SÊ3 TEXELSE COURANT *ura e Oppositie wil vangnet in plan Buitengebied jij Cjroen '^warLr Jexels in het hartL, Leerlingen fietsen voor praktisch verkeersexamen 'Hij wilde me na afloop van de dansles wel naar huis brengen' TexelEnergie ziet forse groei van omzet in boekjaar 2012 f Timmer Diner Cabaret bij Klif 12c4sjpa Iedere zaterdag Portretfotografie met allure... www.stefa n krofft. n I Lust for Life naar Vogelenzang Maarten Eelman aan de slag op nieuwe locatie Duofiets voor Maarten hu is 'Hiermee voel ik me weer veilig bij het fietsen' Elektrische wagen voor gemeente Wagen zo stil dat je hem bijna niet hoort rijden OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887, NR. 12776 Verschijnt dinsdag en vrijdag DINSDAG 28 MEI 2013 Leerlingen van De Fontein (groep 7/8), de Timotheüsschool (groep 8), de Jozefschool (groep 7),Thijsseschool (groep 8) en Kompas- school (bovenbouw) hebben gisteren meegedaan aan het praktisch verkeersexamen. De 132 leerlingen, getooid in oranje hesjes, reden een route door Den Burg om te laten zien dat ze hun vaardigheden in het verkeer beheersen, ledereen slaagde. Klachten gemeente over informatie De gemeente heeft in 2012 in totaal 27 klachten ontvangen. Daarvan waren er 16 gegrond. Dat blijkt uit een overzicht van burgemeester en wethouders. Van de 16 gegronde klachten gingen er 11 over géén of onvoldoende informatieverstrekking, 4 over onjuiste handelswijzes en 1 over een onheuse bejeging. Het college heeft het managementteam van de gemeente op dracht gegeven klachten voortaan tijdig af te handelen. Klachten over onvoldoen de informatie kunnen volgens het college eenvoudig worden verminderd door even te bellen of een mailtje te versturen. Van Rijsselberghe vierde in Medemblik Dorian van Rijsselberghe is in Medemblik opnieuw gestruikeld over een nieuwe sys tematiek in het windsurfen waarbij de afsluitende medalrace veel zwaarder telt. De Olympisch kampioen was op de Delta Lloyd Regatta in de voorronden de onbe twiste nummer één, maar werd uiteinde lijk vierde door één tegevallende prestatie in de medal-race. Iets soortgelijks over kwam hem ook al op het WK in Brazilië. De Texelaar was zo sportief de schuld niet bij de nieuwe systematiek te leggen, maar pleitte tegelijkertijd toch wel ook voor een andere aanpak. Zo'n zestig jaar geleden zaten ze samen op dansles in Den Burg en hadden ze een oogje voor elkaar. Hun wegen liepen echter uiteen, waarna Lenie Oude Weernink-Jas (77 jaar) en Jan Zijm (bijna 81 jaar) elkaar op een gegeven moment uit het oog verloren. Tot hun ver rassing kwamen ze elkaar vorige week na meer dan een halve eeuw weer tegen in verpleeghuis Hollewal in Den Burg. Le nie Jas, die in 1965 met haar gezin naar de overkant vertrok omdat haar man bij de Hoogovens ging werken, verbleef daar een week en kreeg te horen dat Jan Zijm ook in het verpleeghuis was. Het kwam al snel tot een ontmoeting tussen de gelief den van weleer. 'Het is erg leuk om elkaar weer te zien', liet Zijm weten. Jas: 'We zaten vroeger samen op dansles bij Rein Punt (Rein Boom, red) in het Casino. Jan wilde me na afloop graag naar huis bren gen, maar Johan wilde dat ook en hij is het geworden. Met hem ben ik later ook getrouwd.' Jas vertelt het eveneens het hartstikke leuk te vinden om haar oude geliefde na zoveel jaar weer terug te zien en om met hem bij te praten. Er moet een 'vangnet' komen in het nieuwe bestemmingsplan Buitengebied voor mensen die kunnen aantonen dat zij rechten kwijtraken. Dat vinden oppo sitiepartijen Texels Belang, CDA en mede indiener Fractie Waerts. De drie partijen hebben een motie op gesteld met voorstellen om bewoners en ondernemingen tegemoet te komen. Bedoeling is dat het voorstel woensdag avond 12 juni, als de gemeenteraad over het nieuwe bestemmingsplan vergadert, in stemming wordt gebracht. Volgens Texels Belang, CDA en Fractie Waerts moet het college de komende ja ren 'alle medewerking'verlenen wanneer iemand een zogeheten 'buitenplanse pro cedure' moet voeren om kwijtgeraakte rechten in ere te herstellen. Dan gaat het om rechten die iemand niet zou zijn kwijt geraakt als het nieuwe bestemmingsplan enkel 'constaterend'was bestemd. Hetzelfde geldt wanneer het college vol gens de partijen 'aantoonbaar ten nadele van de burger heeft gehandeld zonder vooraf met de burger in gesprek te zijn ge weest' of als aantoonbare toezeggingen van het college niet in het nieuwe plan zijn verwerkt. De gemeente zou dan voor een procedure om de zaken te herstellen ook geen kosten mogen rekenen. De drie partijen baseren zich in de motie op de korte tijd die college en raad hebben gehad om alle vierhonderd zienswijzen en het gehele plan Buitengebied te bespre ken en te beoordelen. Uiterlijk 1 juli moet er een nieuw bestemmingsplan Buitenge bied zijn, anders kan de gemeente geen leges meer vragen voor vergunningen. Volgens CDA, Fractie Waerts en Texels Be lang heeft iedereen zijn best gedaan en is er 'zo hard en secuur mogelijk' gewerkt, maar valt niet uit te sluiten dat mensen door het nieuwe plan rechten kwijt raken. Als het nieuwe plan is vastgesteld, kan er geen aanspraak meer gedaan worden op het oude plan. 'Zelfs als blijkt dat er aan gemeentezijde iets is misgegaan.' Aan passing is dan wel mogelijk door een 'bui tenplanse procedure'te voeren. TB, CDA en Fractie Waerts merken in de motie op dat het college geen wettelijke plicht heeft om iedereen individueel te in formeren en dat elke Texelaar de gemeen telijke bekendmakingen in de Texelse Courant kan volgen, maar dat er ook nog begrippen zijn als 'klantvriendelijkheid'en 'vertrouwen'. De oppositiepartijen vinden dat het colle ge voortaan bij alle nieuwe bestemmings plannen iedereen in een plangebied uit eigen beweging op de hoogte moet stel len van naderende veranderingen. Om een vinger aan de pols te houden bij het nieuwe plan Buitengebied zou het college volgens de drie partijen om te beginnen maandelijks een overzicht moeten geven van alle zogeheten 'vangnet-meldingen' en het verdere verloop. Het plan Buitengebied staat donderdag 30 mei als enige punt op de agenda van een commissievergadering die om 19.00 uur in het gemeentehuis begint. De po litieke partijen kunnen zich dan uitlaten over de vierhonderd zienswijzen en het plan zelf. Woensdagavond 29 mei staat in een andere commissievergadering de be handeling van het nieuwe bestemmings plan De Koog op de agenda. TexelEnergie heeft de omzet in het boek jaar 2012 zien stijgen van €338.000,- naar €3.5 miljoen euro. Dat maakte directeur Brendan de Graaf vrijdagavond bekend tijdens de zesde al gemene ledenvergadering van de ener giecoöperatie. De stijging komt voort uit een toename van de verkoop van gas en elektriciteit. TexelEnergie maakte een winst van €55.000,-. Het is het tweede opeenvol gende jaar dat dit gebeurt; in 2011 was het nog een bescheiden bedrag van €3000,-. Daarmee komt de verwachting uit dat de coöperatie na circa vijfjaar uit de aanloopkosten zou zijn. De winst wordt, vergelijkbaar met TESO, niet als dividend aan de aandeelhouders uitgekeerd, maarten bate van de winning van energie in het bedrijf geïnvesteerd. Het aantal leden steeg in 2012 van 2858 naar 3049. Het aantal verkochte aandelen groeide van 6586 naar 6595 en het aantal aansluitingen van 3762 naar 4225. De Graaf liet weten dat TexelEnergie over gaat naar eigen systemen voor de ener gienota's. Die worden nu nog via De Groe ne Belangenbehartiger verspreid, maar de nota's zijn volgens De Graaf niet zoals TexelEnergie ze wil hebben. 'De dienstver lening voldoet niet en we moeten vaak handmatig veel corrigeren.' Samen met Urgenda en de Windunie heeft TexelEnergie een nieuwe organisa tie opgericht (DE Unie) die een eigen le veringssysteem heeft gekocht. De nieuwe organisatie gaat aan de slag voor Texel Energie en twee energiecoöperaties op Vlieland en in de Haarlemmermeer. Bin nenkort sluiten er mogelijk nog meer aan bij de op Texel gevestigde dienstencoöpe ratie. 'Op die manier voldoen we aan een schaal om zelf een leveringssysteem voor energie te hebben.' Volgens De Graaf is het de bedoeling dat binnenkort afscheid wordt genomen van De Groene Belangenbehartiger als ener gieleverancier en dat DE Unie voor de in koop van gas en elektriciteit gaat zorgen. t Het Laatste nieuws het Eerst! 24 uur per dag 7 dagen per week www.texelsecourant.nl Volg het nieuws op Twitter @TexelseCourant Ontvang het laatste nieuws op Facebook Like ons! facebook. com/texelsecou ra nt lekkerste aanbiedingen!" De Echte Bakker Iedefè(dinsdag in deze;krant Garage Dros www.texelseautopagina.nl kijk op wwtv.kli-fl2.nl

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 1