m ZDH veilig na verlies, Texel speelt om titel SPORT - Familietoernooi bij' Heri Hodie Jeu de Boulesclub viert j'ubileum www.texelsecourant.nl DINSDAG 14 MEI 2013 WEDSTRIJD WAARIN GROTE BELANGEN OP HET SPEL STONDEN De derby tussen ZDH en Texel'94 is zondag in Den Hoorn geëindigd met 0-1 voor Texel'94. Voor ZDH net genoeg om ook volgend jaar in de vierde klasse te mogen uit komen. Texel'94 speelt donderdagavond tegen JVC om het kampioenschap. De spanning droop er vanaf op Sportpark Jaap Lap A.J.zn., waar maar liefst bijna 400 toeschouwers zich rond het veld hadden verzameld. De moeders onder hen had den ter gelegenheid van Moederdag bij de poort een bos tulpen gekregen. Een aar dige geste van de Zwaluwen, die daarmee wilden benadrukken dat er belangrijker dingen zijn dan voetbalen dat sportiviteit boven alles gaat. Een bijzondere rol was er voor de 1-jarige Jordi Bom as, zoon van Ca roline Veeger en ZDH-spits Jelmer Bomas, die in zijn wandelwagen de wedstrijdbal het veld opbracht.Tot tien minuten na het laatste fluitsignaal bleef het spannend. Niet zozeer voor Texel'94, dat al tijdens de wedstrijd had gehoord dat concurrent JVC geen spaan heel liet van degradant Nieuwe Niedorp. Het werd in Julianadorp uiteindelijk 9-0, waardoor JVC en Texel'94 op gelij ke hoogte eindigden. Texel'94 wist daardoor zeker dat er nog ten minste een extra (kampioens)wedstrijd moest wor den gespeeld. Dat gebeurt donderdag 19 mei op neutraal terrein. Bij winst zijn de Texelaars kampioen, bij verlies moeten ze in de nacompetitie alsnog promotie naar de derde klasse zien af te dwingen. Bij ZDH was er na afloop twijfel. De con currenten hadden wel goed gepresteerd. Berdos had gewonnen, Schagen had DTS een punt afhandig gemaakt. Daardoor eindigden ZDH, Berdos en Schagen met hetzelfde aantal punten op de voorlaat ste plaats. De verwachting was dat ook deze ploegen extra wedstrijden zouden moeten spelen, maar een aanwezige ver tegenwoordiger van de KNVB verzekerde ZDH-voorzitter Nico van Heerwaarden ten slotte dat de Hoornders op grond van hun doelsaldo veilig waren en dat Berdos zich in de nacompetitie moet zien te red den. Daarna brak ook bij de thuisclub een klein feestje los. De wedstrijd zelfwas niet bijzonder goed. Aan beide ploegen was duidelijk te zien dat er grote belangen op het spel stonden. Opvallend was het grote aantal slordige passes. Veel aanvallen bleven daardoor steken in goede bedoelingen. Aanvoer der Ruben Duinker van Texel'94 was nog het dichtst bij een treffer, maar hij kopte na een voorzet van rechts rakelings over. Voor ZDH was het aanvankelijk vooral een kwestie van tegenhouden. Maar net toen de Zwaluwen wat meer grip op het 4* "3$ - —fcgj )or een veelkoppig publiek. spel leken te krijgen, kwam Texel'94 in de 25ste minuut op voorsprong. Schut ter was de altijd gevaarlijke Sander de Haan, die in een vol strafschopgebied op de goede plek stond om de bal in het doel te schieten. De tweede helft was net tien minuten oud, toen zich een bijzonder moment voordeed. Bomas begon aan solo, die ein digde toen hij in het strafschopgebied van Texel'94 geblesseerd bleef liggen. Van alle kanten klonk de roep om de bal uit het veld te schieten, zodat hij kon worden behandeld. Bij Texel'94 leek niet iedereen dat nodig te vinden, waarna de bal bij De Haan belandde, die aan een lange spurt begon. Juist toen hij wilde schieten, werd hij gestuit door Hans Berbée. Het meren deel van de aanwezigen verwachtte een penalty en een rode kaart voor de ZDH- verdediger, maar arbiter Nijs gaf verras send een vrije trap aan ZDH wegens een schwalbevan De Haan. Onder een meestal blauwe lucht en met een toch nog koude harde wind werd donderdag op de banen van tennisvereni ging Heri Hodie achter het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp het jaarlijks familie- toernooi gespeeld. Eerste waren de allerkleinsten aan de beurt, die op een klein veld twee spelle tjes speelden, waaronder een variant om balbeheersing te krijgen en te oefenen. Ook de meegekomen volwassenen kon den daarbij hun behendigheid proberen. Vervolgens werd op een klein veld ten nis gespeeld zonder serveren. Lynn Dros met moeder Christel eindigen daarbij op de eerste plaats. Tweede werden Pie- ter Bonne met oma Loes, derde Vera van Heerwaarden en oom Theo. Na de jong ste jeugd streden zestien koppels van oudere jeugd met volwassenen om de groepsprijzen. In de eerste groep won Gerda ter Hoor met dochter Lisa ter Hoor. De tweede plaats was voor Bep Vonk met schoondochter Ester Sanchez. In de tweede groep gingen Ditte Westdorp en dochter Josien Westdorp met de eer strij ken. Tweede werden Dennis Vonk met zijn voor deze dag aangenomen dochter Silvia Eelman. In totaal deden 38 mensen mee aan het toernooi, dat voor de 21ste keer werd gehouden. Buitenlands succes Hippo Hoeve Texel Mirabella del Sol en Gazel T van Gerard Zoetelief hebben internationale succes sen geboekt op koersen in Hoppengarten en Jagers ro. In Hoppengarten in Duitsland reed Sa- lima Al Taleei Mirabella del Sol naar een overwinning in de vierde ronde van de HH Sheikha Fatima bint Mubarak Ladies World Championship IFAHR. Twee dagen later liep Gazel T een koers van 2000 me ter in Jagersro in Zweden, de Wathba Stud Farm Cup (GR3PA). Met jockey Eduardo Pedroza kwam Gazel T als eerste over de finish. De koersen werden georganiseerd door het landen uit het Midden-Oosten, waaronder Dubai en Oatar. De internatio nale pers besteedde uitgebreid aandacht aan de trainer en aan de paarden, die op het strand van Texel worden getraind. Familie Terpstra wint Familietoernooi Het op Hemelvaartsdag gehouden Fa milietoernooi werd voor de tweede keer sinds 2006 gewonnen door de familie Terpstra. In het begin zag dit er niet naar uit, want de wedstrijd tegen de familie Witte werd met 2-0 verloren. Het herstel volgde ech ter toen met 4-0 van (de familie) Boog aard werd gewonnen. In de wedstrijd tegen de Van Heerwaardens kwamen de Terpstra's al in de eerste minuut op voor sprong toen een afstandschot via de on derkant lat en rug van de keeper in doel verdween. De familie Witte had in de wedstrijd tegen de Boogaards aan een gelijkspel genoeg. Daar leek het lange tijd naar uit te zien, maar twee minuten voor tijd kwamen de Boogaards op voorsprong toen een bal vanaf de vleugel precies in de verste bovenhoek werd gekruld. Hierdoor kwamen Terpstra, Witte en Boogaard alle drie uit op zes wedstrijdpunten en moest het doelsaldo de beslissing brengen. Dat was +4 voor Terpstra, +3 voor Witte en -1 voor Boogaard. De familie Van Heerwaar den beleefde een teleurstellend toernooi, door niet één goal te maken. Uitslagen: Terpstra- Witte 0-2; Boogaard- Van Heerwaarden 2-0; Terpstra-Boogaard 4-0; Witte-Van Heerwaarden 2-0; Van Heerwaarden-Terpstra 0-2; Witte- Boog aard 0-1. Hoge punten voor Waddenruiters Bij de gecombineerde wedstrijd, dressuur en springen, die zondag bij manege Aken- burg werd gehouden, werden hoge scores behaald. Michelle van Bennekom, die voor het eerst uitkwam in de klasse L, was met Mo- rena tweemaal foutloos bij het springen en promoveerde bovendien met dressuur naar de klasse LI. Bij de B-pony's reed Sharon Coevert met haar zwarte pony Zahedi tweemaal een foutloos parcours en werd Bente Jalving tweemaal tweede. Winstpunten werden gesprongen door Stans Plaatsman, Ma non List en Sanne Zandstra. Bij de BB-pony's waren er prij zen voor Manon Blom, Imme Schraag en Zoë Grisnigt en bij de paarden voor Kim van der Werve en Mariska Witte. Winst punten waren er voor Jorieke Meijer en Gerard Roeper. De winst ging bij de L- paarden naar Gerard Roeper en Mariska Witte. Ook bij de dressuurwedstrrijd werden hoge punten uitgedeeld. Jorieke Meijer deelde in de Z1 de eerste plaats met Han- nita de Wit, Milou Kooiman haalde een winstpunt in de Zl. Priscilla Noorlander, Marilyn Brouwer, Laura Westerlaken pro moveerden naar een hogere klasse. Sa bine van der Wal behaalde met Maxima een monsterscore van 210 punten en pro moveerde naar de klasse L. Met een goedbezochte speeldag vierde jeu de boulesclub Den Burg zaterdag het twintigjarig bestaan. Vier zustererenigingen van de overkant hadden een afvaardiging gestuurd. Zo waren er bestuursleden aanwezig van Entre Nous uit Den Helder, Kleine Sluis uit Anna Paulowna, Onderhands uit Wierin- gerwaard en Magnus uit Schagen. De dag begon met regen, maar na de koffie - met gebak - kon gespeeld worden. Met zo'n ze ventig deelnemers waren de banen ach ter zwembad Molenkoog aan de Slinger weg behoorlijk vol. 's Middags werd een receptie gehouden, waarbij niet alleen de buurt en sponsors aanwezig waren, maar ook wethouder Huisman en een afvaardi ging van de Sportraad. Ook aanwezig was oprichter Henk Snijders, die ervoor zorgde dat de club twintig jaar geleden van start kon op enkele banen in de Notaristuin. In 2003 verhuisde de groeiende vereniging naar de Slingerweg. De jubileumdag was opgedragen aan de onlangs overleden Cees Wonder, een gewaardeerd en actief lid van de club. Op de foto de mensen van het eerste uur: Lies en Fer Gieles, Fenny Spanhaak, Henk Snijders, Tinie Kok, Cor Bakker, Dirk Roeper en Gerrit Spanhaak. Vlinderwinkel Eilandcompetitie Programma dinsdag 14 mei Veld A 19.00 Moorman-Expotise NIOZ1 19.45 NIOZ 1-Warmmop Moorman 20.30 Kobeko-Cocky's Paal 28/K 21.15 Paal 28/Krim-Randstad Kobeko 22.00 Jumbo-Autocentrale Randstad Veld B 19.00 NIOZ 2-NIOZ 3 PFB 19.45 PFB-FaIcon NIOZ 2 20.30 Bonte belevenis-Wessels Falcon 21.15 RAB-Rabo Wessels 22.00 Bliksemteam-Ecotiem Rabo VeldC 19.00 Tevoko (O)-Klif 23 Tevoko (J) 19.45 Tevoko (J)-De Rog Tevoko (O) 20.30 De Waal-Kobeko 2 Otto's 21.15 Bar S-Otto's De Waal 22.00 Krim-Coos Bar S Wedstrijdleiding: Tevoko Ontwerpt en Kees (tel. 365823) Uitslagen: Slagerij Moorman en de Boer-Kees de Waal, huis en tuin 1-2; Cocky's Kapsalon- Texelse Autocentrale 3-0; De Pepermolen- Jumbo 2-1; Warmmop-Vlinderwinkel 0-3; Paal 28 de Krim-NIOZ 10-3; Falcon-lma- res 1-2; IBS/Oele/Schoo-PFB 1-2; Albert Heijn-NIOZ 2 2-1; Wessels Ontwerpt- Ecotiem 3-0; SIBO-Boomgaard Bliksem- team 3-0; Klif 23-De Krim 2-1; Eetcafé De Rog-De Kapper 2-1; Coos-Kapsalon Sali- que 0-3; Vakantieburo Kobeko 2-Timmer's Bakkerij 1-2; Expotise-Bar Sportief 1-2. Ereplaatsen voor motorrijders Bij racedemo's van de Historische Mo torsport Vereniging (HMV) heeft Maar ten Hoogenbosch van Elisabethhoeve de Pre50 klasse gewonnen. Kees Dijkema van Oost werd tweede. Deze winter bouwde Hoogenbosch uit onderdelen zelf een Ariel racer. Deze motor, uit 1938, die een week eerder in Holten nog problemen gaf, bleef op He melvaartsdag in Nunspeet voorin het rijdersveld. Dijkema, die met een slechte gezondheid kampt, concentreert zich dit jaar op regelmatige rondetijden met zijn vertrouwde Velocette uit 1938 om pun ten voor het kampioenschap te verzame len. Beide rijders slaagden in hun opzet, al hoorden ze dat pas op Texel omdat ze de laatste boot wilden halen. De techni sche man van de HMV (en snelste rijder van de Pre50 klasse) Evert Janssen kwam zaterdag persoonlijk de prijzen brengen op Elisabethhoeve en op Oost. Hllllftlllllllïll'' lllIllllllHIHÏ? Opa Jan Zoetelief en kleindochter Esmee tijde

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 7