T Overal iets te doen i!Tu AcyeKcla it CULTUUR 15 Meeste films geprolongeerd i □J King Richard Melrose www.teriick.iii I J I 0222-312000 www.texelsecourant.nl VRIJDAG 26 APRIL 2013 IEDER DORP BIEDT FEESTELIJK PROGRAMMA OP KONINGINNEDAG sierde fietsen wordt gehouden. Het the ma van de optocht is 'Koninklijk vervoer'. Om 14.00 uur beginnen de kinderspelen aanvangen, waarbij gebruik gemaakt wordt van onder meer een klimwand, oer-Hollands tollen, een VOC-schip, een kasteelpoort, een bullshot en nog veel meer activiteiten. Aan het eind worden de fietsen en bolderkarren gekeurd en ontvangt iedere deelnemer een mooie prijs. Opgave voor de kinderspelen is niet nodig. Verzamelen voor de optocht om 13.00 uur bij slagerij Moorman.; voor al leen de spelen, verzamelen om 14.00 uur op het Dorpsplein. De hele dag is in alle horecabedrijven de huldiging te volgen op TV- en beamerschermen. Den Hoorn In Den Hoorn wordt om 16.30 uur ver zameld bij de bushalte aan de Stolpweg voor de 'officiële Koninginnedag-happe ning'. Aansluitend is er Strijd om de Man en de Vrouw met muziek van DEK. De dag wordt besloten met een gezamenlijke K(r) oningsmaaltijd. Kaarten hiervoor zijn te verkrijgen bij Goënga en bij Inn de Knip. In alle dorpen wordt dinsdag Koninginnedag gevierd, die dit jaar voor het laatst wordt Oranjefeest afgesloten met de Meierblis. Hieronder een overzicht van de verschillende activiteiten per dorp. Den Burg In Den Burg wordt van 9.00 tot 13.00 uur een verenigingsmarkt gehouden op de Groeneplaats. Kramen kunnen vanaf 8.00 uur worden ingericht. Op de Steen en plaats wordt vanaf 15.00 uur muziek gemaakt door volkszanger Ruud Bos uit Amsterdam, die vele Neder landstalige meezingers zingt, 'van Hazes tot Frans Bauer'. Daarna speelt Texelse band Jug Bros blues van eigen bodem. Bij café Mans begint om 15.00 uur een 'out side dance party' met een schuimkanon. De muziek wordt daarbij verzorgd door DJ Ricky en DJ Jakkie. Oudeschild Op het voetbalveld van Oudeschild wor den spelletjes en een vrijmarkt gehouden. De kinderen van groep vijf mogen kiezen of ze aan de spelletjes meedoen of aan de opdrachtenspeurtocht. De spelletjes be ginnen om 14.30 uur en duren tot onge veer 15.30 uur. Voor de oudere kinderen en volwassenen begint om 15.00 uur een opdrachtenspeurtocht. Aanmelden is mo gelijk om 14.30 uur. Een team bestaat uit minimaal vieren maximaal zes personen. Oosterend Op het terrein van de muzieknis aan de Oranjestraat worden tussen 10.00 en 14.00 spelletjes gespeeld. Kinderen kun nen een strippenkaart ophalen bij de kraam van de feestcommissie. Jongeren en volwassenen kunnen meedoen aan prestatiespelen, aanmelden kan om 13.00 uur. Langs de rand van het muziekveld is er ruimte voor de vrijmarkt. Om 17.30 uur wordt een koningslinde geplant op de hoek van de Achtertune en de Oran- 'Li jestraat. Vervolgens is er een fakkeltocht \J T3 Hl 6 D d I naar de meierblis. In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp wordt zaterdag 27 april een Oranjefeest gehouden. Medewerking wordt verleend door de Texelse band Suitcase. Het feest begint om 21.00 uur. De Cocksdorp De Cocksdorp en Eierland vieren feest op het AAAB-terrein aan de Hoofdweg. Kin deren tot zes jaar kunnen meedoen aan uiteenlopende oud-Hollandse spelletjes, met een leuke beloning en een echt diplo ma. Voor mensen die de strijd aandurven, wordt eenzeskampgehouden.Teamsvan zes personen kunnen zich ter plekke aan melden. Daarbij is het handig rekening te houden met de verschillende discipli nes. Ook een 'joker', een jongen/meisje tot zes jaar, is extra punten waard. Aan de zeskamp is een look-a-like wedstrijd gekoppeld, met een prijs voor degene die het meeste op Willem-Alexander en/of Maxima lijkt. De feestelijkheden begin nen om 10.30 uur, de prijsuitreiking volgt om 13.30 uur. De festiviteiten in Amster dam zijn rechtstreeks te volgen via een groot scherm. De Koog De Koog pakt groots met de Koninginne dag-kinderspelen, bedoeld voor al Ie jeugd - van het hele eiland - tot en met 11 jaar. Om 13.00 uur zal een Koningslinde wor den geplant op het pleintje voor Slagerij Moorman waarna een optocht met ver- In dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn wordt zaterdag 27 april vanaf 19.30 uur een Oranjebal gehouden. Deelname staat open voor jong en oud, medewerking wordt verleend door de band Gone to the beach. De dresscode is oranje. Koninginnenacht In café Mans aan de Binnenburg in Den Burg wordt maandag 29 april een 'foute koninginnenachtparty' gehouden. De muziek wordt verzorgd door DJ Den nis, het kledingvoorschrift is oranje, ledereen in gepaste kleding krijgt een oranje shotje en voor de leukste outfit is er een prijs. Het feest begint om 22.00 uur, de toe gang is gratis. Correct vlaggen Steeds blijkt weer dat niet iedereen weet hoe er op hoogtijdagen moet worden gevlagd. De gemeente wijst daarom nog eens op de regels. Op Konininnedag (30 april) is de vlag met oranje wimpel gehe sen van zonsopgang tot zonsondergang. Bij de dodenherdenking (4 mei) hangt de vlag zonder wimpel van 18.00 uur tot zonsondergang halfstok. Op Bevrijdings dag (5 mei) hangt de vlag zonder wimpel van zonsopgang tot zonsondergang. Joh. de Heerdienst In de Maartenskerk in Oosterend wordt zondag 28 april een Joh. de Heer-dienst gehouden met als thema 'Houdt de lof zang gaande'. Voorganger is Rinus Kuiper, medewerking wordt verleend door accor deonist Jan Bakker. Aanvang 19.00 uur. Stijldansavond In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend wordt zaterdag 27 april vanaf 20.30 uur een stijldansavond gehouden. Deelname kost €1,- per persoon, ook publiek is wel kom. Het meebrengen van eigen dansmu ziek wordt op prijs gesteld. Cinema Texel biedt ook de komende week een uitgebreid programma met uiteenlopende films. In verband met de meivakantie worden dinsdag geen senio renvoorstellingen gegeven. Te zien is onder meer 'Iron Man 3', waarin technicus Tony Stark/Iron man tegenover een vijand met grenzeloze macht komt te staan. Wanneer Stark erachter komt dat zijn persoonlijke wereld is vernietigd, begint hij aan een heldhaftige reis op zoek naar degenen die er verantwoorde lijk voor zijn. Met zijn rug tegen de muur moet hij proberen te overleven door ge bruik te maken van zijn techniek. Hij ont dekt daarbij het antwoord op een vraag die hem al een tijdje achterna zit: maakt de man zijn harnas of het harnas de man? De meeste andere films zijn geprolon geerd, Zoals de romantische komedie 'Va lentino', over een succesvolle Italiaanse Maserati-verkoper, die een relatie heeft met Monique, de dochter van zijn baas. Valentino staat op het punt promotie te maken en met zijn grote liefde te trou wen, maar hij heeft één probleem: hij is geen Italiaan. Ook te zien is nog 'Oz: The Great and Powerful', over de grote tove naar van Oz, een film uit de Walt Disney Studio, gebaseerd op het karakter uit het boek van L. Frank Baum. Het complete filmprogramma is te lezen in de agenda elders in deze krant. Tieners en jongeren naar oorlogsmuseum In het kader van Dodenherdenking ver zorgt de stichting Young 4 Ever donder dag 2 een bezoek aan het Luchtvaart- en Oorlogsmuseum Texel bij het vliegveld. Tieners en jongeren die geïnteresseerd zijn in wat er zich precies tijdens de Tweede Wereldoorlog op Texel heeft af gespeeld. kunnen zich opgeven via info@ young4ever.nl of langskomen in Time Out aan de Wilhelminalaan in Den Burg. De excursie vertrekt om 14.00 uur bij Time Out en keert daar rond 16.00 uur weer te rug. Van tevoren opgeven is noodzakelijk in verband met het regelen van vervoer. Deelname is gratis. Voor meer informatie: info@young4ever.nl. Woensdag 8 za ne neven Hilarische voorstelling met een uitgebreid buffeten volop limonade- Woensdag mei en zondag 5 mei. J donderdag 9 mei Niet Schieten! "Vrouwen willen I maan ding" Een openbaring voormannen, maarzeker voor vrouwen. Aanvang 20.30 uur, entree €16,- (try-out). VoLc) ows ook op: f j facebook.corv\/tUeaterkLi.fl2 tujLfcter.corvi/KLlf 12 KLtf 12 T>eK Hoorn - vovovo.WLlfl2.KL - (o222) 2l°> 633 Deze week nieuw in Cinema Texel: Iron Man 3 3D In Marvel's Iron man 3 staat de briljante technicus Tony Stark/Iron man tegenover een vijand met grenzeloze macht. Wanneer Stark erachter komt dat zijn persoonlijke wereld is vernietigd, begint hij oon een heldhaftige reis opzoek naor degenen die et verantwoordelijk voor zijn. Met zijn tug tegen de muur moet hij proberen te overleven door gebruik te moken van zijn eigen techniek en te rekenen op zijn creativiteit en instinct om zijn naasten te kunnen beschermen. Tijdens zijn reis ontdekt hij het antwoord op een vraag die hem al een tijdje achterna zit; mackt de man zijn harnas of maakt het hamas de man? Programma 25 april Vm 1 mei Do Vr Za Zo Mn Di Wn Iron Man 3 3D ©O 20.30 18.45/21.45 13.00/18.45 21.45 13.00/18.45 21.45 13.00/18.45 20.30 Daglicht ©®®s» 20.00 21.15 21.15 21.15 21.15 20.00 21.15 Valentino 0®$ 19.00 19.00 19.00 19.00 19.00 OZ: The Great And Powerful 3D ,6.00 16.00 16.00 - 16.00 Mystery Movie 21.45 Kindertlms Do Vr Za Zo Ma Di Wo De Croods 3D (NL) O® ,4.30 10.30/13.45 10.30/13.45 10.30/13.45 10.30/13.4S| 16.15 '"•30 16.15 Yoko (NL) 11.15 15.00 11.15 FEEST IN HET PARK OPTREDENS*^ I SIT IE HL Voor een veilige avond uit!

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 15