5 TEXELSE COURANT 19,50p.p. 'Ons hart huilt, school sluiten afschuwelijk' Hekken Kogerstrand allemaal verwijderd 1EXEL HEMA Leerlingen leveren strijd op schoolvoetbaltoernooi Cjrocn '^warLr Jexels in het harL, Glasplaten gevonden Leerlingen leggen bloemen op op meierblis De Koog oorlogsgraven Gemenebest onbeperkt eten Thuiswedstrijd binnenvaarders Roger Veen en Gerben Polman meren af op Texel Het wordt tijd voor de tuin Hoe geuren en kleuren op het gemoed werken Programma voor Koninginnedag .txl Bekendmakingen Muziek van de to- J Qp pag-ma 15 0W.B ren, Oranjespelen en ander vermaak s.p Verschijnt dinsdag en vrijdag VRIJDAG 26 APRIL 2013 De Jan Drijverschool in Den Hoorn gaat definitief dicht. Daartoe heeft de ge meenteraad gisteravond unaniem beslo ten. Een even dramatisch als onontkoombaar besluit. 'Ons hart huilt, een school slui ten is afschuwelijk', zei Marjan de Groot (VVD). Aanvankelijk wilde ze er niet aan, maar toen het erop aan kwam stemde ze in met het onvermijdelijke. Een dilemma, want een school is de ziel van een dorp. Een keus tussen kwaliteit van onderwijs en leefbaarheid. 'Ik voel me een Don Oui- chotte', hield dorpsvoorzitter Herman Ridderinkhof een vurig pleidooi om de school open te houden. 'We willen het dorp vitaal houden. Er komt een prachtige school leeg, die sluit je niet zomaar.'Maar afname van het aantal leerlingen van vijftig naar veertig in een jaar tijd en de prognose dat het er nog aanzienlijk min der zullen worden, was voor het bestuur van Schooltij reden de raad te adviseren de Drijverschool te laten fuseren met de Thijsseschool. Dat betekent automatisch dat de Drijverschool dicht gaat. Sinds de voorgenomen sluiting bekend werd ge maakt oriënteerde menig ouder zich op een andere school. Dat er maar weinig ouders uit Den Hoorn naar de raadsverga deringwaren gekomen, was veelzeggend. 'Ze zijn al aan het inpakken', treurde De Groot. Voor Jaap Vlaming (GL) was het de derde keer dat hij als raadslid over slui ting van een school moest stemmen. De Waal en Midden-Eierland gingen voor. Het zal er vermoedelijk niet bij blijven. De geboortecijfers zijn dermate laag (deze maand slechts één kind), dat De Koog, Oudeschild en Oosterend er ook rekening mee moeten houden dat scholen op ter mijn moeten sluiten. Op dit moment zit ten er op Texel nog 1150 leerlingen op de basisscholen, in 2023 zullen dat er nog 900 zijn, waarvan 300 inde buitendorpen. 300 leerlingen van de Texelse basisscholen kwamen woensdag in actie bij 101 wedstrijden tijdens het traditionele schoolvoetbal toernooi. Het was mooi voetbalweer en de strijd verliep sportief. Winnaar bij de jongens werd Jozefschool 1, bij de meiden Thijsse school 3 en bij de gemengde teams kwam de Lubertischool als sterkste uit de bus. Op de meierblis van De Koog zijn de afge lopen dagen twee glasplaten gevonden. Medewerker Piet Bolier van de gemeen te was daar woensdagavond tijdens de dorpsavond in De Koog ronduit kwaad over. 'Je moet er niet aan denken wat er kan gebeuren als er kinderen aan het spe len zijn.' Een van de platen bestond uit dubbel glas en was ongeveer anderhalve meter bij tachtig centimeter groot. Bolier deed in dorpshuis De Hof een alge mene oproep alleen spullen op de mei erblis te gooien die zijn toegestaan. Dat is schoon afvalhout, snoeiafval en sloot- ruigte. Verbranden van schadelijke en ge vaarlijke stoffen is verboden, evenals het verbranden van geschilderd of behandeld hout, bedrijfsafval, stobben, meubels en verlijmd plaatmateriaal. Volgens Bolier zijn de glasplaten tot nu toe de enige excessen op de brandstapels die her en der worden opgebouwd. Het gaat over het algemeen goed, al begint het volgens Bolier hier en daar ook wat rommeliger te worden. Hij herinnerde er aan dat Texel het voortbestaan van mei- erblissen op het moment zelf in de hand heeft. In Den Burg hing de meierblis dit jaar ook al aan een zijden draadje, omdat de vaste stookplaats aan de Haffelderweg als gevolg van vernielingen en achterge laten rotzooi niet meer beschikbaar was. Leerlingen van Thijsseschool, Fontein en Jozefschool hebben donderdagochtend bloemen gelegd bij de oorlogsgraven op de Algemene Begraafplaats aan de Ko- gerstraat in Den Burg. Zij deden dit in het kader van 'Adopteer een monument', waaraan ieder jaar in de groepen 7 en 8 aandacht wordt besteed. Elk van de drie scholen heeft in 1988 een van de monumenten op de begraaf plaats (De Goede Herder, De Levensboom en het Cross of Sacrifice) geadopteerd. Voorafgaand aan de plechtigheid op de Texelhoeve Tel. (0222) 761 789 - facebook.com/Texelhoeve begraafplaats woonden de kinderen in de raadzaal een presentatie bij, die werd gegeven door Marcel Wij na Ida en Hans Bergamin, die vertelden over hun missies naar Kroatië en Bosnië. Ook de leerlingen zelf kwamen aan het woord en vertelden in muziek, poëzie en proza over de oorlog. De leerlingen van de Thijsseschool ver lenen ook medewerking aan de herden kingsdienst die op 4 mei wordt gehouden in De Burght. Op de begraafplaats kregen de leerlingen van Bram Guiljam een korte uitleg, waarna elke leerlingen bloemen legde op een van de graven. Gemeente gesloten op Koninginnedag informatie over aangiftes, storingen en afval routes op www.texel.nl Alle hekken rondom camping Kogerstrand zijn woensdag verwijderd. Een deel in op dracht van burgemeester Giskes en de rest liet Kogerstrand zelf weghalen. De burgemeester had een aannemer op dracht gegeven de hekken aan de kant van het strand te verwijderen. Bedoeling was dat de hekken aan de kant van het bos ble- ven staan, maar die werden op initiatief van Kogerstrand opgeruimd. Dat leidde donderdag tot een boos tele foontje van Giskes naar directeur Harry Mathijsen van TexelCampings, waarna hij toezegde de hekken die niet van Koger strand zijn bij Gemeentewerken af te leve ren. Kogerstrand had aangegeven de vorig jaar gestarte proef niet te willen voortzet ten en ging er vanuit dat alles weg kon. Mathijsen liet weten dat hij er zelf niet gelukkig mee was dat er zonder overleg mensen naar het campingterrein waren gestuurd om de hekken weg te halen. De opdracht van de burgemeester volgde op een brief van de dorpscommissie van De Koog. Die gaf aan dat een meerderheid van De Koog de hekken niet zag zitten. Gis kes stelde daarna nog een lichtere variant van de proef voor (alleen hekken aan de kant van het bos), maar proefde daar ook weerstand op. De hekken hielden woensdagavond de gemoederen bezig tijdens het bezoek van burgemeester en wethouders aan De Koog. Ronno Honingh van de Ruijslaan pleitte voor voortzetting van de proef. 'We hebben het nog nooit zo rustig gehad als vorig jaar.' Gerda Rungs herinnerde de dorpscommissie aan de handtekeningen van 58 bewoners vóór de hekken. Burgemeester Giskes gaf aan dat zij actie had ondernomen op de brief van de dorps commissie en dat bewoners van De Koog bij elkaar te rade moesten gaan als de za ken toch anders lagen. Dat leidde na enige discussie tot een opmerking van voorzit ter Dennis Eelman dat er een enquête in De Koog zou moeten komen om goed in beeld te krijgen hoe over de hekken wordt gedacht. Een bewoner van de noordkant van De Koog merkte meteen op dat dat gedeelte van het dorp vorig jaar juist meer overlast heeft ervaren. Doordat 's avonds om 22.00 uur de hekken werden gesloten, konden gasten alleen via de Badweg op de cam ping komen. Voorheen konden ze ook via de Ruijslaan en de daar liggende doorgan gen naar de camping. De door Giskes genoemde lichtere vari ant om alleen hekken aan de kant van het bos te plaatsen (dicht van 0.00 tot 6.00 uur), ligt nog op tafel. Bedoeling is dat de gemeenteraad op 22 mei de gelegenheid krijgt zich daarover uit te spreken. De bur gemeester gaf de dorpscommissie het ad vies niet te lang te wachten bij het peilen van de meningen, omdat het seizoen met rasse schreden nadert. Het college wil de proef met de hekken dit jaar het liefst voortzetten. Vorig jaar waren er weinig jongeren op de camping en daar door lukte het volgens het college niet om al een goed beeld van de proef te krijgen. Kogerstrand ziet de hekken het liefst nooit meer terugkeren. Een enquete onder de vaste gasten leerde de camping dat zij niet gelukkig waren met de situatie. De cam ping zit ook niet te wachten op een verdere afname van jonge ren. Folders bij deze krant Niet gehad? Af te halen op Spinbaan 6. Finale Dag Sportweek Texel 7 dagen per week open Den Burg - Texel

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 1