SPORT 'Gymnastiek is vak der vakken' De Koog pakt punt van Dirkshorn Tevoko besluit seizoen in vijf sets Tromp en Stark klaverjaskampioen 'Futloos' Texel' 94 gaat ten onder SPORT KORT Word je van sporten een betere leerling? We stellen de vraag naar aanleiding van de Nationale Sportweek. Het antwoord is ja. Die conclusie trekken we na het interview van onze stagiair Maarten Schuijl met gymdocent van de OSC Ruud Verstraaten. Wordt er voldoende aan sport gedaan op school? Verstraaten: 'We voldoen aan de wettelijke kaders van het sporten op school, maar ik ben voorstander van ie dere dag één uurtje sporten want dan krijgen de leerlingen ook een sociale band met elkaar. Maar het is denk ik een dure optie om dat te doen, omdat belangrijke vakken zoals Nederlands, Wiskunde en Engels dan minder uren krijgen.'Vindt Ver straaten sport het leukste dat er is? 'Ja. Je doet het voor jezelf, voor een gezond leven en het is een leuke manierom aan jezelf te werken. Ik zeg altijd tegen mijn collega's dat gym het "Vak der Vakken" is.' Zijn de leerlingen gemotiveerd of gooien ze er met de pet naar? 'Er zijn niet echt vervelende leerlingen, de meesten vinden het juist leuk en we variëren welke sport we beoefenen. De ene keer doen we bij voorbeeld dans, wat sommige leerlingen niet leuk vinden.' Zijn de accommodaties, de materialen, de gymzalen goed? 'We zijn goed toebedeeld. Alles is op loopaf stand, we hebben een zwembad en in de buurt zijn vier voetbalvelden en een atle tiekbaan. Maar sommige gymzalen zijn wat verouderd, dus een update zou mooi zijn.' Welke sport wordt er het meest beoefend op school? 'Ik zou het niet weten, maar ik denk dat hier het meest aan balsporten wordt gedaan. Er zit veel variatie in we doen. In de laatste tien minuten bijvoor beeld trefbal of iets anders.' Bent u blij dat de sportweek op Texel wordt gehou den? 'Dat is leuk. Ik probeer de leerlingen te stimuleren voor deze sportweek. Ik wil scholieren altijd motiveren te gaan spor ten. Om vaker te gaan sporten in hun vrije tijd, bijvoorbeeld bij een sportclub. Maar de meeste leerlingen op school sporten en dat is goed.' Gaat Verstraaten nog iets aan sport doen met de leerlingen tijdens de sportweek? 'Nee, maar ik ga helpen bij Ultimate Fris bee. Ik denk dat het doel is dat mensen verantwoord gaan sporten.' Word je van sporten een betere leerling? 'Ja, dat is bewezen. Zoals bij turners, die le ren een bepaalde strategie en die onthou den ze. Dat helpt bijvoorbeeld bij wiskun de, omat ze de sommen ook beter kunnen onthouden.' Leren leerlingen meer van sport? 'Ik hoop dat ze er meer van leren, dan heb ik het over vaardigheden, samenwerken, veilig heid en grenzen van medeleerlingen.' Wat doet u als er een ongeluk gebeurt met één van de leerlingen? 'Hulpverlenen, ouders bellen, als het een ernstig ongeluk is bel ik meteen de ambulance en daarna de ouders. Maar gelukkig komt het weinig voor dat er ongelukken gebeuren. Zijn er dingen in de materialen waar u zich over beklaagt? 'Eigenlijk niet, de mat ten zijn onlangs vervangen, maar som mige ballen zijn een beetje oud en zijn misschien toe aan vervanging. De meeste moet ik gewoon oppompen.' SV De Koog heeft zondag een punt gepakt tegen het hooggeklasseerde Dirkshorn. De vele supporters die met het bezoekende Dirkshorn waren meegereisd om hun club aan te moedigen, zagen De Koog agressief van start gaan. De club zat er vanaf het eerste fluitsignaal bovenop en kreeg in de eerste tien minuten drie opgelegde kan sen, die echter niet werden verzilverd. Pas in de 23ste minuut was het raak, toen Ben Siebinge door een steekpass van Bartjan Grisnigt de verdiende 1-0 maakte. Korte tijd later maakte Dirkshorn gelijk door een vrije trap over de rechterkant bij de eerste paal binnen te schieten. Een dekkingsfout van De Koog werd nog voor rust boven dien afgestraft toen Dirkshorn vanuit de verre hoek wist te scoren. Na rust wist een hardwerkend De Koog Dirkshorn op eigen helft terug te dringen. In de 91ste minuut bracht Fotoci Camera met een kopbal uit een prima voorzet de 2-2 op het bord. Ver in blessuretijd kreeg De Koog via Camara nog de kans er met de winst vandoor te gaan, maar door goed ingrijpen van de keeper van de tegenpartij bleef het een gelijkspel. Coach Jan Loew had uiteraard meer van zijn ploeg verwacht. 'Eigenlijk moetje al in de eerste fase van de eerste helft uitlo pen naar een 3-0 voorsprong.' De heren van Tevoko hebben het seizoen niet met winst kunnen afsluiten. In de laatste thuiswedstrijd ging Reflection uit Hoogwoud na een vijfsetter uiteindelijk met de eer strijken: 2-3. Tevoko begon sterk en zette in de eerste set de gasten, die nog uitzicht hadden op nacompetitie voor promotie, met een sterke service meteen onder druk. Mede dankzij enkele killing-blocks van Gerben van de Dijk en Patrick Hollenberg werd de eerste set vrij probleemloos met 25-19 gewonnen. In de tweede en derde set ver flauwde het spel, waar Reflection van wist te profiteren en won met 18-25 en 21-25. Ook in de vierde set liep de tegenstander uit, tot zelfs 2-10. Maar na een broodno dige time-out rechtte Tevoko de rug en speelde een van de beste sets van het sei zoen. Met verdedigend veel inzet en pas sie en dankzij een prima servicebeurt van Berry Koning werd de achterstand omge bogen naar een klinkende 25-16 setwinst. Helaas was daarmee de koek een beetje op. In de afsluitende vijfde set nam Reflec tion een snelle voorsprong die niet meer uit handen werd gegeven: 10-15. Tevoko eindigt door dit resultaat op de achtste plaats; enigszins teleurstellend omdat er lange tijd reëel uitzicht is ge weest op de tweede. Gezien de vele bles sures gedurende het seizoen, is er echter wel reden tot tevredenheid. De krachts verschillen in de klasse waren klein en Te voko is geen moment echt in problemen geweest. Damesteam Tevoko wint laatste partij Het damesteam van Tevoko heeft zater dag in een matte wedstrijd het lager ge klasseerde Wham Wham uit Zwaag met 3-1 verslagen. Tevoko wilde met 4-0 winnen om zo nog een plaatsje te stijgen in het klassement. Maar Wham Wham speelde slim en het verschil bleef klein. Gaandeweg liep Te voko door snelle en harde aanvallen zo wel door het midden als over links uit en won de eerste set met 25-16. De tweede en derde set verliepen op dezelfde manier. De strijd ging gelijk op en waar Tevoko scoorde met harde aanvallen pakte Wham Wham de meeste punten met zachte tac tische ballen. Tevoko raakte hierdoor een beetje uit het spel en in beide sets nam Wham Wham zelfs een kleine voorsprong. Maar net als in de eerste set deed Tevoko er aan het eind een schepje bovenop en won (25-22 en 25-20). Tevoko moest nog de vierde set winnen om een plaatsje te stijgen in het klassement, maar dat was niet voldoende motivatie voor een eind spurt. Wham Wham pakte de vierde set met 23-25. Bas Tromp en Frans Stark zijn zoals al weken werd verwacht clubkampioen ge worden van Klaverjasclub Den Burg. In de laatste ronden kwam de titel niet echt meer in gevaar. Zowel in de voorlaatste ronde als in de (halve) laatste ronde haal den Jan Zaai en Hans Westdorp de hoog ste score. In de twaalfde speelronde kwamen Bas Tromp en Frans Stark op kop. Daarna kwam de toppositie nog wel enkele keren in gevaar, maar de eerste plaats werd niet meer afgestaan. Tromp en Stark wisten steeds alle aanvallen van de concurren tie af te slaan en konden het zich zelfs permitteren om het de laatste speelron den wat rustiger aan te doen. Zij werden kampioen met een gemiddelde van ruim 6600 punten. Zij hielden uiteindelijk een voorsprong van ruim 1700 punten overop de nummer twee, Bart Weijdt en Willem Koomen. Die wisten de laatste weken nog wat van hun achterstand af te snoepen, maar het gat was niet meer te dichten. Op hun beurt wisten Weijdt en Koomen zich John Vlaming en Eric Jan Geus van het lijf te houden. Dit geroutineerde duo pakte een mooie derde plaats en had de pech dat het de laatste twee ronden allemaal wat tegen zat. Jan Zaal en Hans Westdorp wisten zowel de voorlaatste ronde (met 7359 punten) als de laatste ronde te winnen en eindig den op de vierde plaats. Co Koomen en Lieuwe van der Veen maken de top-5 vol. Omdat de top van het klassement al ge maakt was stonden de laatste ronden vooral in het teken van de laatste plaat sen. Frans Bos en Corry van derSlikke wis ten in de laatste ronden nog flink afstand te nemen van de rode lantaarn. In de voor laatste ronde pakten zij de tweede plaats met 7098 punten. In de laatste ronde wisten zij met een gemiddelde score nog een plaatsje winst te pakken, waardoor zij zelfs nog als vijftiende eindigden. Fenny van Exel en Tiny Kok dreigden nu laatste te worden. Zij wisten zich in de laatste ronde nog langs Theo Stoelinga en Frans Westenbrugge te knokken, waar door zij als zestiende eindigden. Hennie Agterberg en Wil Maas speelden het hoogste aantal marsen. Zij speelden er 58 en bleven daarmee Jan Zaal/Hans Westdorp (56) en Bart Weijdt/Willem Koomen (52) en Co Koomen/Lieuwe van der Veen (ook 52) net voor. Ook de laatste periode was voor Bas Tromp en Frans Stark, voor Bart Weijdt en Willem Koomen. Hier eindigden Jan Zaal en Hans Westdorp op de derde plaats. Deze zomer gaat Klaverjasclub Den Burg weer open drives organiseren. Ook deze worden gespeeld in het Kotexgebouw en zullen vermoedelijk starten in de laatste week van juni of in de eerste week van juli. Een futloos en zonder enig overtuiging spelend Texel'94 trok zondag in 't Veld te gen VZV aan het kortste eind. Reeds vanaf het begin van de wedstrijd was er sprake van een feller en gedreven spelende Vel- temer ploeg. De Texelaars gingen met 2-0 het schip in. 'Texel'94 had een off-day', schreef corres pondent Jan Heethuis boven zijn verslag. De ploeg van trainer Marcel Ris kreeg zo wel voor als na de rust diverse kansen, maar op het laatste moment was er een been of hoofd van een tegenstander die de Texelaars van scoren afhield. Via de uit vallen van de thuisclub moest de Texelse defensie alert zijn om een tegentreffer te voorkomen. De ploeg van VZV probeerde met lange halen de spitsen te bereiken. Texel '94 daarentegen deed pogingen om met een goede opbouw vanuit de achterhoede de aanvallers in stelling te brengen. In de eerste helft belandde een vrije schop van Ralph Slik in de vijandelijke muur. Sander de Haan zag zijn kopbal in de korte hoek over gaan. In dezelfde minuut ging ook voor VZV een mooie scoringskans ver loren. Ruim tien minuten voor de rust zette de Texelse ploeg meer druk op de VZV-defen- sie. Aangemoedigd door de enthousiaste thuisclubsupporters hielden de gastheren stand. Door de onzuivere passing bij de gasten ontstonden geen echte opgelegde scoringskansen voor de Texelse voorhoe de. Hierdoor kwam de rust met de stand 0-0 op het scorebord. Direct in het begin van de tweede helft knalde Jesper Arkenbout buiten bereik van de keeper op het vijandelijke doel. Omstreeks de 60e minuut trok Sander de Haan de bal voor het Veltemer doel, een overstapje van Jeroen Vlaming volgende en Pim de Lugt faalde in de afwerking door rakelings naast te schieten. Lesley Koning kwam vervolgens in het veld voor Jeroen Vlaming. Texel '94 was in een volgende fase niet doortastend genoeg en kreeg het moeilijk. In de richting van de Marti- nus kerk, hun twaalfde man spelend, ro ken de VZV-ers dat er tegen de Texelse ploeg iets te halen viel. Marco Koorn werd gewisseld voor Steffan Vlaming. Omstreeks de 70e minuut deed een coun ter van VZV na een lange haal Texel '94 de das om. De spits scoorde 1-0. Later viel ook het tweede doelpunt. Niels van Zuylen kwam in de ploeg voor Ralph Slik. Er ont spon zich een vrij stevige wedstrijd met mannelijk voetbal. Joren Bakker en Stef fan Vlaming misten geluk bij hun doelpo gingen. Pim de Lugt kopte nog eens naast het VZV-doel. Het laatste kwartier ging op het scherp van de snede, maar sportief. www.texelsecourant.nl DINSDAG 23 APRIL 2013 Tevoko D3 eindigt op tweede plaats Het derde damesteam van Tevoko, uit komend in de derde klasse, heeft zater dag in eigen huis gewonnen van Vodi uit Dirkshorn. Deze ploeg had nog een punt nodig om het kampioenschap binnen te halen, ter wijl Tevoko daar nog vier punten voor no dig had. De wedstrijd werd daardoor een echte strijd, waarvan Tevoko de eerste twee sets redelijk eenvoudig wist te win nen (25-20 en 25-14). Door veel persoon lijke fouten ging de derde set met 25-19 naar Vodi, maar in de vierde set wist Te voko de wedstrijd weer naar zijn hand te zetten en won met 25-19. Tevoko D3 eindigde hierdoor op de twee de plaats, een punt achter kampioen Vodi. Het team kan nu zonder promotie/degra datiewedstrijden door naar de tweede klasse, omdat Vodi, net als voorgaande jaren, niet wil promoveren. Van alle teams in de derde klasse A, heeft Tevoko 3 het meest gescoord: 2159 pun ten voor en 1739 tegen (+420). Voor Kam pioen Vodi was dit 2049 voor en 1803 punten tegen (+246). Uitslagen andere teams: Tevoko D2 speelt ondanks een 2-3 neder laag in de Texelse derby tegen Smash'68 volgende week nacompetitie voor promo tie; Tevoko H2 degradeerde naar de derde Klasse na een 1-3 nederlaag tegen Croo- nenburg. Tevoko D2-Smash Dl 2-3; Tevoko H2- Croonenburg H4 1-3; Tevoko D4-Alvoco D6 1-3; Tevoko Dl-Wham Wham Dl 3-1; Alvoco MBl-Tevoko MB1 1-3; Tevoko D3- VODI Dl 3-1. Programma zaalvoetbal Woensdag 24 april 17.00 NBC/S El-Krim El 17.50 Oosterend Cl-Sport C2 18.30 Mantje C2-Mantje Cl 19.20 NBC/S VRl-Zeemacht VR4 20.15 ZDH 3-ZDH 1 21.05 NBC/S 5-Sport 1D 21.55 Texel 4-Sport2 Zaaldienst: Texel Donderdag 25 april 18.30 NBC/S Dl-NBC/S D2 19.20 NBC/S 4-Krim 2 20.15 Mantje 3-RAB 4 21.05 Oosterend 3-RAB 5 21.55 Krim 5-SVOl Zaaldienst: RAB Bouwmaterialen Vrijdag 26 april 17.00 Sport El-Mantje El Sport 17.50 RAB Dl-Sport Dl RAB 18.30 NBC/S 2-NBC/S 3 Arnout 19.20 Texel 1-WSV 30 1 KNVB 20.15 Mantje 2-RAB 2 Barends 21.05 RAB 3-Mantje 1 H'dijk 21.55 Koog 2-Krim 1 Bakker Zaaldienst: NBC/Stenenplaats Uitslagen: E-jeugd: Mantje El-Krim El 3-18, NBC/Steen E2-Sport 2000 El 12-1. D-jeugd: RAB Bouw Dl-NBC/S Dl 2-6. C- jeugd: Sport 2000 Cl-RAB Bouw Cl 3-5. Tweede klasse: ZDH 2-NBC/Steen 5 10- 1, Sport 2000 2-Sport 2000 1 4-8, ZDH 1-Texel 4 15-4, Texel 3-Mantje 4 0-8. Ie klasse: RAB Bouw 4-NBC/Steen 4 8-8, Krim 2-SV Oosterend 2 3-3, RAB Bouw 5-Mantje 3 4-6, RAB Bouw 6-Krim 5 7-4. Hoofdklasse: NBC/Steen 3-Mantje 2 2-2, RAB Bouw 1-RAB Bouw 3 4-4, RAB Bouw 2-NBC/Steen 1 5-7, Mantje 1-Koog 2 5-8. Overige: NBC/Steen VR1-WS VR113-1. Schoolvoetbal Op de velden van Texel'94 aan de Haf- felderweg in Den Burg begint morgen (woensdag 24 april) het jaarlijkse school- voetbaltoernooi voor het Texelse basison- derwijs.Volgens de organisatie is de opzet hetzelfde als vorig jaar. Net als in 2012 be gint het toernooi om 11.00 uur in plaats van 13.00 uur zoals voorheen gebruikelijk was. Dit jaar staan er 101 wedstrijden op het programma. Er wordt gespeeld met mini-teams die het tegen elkaar opnemen in de categorieën jongens, meisjes en ge mengd. In de laatste twee categorieën is het aan de Bruinvis uit Oudeschild om de eer te verdedigen. In de categorie jongens sleepte de Jozefschool uit Den Burg vorig jaar de overwinning binnen. NBC/S vPutten vPutten H'dijk H'dijk ouma Douma NBC/S Barends Barends Vonk Vonk

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 7