SPORT Trainer is nog niet klaar bij SVO Pupillen FC Dordrecht kampioen Podiumplaatsen voor turners GOS Prijzenregen bij Zwarte Skeepe SPORT KORT Texel'94 polste hem voor een functie, maar Nico Kremer zei nee. 'Ik heb er wel over nagedacht. Maar ik vind dat ik nog niet klaar ben bij SV Oosterend.' Dus knoopt hij er nog een jaar aan vast. Zaterdag speelt SVO de laatste thuiswedstrijd tegen HSV Sport. Kremer volgde in 2011 Jan Bloem op als trainer in Oosterend. Hij wilde meer voet bal in de ploeg brengen en slaagde daarin. Vorig seizoen pakte de club onder zijn lei ding de periodetitel en speelde nacompe- titie. De verwachtingen voor dit seizoen waren hooggespannen. 'Ik heb nog ge probeerd dat te temperen. Het resultaat staat of valt met de beschikbaarheid van spelers en de sterkte van de tegenstan ders. Beiden vielen tegen. Dennis Daalder moest wegens een geblesseerde knie de eerste drie maanden verstek laten gaan en Dave Witte was bij de krijgsmacht vaak op oefening. 'Zeker, we hebben meer goe de spelers, maar dit zijn er wel twee die het verschil kunnen maken.' De resultaten vielen tegen. 'Vooral in het begin hebben we veel punten laten lig gen. We beschikten over een kleine selec tie. Dat is ook een beetje het probleem van de buitendorpen. Als je compleet bent, dan zit er gewoon meer in.' SVO staat mo menteel op de achtste plek, van de twaalf. 'De laatste maanden beginnen we steeds beter te draaien. We pakken weer punten, het gaat gewoon goed. Twee weken gele den speelden we uit tegen DSS uit Haar lem. Die wint alles en staat bovenaan. Tot de zeventigste minuut stond het 0-1. Toen kregen we een rode kaart en gingen we alsnog met 3-1 de boot in. Ze zeiden na afloop: "We hebben twee moeilijke wedstrijden gespeeld dit seizoen. Dat was tegen jullie." Dat is toch een mooi compli ment. 'Als we het kunnen opbrengen om voor elkaar te vechten, dan kunnen we het elke tegenstander moeilijk maken. Eerst komt de inzet en daarna het voetbal. Als we volgend seizoen, als Dave Witte er weer bij is, weer compleet zijn, dan wil ik het nog wel eens zien.' Er is ook een af scheid op handen, dat van Edgar Klippel, de nestor van het team die er na dit sei zoen mee stopt. 'Een belangrijke speler. Edgar brengt veel ervaring mee, ook qua coaching hebben we veel aan hem gehad. Hij nam, als ik er niet was, de training van me over.' SVO mag dan vijfde van onder staan, toch promoveert het team. 'De KNVB heft de vijfde klasse op, alle ploe gen promoveren naar de vierde klasse. Dat betekent dat we tegen teams komen te voetballen uit de hogere klasse. Ik ben heel benieuwd of dat kwaliteitsverschil te zien zal zijn. Waarschijnlijk worden we in gedeeld naar regio. Nu zitten we ver weg, in Haarlem en IJmuiden, straks wellicht tegen Kleine Sluis en SRC uit Schagen. Die spelen nu in de vierde klasse. Ik ben heel benieuwd hoe dat zal gaan. SVO-voorzit- ter Jan Bloem is blij dat Kremer heeft bij getekend. 'Nico is gedreven, wil het onder ste uit de kan, maar brengt ook het plezier in het voetbal over. Een goede trainer, die ook andere dingen voor de club doet.' Kre mer: 'SVO is een geweldige club met een goede sfeer. Ik ben hier niet alleen trainer, maar organiseer er van alles naast. We doen het hier met elkaar. F-pupillenteam FC Dordercht is kampioen geworden in de Texelse pupillencompeti- tie. Nog niet alle wedstrijden zijn gespeeld, maar door de F-pupillen van FC Den Bosch met 4-1 te verslaan, hebben de spelers van Dordrecht een niet meer in te halen voorsprong. Onder leiding van Stephan Boogaard werden dertien van de zestien gespeelde wedstrijden gewonnen; de an dere drie werden verloren. Het team be staat naast doelman Ivan Leijstra uit Pelle Blom, Arjan Bakker, Kasper Boogaard, Matthijs Dogger, Teun Hin, Luuk Mantje, Abe van Exel en Sven de Jong. Zaterdag 11 mei wordt de laatste wedstrijd gespeeld tegen FC Eindhoven. Winstpunten voor Eva van der Linde Eva van der Linde was zondag succesvol bij een dressuurwedstrijd in Sint Maarten. Van der Linde kwam tweemaal uit in de hogere dressuurklasse ZZ-licht. Met Zee star Texel behaalde zij vier winstpunten (227, 221) en twee tweede prijzen. Met Belle Lady Texel behaalde zij drie winst punten (217,225) en een derde prijs. Team Vlietland sluit seizoen af Marilyn Houben, Claire Smits, Jet Wessel- man, Babs de Haan en Rosalie Duin van GVT-team Vlietland (3e divisie) hebben zaterdag in Beverwijk hun derde en laat ste competitiewedstrijd geturnd. De balk was het minst succesvolle toe stel voor het team, uitgezonderd Babs de Haan vielen alle turnsters van die lastige toestel af. Dit verlies moest op de andere toestellen worden gecompenseerd. Dat gebeurde al direct op het tweede onder deel, de vloer, waarbij Marilyn Houben de hoogste score van de dag behaalde. Vervolgens liet Babs de Haan haar beste vloeroefening van het seizoen zien en ook Rosalie wordt elke keer sterker. Jet Wes- selman leverde met haar vloeroefening een mooi visitekaartje af. Ook op sprong behaalde Babs de Haan de hoogste score, met een half-in-half-uit sprong. Ook Mari lyn Houben voerde deze sprong uit, maar die werd iets lager gewaardeerd. Claire Smits liep tijdens de sprong een lastige polsblessure op en moest de wedstrijd staken. Op het laatste onderdeel, de brug, kwamen de turnsters goed uit de verf. Team Vlietland heeft dit seizoen een mooie groei doorgemaakt en heeft zicht baar veel geleerd. Na deze laatste wed strijd zal snel bekend worden welke deel nemers doorstromen naar de regiofinale dieop2juni wordt gehouden. Koninginneloop door Oosterend Bij dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend gaat maandag 29 april, een dag voor Ko ninginnedag, de 23ste Koninginneloop van start. Inschrijven voor deze wedstrijd kan vanaf 18.15 uur in het dorpshuis, ingang Bijen korf weg. De jeugd van tien tot en met twaalf jaar, die 1000 meter loopt, start als eerste, om 19.15 uur. De jongere jeugd, die dezelfde afstand loopt, wordt een mi nuut later weggeschoten. De jeugd loopt via Bijenkorfweg en Mulderstraat, door Vliestraat, Oesterstraat, Kerkplein en Pe perstraatterug naar de Bijenkorfweg. De volwassenen starten om 19.45 uur en lopen via Bijenkorfweg en Mulderstraat door Vliestraat, Oesterstraat, Achtertune, Ankerstraat en Peperstraat terug naar de Bijenkorfweg, een ronde van ongeveer 1700 meter. De organisatie hoopt dat aanwonenden de route zoveel mogelijk vrij willen houden. Deelnemers lopen de route één, twee, drie of vijf keer. Deel name kost €4,- voor volwassenen en €2,- voor jeugd tot en met zestien jaar. Leden van AVTexel genieten voordeel. De prijs uitreiking vindt direct na afloop plaats in De Bijenkorf, de uitslagen worden gepu bliceerd via www.avtexel.nl. Een drankje of ijsje na afloop wordt aangeboden door het dorpshuis. Er zijn in alle categorieën prijzen te winnen. Lente van der Vis en Caleta Kager van gymvereniging GOS uit Oudeschild heb ben zaterdag een tweede en een derde plaats behaald in de rayonfinale van de zevende divisie (pupillen 2). Lu na Marina Hidalgo behaalde bij deze wedstrijd, die in Heerhugowaard werd gehouden, een zevende plaats in de zes de divisie pupillen 1. Zij begon met een mooie oefening op de balk, wat haar een vijfde plaats opleverde. Ook op vloer turnde ze een nette oefening, al lukte de handstand-doorrol niet helemaal. Met 11,15 punten voor vloer ging ze doornaar de sprong, niet haar beste toestel. Hier scoorde ze 11,00 punten. Op de ongelijke brug, haar favoriet, liet ze een prachtige oefening zien. Zelfs de afsprong, met op- hurken streksprong, ging goed. De jury beloonde haar daarvoor met 12,30 pun ten. Lente van der Vis en Caleta Kager begon nen met de vloeroefening. Beiden lieten een nette oefening zien, die hen beiden 12,50 punten opleverde. Op sprong liet Van der Vis een mooie handstand-over slag zien, die beloond werd met 12,65 punten. Kager kreeg voor dezelfde figuur 12,40 punten. Beiden lieten zien goed uit de voeten te kunnen op de ongelijke brug. Caleta Kager turnde een mooie oefening, die ondanks wat kromme benen bij de af sprong goed was voor 13,20 punten. De afsprong van Lente van der Vis was strak ker en zij verdiende 13,40 punten. Het laatste toestel was de gevreesde balk. Na een peptalk van de trainer lukte het de meiden een mooie oefening te laten zien, die Caleta Kager 12,30 punten opleverde. Voor Lente van der Vis betekende deze oefening het verschil tussen de eerste en de tweede plaats en ze haalde alles uit de kast. Ook zij turnde heel netjes, maar liet punten liggen bij de sisonne en kwam niet verder dan 12,90 punten en een tweede plaats. Workshop weerbaarheid Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor de workshop weerbaarheid die speciaal voor tieners en jongeren wordt gegeven door kickbokser Krista Fleming. De workshop wordt gegeven tijdens de finale van de nationale Sportweek op za terdag 27 april, van 12.00 tot 13.00 uur bij de stand van Young 4 Ever, vlak naast OSG De Hogeberg. Krista Fleming was Neder lands, Europees en wereldkampioen kick boksen en heeft een eigen sportcentrum. Deelname aan de workshop is gratis, aan melden kan via www.sportservicetexel.nl of info@young4ever.nl. Er kunnen maxi maal dertig deelnemers meedoen. De schutters van handboogcollectief De Zwarte Skeepe zijn zondag in Amersfoort op een eerste plaats geëindigd bij het 25 meter-1 pijl-toernooi van rayon Noord. Bij dit toernooi werden de individuele en de teamwedstrijd gelijktijdig verschoten. Eva line van Weerlee behaalde met 372 punten de eerste plaats bij de dames re- curve klasse 3, Hans Rinkema werd met 417 punten tweede bij de recurve heren- masters klasse 2. Kees Zijm schoot 376 punten in de recurve heren-veteranen klasse 2 en eiste daarmee ook de tweede plaats voor zich op. Joop Seepma liet 378 punten noteren in de recurve heren-vete ranen, wat ook goed was voor een tweede plaats. Willem Vlas behaalde met zijn longbow 314 punten, goed voor de eer ste plaats in de recurve heren-veteranen klasse 4. Met een totaalscore van 1.857 punten eindigden de Texelse schutters op de eerste plaats in de teamwedstrijd. Zij werden na afoop door de wedstrijdleider van rayon 1 uitgenodigd voor de wedstrij den om de NHB-beker, die later dit jaar verschoten worden. Het 1-pijlsysteem dateert uit de tijd dat het moelijk was meerder pijlen te maken met dezelfde karakteristiek. Het systeem bestaat nog steeds, maar veel schutters vinden het een te lastige discipline. www.texelsecourant.nl 1 VRIJDAG 26 APRIL 2013 JL JL Jaap Moskwint Jaap Koomen-bokaal Jaap Mosk heeft deze week de Jaap Koo- menbokaal van biljartclub De Buureton gewonnen. De Jaap Koomenbokaal werd vorig jaar ingesteld om het in 2010 overleden ere lid Jaap Koomen in herinnering te hou den. Koomen was de oudste speler tot nu toe. Vorig jaar werd de door zoon Co Koomen ontworpen en vervaardigde bo kaal gewonnen door Bart Siemeling. Dit jaar werden in drie poules voorrondes gespeeld, die drie finalisten opleverden, Douwe Dijker, Jaap Mosk en Cor Veeger. Zij weerden zich fanatiek, maar uiteinde lijk bleef Mosk als winnaar over. Vlinderwinkel Eilandcompetitie In verband met Koninginnedag wordt dinsdag 30 april geen eilandcompetitie gespeeld. Uitslagen: Kees de Waal, huis en tuin-Timmer's Bak kerij 3-0; Kobeko-Jumbo 1-2; Vlinderwin- kel-Warmmop 3-0; Texelse Autocentrale- De Pepermolen 1-2; NIOZ 1-Paal 28/De Krim 0-3; Ecotiem-Bouwcenter RAB 3-0; Rabobank-SIBO 1-2; Boomgaard Bliksem- team-Landgoed de Bonte belevenis 0-3; NIOZ 3-NIOZ 2 0-3; Falcon-Albert Heijn 3-0; Kapsalon Salique-Tevoko Jeugd 0-3; De Kapper-De Krim 0-3; Vakantieburo Ko- beko 2-Expotise 0-3; Coos-Eetcafé De Rog 1-2; Bar Sportief-SIagerij Moorman en de Boer 3-0. Elfmerenfietstocht Wielersport Texel doet zondag 5 mei mee aan de Elfmerentocht in Friesland. Deze tocht begint en eindigt in Sneek en volgt een mooie route door de zuid-west hoek van de provincie. Deelnemers vertrek ken met de boot van 7.00 uur. Mochten er liefhebbers zijn die in verenigingsver band aan deze tocht mee willen doen, kunnen zij zich tot donderdag 2 mei aan melden via toercommissie@wstexel.nl. Voor meer informatie: Ruud Timmer, tel. 329601. Voetbaldinic De voetbaldinic die zaterdag 4 mei bij SV De Koog zou worden gehouden, gaat niet door. Beweegplein in en rond sporthal De gymverenigingen van Den Burg en Ou deschild verzorgen in samenwerking met de KNGU zaterdag 27 april een 'beweeg plein' in en om sporthal Ons Genoegen. Het beweegplein vindt plaats in het ka der van de afsluiting van de nationale Sportweek. Ook zijn er demonstraties tumblingspringen en free-running op het grote podium voor het gemeentehuis. Op het beweegplein is een springhoek met een airtumblingbaan, een hoek met trampolines,een battlehoek en een speel hoek voor ouder/kind-gym waar kinderen zelf met klein materiaal aan de slag kun nen. Maar ook een hindernisbaan, een airtrackbaan, een skippy/kruiptunnel- parcours en een freerunning-parcours. Nieuw voor Texel is de airtrackbaan, een opblaasbare baan om naar hartelust te kunnen springen. Van 11.00 tot 11.30 uur worden 'battles' gehouden, wedstrijden op het gebied van handstand, radslag, touwtjespringen en koprol. Hulp Oost-Europa Bij Dries en Mary Veltkamp aan de Ma- ricoweg in Den Burg wordt elke dag kle ding, schoenen, dekens, dekbedden en linnengoed ingezameld voor noodlijden de mensen in Oost-Europa. Voor meer in formatie, tel. 314850 (stichting Hulp Oost Europa Texel).

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 11