FAMILIE Schoolvoetbal: Eerst overspelen en dan afronden op het doel www.texelsecourant.nl VRIJDAG 26 APRIL 2013 lY/il I \WA VL«1H L Scheefwonen Patty Roovers uitte vorige week kritiek op de extra huurverhoging die Woontij per 1 juli doorvoert voor huishoudens met een inkomen boven €43.000,-. Ik begrijp dat het ook voor huishoudens met een inkomen boven €43.000,- niet altijd mo gelijk is om een huis te kopen. Toch ga ik namens Woontij mijn nek niet uitsteken voor deze groep. In Den Haag en Brussel is bepaald dat woningcorporaties er zijn voor huishoudens met een inkomen tot €34.000,-. Op Texel zijn ruim 900 huishou dens bij Woontij op zoek naar een huur woning. Wij kunnen deze mensen niet allemaal helpen aan nieuwe huisvesting. Wij stellen wel prioriteiten. Woontij zet zich vooral in voor huishoudens met een inkomen tot 34.000,-. Voor deze groep willen we de komende jaren zoveel mo gelijk huurwoningen beschikbaar krijgen. Daarom hanteren we stimuleringsmaat regelen om de doorstroming te bevorde ren. Een van die maatregelen is een extra huurverhoging voor hogere inkomens. Uit het artikel van Patty Roovers blijkt dat deze maatregel werkt. Dat is goed nieuws voor onze vele woningzoekenden met een laag inkomen, die ook graag op Texel willen (blijven) wonen en die echt afhan kelijk zijn van Woontij. Jan van Andel, directeur Woontij Jeugdsportdag in Oosterend Vijfenveertig kinderen hebben zaterdag in Oosterend meegedaan aan de Jeugd sportdag. Die werd gehouden in het ka der van de Nationale Sport Week. Groepjes met namen als de Joeperde- poepers, Spacezombies en de Zwarte Ninja's bezochten de verenigingen in het dorp. Na behendigheidsoefeningen op het voetbalveld van SVO leerden ze de bij SMASH '68 de volleybalopslag. De gymvereniging, die ochtends nog het Ger de Jong toernooi verzorgde, had een par cours uitgezet dat de kinderen zo vaak mogelijk moesten afleggen in een be paalde tijd. Inmiddels begreep iedereen dat de groep als geheel punten moest verdienen en dat samenwerking dus heel belangrijk was. Dat kwam goed van pas bij IJsclub Oost, waar ze met zijn drieën op lange ski's een afstand moesten afleggen. De activiteit bij de biljartclub was van een heel andere orde. Uiterst beheerst moest de bal over het laken gerold worden om te kunnen scoren in de overliggende hoek. Op het tennisveld moesten ze rondjes rennen met een tennisbal balancerend op het racket en bij Udjat leerden de groepen stappend en klappend in korte tijd een dansje. In totaal waren er zeven locaties waar iets gebeurde. De middag werd af gesloten met een patatje voor alle kinde ren en de tweeëntwintig vrijwilligers. Op de velden van Texel'94 in Den Burg werd woensdag gestreden om de school- voetbaltitel. 'Het was een mooi voetbal weertje en om 11.00 uur was het tijd voor een lekker potje voetbal', schrijft Maar ten Schuijl. Onze stagiair van de OSG was aanwezig om verslag te doen van dit tra ditionele voetbaltoernooi. Er deden tijdens het schoolvoetbal toer nooi 34 teams mee, 300 leerlingen en er werden 101 wedstrijden gespeeld, waar drie teams als winnaars uit kwamen. De eerste wedstrijd werd voor het eerst in twee jaar vervroegd naar 11 uur. In de finale bij de jongens stond Jozefschool 1 tegenover Jozefschool 2. 3-1 was de eind uitslag. Bij de meiden moesten de meiden van Thijsseschool 3 het opnemen tegen het enige meiden team van de Bruinvis uit Oudeschild waaruit Thijsseschool 3 dus als winnaar uit de bus kwam. Bij de gemengde teams namen beide Luber- tischolen het tegen elkaar op, Luberti- school 3 won daar. Aan Ralph Beumkes van de Jozefschool werd gevraagd wat er goed ging en wat hij ervan vond, Beumkes: 'De eerste wed strijd was nog een beetje inkomen maar toen we later met andere opstellingen gingen spelen ging het steeds beter lo pen. De eerste twee wedstrijden verloren we maar daarna konden we eigenlijk ie dereen wel aan en konden wij het toer nooi winnen van het andere Jozefschool team, dat ook knap tweede werd.' Dezelfde vraag werd gesteld aan Sil Wit van de Fontein. 'Bij ons team ging vooral het overspelen goed maar we konden ook goed op doel afronden. We waren soms op elkaar aan het zeuren omdat het dan niet goed liep, maar we zijn toch wel blij dat we konden scoren.' Het toernooi zag er vanaf de zijlijn spor tief uit, iedereen had plezier. Aan het ein de, tijdens de prijsuitreiking, werden alle scheidsrechters bedankt, er was een spe ciaal bedankje voor Texel'94, de club die de velden beschikbaar had gesteld voor het toernooi. Ook de vrijwilligers die in de kantine meehielpen werden bedankt. De eerste prijs was een slagroomtaart voor de winnaars uit de drie categorieën. Het team dat het toernooi organiseerde bestond uit: Remko Spelde, Annemarie Nijkoops, Sandra Bremeren Martin Land, allen zijn gym docenten. E-pupillen Napoli worden kampioen Het E-pupillenteam van Texel'94, Napoli, is kampioen geworden. Vanaf het begin van het seizoen was het team goed op dreef. Van de achttien wed strijden werd er maar één verloren, en wel die tegen directe concurrent SVC uit De Cocksdorp. Met nog twee wedstrijden te gaan, was Napoli dan ook niet meer in te halen. Za terdag werd door voorzitter Werner van der Meer de beker uitgereikt, nadat don derdag de beslissende wedstrijd tegen Inter Milan met 6-0 was gewonnen en za terdag Fiorentina met 6-2 was verslagen. Napoli bestaat uit Corné van Heerwaar den, Djen van der Struis, Senne Houwing, Thomas Schipholt, Ole Witte, Myron Coot, Micha Beijert, Romy de Vries en Ja rno Wit te. Teamleiders zijn Cobus van Heerwaar den en Willem Houwing. Op haar dierbare eiland Texel is op 65-jarige leeftijd on verwachts overleden onze lieve zus, schoonzus en tante Catharina Douwes Ben en Ida Roel en Zwanny neven en nichten Noordwester 2 1791 HD Den Burg Catharina is overgebracht naar 'Uitvaartcentrum Texel', Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op vrijdag 26 april van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum. Een samenzijn rondom Catharina zal worden gehouden op zaterdag 27 april om 11.15 uur in het uitvaartcentrum. Aansluitend zal de crematie in besloten kring plaatsvin den. Correspondentieadres: Fam. B. Douwes, Wiekslag 5, 9301 JZ Roden. Indien u geen rouwcirculaire heeft ontvangen, kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Verbijsterd zijn we door het overlijden van onze lieve vriendin De Emmalaanclub zal nooit meer hetzelfde zijn. In veel mooie herinneringen blijf je bij ons. Ina, Hannie, Alie, Liesbeth, Marja, Yvonne, Nellie, Gezina en Marja Vol ongeloof en met veel verdriet zijn wij overvallen door het bericht, dat onze lieve vriendin Catharina Douwes in stilte is overleden. De fijne vriendschap zal ons altijd bijblijven. Haar familie wensen wij veel sterkte. Joke en Rob van Damme Riet en Ben van Geuns Mies en Sjake van Huissteden Dory en Bert Boekei Karin en Jan Keijser Dag lief.... Thea Rodenburg 22-01-1951 25-04-2013 Ger en Anneke Rein en Mariëlle Hartverwarmend waren de vele blijken van medeleven na het overlijden van onze vader, schoonvader en opa WIM RIJKERS Wij willen u bedanken voor de mooie bloemen, kaarten en fijne gesprekken. We nemen dit mee in onze herinneringen. Kinderen en kleinkinderen. Den Burg, april 2013 Het is onmogelijk om ieder persoonlijk te bedanken voor het overweldigende aantal blijken van medeleven die wij mochten ontvangen na het overlijden van JAN VAN HEERWAARDEN Bij deze betuigen wij aan allen onze welgemeende en har telijke dank. Marie Kinderen en kleinkinderen De Cocksdorp, april 2013 Met kleine tekens wil ik je laten weten, dat ik je nooit zal vergeten... Wij voelen ons warm en gesteund om te mogen ervaren hoe velen NIELS KOOIJMAN als mens en vriend waarderen. Onze oprechte dank voor uw overweldigende en hart verwarmende belangstelling in welke vorm dan ook. Suzan Vlaming Familie Kooijman Familie Vlaming Den Hoorn, april 2013. Voor uw liefdevolle betrokkenheid en meeleven na het overlijden van onze willen wij u hartelijk danken. We voelden en voelen ons daardoor getroost en gesterkt. Yolanthe en Tjeert Olthof Kees, Riëtte, Lieuwe Texel, april 2013 Voor uw blijken van belangstelling en medeleven die wij mochten ontvangen na het overlijden van onze vader, opa en overgrootvader FREEK VAN DER GRACHT zeggen wij u hartelijk dank. Kinderen, klein- en achterklei n kinderen Langs deze weg willen wij onze dank betuigen voor de vele blijken van medeleven, in welke vorm dan ook, na het overlijden van onze lieve moeder, oma en over-oma CATHARINA STOEPKER-NAEIJE Het heeft ons goed gedaan te mogen ervaren, dat zij bij zovelen geliefd was. Corry Janna en Kees Klein- en achterkleinkinderen Den Burg, april 2013 Helaas is het voor ons onmogelijk om iedereen persoonlijk te bedanken voor het warme medeleven dat wij hebben gekregen na het overlijden van mijn vrouw, onze moeder en oma ANNIE ZWANENBURG-TROOST Daarom willen wij u op deze manier laten weten dat uw aanwezigheid, de bloemen, praktische hulp, een luisterend oor en de vele lieve kaarten ons erg goed hebben gedaan en een grote steun voor ons zijn. Ferry Zwanenburg Kinderen en kleinkinderen Den Hoorn -Texel, april 2013 Langs deze weg willen wij iedereen bedanken voor de hart verwarmende belangstelling die wij als familie ontvingen na het overlijden van onze lieve moeder, grootmoeder en overg rootmoed er TRUUS WITTE-GRAAF Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Texel'94 wint van Con Zelo Tegen Con Zelo kwam Texel'94 donder dagavond, net zoals vorige week zondag tegen VZV, aanvankelijk moeilijk tot sco ren. Er waren talloze kansen om op voor sprong te komen. Vooral de keeper van de gasten leek een onneembare hindernis voor de Texelse aanvallers. Uiteindelijk wonnen de Texelaars met 2-0. Meteen vanaf de aftrap van de wedstrijd kreeg de Texelse vuurlinie diverse kan sen om te doelpunten. Voor aanvang van de wedstrijd wilde de scheidsrechter de wedstrijd niet laten spelen, omdat de belijning van het veld volgens hem on voldoende zou zijn.Op het allerlaatste moment moest dit nog in orde worden gemaakt. Sander de Haan had ondanks zijn harde met zijn talrijke acties en kansen werken het geluk niet aan zijn zijde. Vrije schop pen van Ralph Slik werden op onverklaar bare wijze uit het doel geranseld.Texel'94 had de grote pech verdediger Jaap Duin reeds na drie minuten te moeten missen, omdat hij een doorgebroken speler tegen het gras werkte. Ook met een man min der bleef Texel'94 de bovenliggende par tij. Na een half uur kwam Sander de Haan een teenlengte tekort om de bal in het vijandelijke doel te tikken.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 3