TEXELSE COURANT Uitbreiding villapark in ruil grond fietspad Cjrocn '/twrL-Jexels in het harL, Timmer Nationale Sportweek: jong geleerd, oud gedaan Dronken bestuurder Vijf Texelaars krijgen laatste over kop met tuktuk lintjes namens koningin Beatrix Pannaveld roept bezwaren op bij* eigenaren vakantiehuizen 4*77£«Vtf^ OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887. NR. 12770DINSDAG 30 APRIL 2013 Verschijnt dinsdag en vrijdag Kut; tofetfo, afiaciftliat: ~Voor.de lekkerste aanbiedingen!* De Echte Bakker Het Laatste nieuws het Eerst! 24 uur per dag 7 dagen per week BledereTdinsdaffliruaezeiKrant-M VAKANTIES VOOR LICHAMELIJK GEHANDICAPTE MENSEN Abbewaal 27, 1791 WX Den Burg Tel. 32 70 25 Rabobank 36.25.73.360 Tandarts vindt opvolger Koningsontbijt en koningsspelen Texelaars en het koningshuis Opheffing school geen belemme ring smakelij'k ontbij't Uitgebreide ver halen en veelzeg gende foto's De atletiekarena was zaterdag, tijdens de finale van de Nationale Sportweek, populair bij de jeugd. Zoals Atletiekvereniging Texel boden ook tientallen andere sportclubs bezoekers de gelegenheid kennis te maken met allerlei takken van sport. Het was het sluit stuk van een week die in het teken stond van de sport en die vooral door Texelaars werd bezocht. Meer op pagina 2. Bij een ongeval op de Postweg in Zuid- Eierland zijn zaterdagmiddag drie man nen gewond geraakt. Ze sloegen over de kop met een tuktuk en moesten naar het ziekenhuis. Beide ambulances werden ge alarmeerd voor hulp. De bestuurder, een 39-jarige man uit De Rijp, had volgens de politie een flinke slok op. Hij blies bij een ademcontrole 580 microgram alcohol per liter uitgeademde lucht (ug/l) en dat is boven de toegestane hoeveelheid van 220 ug/l. Boven de 570 ug/l vordert de politie het rijbewijs in. Dee overige inzittenden worden ook door de politie verhoord. Geld gestolen bij inbraak Ecomare Er is ingebroken bij Ecomare en een on bekend geldbedrag meegenomen. De inbraak werd maandagochtend ontdekt, waarna de politie direct een onderzoek instelde. Er werd een buurtonderzoek ver richt en de afdeling forensische opsporing kwam ter plaatse, Vermoedelijk heeft de inbraak tussen zondagavond en maan dagochtend plaatsgevonden. Mensen die iets verdachts hebben gezien, kunnen bellen met de politie via 0900-8844 of 0800-7000 (misdaad anoniem). Volgens adjunct-directeur Anton Hurkens was Ecomare gisteren gewoon geopend. Ria Manse, Ria van der Vis, Ria Witte, Henk Troost en Ben Daalder zijn vrijdag ochtend koninklijk onderscheiden tijdens de jaarlijkse lintjesregen. Het waren die laatste koninklijke onder scheidingen die namens koningin Beatrix werden uitgereikt. Daalder werd be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau en de rest werd Lid in de Orde van Oranje-Nassau. De decorandi waren met smoezen naar het gemeentehuis in Den Burg gelokt. Van der Vis verkeerde in de veronderstelling dat haar dochter zou gaan trouwen, Daalder was gevraagd de burgemeester bij te praten over ontwik kelingen in de visserij en Witte was zoge naamd voor een fotoshoot met haar auto richting het gemeentehuis gelokt. Burge meester Francine Giskes prees de vijf voor al hun vrijwillige inzet voor de samen leving. Zij wees erop dat het soms niet meer dan normaal lijkt wat zij allemaal doen en verzorgen, maar dat je raar zou opkijken als al die extra inzet er niet zou zijn. Meer over de vijf koninklijk onder scheiden Texelaars elders in deze krant. De gemeente verleent toestemming voor de bouw van dertien luxe vakantievilla's op park 't Hoogelandt en de omzetting van een perceel agrarische grond in recre atie. Het vorige college blijkt het op een akkoordje te hebben gegooid met de ei genaar, in ruil voor een strook grond voor het fietspad langs de Californiëweg. De buren tekenen bezwaar aan. De benodigde bedden komen uit een re serve van 45 ongebruikte bedden op 't Hoogelandt, twintig andere bedden zijn afkomstig van eigenaar De Krim. Volgens b en w is sprake van een kwaliteitsver betering zoals die is opgenomen in de 25-procentsregeling, namelijk door het saneren en opknappen van verouderde centrale voorzieningen op het terrein. De uitbreiding berust op een afspraak die is gemaakt tussen het vorige college en va kantiepark De Krim. Het huidige college acht zich volgens wethouder Edo Kooi man gebonden aan deze afspraak. De uitbreiding betreft het terrein tussen het bungalowpark en het erf van de fami lie De Graaf. 'Een projectontwikkeling die we naar letter en geest strijdig vinden met het nog onlangs aangescherpte beleid om de recreatieve ontwikkeling binnen de perken te houden in het belang van de kernwaarden van het eiland en de open heid van het landschap', reageert Harry de Graaf. Hij wist er op dat volgens het be stemmingsplan uitbreiding binnen de be staande grenzen van het verblijfsterrein worden gerealiseerd. De uitzondering die nu wordt gemaakt betreft volgens hem een privaat belang, die ten koste gaat van het algemeen belang. De Graaf zegt ook persoonlijke schade te ondervinden van de bouw, die tot vlakbij de erfscheiding komt. 'De groene buffer tussen ons erf en de huisjes van 't Hoogelandt is weg met alle negatieve visuele en akoestische ge volgen van dien.' Kooiman: 'Het vorige college heeft af gewogen dat de aanleg van het fietspad een algemeen belang is. Bovendien: het terrein ligt in het toeristische concentra tiegebied. Het verplaatsen van twintig slaapplaatsen is momenteel geen beleid. Dat zou wel 't geval zijn als een kleine camping wordt opgeheven, maar dat gebeurt hier niet. Die regel hanteren we nu strikter.' Maar volgens Groothuis mag deze redenering niet van toepassing zijn op De Krim. 'Om de kwaliteit op onze camping te verbeteren, maken we grotere plaatsen. Daardoor komen bedden be schikbaar, die we binnen de grenzen van ons bedrijf, waartoe 't Hoogelandt ook behoort, kunnen inzetten. We doen dus geen beroep op de slaapplaatsen.' Het (huidige) college toont zich niet he lemaal ongevoelig voor de zienswijze van De Graaf. In de reactie schrijven b en w over de afstand tussen het erf van De Graaf en 't Hoogeland. 'Om een groter buffer te behouden tussen beide percelen zal de uitbreiding (de grond, niet de villa's) worden gehalveerd. Oua oppervlakte is het perceel van 't Hoogeland ruimschoots voldoende om de slaapplaatsen een plek te kunnen geven.'Groothuis was niet van plan daar genoegen mee te nemen. Gis termiddag zou hij hierover een gesprek hebben met de gemeente en Harry de Graaf. De uitkomst was bij het ter perse gaan van deze krant nog niet bekend. Eigenaren van vakantiehuizen aan de Bij- enkorfweg in Oosterend zijn verbolgen over plannen om een pannaveld aan te leggen op de plek van het skatepark ach ter dorpshuis De Bijenkorf. De eigenaren uiten hun bezwaren in brie ven die binnenkort in commissieverband door de politeke partijen worden bespro ken. De mensen maken zich zorgen dat er overlast gaat ontstaan als er een pan naveld komt en verwijzen naar de tijd dat een aantal jongeren in Oosterend voor overlast en vernielingen zorgde. Vol gens de bungaloweigenaren verricht de gemeente een 'onrechtmatige daad in de zin van het Burgerlijk Wetboek' wan neer wordt meegewerkt aan een situatie waarbij overlast kan worden verwacht. Burgemeester Francine Giskes heeft de bezwaarmakers een tijdje geleden al een brief gestuurd waarin ze stelt dat ze de vrees voor overlast en verstoring van de openbare orde niet deelt. 'Het is niet de bedoeling een "hangplek"te creëren waar jongeren enkel komen om alcohol te ge bruiken en rotzooi te trappen.' Volgens haar zal daar tegen worden opgetreden en kan het pannaveld in dat geval weer worden ontmanteld. Die boodschap is ook verkondigd aan de jongeren tijdens een bijeenkomst van de dorpscommissie en eigenaren van huisjes aan de Bijen- korfweg. Volgens Ko Vinke van de dorpscommissie is daar toegezegd aan de bezwaarmakers dat er toezicht zal zijn op het pannaveld en dat er een halfjaar na aanleg een eva luatie zal komen. Volgens de bestemming van het terrein (sport en recreatie) mag er achter het dorpshuis een pannaveld wor den aangelegd. De gemeente moet echter eerst een omgevingsvergunning afgeven, omdat er bij het voetbalveldje een hek komt dat hoger is dan één meter. Tot één meter zou het vergunningsvrij zijn ge weest. Volgens de burgemeester kunnen de huisjeseigenaren bezwaar indienen te gen de verleende vergunning. Er is inmid dels een aanvraag ingediend. Arthur Kelbrick neemt praktijk De Winter over Geen speciale Beasnocks Fotografie eigenzinnig Daalder, benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, loopt de raadszaal binr SNELCODE: 62£ IAUTO www.texelseautopagina.nl www.texelsecourant.nl Volg het nieuws op Twitter @TexelseCourant Ontvang het laatste nieuws op Facebook Like ons! facebook.com/texelsecourant

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 1