 0-1 had gescoord, ging het snel. De score liep snel op en in een mum van tijd was de stand 0-8, mede dankzij twee mooie goals van Davey Voorend en Anton Staal. Coaches Marion Kramer en Klaas van den Berg besloten dat Texel even gas terug kon nemen, zodat Berdos ongehinderd kon tegenscoren. Daarom lieten ze Mark Stol wijk en good-old Jan Frans Haveman een shirt van de tegenstander aantrekken. Toch ging Texel rustig verder met scoren. Bij 14-1, vlak voor rust, mocht Berdos nog maals tegenscoren. Ruststand 14-2. In de pauze werd besloten dat ook Robin Beekman de tweede helft bij de tegen stander kon meespelen. Berdos zelf wist nog een keeper en een veldspeler, die als toeschouwers stonden te kijken, te strik ken, zodat de tweede helft met negen spelers van Texel tegen zestien spelers van Berdos werd gespeeld. Dit op een half veld, zodat het steeds een enorme drukte was voor het doel van Berdos. Texel'94 kreeg nu veel minder ruimte omdat Ber dos met veel spelers voor eigen doel bleef hangen. Ook de keeper van Berdos wist veel mooie reddingen te verrichten. Texel'94 liep uit naar 16-2 waarna Texel- speler Robin Beekman de 16-3 voor Ber dos scoorde. Nadat Texel'94 zelf het laat ste doelpunt had gemaakt wist Texelaar Jan Frans Haveman het laatste doelpunt van de wedstrijd te scoren door het vierde doelpunt van Berdos achter keeper Peter Breuer te schieten. Onder luid applaus van alle spelers werd Jan Frans hierna op de schouders van de Texelspelers weer naar zijn eigen helft gebracht. Na de wed strijd namen alle spelers nog een penalty zodat iedereen een scoringskans had. Ber dos wist deze penaltyserie te winnen en alsof ze - in plaats van een grote neder laag - net de Europacup hadden gewon nen, verlieten de spelers het veld. De doelpunten van Texel"94 werden ge maakt door Kees van der Vis (5), Bram Stel len (4),Twan Weijers (2), Martijn Verbeeke (2), Peter Tuitman (1), Davey Voorend (1), Jeffrey Stendert (1) en Anton Staal (1). Reumavereniging Voor leden van Reumavereniging Texel wordt donderdag 18 april een knutsel- middag gehouden in De Schakel in Den Burg. Deelname aan deze middag, die om 14.30 uur begint, kost €7,-, inclusief ma teriaal. Mariska Witte naar klasse Ml-dressuur Tijdens een dress uurwedstrijd in Anna Paulowna behaalde Mariska Witte met Cyrana zondag vier winstpunten (202, 197) en heeft een eerste prijs gescoord. Hiermee promoveerde zij naar de klasse Ml. Ook Kim van de Werve behaalde een winstpunt (180) met Zandro. Zij ver- Nadat de eilandderby Texel'94 - ZDH eer der wegens weersomstandigheden niet door kon gaan, treffen de twee ploegen elkaar nu donderdagavond, aanvang 18.30 uur. De club uit Den Burg is kans hebber op de titel, voor de Zwaluwen is het zaak het degradatiespook op af stand te houden. OSG-scholier Maarten Schuijl, die sinds maandag stage loopt bij de Texelse Courant, interviewde Ru ben Duinker, aanvoerder van Texel'94, en Remco Boogaard, aanvoerder van ZDH. Ruben, jullie zijn bezig aan een goede reeks wedstrijden, wat is er verandert aan het begin van het seizoen? Ruben: 'Vrij weinig, we hebben in het be gin wat punten laten liggen zoals tegen JVC uit. Ik denk dat we toen een beetje zenuwachtig waren.' Vinden jullie een derby een andere wed strijd? Remco: 'Het is speciaal, de meeste jon gens kennen elkaar die hebben in het ver leden ook met elkaar gevoetbald.' De derby was al een keer uitgesteld kij ken jullie daar meer naar uit? Remco: 'Wij gaan er hetzelfde in.' Ruben: 'Wij willen gaan voor de titel dus wij kunnen eigenlijk niet verliezen.' Ruben, jullie staan als Texel 94 tweede in de competitie en doen daarom nog vol op mee om de titel, legt dat extra druk op de derby tegen ZDH? Ruben: 'Wij mogen geen wedstrijden ver liezen, omdat wij echt voor die titel gaan. Dus de druk ligt bij ons. We willen kampi oen worden bij ZDH op de laatste speel dag.' Remco, jullie staan als ZDH 11de op de ranglijst en gaan voor lijfsbehoud, is deze derby extra motiverend voor de ploeg? Remco: 'Het maakt het wel mooier, de druk ligt bij Texel en niet bij ons. Wij hoe ven de punten niet te pakken en Texel moet dat wel.' Ruben, jij bent aanvoerder, is omdat jullie tweede staan de sfeer zo goed? Ruben: 'De sfeer is goed. Omdat we wed strijden winnen komt er meer vertrou wen. We willen kampioen worden of in ieder geval promoveren.' Remco, jullie gaan voor lijfsbehoud, gaan jullie dat redden? Remco: 'Ik ben ervan overtuigd dat we het gaan redden. We hopen aan het einde van het seizoen veilig te zijn.' Vinden jullie het lastig om als aanvoerder de ploeg te motiveren voor een wedstrijd als deze? Remco: 'In ons geval niet, maar er heerst natuurlijk wel fanatisme rond de derby. Dus er is geen extra motivatie nodig, maar we kunnen blessures minder goed opvangen.' Wat verwachten jullie van de wedstrijd? Ruben: 'Ik verwacht een pittig duel, maar wij zijn kwalitatief beter.' Hoe spelen ZDH en Texel 94? Ruben: 'Wij hebben een voetballende ploeg die in alle linies gevaarlijk is, we hebben een sterke verdediging en een goede keeper. Lesley Koning, net hersteld, is een belangrijke schakel op het midden veld. We hebben ook ervaring in de ploeg, zoals Marco Koorn die al redelijk lang voetbalt. Maar eigenlijk hebben we een jonge ploeg. We willen ook sterker wor den door jeugdspelers.' Remco: 'We hebben alles voor elkaar over. Een goed team, maar we moeten het heb ben van momenten. Geen blessures, we willen laten zien wat we kunnen.' Hoe lang spelen jullie al voor de clubs en wat zijn jullie posities? Remco: 'Ik speel al 5-6 jaar voor ZDH. Ik ben verdedigende middenvelder." Ruben: 'Dit wordt mijn derde seizoen bij Texel en ik ben verdedigende middenvel der of laatste man.' Zouden jullie een voorspelling durven doen? Ruben: '3-0 voor Texel'94.' Remco: 'Ik verwacht dat Texel er vol op gaat en wij gaan dat ook. Ik hoop dat we een punt kunnen pakken, de druk ligt bij Texel en niet bij ons.' Het tweede herenteam van golfclub De Texelse heeft zondag op de de golfclub van marinebasis Nieuwediep gewonnen van medekoploper Noord-Hollandse 4 uit Alkmaar. Ondanks wispelturig spel in de ochtend - van de drie partijen werden er twee gelijk gespeeld en een verloren - hield het team 's middags het vizier op scherp. Captain Gerbrand Zoetelief gaf het goede voor beeld en won met 7 up. Secondant Casper Schiphorst sleepte, met een laatste put van een meter, de overwinning binnen op de green van de 18de hole. Rob Maas winkel zat toen al op zijn gemak in het clubhuis, genietend van een eenvoudige overwinning, 5 om 4. Abe Keijser was op schot en haalde al na veertien holes de benodigde punten binnen. Ook reservist Adriaan Berghauser Pont velde zijn te genstander, 3 up. Alleen Alain Hirschler verloor al na dertien holes. Met een eind stand van 12-6 gaat Heren 2 fier aan de leiding in hettussenklassement. Het eerste herenteam won in een zeer spannende wedstrijd de tweede ronde van de competitie. Antoine Kersten en Ke vin van Zuilenkom wisten op solide wijze hun partij in winst om te zetten. Thomas Wassenaar en Laurens Groothuis speel den gelijk. Desondanks wisten zij in hun wedstrijd een eagle (2 onder par) te sco ren. Na de lunch kwam Iwan Groothuis al snel op voorsprong en gaf deze niet meer uit handen. Ook Laurens Groothuis speelde zeer scherp en gaf zijn opponent drie holes voor het einde het nakijken. An toine Kersten speelde zeer solide en het wachten was op fouten van de tegenstan der. Toen die kwamen, werden ze in winst omgezet voor het team van De Texelse. Thomas Wassenaar sleepte in een stevige partij op de 18de hole via een gelijkspel het laatste punt binnen. Mike van de Haas en Kevin van Zuilenkom lieten hun punten liggen, maar toch wist het team 10 van de 18 punten in de wacht te slepen en met de winst naar huis te gaan. De biljarters van T.O.G. uit de Witte Burcht hebben vrijdag de jaarlijkse twee strijd met de biljarters van de Buureton gewonnen. In totaal 36 biljarters namen het tegen el kaar op in het treffen tussen de clubs uit Den Burg dat sinds 1996 bestaat. Voor de middag stond de Buureton nog voor met 18 tegen 14 punten. Na de middagpauze kwam T.O.G. sterk terug, met 23 tegen 13, waarna Henk Spigt (Buureton) de wissel beker aan Cees Bonne (T.O.G.) overhan digde. Tussen de middag werd gezamen lijk een broodje en soep gegeten. Er werd libre gespeeld; Han Keijzer en Bert Boekei hadden ervoor gezorgd dat de mannen op sterkte tegen elkaar speelden. Het damesteam van golfclub De Texelse heeft zondag in de eerste wedstrijd van de competitie gelijk gespeeld tegen het sterke ANWB-golf. 's Morgens al werden twee van de drie dubbelpartijen gewonnen, zodat met een voorsprong van 4-2 aan de singles begon nen werd. Annabel Groothuis wist haar lastige partij met een gelijk spel af te ron den, terwijl Lise van Zuilekom en Maeike van der Schaaf met ruime cijfers wisten te winnen. Lot van Schelt, Marijke de Beer en Hélène van Wij he hielden goed stand, maar moesten op respectievelijk holes 18, 17 en 16 hun meerdere erkennen in hun tegenstanders die sterker waren. Volgen de week speelt het team op Bentwoud tegen de Rijswijkse. De dames senioren wisten op een regen achtige en winderige Heemskerkse met 10-8 te winnen. De foursomes eindigden in 4-2, de singles werden gewonnen door Els Postma, Harriët Bödecker en Janneke Kampstra. Carla Kager, Elly Boorsma en Toos Boks verloren hun partij. KoninkjjksM

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 9