NIEUWS De Graaf staakt verzet tegen villa's Beuving Sports in de prijzen Beroep van Isola Bella gegrond FAMILIE Oceans Day bij NIOZ De familie De Graaf staakt het verzet te gen de mogelijke komst van dertien nieu we recreatievilla's aan de rand van bunga lowpark 't Hoogelandt. Dat liet Harry de Graaf, buurman van 't Hoogelandt, donderdagavond weten tij dens de raadscommissievergadering over het nieuwe bestemmingsplan Buitenge bied. De Graaf zei tot de overtuiging te zijn gekomen dat de plannen van De Krim, eigenaar van 't Hoogelandt, wel kunnen worden vertraagd, maar uiteindelijk niet tegengehouden kunnen worden. Daar naast is De Krim bereid om schade te com penseren en daar is de familie De Graaf op ingegaan. Het vakantiepark mag op een stuk nu nog agrarisch land langs 't Hoogelandt van het college dertien recreatievilla's bouwen. De Krim kreeg daarvoor in 2009 toestemming van het vorige college toen dat een strook grond langs het bungalowpark kocht voor de aanleg van het fietspad langs de Cali- forniëweg. Volgens het college was met de aankoop van de grond voor het fietspad een maat schappelijk belang gediend. De Krim kreeg vervolgens als tegenprestatie zwart op wit de toezegging dat een stukje agrarische grond van een hectare groot naast de fa milie De Graaf van agrarisch in recreatief terrein zou worden omgezet. Frank Kingma (Texel 2010) zei tijdens de commissievergadering dat hij het jammer vond dat De Graaf het verzet staakt en niet principieel doorgaat. Hij wees erop dat de omzetting van de grond van agrarisch in recreatief nog niet is beklonken en dat het aan de gemeenteraad is om daar een besluit over te nemen. Het onderwerp is gevoelig, omdat in andere situaties het ge ven van een recreatieve bestemming aan agrarische grond geen optie was. Kingma zei ook zijn kanttekeningen te hebben bij de wijze waarop De Krim slaap plaatsen van de ene naar de andere locatie wil brengen. In het geval van de dertien villa's is het de bedoeling dat 45 onge bruikte bedden van 't Hoogelandt worden benut en dat er twintig slaapplaatsen van De Krim komen. De Graaf zei Kingma te kunnen volgen. 'We hebben overwogen wat we moesten doen en daar is dit besluit uitgekomen.' De Krim zorgt, wanneer de recreatievilla's er komen, onder meer voor een honderd meter lang schutting tussen de villa's en de woning van De Graaf met boombe planting aan de kant van de villa's. Vier villa's worden anders gesitueerd om inkijk te voorkomen en De Krim is verder bereid om de waardedaling van de voormalige boerderij van de familie De Graaf te com penseren. Volgens De Graaf zijn er stevige onderhandelingen met het vakantiepark gevoerd. Isola Bella heeft voldoende geconcreti seerd dat de handhaving tegen de bed- and breakfast aan de Rozendijk in strijd is met gelijkheidsbeginsel. Dat heeft de voorzieningenrechter in Alk maar geoordeeld in een zaak tussen Isola Bella en het college. De verdediging van Isola Bella heeft volgens de rechter aan getoond dat het college niet optreedt tegen anderen die ook 'bedrijfsmatig slaapplaatsen ter beschikking stellen in panden die bestemd zijn voor woondoel- einden.' Volgens de voorzieningenrechter is het nu aan het college om 'volgens vaste rechtspraak' voldoende aannemelijk te maken dat de voorbeelden die de verdedi ging van Isola Bella heeft aangevoerd niet met elkaar te vergelijken zouden zijn zijn en dat tegen andere gelijke gevallen ook handhavend wordt opgetreden. Dat was nu in de ogen van de rechter onvoldoen de, waardoor Isola Bella in het gelijk is ge steld. Een besluit van het college van 26 september 2012 waarbij Isola Bella met dwangsommen wordt gedreigd, is vernie tigd en het college moet met een nieuw besluit komen. De voorzieningenrechter stelt in dezelfde uitspraak dat het gebruik van Isola Bella strijdig is met de bestemming woondoel- einden. De stelling van de eigenaren dat voor het huidige gebruik 'impliciet vrij stelling' is verleend toen de bouwvergun ning werd afgegeven, zegt de rechter niet te volgen. 'Die vergunning is verleend voor het vergroten van de stolp en niet voor het gebruik van de stolp als bed-and breakfast.' Volgens de rechter is niet voldoende dui delijk gemaakt dat de bouwvergunning voor bed- and breakfast was bedoeld. Een bouwplan dat in veel slaapkamers voor ziet, betekent volgens de rechter niet per definitie dat de monumentale stolp als bed- and breakfast gebruikt gaat worden. Recreatief gebruik is volgens de rechter in strijd met de planvoorschriften en het col lege is daarom bevoegd om handhavend op te treden. Volgens de voorzieningenrechter is er voor Isola Bella nog geen concreet zicht op legalisatie van de bestaande situatie. Het nieuwe plan Buitengebied voorziet daar niet in en het college wil het gebruik niet legaliseren. Dat de gemeenteraad een oplossing nastreeft, is volgens de uit spraak - die donderdagochtend werd ge daan - nog onvoldoende concreet. Donderdagavond waren de eigenaren bij de commissievergadering over het plan Buitengebied om de politieke partijen te verzoeken een einde te maken aan de al jaren slepende kwestie. GESLAAGD Marleen Fortuijn-De Witte uit De Koog is met een gemiddelde van een 8 geslaagd voor de Jachtakte en de Kooikersakte van de KNJV. Samen met de huidige kooiker Leo Daalder en zijn kleinzoon Sander Le- gierse wil zij zich inzetten voor het be houd van het oude ambacht en het stilte- gebied van de Korverskooi. Dit ook in het belang van het (VRS) Vogelringstation dat hier onderzoek doet. Succes voor Beuving Sports van Jolanda Beuving op het NK Sportsmodels. Er ging een lange voorbereiding aan vooraf. Voor het eerst werd dit jaar op Walter's open NK Sportmodels geïntroduceerd. Dit is een klasse voor mannen die een beach- body/men's health body hebben. Ze dra gen geen poseerslip of boxer maar een bermuda/swimshort. Remco Creijf van Beuving Sport waagde de stap om voor hem een droom waarte maken. Anne Rolf van Beuving Sport kwam uit in de Bikini Klasse (bikini models). Beiden hadden zich vijf maanden voorbereid. Een periode van veel trainen, diëten, poseren en presenta ties. Het resultaat mocht er zijn. Jolanda ging met haar team bestaande uit Remco, Anne, Josien, Daisy, Ca nan, Sylvia, Wouter en Bryan naar Walters open NK voor hun eerste wedstrijd. Alle dames (behalve Jo sien, zij kwam op het NK uit in de klasse Woman's Athletic Physique) deden mee in de Bikini-klasse (Bikini models) en de heren Sportmodels. Er deden 130 deelne mers aan mee. Remco, die voor de eerste keer meedeed aan Sportmodels, kwam uit in een zware klasse met liefst zestien deelnemers. Anne en de andere dames hadden ook een zware klasse. Jolanda Beuving meldt: 'Na een geweldi ge wedstrijd werd Remco zevende, Anne derde, Canan vierde, Sylvia zevende, Daisy eerste, Bryan zesde en Wouter derde. Jo sien werd eerste op het NK. Tevens werd op deze wedstrijd de selectie gemaakt voor de EK in Kiev. De Nederlandse en Belgische selectie (Benelux team) bestaat uit elf atleten. Super trots gingen we naar huis.' Marcel Honingh was jurylid WBPF, Jolanda Beuving was backstage (en wo- mancommittee EBPF/WBPF actief met Petra en Jordy en alle bekers. Alle atleten gaan nu in voorbereiding voor oktober 2013. www.texelsecourant.nl 3 DINSDAG 4 JUNI 2013 J In het kader van World Oceans Day wor den zaterdag 8 juni bij het NIOZ pu bliekslezingen gegeven door onderzoe kers. De lezingen worden gegeven tussen 15.00 en 17.00 uur in de Oceaanzaal van het NIOZ. Het gebouw is vanaf 14.30 uur geopend. Na afloop is er gelegenheid met de sprekers na te praten. Leo Maas ver telt over 'onbekende verschijnselen in de diepzee', Loes Gerringa over 'de rol van ij zer in de oceanen', Hein de Baar over'C02 toename en verzuring', Mare Lavaleye over 'koude koralen op grote dieptes' en Peter Smith over 'plastic soep'. Naast de lezingen worden ook enkele korte films vertoond. Miniserie over de vogeltrek Bij de VARA op Nederland 2 is vanavond het eerste deel te zien van de tweedelige documentaire Living on the Edge van Vo gelbescherming Nederland. De documentaire werd gemaakt door oud-Texelse Anke van Bruggen en toont de relatie tussen trekvogels en mensen. Er werden opnamen gemaakt langs de trekroute in Burkina Faso, Marokko, Malta en Nederland, waaronderop Texel. De uit zending begint om 19.25 uur. Het tweede en laatste deel wordt uitgezonden op dinsdag 11 juni. Bevrijd van een serieus zwaarmoedig leven, bewust overleden aan kanker... Bartholomeus Anthonius Witte Bart '7 28 maart 1955 Anneke Dick Marjon Sjoerd Buytengors 85 1791 WN Den Burg Overeenkomstig de wens van Bart is zijn lichaam ter beschikking gesteld aan de medische wetenschap. Correspondentieadres: Sjoerd C. Witte, Maskerbloemlaan 29, 3452 BA Vleuten scwitte@msn .com onze vriend en tuinman is overleden. De bewoners van 'Het hof van Bart' De dood laat verdriet achter dat niemand kan genezen De liefde laat herinneringen achter die niemand kan stelen Dank, voor een liefdevolle omarming, voor troostende woorden, gesproken of geschreven. Voor een handdruk wanneer er geen woorden waren, voor alle tekenen van verbondenheid en medeleven na het over lijden van onze JEROEN Dymphna, kinderen klein- en achterkleinkinderen Lelystad, juni 2013 Voorjaarsschoonmaak. Nieu we matrassen, boxsprings of kussens. Bos ma slapen en meer, Waalderstraat 6. Gezocht: hulp bij schoon houden van bovenwoning in centrum van Den Burg. On geveer twee a drie uur per twee weken moet voldoende zijn. Graag reacties op 06- 13676650. Zaterdag 8 juni is het open dag bij De Tuunderie en heb ben we de feestelijke opening van "Alles voor uw tuin". Vanaf 8 juni zijn we elke zaterdag geopend van 9-17 uur. U vind ons op Spinbaan 18 in Den Burg. www.texelseautopagina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www. texel sea utopagi na.nl Gebakken zeetong, in de bo ter. Haven restaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor reservering, 319310. Leg de basis voor komend schooljaar. Meld je nu aan voor 'Ik leer leren' doe-trai- ning. Start vrijdag 7 juni. Info: w w w.twi ster-coa ch i ng.n I Studeren in Amsterdam? T.k. Merlijnstraat 17 (2e etage), ook geschikt voor 2p. Zie www.funda.nl of bel 06- 52042343. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Iets beter weer in zicht! Grootse keus planten/pot- terie. Hortensia/Stamfuchsia 3,95,3 voor 10,=. Planten- markt Beatrixln. 17 Blok v/d Velden nogt/m 9juni incl. aanwinsten in Klif Art Den Hoorn. Daarna COBRA-65 jaar. Wie zich opgeeft in de maan den mei en juni 2013 voor het jubileumpakket om je rij bewijs te halen, zal onder de eerste 5 kandidaten een gratis CBR-examen worden verloot. Rijschool Langereis, tel: 06- 53690708, info@langereis.nl. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Nu direct een Texelaartje in de krant plaatsen? Ga naar www.texelsecourant.nl, kies voor "Texelaartjes", plaats uw Texelaartje op de gewenste datum, controleer zelf de tekst en betaal met ideal. Grasmaaien groot of klein, Maarten Dijker Tuinonder houd maakt uw gazon weer piekfijn! Tel. 06-48630343. Auto Service Centrum, ban den, uitlaten, accu's. Tel. 315588. KOORN Wij feliciteren Texel '94 met de behaalde promotie 1791 WX Den Burg Telefoon: (0222) 31 28 88 |T1 Fax: (0222) 31 48 35 N-1 info@administratiekantoorkoorn.nl www.administratiekantoorkoorn.nl Tijdelijke kok nodig? Vogel Kookt basvogel.com 06 466 303 61

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 3