IDANCE Tapas BH Theater Diner 30s) RABBIT HABIT Klifhanger zet kunst op z'n plaats Cinpmca TpxpI *V KUNST 11 MEI Grand Cafe De Hollebol 0222-312000 "RoKciorvi de viereLd rvrefc Theater ew\ Tapas" «joei-vsclag 1$ rvtel ile Hifl2.v\l Diner Cabaret is een unieke wisselwerking tussen diner en amusement! Zaterdag 11 mei en 18 mei. Diner Cabaret is een unieke wisselwerking tussen diner en amusement! Zaterdag 11 mei en 18 mei. aanvang Oblivion 13.15/18.30 13.15/18.30 13.15/18.30 Doglicm <B@®« Mystery Movie De Croods 3D (NL) O® Deze week nieuw in Cinema Texel: Gravenstraat 33 I 1791CJ Den Burg I 0222 312027 I www.CinemaTexel.nl I Parkeren: P6 Vogelenzang ZATERDAG EXCLUSIEF VOOR LIKES DERTIC KUNSTENAARS EXPOSEREN IN EN ROND DEN HOORN Den Hoorn staat van 18 mei tot tot en met 30 juni in het teken van de kunst. Op de manifestatie Klifhanger die op zaterdag voor Pinksteren van start gaat exposeren dertig kunstenaars werk dat in relatie staat tot de plek waar het wordt tentoongesteld. Van 'serieuze' kunst tot werk met een knipoog. 'Voor elk wat wils', vertelt Net tie van de Brake, samen met Herman en Ina Bakker, Marie Louise Wiesman, Her man Hagenouwen Corvan Heerwaarden de werkgroep achter de vierde editie van Klifhanger. En inmiddels zo bekend dat kunstenaars graag medewerking verle nen. 'We hebben steeds meer keus. Ik denk dat we zijn geslaagd er een mooie variatie in aan te brengen. Een prachtige mix van kunstenaars van Texel en van de overkant, onder wie enkelen met inter nationale faam.' De kunstenaars kregen de vrije hand, met wel het dringende ad vies dat het werk tegen een stootje moet kunnen. Het staat immers zes weken in weer en wind. 'Vier jaar geleden hadden we de grasmannen, die werden lang zaam door de schapen opgegeten. En de vier meter hoge man met de handen in de lucht ging om, nadat de ezel er tegen schurkte en de wind er vat op kreeg.' De kunstenaars dienden vooraf een idee in. 'Elke kunstwerk moet een relatie met de plek hebben. Zoals het Zeeschepsel van Ron Moret. 'Dat heeft hij in elkaar gelast. Door het materiaal past het uitstekend bij André Smit (die een machine-bank- werkerij heeft).' In een enkel geval werd een concessie gedaan. 'De leestafel met oude boeken van Jaap Kooger zou eigen lijk buiten bij de boekenschuur van Klaas de Ridder komen. Maar boeken kun je niet buiten bewaren. Dus komt het nu in de Onderneming.' Soms komt er een stukje onbekende geschiedenis aan te pas. In Nova lishoeve komt een zandsculptuur van Erna van Sam beek. 'Voor de Tweede Wereldoorlog kwam dat meer voor in boerderijen.' De keramische vazen van Maurice Christo van Meijel symboliseren hoofdzonden en deugden. Die komen in de vensterbank Bij Jef. Toepasselijk, want het is vroeger een pastorie geweest. Bij zonder is de moestuin van Kim Lagerweij die midden in een woonkamer wordt aan gelegd. 'Geïnspireerd op het verhaal hoe vroeger loodshuisjes soms in één nacht werden afgebroken, om aan de belasting te ontkomen. Op die plek werd in één nacht een tuintje gemaakt, alsof er nooit een huis is aangelegd. Nu is het alsof men vergeten is het huis af te breken.' Ook de Jan Drijverschool doet mee. De school heeft er een project van gemaakt. 'Ze gaan iets doen met vogels die uit vliegen. Het symboliseert het verplicht uitvliegen van de leerlingen.' Bijzonder is ook 'De steen bloeit' van Souwie Duin- ker, geïnspireerd op de beginregels van een gedicht uit de bundel 'Het uur van de droom', van Arjen Du inker, een ver fami lielid. De werkgroep heeft vooraf inzage in de ideeën en maakt een selectie, maar de invulling die de kunstenaar er aan geeft blijft een verrassing. Zo liet Patrick Tangezich voor'vuurrood'inspireren door de vele branden in en rond Den Hoorn, te beginnen met het verbranden van Oude Hoorn in 1398. Zijn werk is verdeeld over vijftien plekken waar ooit brand is ge weest. Het is slechts een greep uit de vele kunst werken, waarvan de locaties verspreid lig gen tussen de boet Oude Hoorn aan de Stolpweg, tot vlakbij het strand van paal 9. De plekken zijn gemarkeerd met een grote speld met de rode bal. Er gaat een route langs, die begint in De Waldhoorn. Daar is ook een expositie, ingericht met (ander) werk van de kunstenaars en ach tergrondinformatie. Het dorpshuis is het centrale informatiepunt van Klifhanger, waar ook routekaarten zijn af te halen. Het dorpshuis is dagelijks open van 11.00 tot 16.00 uur. Men kan zich (tegen beta ling) ook laten rondleiden door een kun stenaar of door historiekenner Maarten 't Hart. Ook zijn er allerlei workshops, onder meer schilderen, fotograferen, het maken van een flessenpost of kunst van gejutte spullen. In het kader van Jazz on the Waves op zaterdag 8 juni is er voor muzikanten een workshop jazz. Herman Bakker verzorgt een lezing over Blok van de Velden. Klifhanger wordt 18 mei om 10.30 uur geopend in het dorpshuis. Kunstenaars in Hout geven demonstratie In de natuur-en beeldentuin De Wije Bliek aan het Oude Dijkje nabij De Koog verzor gen enkele 'kunstenaars in hout' zondag 19 en maandag 20 mei, eerste en tweede Pinksterdag, demonstraties. Zij laten zien hoe ze uit een blok hout een beeld maken. Voor informatie: www.barnsteen.eu. Veldsymposium Waddenvereniging De Waddenvereniging verzorgt zaterdag 25 mei een veldsymposium op Texel. Het symposium bestaat uit vier excursies, over werelderfgoed en recreatie, mossel- banken en visserij, klimaatverandering en zandsuppleties, en duurzame energie. Het veldsymposium is onderdeel van de nieuwe opzet van de algemene ledenver gadering. Tijdens de wandeling kunnen deelnemers in gesprek gaan met mede werkers van de vereniging. Ter plaatse wordt gekeken hoe het met de Wadden gaat en wat er is terug te zien van het huidige beleid. Daarbij wordt ook geke- kennaardepositieenrolvande Wa d d e n- vereniging. Het officiële gedeelte van de vergadering wordt 's morgens gehouden, van 10.30 tot 12.00 uur in het gebouw van het NIOZ op 't Horntje. Het veldsym posium begint om 13.00 uur en staat ook open voor mensen die geen lid zijn. Aan melden kan via www.waddenvereniging. nl. Deelnemers kunnen zelf aangeven welke excursie de voorkeur heeft. Voor leden en gezinsleden die donateur zijn, is deelname gratis. Anderen betalen €10,-. Oblivion: de aarde onherkenbaar veranderd Nieuw in Cinema Texel is deze week Obli vion, waarin de aarde onherkenbaar is veranderd en Jack Harper deel uitmaakt van een enorme operatie. Zijn missie is om de laatste cruciale grond stoffen te delven na tientallen jaren oor log tegen een angstaanjagende vijand, maar het leven van Jack verandert plot seling als hij een onbekende vrouw redt uit een neergestort ruimteschip. Dit leidt tot een reeks gebeurtenissen die vragen oproept over zijn bestaan, waarbij het lot van de mensheid in zijn handen komt te liggen. De meeste andere voorstellingen zijn geprolongeerd. Het complete pro gramma is te lezen in de agende elders in deze krant en via www.texelagenda.nl. Dinsdag worden weer seniorenvoorstel- lingen gehouden, waarbij het licht min der gedimd is en het geluid minder hard. Te zien is Daglicht, aanvang 14.00 uur. Nationale Molendag Molen De Traanroeier in Oudeschild, die normaal alleen als onderdeel van Kaap Skil is te bezoeken, is op Nationale Molen dag, zaterdag 11 mei, van 10.00 tot 16.00 uur gratis te bezichtigen. De molenaars zijn aanwezig om vragen te beantwoor den en laten, als het weer het toelaat, de wieken draaien. Vrijdag 10 mei - 21.00 uur Freek de Jonge - Hella de Jonge leest uit "Spring" 'Spring' is een intieme literaire avond waarin het boek de basis vormt. Hella leest voor en Freek interviewt haar. Freek zingt ook een paar liedjes en plaatst uiteraard af en toe een kwink slag. Aanvang 21.00 uur, entree €16,00 uur KUf 12 Uen Hoorn - WMW.kUfl2.nl - (0222) 319 b33 VoLg oivs ook ou: P jtxcebook.com/tUe6ifcerkLiTl2 fcuJifcfcer.com/KLiTl2 Voor een veilige avond uit!

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 13