I I .txl €24,50 Havenrestaurant Texel ~Z-o-vM£kro*uLalfyjcL Lh. cLt -tot! TEXELSE COURANT April maandmenu Brasserie Rebecca 3A 50 f We hebben verse Texelse oesters, Mosselen, Ali kruiken, Zeetongen, Zeezalm, Kabeljauw, Tarbot, Zeewolf, Langoustines, verse Noordzee-kreeft, Heilbot, Coquilles en Gamba's in huis, bereid met verse boter van boterboerderij Verdegaal. Verse gestoofde tongfifet gevuld met Verse zalm, Hollandse asperges, sauce Hollandaise, gemengde salade, puree van Texelse Red Star Het restaurant is dinsdag (Koninginnedag) gcopendl Wc hebben een speciaal 4-gangcnmenu. twitter: ©haventexel, volg ons op facebook Tafclrcservering, 0222 - 319310.J Op de veerhaven van de TESO-boten www.havenrestauranttexel.nl Extra beschermd door: CELL PROTECT COMPLEX uit cassia extract vitamine C en E beschermen het DNA van de huidcellen en herstellen ontstane beschadigingen. SKIN PROTECTION COMPEX SPC+ biedt een anti-aging bescherming NATUURLIJKE UV-A en UV-B Filters zonbescherming Bij twee zonneproducten, koeltas kado! Schilderend 1 (ingang Julianastraat) Den Burg Tel: 0222 322667 www.babor.nl/schoonheidssalonmaitine Dun gesneden zalm met basilicumcrème, schelpdiertjes en een vinaigrette van specerijen Thaise kippenbouillon met gamba's, sereh, gember en koriander Texels lam met aubergine, mini groentes en eigen jus Mangobavarois met sorbet van yoghurt, rozenblaadjes en een gelei van mojito De prijs van het menu bedraagt per persoon. HOGEREIND 39 DE WAAL 0222-312745 Gemeente Texel Bekendmakingen Bouwzaken Omgevingsvergunning, aangevraagd (1794 AA) Mulderstraat 37 in Oosterend, realiseren van een pannaveld (ontvangen 10 april 2013). (1791 ER) Kogerstraat 95 in Den Burg, plaatsen van een dakraam (ontvangen 16 april 2013). (1794 AH) Peperstraat 11 in Oosterend, verbouwen van een woonhuis (ontvangen 17 april 2013). (1796 BR) Nikadel 47 in De Koog, bouwen van een overkapping van een trap (ontvangen 18 april 2013). (1792 AE) Haven 20 in Oudeschild, uitbreiding van een restaurant met serre en buitenterras (ontvangen 19 april 2013). Omgevingsvergunning, verlengen beslistermijn Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend, dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (artikel 3.9, lid 2 Wabo) hebben besloten de beslistermijn te verlengen met een termijn van 6 weken voor de volgende aanvraag: (1791 TR) Luzernevlinder in Den Burg, bouwen van een woning en berging. De uiterste beslisdatum wordt 27 juni 2013. Tegen deze kennisgevingen kunt u Bezwaren kunt u pas indienen als de omgevingsvergunningen zijn verleend. Verleende omgevingsvergunningen worden gepubliceerd. Omgevingsvergunning, verleend Activiteiten bouwen en werk of werkzaamheden uitvoeren (1797 AJ) Herenstraat 60a in Den Hoorn, herbouw van een recreatief onderkomen (verzonden 22 april 2013). U kunt deze omgevingsvergunningen raadplegen op www.texel.nl Actueel Bekendmakingen en inzien bij de publieksbalie. Een belanghebbende kan tegen deze besluiten bezwaar maken bij het college van burgemeester e. Het bezwaarschrift moet binnen zes weken n verzending worden ingediend. In de brief moet H staan: de naam en adres van de indiener; een handtekening; een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt en de gronden van het bezwaar. In spoedeisende gevallen is het mogelijk om naast het bezwaar een voorlopige voorziening aan te vragen bij de voorzieningenrechter. Het verzoek kunt u sturen naar de Voorzieningenrechter van de Rechtbank, sector bestuursrecht, Postbus 251 te 1800 BG Alkmaar. De indiener krijgt een nota voor griffierechten. Meer informatie kunt u vinden op www.rechtspraak.nl/procedures. Omgevingsvergunning (uitgebreid), verleend Activiteit brandveilig gebruik (1796AC) Ruijslaan 65 in De Koog, brandveilig gebruik van een logiesgebouw. Het besluit met de bijbehorende stukken is van 29 april 2013 tot en met 10 juni 2013 in te zien bij de publieksbalie en is te raadplegen op www.texel. nl Actueel Bekendmakingen. Dit besluit treedt in werking met ingang van de dag na afloop van de beroepstermijn tenzij gedurende die termijn beroep is ingesteld en een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. Indien er een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan, treedt het besluit niet eerder in werking dan op dat verzoek is beslist. Tegen het ontwerpbesluit dat van 4 maart 2013 tot en met 15 april 2013 ter inzage heeft gelegen, is geen zienswijze ingediend. Tegen het besluit kan gedurende een termijn van 6 weken beroep worden ingesteld, met ingang van de dag nadat het besluit ter inzage is gelegd, door degenen die zienswijzen hebben ingebracht tegen het ontwerpbesluit; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de mogelijkheid advies uit te brengen over het ontwerpbesluit; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen het ontwerpbesluit. Een beroepsschrift kan in tweevoud worden ingediend bij de rechtbank in Alkmaar Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Een verzoek om voorlopige Omgevingsvergunning ontwerpbesluit: rectificatie In de Texelse Courant van vrijdag 19 april 2013 is in de publicatie aangegeven dat voor het perceel Hoofdweg 75 in De Cocksdorp een ontwerpbesluit ter inzage ligt. Dit moet Hoofdweg 57 in De Cocksdorp Het ontwerpbesluit ligt vanaf 23 april 2013 tot en met 3 juni 2013 ter inzage. Evenementen De volgende organisaties hebben vergunning aan gevraagd voor een evenement. Proeverij Den Burg voor de organisatie van een driedaags evenement met een proeverij op 9 mei, een boekenmarkt en een brocante op 10 en 11 mei 2013 op de Groeneplaats in Den Burg. Stichting Schuttevaerrace voor de organisatie van de Texelse fietsetappe van deze race vanaf Oudeschild naar het noorden v.v. op 7 juni 2013. Sportservice Texel voor de organisatie van een hardloopwedstrijd tijdens het Waddentoernooi op een parcours tussen Den Burg en Oudeschild op 8 juni 2013. Stichting H.E.K. voor de organisatie van een muziekevenement genaamd Rondje De Koog in diverse horecabedrijven in de Dorpsstraat in De Koog op 14 juni 2013. Stichting Rede van Texel Live voor de organisatie van diverse activiteiten op en rond de haven van Oudeschild van 20 tot en met 23 juni 2013. Stichting Hoornder Donderdagen voor de organisatie van de Texelse dag van het schaap op een weiland op de hoek Kerkstraat/Lagewegje bij Den Hoorn op 11 juli 2013. Joost Doorleinkazerne voor de organisatie van een open dag op het marinecomplex aan de Mokweg bij Den Hoorn op 13 juli 2013. Paal 17 Events voor de organisatie van een muziekevenent Sunbeats (voorheen Island Samba) op het strand bij Paal 17 bij De Koog op 13 juli 2013. Menvereniging Tussen Wad en Duin voor de organisatie van de Dag van het paard op het terrein van de manege aan de Akenbuurt nabij Den Burg op 14 juli 2013. Tennisvereniging Deuze voor de organisatie van het Deuce Tesseltoernooi op het tennispark aan de Emmalaan in Den Burg van 14 tot en met 21 juli 2013. Bovenstaande aanvragen liggen ter inzage bij de Publieksbalie in het gemeentehuis. Belanghebbenden kunnen binnen twee weken na publicatie een schriftelijke zienswijze indienen bij de burgemeester. Postbus 200,1790 AE in Den Burg. Vrijmarkt Koninginnedag Op Koninginnedag (30 april) zal een vrijmarkt worden gehouden in het centrum van Den Burg. Op deze vrijmarkt mogen uitsluitend particulieren een standplaats innemen. Bedrijfsmatige verkoop van goederen of producten is niet toegestaan. De straten die voor deze vrijmarkt zijn aangewezen zijn: een gedeelte van de Binnenburg vanaf de Stenenplaats tot aan het rood-witte hek, de Stenenplaats, Weverstraat, Waalderstraat en de Parkstraat tot aan het rood-witte hek. Het innemen van een standplaats op de Groeneplaats en het gedeelte van de Binnenburg en de Parkstraat vanaf de rood-witte hekken tot aan de Groeneplaats is niet toegestaan in verband met de daar te houden koninginnemarkt t.b.v. de verenigingen. Bij het innemen van een standplaats zijn de vol gende voorschriften van toepassing: Mededelingen Gemeente gesloten op Koninginnedag Op dinsdag 10 april. Koninginnedag, is de gemeente gesloten. Storingen kunt u doorgeven vi telefoonnummer 14 0222. Wijziging ophaalroute huisvuil en bedrijfsafval va 29 april tot en met 3 mei maandag 29 april, geen wijziging dinsdag 30 april, er wordt geen afval opgehaald woensdag 1 mei, het afval van dinsdag en woensdag wordt opgehaald donderdag 2 mei, geen wijziging Uitsluitend aan de zijkanten van de straat mag een plaats worden ingenomen zodanig dat er een vrije doorgang van minimaal 3,5 meter vrij blijft voor brandweer, politie en ambulancevoertuigen. Toe- en uitgangen van woningen en/of bedrijven moeten worden vrijgehouden. Het plaatsen van marktkramen is in de Weverstraat en de Binnenburg niet toegestaan. Er mag geen gebruik worden gemaakt van geluids- of muziekversterkers. Het is verboden alcoholhoudende dranken te verstrekken ofte koop aan te bieden. Bij het verlaten van de standplaats moet de standplaatshouder zorgen voor de verwijdering van vuil, afval en dergelijke. De aanwijzingen van de daartoe bevoegde ambtenaren moeten stipt worden opgevolgd. Koninginnedag in de buitendorpen Als u iets organiseert op Koninginnedag moet u zich aan de volgende voorschriften houden: Spelletjes op de openbare weg zijn toegestaan als u dit voor 21 april 2013 heeft gemeld bij de gemeente. Er moet een vrije doorgang blijven voor brandweer, politie en ambulancevoertuigen. De vrije doorgang moet minimaal 3,5 meter breed en 4,2 meter hoog zijn. Let hierbij ook op de overhang van marktkramen. Alle toe- en uitgangen van woningen en/of bedrijven moeten vrij blijven. Bij speltoestellen zoals een springkussen of een klimwand is een EHBO'er met een geldig diploma verplicht. Het is verboden alcoholhoudende dranken te verstrekken ofte koop aan te bieden buiten een horecabedrijf of het daarbij behorende terras. Na afloop van de activiteiten moet de organisatie zorgen voor de verwijdering van vuil en afval en de straat of het terrein weer schoon en opgeruimd achterlaten. Instructie verkeersregel aars Vanaf 1 januari 2013 moeten verkeersregelaars de instructie per e-learning doen op de website van de Stichting Verkeersregelaars Nederland (SVNL). De instructie op het politiebureau aan de Pontweg is hiermee komen te vervallen. Het is belangrijk dat u uw evenement op tijd aanvraagt bij de gemeente. Na de aanvraag bekijkt de gemeente in overleg met de politie hoeveel verkeersregelaars nodig zijn. De gemeente stuurt u dan een "Verklaring Verkeersregelaarsexamen". Met deze verklaring registreert u zich op de website van SVNL en kunt u een code aanvragen. De code blijft 4 weken geldig. Deze code geeft u door aan alle personen die verkeersregelaar zijn bij uw evenement. Aan het eind van de 4 weken maakt u een overzicht van alle geslaagden voor de gemeente. De gemeente maakt dan, gelijk met de evenementenvergunning een Aanstellingsbesluit Verkeersregelaars. Heeft u vragen over deze nieuwe werkwijze? U kunt terecht bij de helpdesk van de SVNL, telefoon 030-8200361 of per e-mail: secretariaat@verkeersregelaarsexamen.nl. vrijdag 3 mei, geen wijziging er wordt deze week geen grofvuil opgehaald Zet uw afval op tijd (07.00 uur) aan de weg, de route kan afwijken van de gebruikelijke route. Vlagprotocol voor 30 april en 4 en 5 mei. Op Koninginnedag (30 april) wordt de vlag, met een oranje wimpel, gehesen van zonsopgang tot zonsondergang. Op Dodenherdenking (4 mei) hangt de vlag - zonder wimpel- van 18.00 uur tot zonsondergang halfstok. Op Bevrijdingsdag (5 mei) hangt de vlag - zonder wimpel- van zonsopgang tot zonsondergang. Voor 1 juni 2013 de jaarlijkse subsidie voor 2014 aanvragen. Stichtingen, verengingen en andere organisaties kunnen deze subsidie aanvragen als: zij activiteiten verrichten zonder winstoogmerk, die in hoofdzaak ten goede komen aan Texel, haar inwoners of de Texelse gemeenschap en; deze activiteiten van voortdurende aard zijn en passen binnen het beleid van de gemeente Texel. Een aanvraag kan met een aanvraagformulier jaarlijkse subsidie worden aangevraagd. U kunt dit formulier downloaden op de website www.texel. nl De digitale balie Inwoners Subsidies. U kunt het formulier ook afhalen bij de receptie van het gemeentehuis of telefonisch aanvragen via telefoonnummer 14 02 22. Aanwijzing collectieve festiviteiten De volgende collectieve festiviteiten zijn voor 2013 aangewezen: Koninginnedag tot 20.00 uur, op geheel Texel (30 Oosterend Present te Oosterend (25,26 en 27 juli). Tropical Festival te De Koog (30 en 31 augustus). Blues Festival te Den Burg (11,12 en 13 oktober). Ouwe Sunderklaas op geheel Texel (12 december). Nadere informatie hierover is te verkrijgen op website van de gemeente Texel, www.texel.nl of via de Publieksbalie, telefoonnummer 14 0222. Op grond van artikel 4:2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Texel gelden de geluidsnormen als bedoeld in het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit), niet voor door het college per kalenderjaar aan te wijzen collectieve festiviteiten, gedurende de daarbij behorende dagen of dagdelen. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft hiervan gebruik gemaakt door voor het jaar 2013 collectieve festiviteiten aan te wijzen waarop de voorschriften 2.17,2.19 en 2.20 van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) en artikel 4:5 van de APV niet gelden, tot uiterlijk een uur na het einde van de collectieve festiviteit. Tijdens deze evenementen komt er meer geluid uit de deelnemende horeca-inrichtingen dan gebruikelijk, mede als gevolg van de aanwezigheid van veel publiek en een feestelijke stemming. Naleving van de geluidsnormen daarom redelijkerwijs niet worden gevergd. Gelet op de maatschappelijke functie die onder meer horecabedrijven vervullen, in het bijzonder tijdens deze evenementen, biedt het Activiteitenbesluit de mogelijkheid vrijstelling te verlenen van de voorschriften die zien op geluidhinder, door deze evenementen jaarlijks aan te wijzen als collectieve festiviteit. Een collectieve festiviteit is een festiviteit die niet specifiek aan één of een klein aantal inrichtingen is Openingstijden maandag t/m donderdag 8.30-12.30 ui vrijdag* (alleen voor burgerzaken) 15.00 -19.00 ui gemeentearchief: dagelijks 10.30 -12.30 ui •geboorteaangifte, huwelijksaangifte (ondertrouw) overlijdensaangifte en erkenning kan alleen op afspraak. Wilt u de bekendmakingen per e-mail ontvangen? Meld u aan op www.texel.nl Gemeente Texel Postadres Postbus 200,1790 AE Den Burg Bezoekadres Emmalaan 15,1791 AT Den Burg T 14 0222 F 0222-362287 E gemeente@texel.n www.texel.nl

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 16