Buitengebied: meeste verzoeken afgewezen LANGEVELD DE R00Y /Pelikaan" Catering HEMA (jrocn 27wartsjexels in het harL, Historisch beeld: post sorteren aan de Parkstraat Sfeervol Parkpop in Wezentuin trekpleister op Bevrijdingsdag Mevrouw Van Schie tijdelijk rector van OSG De Hogeberg Kunst in relatie tot de plek .tXl Bekendmakingen op pagina 10 ®i7iS Herdenking: Niet omzien in wrok' Graafmachines bouwen golfbaan Samen werken aan vrede en veiligheid' Zoveel mogelijk in de stijl van de natuur' Vanaf Pinksteren zes weken lang Klifhanger OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887, NR. 12772 Verschijnt dinsdag en vrijdag WOENSDAG 8 MEI 2013 Leen den Braven, Marijke Stark, Gerrit Terpstra en collega's sorteren aan de Parkstraat de post. Een historisch beeld, want vanaf za terdag verplaatst Post NL dit naar Den Heider. Oudgediende Den Braven gaat in de VUT, Terpstra, al 40 jaar postbode, stopt over een halfjaar. Ze stammen nog uit de tijd dat de AOW contant werd bezorgd. Terpstra: 'Ze zaten er op te wachten, we kregen wel fooi.' Onderwijsvisie bijna voltooid De onderwijsvisie waar de raad vorige week naar verwees bij de besluitvorming over de Jan Drijverschool, nadert zijn vol tooiing. Het betreft een gemeenschappelijk stuk van de schoolbesturen en de gemeente, waarvan het concept 23 april in een beslo ten informele sessie tussen schoolbestu ren, raadsleden en college is besproken. Hierna worden tekstwijzigingen aange bracht, die eerst worden afgestemd met de schoolbesturen, waarna de raad over een 'breedgedragen stuk' kan besluiten. Weer ingebroken bij Ecomare Voor de tweede keer in een week tijd is ingebroken bij Ecomare. Er wordt niets vermist. Vorig weekend gingen de daders er met een geldbedrag vandoor, ditmaal wordt er niets vermist. In de nacht van zaterdag op zondag kwamen de insluipers binnen door het forceren van een raam. De politie heeft de zaak in onderzoek. Naspeuringen bij de buren en forensisch onderzoek door de politie hebben voor zover bekend nog niets opgeleverd.Tips zijn welkom (0900- 8844 of 0800-7000). Afrikaanse muziek en dans van Ibu Syla Nafaja luistert in de Wezentuin de sfeer op tijdens Parkpop. Het festival op Bevrij dingsdag met, naast dit Amsterdamse gezelschap, vooral optredens van Texelse bands werd goed bezocht, de sfeer was ontspannen en er werd flink bijgepraat. Het deed wat denken aan openluchtfes tival Strenderpop, maar herinneringen gingen ook terug naar de eerste edities van Texel pop, ook in het park, toen nog vanuit de muzieknis. Ook nu trok een keur aan bands aan het publiek voorbij, veel variatie in muziek, voor elk wat wils en voor kinderen een springkussen. Dank zij het mooie, bijna zomerse weer had het zondag niet beter kunnen treffen. Voor de zekerheid was het podium overdekt, maar dat nodig was het niet. De muziek stopte 's avonds tijdig, wat bij omwonen den voor draagvlak zorgt. Parkpop is een grotere variant van Parkpopje, ontstaan om de Wezentuin leuker te maken. Hei no Huizing van de Hollebol, samen met Pie ternel Geurtz de organisatie van Parkpop, wil er in de periode rond Konings- en Be vrijdingsdag een traditie van maken. Summiere beantwoording, afwijzing zon der gedegen argumenten en weinig ge honoreerde zienswijzen. Aldus een kriti sche analyse van een inspreker tijdens de behandeling door de raad deze week van de zienswijzen op het bestemmingsplan Buitengebied. Maar ook 'een behoorlijk compleet plan dat duidelijk richting geeft aan de ont wikkeling van het buitengebied, maar waarvan het democratisch gehalte tekort schiet', verwoordde Michel Gregoire de mening van hetTexels Ondernemers Plat form (TOP). De factor tijd speelde voor de gemeente een belangrijke rol. Wethouder Kooiman vertelde hoe in twaalf we ken tijd moest worden gereageerd op meer dan 400 zienswijzen. Dat het merendeel van de zienswijzen niet was gehonoreerd komt volgens Kooiman omdat het college alle verzoeken had afgewogen tegen het alge meen belang, met als ijkpunt de Texelse kernwaarden. 'We bieden wel ruimte voor nieuwe ontwikkelingen, maar dat moeten we niet altijd zoeken in groter, hoger en meer, maar vooral in kwaliteitsverhoging.' Uitbreiding van (recreatief) wonen in het buitengebied beperkt het college tot een minimum. Zo ging een streep door menig verzoek tot het omzetten van (oude of vervallen) stolpen en schuren die nu niet, agrarisch of anderszins worden gebruikt in een woon- of recreatiebestemming. Ook mag kamperen in hooiberghutten niet en strandt het plan Tuin voor Texel van Piet Laan. Coulance toonde b en wals het gaat om het splitsen van de woon functie in stolpen en andere boerderijen met cultuurhistorische waarde, zoals van het Gelderse, Groningse of Twentse type. Maar waar in stolpen in het buitengebied wél toeristische appartementen mogen, mag dat niet in andere type boerderijen. Een onregelmatigheid waarvoor de mo tivering achterwege bleef. Woningen op A-(agrarische)bouwblokken, die niet meer als zodanig in gebruik zijn, maar waar wel een agrarisch bedrijf in de buurt is, kun nen zogeheten plattelandswoning wor den. Dat betekent dat ook niet-agrariërs er mogen wonen, maar zonder dat het na bijgelegen boerenbedrijf beperkingen on dervindt. Dat zo'n 'oplossing' een nieuw probleem kan creëren, blijkt bij De Waal. B en w stemmen in met het verzoek van Jan Bakker voor de bestemming van plat telandswoning, maar dat doorkruist het plan van buurman Jan van der Haas voor een nieuwe melkstal. Doordat hij er geen bedrijfswoning bij mag bouwen, is vol gens hem het huis van Bakker de beoogde bedrijfswoning. Maar daar wil het college niet aan.Toen Van der Haas het bouwblok kocht, had hij de woning er maar bij moe ten kopen, redeneren b en w. Maar volgens de raadsman van Van der Haas is dit be leid een vrijbrief om ook elders agrarische woningen aan hun functie te onttrekken. Kritiek was er ook op de bevriezing van de toeristische slaapplaatsen. Volgens Mayke Veeger van Stedebouwkundig Ad viesbureau Texel worden ondernemers beperkt in hun mogelijkheden. 'Dit gaat de gemeente geld kosten', doelde ze op planschadeverzoeken. Ook Gregoire was kritisch over het beddenbeleid. 'Sanering leidt tot kapitaalsvernietiging. Het college plaatst zich in een ondernemerspositie. Maar die heeft het niet.' Afrikaanse muziek en dans van Ibu Syla Nafaja in de Wezentuin. Mevrouw Van Schie volgt tijdelijk Henk de Vries op als rector van de OSG. Dat heeft burgemeester Francine Giskes, voorzitter van het schoolbestuur, gistermiddag aan het personeel laten weten. Ingrid van Schie, beter bekend als 'me vrouw Van Schie', wordt rector ad inte rim in het schooljaar 2013-2014. Tot het einde van het huidig schooljaar is De Vries nog rector. Mevrouw Van Schie wordt bijgestaan door conrector Annemarieke de Vries en een ondersteunend team. Van Schie werkt sinds 1980 op de OSG. Ze geeft wis kundeles en is teamleider van de MAVO. Ze staat bekend als een gerespecteerd en doortastend docent die 'streng doch rechtvaardig' is. Ze is eveneens bekend als een warm pleitbezorger van het beroeps onderwijs. Volgens de burgemeester is Van Schie door het schoolbestuur verzocht om tij delijk het roer in handen te nemen. 'Ze kent de kinderen en ze kent het eiland.' Bedoeling is dat de nieuwe rector zich on der meer gaat bezighouden met de voor bereidingen om de OSG bestuurlijk zelf standig te laten worden. Het bestuur van de openbare scholengemeenschap wordt nu nog gevormd door burgemeester en wethouders. Volgens Giskes is er positief gereageerd op de komst van mevrouw Van Schie als tijdelijk opvolger van Henk de Vries. nedia bureau is op Hemelvaartsdag en vrijdag 10 mei gesloten. Heerlijk genieten op locatie www.depelikaancatering.nl www.depelikaan.nl Tel. 0222 31 72 02 7 dagen per week open Den Burg - Texel Folders bij deze krant Niet gehad? Af te halen op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 1