f Texelse renners klaar voor Tour de Lasalle SPORT 1ETSEL' Texel'94 viert promotie uitbundig Mooi weekend voor volleyballers www.texelsecourant.nl DINSDAG 4 JUNI 2013 TOUR START DONDERDAGAVOND MET TEXEL ETAPPE OVER EILAND Voor het eerst in zeven jaar heeft Texel weer een team in de Tour de Lasalle, de wie- lerrit die wordt verreden van donderdag 6 juni tot en met zondag 9 juni. De eerste etappe wordt donderdagavond op Texel verreden. Het begon met een geintje aan de bar na afloop van de najaarsvergadering van Wielersport Texel. Maar allengs namen de plannen serieuze vormen aan, met als resultaat dat tien Texelse wielrenners een verbond sloten om mee te doen aan de 59e editie van de Tour de Lasalle. Ren ners tussen de 20 en de 35 jaar, dus in de kracht van hun leven. Een paar jongens hebben wat ervaring, maar voor de mees te anderen is het vier dagen lang koersen op dit niveau nieuw. Onder leiding van Theo Boom werd fanatiek getraind. Om de krachten te meten met de concurren tie deed een groep vorig weekend mee aan de Hel van Petten. Een leerzame er varing, die ook duidelijk maakte dat de concurrentie zwaar is. Winnen is dan ook niet de ambitie van de Texelaars, die wel een goede indruk willen achterlaten. De Tour de Lasalle is niet vergelijkbaar met de Hel van Petten, weet meervoudig deel nemer Jordy Vinke. 'Je rijdt in een veld van tachtig man, die rijden zomaar niet van je weg. Als je zorgt dat je je goed nestelt in het peloton, je momenten kiest en je punten pakt, dan kan het een mooie rit worden.' Zo pakte Vinke een jaar of vijf geleden op Texel de bergtrui door vanaf de boot voorop te gaan in de hem zo wel bekende klimmetjes op het eiland. Dit keer zit Vinke niet op de fiets, maar levert hij hand- en spandiensten. Ploegleider is Leen van Elk. Geen toevallige keus. Van Elk was in zijn jonge jaren Texels meer voudig clubkampioen en reed een keer of zeven mee in de Tour de Lasalle. Hij koerste onder meer voor het team van Jan Jansen. Het was de tijd dat de beste ploegen achteraan moesten starten. 'Wij stonden achteraan. PeterTesselaar, die ik in de luwte moest houden, zei: Leen, zo dra de vlag naar beneden gaat dan knal je naar voren.'Van Elk schoot daarop naar voren. 'Daarna was mijn werk gedaan.' Van Elk was er ook bij toen de Tour de La salle Texel aan deed. 'Voorbij het bultje op het Molwerk kon het hele peloton in de remmen. Een boer had bedacht om net op dat moment zijn schapen over de weg te jagen.' Boeren en buitenlui zijn dus gewaar schuwd als de karavaan donderdagavond met hoge snelheden over het eiland gaat. Klokslag 19.00 uur denderen ze de boot af, om via Molwerk, naar Den Hoorn te gaan, richting De Koog, via Waalenburg naar De Cocksdorp en de oostkant van het eiland, om via een lus naar Den Hoorn te eindi gen bij de boot. De complete route staat op onze website en www.tourdelassalle. nl. Tussentijds zullen de nodige sprintjes worden getrokken. Vrijdagavond wordt de Univé Etappe door de Kop van Noord- Holland verreden. Zaterdag is de omloop langs de Helderse dijk tot Fort Kijkduin, met een reeks klimmetjes en zondag een criterium door de stad. De Texelse ploeg wordt gesponsord door restaurant Catharinahoeve, van de mee rijdende Joost Hoogenbosch. Andere sponsor is Univé, tevens sponsor van de Tour, als blijk van waardering voor het grote klantenbestand op Texel. Bets Fiet sen is materiaalsponsor. De renners zijn: Serai van der Plaats, Richard Doggen, Klaas Uitgeest, Joost Hoogenbosch, Tom Witte, Rutger Zoete lief, Ruben van Vliet, Niels Bos, Jesse Ho ven en Sander van Beek. Al voor het begin van de wedstrijd zat de stemming er goed in Door met 3-1 van Con Zelo te winnen, heeft Texel'94 na een lange competitie van in totaal 31 wedstrijden het doel - promotie naar de derde klasse - bereikt. Meteen na het laatste fluitsignaal van de scheidsrechter barstte het feest los. Voorzitter Werner van der Meer memo reerde na afloop dat het ruim tien jaar geleden was dat de hoofdmacht van Texel '94 in de derde klasse speelde. Hij roem de trainer Ris die het, in slechts één jaar, klaarspeelde om promotie af te dwingen. Texel'94 had eigenlijk gedurende de hele wedstrijd de overhand, al moest keeper Alexander Smit al in de vierde minuut resoluut ingrijpen om de linkerspits van Con Zelo van scoren af te houden. De snel le Sander de Haan kreeg korte tijd later de kans om Texel'94 op voorsprong te zetten, maar de keeper wist dit te voorkomen en de bal werd een hoekschop. In een vol zestienmetergebied werd een schot van Jeroen Vlaming door een verdediger ge blokt. Omstreeks de twintigste minuut opende Vlaming de stand door een voor zet van Ralph Slik in de verre hoek van het doel van Con Zelo te koppen. Amper twee minuten later mocht Con Zelo een penalty nemen door een overtreding van een Texelse verdediger, maar keeper Smit hield zijn oog op de bal en stopte het schot. Na ruim een half uur spelen pikte Sander de Haan de bal op uit een diep tepass van Jesper Arkenbout en schoot met een mooie lob de 2-0 in het doel van Con Zelo. Dat was ook de ruststand, want een derde Texelse treffer werd door de scheidsrechter afgekeurd wegens buiten spel. Aan het begin van de tweede helft viel Texel'94 even terug, wat onmiddel lijk resulteerde in een tegengoal. Hier aan voorafgaand kopte Sander de Haan in vrije positie nog een voorzet van Lesley Koning naast en een schot van Joren Bak ker werd omstreeks de 50ste minuut door een tegenstander geblokt. In een volgen de fase schoot Koning nog eens naast en een poeier van Ralph Slik werd door de keeper van Con Zelo ternauwernood tot hoekschop verwerkt. Texel'94 maakte het zich in deze fase van de wedstrijd moeilijk door niet de genadeklap uit te delen. Na dat Joren Bakker nog eens naast schoot, bracht Sander de Haan de stand op 3-1. Doelstelling voor volgend seizoen van trainer Ris is te trachten een plaats in de middenmoot te behalen. Jorieke Meijer sterk in cross Maarsbergen Jorieke Meijer en haar paard Meelehoeve's Burberry Brown bewezen vrijdag in uitstekende vorm te verke ren door in de samengestelde wedstrijd in Maarsbergen probleemloos naar een hoge eindklassering te sturen. Meijer kwam uit in de klasse B en haar eerste onderdeel, de dressuur, werd be loond met 198 punten en een gedeelde vijfde plaats. Ze bleef foutloos in het springen en ondervond ook geen proble men bij de cross, die was opgebouwd uit 18 natuurlijke hindernissen. Ze eindigde vier seconden buiten de toegestane tijd en werd tweede in het eindklassement. Avondvierdaagse Traditiegetrouw loopt de laatste kilome ter van de avondvierdaagse donderdag 6 juni dwars door Den Burg. Op diverse punten is een muziekkorps opgesteld. De route voert via de Burgerhoutstraat door de Zes, waar - bij de Gollards - DEK speelt, dan via Gasthuisstraat en Hoger- straat naar de Stenenplaats (Excelsior) en Binnenburg naar de Groeneplaats (KTF). Tenslotte via Elemerten Emmalaan langs de VW naar Odysseus. De optredens be ginnen omstreeks 18.30 en zullen uiterlijk 20.15 uur afgelopen zijn. Vlas en Van Weerlee op vijfde plaats in NK Boogschutters Willem Vlas en Evaline van Weerlee zijn op het Nederlands kampi oenschap '25 meter 1 pijl' beiden op de vijfde plaats in hun klasse geëindigd. Met name Vlas leverde hiermee een uit zonderlijke prestatie, want bij deze las tige discipline - die beneden de grote rivieren nog veel wordt beoefend - wor den longbowschutters vrijwel kansloos geacht. Beide schutters hadden zich voor het kampioenschap geplaatst tijdens de rayonwedstrijd, die op 22 april in Amers foort werd gehouden. Van Weerlee werd daarbij eerste bij de Recurve Dames klas se 3, Vlas eiste met een longbow de eerste plaats op in de Recurve Heren Veteranen klasse 4. In Schijndel gingen 115 schut ters de strijd met elkaar aan, ingedeeld in 15 klassen. De wedstrijden vonden plaats in de accommodatie van Landmans Unie, waar op zondag de eerste- en de ereklasse werden afgewerkt en alle andere klassen op zaterdag. Vlas en Van Weerlee, aan gesloten bij handboogcollectief Zwarte Skeepe, verschenen op zaterdag aan de meet. De wedstrijden bestaan uit twee maal 25 ronden, waarbij telkens maar één pijl wordt geschoten. Gebrek aan schiet- discipline wreekt zich daarbij onmiddel lijk. Omdat fouten niet gecorrigeerd kun nen worden, wordt deze discipline door veel schutters te lastig gevonden. Niet alleen de achttien winnaars kunnen tevreden terugzien op het Tevoko Buiten- toernooi, ook de organsisatie beleefde een mooi weekend. Het Buitentoernooi, dat dit jaar voor de 24ste keer werd gehouden, kende ook nu een hoog reüniegehalte. Maar hoewel het met name op zondag goed toeven was op Het Vierkante Stuk aan de Ploegelander- weg, werd er daarom niet minder fana tiek gespeeld. Indrukwekkend was de mi nuut stilte die de 1500 volleyballers aan het begin van het toernooi in acht namen ter gedachtenis van de in Spanje om het leven gekomen Ingrid Visser en Lodewijk Severein. Overallwinnaar werd Curry Co. Winnaars: Dames: Derde divisie: Ella's Gangbang; Promotieklasse: Grandioos; 2e Klasse A: Dronken Engeltjes; B: Dikke Doei; 3e Klasse A: ATC; B: Ommeunige voetfout; C: Curry Co. Heren: Promotieklasse: Bevok H 1; 2e Klasse B: Godenzonen; C: Tukkers; 3e Klasse A: Appelsap troebel; B: Ken Krekt; C: Limes; D: De Brug. Mooiste shirt: Dat moet worden gemaaid. Overal- Iwinaar: Curry Co. Kees Dijkema rijdt nog steeds aan kop Kees Dijkema van Oost gaat na drie races nog steeds aan de leiding in het klasse ment van de Historische Motorsport Ver eniging. In de duinen bij Rockanje won Dijkema za terdag op zijn Velocette 350cc uit 1938 de Pre50-klasse. Met drie podiumplaatsen uit even zoveel wedstrijden gaat Dijkema nog altijd aan kop. Maar er zijn nog acht wedstrijden te gaan. Het duincircuit van Rockanje werd tot 1973 gebruikt voor het Nederlands kampioenschap wegrace. De huidige Rockanje Classic Races vonden voor de 14de keer plaats. Het aan zee gelegen renners kwartier was daarbij vol met rijders uit Nederland, Engeland en Duitsland. Menwedstrijd De vernieuwde SMW-commissie van menvereniging Tussen Wad en Duin kan terugkijken op een geslaagde onderlinge menwedstrijd, die zondag onder uitzon derlijk goed weer werd verreden. De wedstrijd bestond uit een dressuur- proef en een hindernis parcours van ongeveer 11 km. Daarin waren vijf hin dernissen opgenomen. De dertien deelne mende aanspanningen werden ingedeeld in beginners en gevorderden. De wed strijd werd door velen gezien als oefening voor de 'grote' officiële wedstrijd, die in september wordt gehouden en waarvoor ongeveer tachtig aanspanningen uit het hele land naar het eiland komen. Uitslagen: Categorie 1, paarden: Jacob Bakker; po ny's: Marga Zandstra. Categorie 2, paar den: Piet Beers; pony's: Kim Witte. Eerste bouwdorp inmiddels volgeboekt De eerste week van het Bouwdorp (van 8 tot en met 12 juli) is inmiddels volge boekt. Voor de tweede week (15 tot en met 19 juli) zijn nog enkele plaatsen vrij. Bouwdorp is bedoeld voor Texelse kinde ren van 6 jaar t/m groep 8 van de basis school en vindt plaats achter zwembad Molenkoog aan de Slingerweg in Den Burg. Het thema dit jaar is 'stripfiguren'. Deelname aan één van de bouwdorpwe- ken kost €47,50, inclusief de maaltijd en het nachtspel op donderdag. Aanmelden kan via www.young4ever.nl. Huishoudens met een laag inkomen en één of meer schoolgaande kinderen kunnen bij de ge meente bijzondere bijstand aanvragen voor deelname aan bouwdorp.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 5