Zaalspelers Texel'94 2 kampioen Film over boerenliefde SPORT OnbepeTkt genieten van bijzonder dinerbuffet Jan Kager wint 'Old Grand-Dad' Texelhoeve In de op één-na-laatste wedstrijd van het seizoen is het tweede zaalvoetbalteam vanTexel'94 kampioen geworden. Dit zag er aan het begin van het seizoen nog niet naar uit. De eerste wedstrijden in de tweede klasse waren lastig voor Texel'94, dat na een eenvoudig seizoen was gepromo veerd naar de tweede klasse. Om die re den stelde het team zich als doel vooral in de tweede klasse te blijven. De tac tiek daarvoor was in de eerste wedstrijd bepaald: een compacte verdediging en momenten zoeken om te counteren. Dit had effect en leidde zelfs tot onverwachte overwinningen op ploegen die op papier veel sterker waren. Het verbaasde vriend en vijand dat Texel'94 op de helft van het seizoen nog geen wedstrijd had verloren. Hiermee groeide bij Texel'94 het geloof in eigen kunnen en langzaam groeide het besef dat er wel meer was te behalen dan alleen het behoud van een plek in de tweede klasse. De-terechte - nederlaagtegen Bliksem 5/ Alkmaar 1 kwam dan ook hard aan, maar Texel'94 herpakte zich en verloor hierna geen enkele keer meer. De grootste hob bels op weg naar het tweede kampioen schap in twee jaar waren een gelijkspel tegen de hekkensluiter en tegen Bliksem 5/Alkmaar 1. In de laatste twee wedstrij den moest Texel'94 nog twee punten pak ken, wat gebeurde in de op-één-na-laat- ste wedstrijd, toen in de eigen sporthal met 9-5 werd gewonnen. Omdat Jacob Krijnen en Jeroen Vlaming afwezig waren, werd het kampioenschap toen echter nog niet gevierd. Dat gebeurde wel na afloop van de wed strijd die vrijdag in Wieringerwerf tegen DVO werd gespeeld. Krijnen en Vlaming reisden samen met teamgeboten Dennis Schouwstra, Marlon Zijm, Bart de Lugt, Jimmy Vlaming, Joey van der Vis, Ralph Slik en Steffan Vlaming in euforische stemming en in stijl af naar Wieringer werf, waarbij 'Taxi Dirk' voor vervoer per witte limousine zorgde. Hoewel de wagen al vol was met voetbaltassen, spelers, bier en champagne, was er op de terugweg nog plaats voor de drie behaalde punten. Het kampioenschap werd na terugkomst uitbundig gevierd in Mans, het stamcafé van de ploeg, waar ook NBC/Steenen- plaats, de Texelse kampioen, werd gehul digd. De Krim 2 wint zaalvoetbalbeker Het tweede zaalvoetbalteam van De Krim heeft afgelopen week de beker behaald in de tweede klasse van het Texelse zaal voetbal. De Krim 2 bestaat voor een deel uit oud gedienden. Frans Stark speelt zelfs al vanaf het begin van de vereniging bij CZV de Krim, inmiddels bijna dertig jaar. Stark maakte in de finalewedstrijd tegen Oos terend 2 één doelpunt, de andere vijf wer den gemaakt door topscorer Jelmer Bom- as. De wedstrijd werd gewonnen met 6-5. De Krim 2 bestaat uit Piet Graaf, Jelmer Bomas, G id ion Boogaard, Wally van Beek en Jan Frans Stark, Johannes van Heer waarden, Lieuwe Koorn, Stefan Hooij- schuur en Helmich Kuiper. ]ADVERTORIAL[ Herenteam golfclub blijft ongeslagen Het eerste herenteam van golfclub De Texelse is door vier winstpartijen op rij ongeslagen kampioen geworden. Ook de laatste wedstrijd in Spierdijk werd ge makkelijk, met 16-2, gewonnen. Op papier leek de wedstrijd in Spierdijk een makkelijke prooi te worden, maar dit bleek in de praktijk nog tegen te vallen. Mike van der Haas en Kevin van Zuile- kom wonnen hun partij, maar de andere twee doubles gingen minder makkelijk. Thomas Wassenaar en Laurens Groothuis konden pas aan het einde van de ronde de overhand nemen en Antoine Kersten en Herbert de Geer gingen ten onder in een verdiende winst van de tegenpartij, 's Middags werden de singlepartijen al lemaal gewonnen. Thomas Wassenaar, Herbert de Geer en Laurens Groothuis wonnen met 4up, Mike van der Haas won met 6up en Kevin van Zuilekom met maar liefst 8up. Captain Antoine Kersten ging het wat minder makkelijk af. Hij had tot hole 18 nodig om zijn lup winst veilig te stellen. Opgewacht door zijn teamge noten werd Antoine eerst onder handen genomen door de spuitende champagne en daarna in de sloot bij hole 18 gegooid onder toekijkend oog van alle tegenstan ders. Met dit kampioenschap promoveert het team naar de tweede klasse van de nationale competitie. Vlinderwinkel Eilandcompetitie Programma dinsdag 21 mei Veld A 19.00 AH-PFB Jumbo 19.45 Cocky's-Jumbo AH 20.30 Kobeko-Pepermolen Cocky's 21.15Vlinderwinkel-NIOZl Kobeko 22.00 Randstad-WarmmopVlinderwinkel Veld B 19.00 NIOZ 3-1 BS RAB 19.45 RAB-Bliksemteam NIOZ 3 20.30 Wessels-SIBO Bliksemteam 21.15 Rabo-Bonte belevenis SIBO 22.00 NIOZ 2-lmares Bonte belevenis VeldC 19.00 De Rog-Tevoko (O) Salique 19.45 Kapper-Salique Tevoko (O) 20.30 Otto's-Kobeko 2 Kapper 21.15 Coos-Klif 23 Otto's 22.00 Expotise-De Waal Coos Wedstrijdleiding Kapsalon Salique en Eve lien (tel. 310096) Uitslagen: Moorman-Expotise 0-3; NIOZ 1-Warm- mop 2-1; Kobeko-Cocky's 3-0; Paal 28/ Krim-Randstad 0-3; Jumbo-Autocentrale 3-0; NIOZ 2-NIOZ 3 2-1; PFB-Falcon 0-3; Bonte belevenis-Wessels 2-1; RAB-Rabo 0-3; Bliksemteam-Ecotiem 3-0; Tevoko (O)-Klif 23 2-1; Tevoko (J)-De Rog 2-1; Kees de Waal-Kobeko 2 1-2; Bar S-Otto's 2-1; De Krim-Coos 2-1. Jan Kager heeft dinsdag op de golfbaan de 'Old Grand-Dad' gewonnen. De stich ting Old Grand-Dad Club heeft als doel het onderling samenzijn van golfspelen de grootvaders te bevorderen. Ook zamelt de stchting geld in om het voor gehandicapte jeugd mogelijk te ma ken te kunnen golfen. De landelijke or ganisatie, waarbij bijna zesduizend opa's zijn aangesloten, heeft vorig jaar een to taal van €129.000,- verdeeld over 35 in stellingen en organisaties. Onder de goe de doelen die al eens geld van de stichting hebben mogen ontvangen, hoort het Tes- selhuus, dat al eens een bijdrage heeft mogen ontvangen. Om hun steentje bij te dragen, verschenen dinsdag zestien Texelse opa's op de baan. Kager won de wedstrijd met 37 punten. Wel ontstond er nog enige discussie over zijn overwin ning, omdat Kager geen actieve handicap heeft. Maar de regels van 'Old Grand-Dad' geve n a a n d at d it b ij d it soort wed strijde n wel mogelijk is. Zodoende ging de tweede plaats naar Ed Eelman, die 32 punten be haalde. Derde werd Hans de Leeuw met 30 punten. Zij spelen vrijdag 20 juni in de regionale finale, die bij Ooghduyne wordt gespeeld. De longest drive was voor Leo Saai, de neary kwam op naam van Jaap Vogel. De romantische plattelandskomedie 'Leve Boerenliefde', deze week in Cinema Texel, draait om boer Jelte, die na het ver lies van zijn vrouw weinig zin heeft in een nieuw romantisch avontuur. Als de datingshow van de keiharde pro ducer Kenneth uitgerekend opzijn erf een nieuw seizoen komt opnemen, lijkt het een ultieme botsing van culturen te wor den. Maar tegen alle vooroordelen over stadsmensen en boeren in, bloeit er tus sen het frisse groen een bijzondere liefde op. Woensdag 22 mei is de voorpremière te zien van 'Fast Furious 6'. Deze fees telijke gebeurtenis gaat gepaard met een 'summer event' met hapjes van de diner- kaart, supercars en twee gratis drankjes. In de film (geschikt voor kijkers vanaf 12 jaar) keren Vin Diesel, Paul Walker en Dwayne Johnson terug in een spectaculair actie-avontuur. De meeste andere films zijn geprolongeerd. Zoals de (Nederlands gesproken) aninmatiefilm 'De Croods', de komedie '21 and Over' en de actiefilm 'Oblivion'. Maandag is een mystery movie te zien, waarvan de titel tot het laatste moment geheim wordt gehouden. Dins dag zijn er seniorenvoorstellingen, waar bij het geluid minder hard staat en het licht minder wordt gedimd. Het volledig bioscoopprogramma is te vinden in de agenda elders in deze krant en via www. texelagenda.nl. Subsidies Gymnastiekvereniging Texel krijgt een eenmalige gemeentelijke subsidie van €1.634,- voor de aanschaf van turnmate- riaal. Het Tevoko waddentoernooi wordt ge steund met een bijdrage van €1.250,- en Sportvereniging Oosterend en W Texel '94 krijgen respectievelijk €1.500,- en €1.170,- voor de aanschaf van dug-outs. W Texel '94 had ook subsidie gevraagd voor de aanschaf van kantinemeubilair, maar die is afgewezen omdat het college geen noodzaak of direct verband ziet met het kunnen uitoefenen van de sport. Over een subsidieaanvraag van de Stichting Overdekte Manege moet nog worden be slist. Gasterij Texelhoeve is een bijzonder horecabedrijf. Of het nu om het pand, de exploitatie of de kaart gaat, deze unieke ontmoetingsplaats aan de Kogerstraat in Den Burg is in alle opzichten net even anders. Nieuw is het All You Can Eat-concept, onbeperkt genieten van een rijk gesorteerd dinerbuffet met lokale producten en ingrediën ten. Gasterij Texelhoeve is gevestigd in een karakteristieke Texelse stolpboerderij, die vorig jaar in opdracht van de stich ting Woontij in authentieke stijl werd herbouwd. De exploitatie is in handen van hotel De Pelikaan, dat daarvoor een samenwerkingsverband met het Maar tenhuis heeft gesloten. Dat houdt in dat in de gasterij overdag tot 17:00 uur wordt meegewerkt door mensen met een beperking. Zij kunnen zich eT onder deskundige begeleiding volop ontplooi en en dragen daarmee in belangrijke mate bij aan de bijzondere, ongedwon gen en gastvrije sfeer in de gasterij. De medewerkers serveren overdag onder meer koffie, thee, een drankje en een (h) eerlijke lunch, binnen of buiten op het gezellige terras. Van woensdag tot en Gasterij Texelhoeve: UNIEKE ONTMOETINGSPLAATS met zondag kunnen gasten vanaf 18.00 uut voor slechts €19,50 onbeperkt ge nieten van een buffet. Het All You Can Eat-concept biedt geen 'standaard' ge rechten, maar een rijk gesorteerd di nerbuffet, waarin tal van lokale produc ten en ingrediënten zijn verwerkt. Het buffet bestaat uit diverse voorgerech ten en broodsoorten, salades, soep, vlees en vis, vegetarische gerechten en Texel se specialiteiten. Dit alles voorzien van verschillende garnituren. En uiteraard wordt aan tafel een dTankje geserveerd. Op zondag 16 juni wordt een speciaal Va- derdag-buffet geserveerd.'Met veel vlees voor echte mannen. Meer informatie volgt via hun Facebook-pagina'. Bij temperaturen van 24°C of hoger kan op het terras volgens hetzelfde concept onbeperkt worden gebarbecued. Daar naast is Gasterij Texelhoeve (exclusief) af te huren voor feesten en partijen. GASTERIJ 11 &ijz.or«Jer~ 5ez.«//i5 Gasterij Texelhoeve, Kogerstraat 26, Den Burg, tel. 0222-761789, www.facebook.com/Texelhoeve.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 9