TiOIMll Live album Jug Bros Cinpmö Te^xe»! *V CULTUUR Geluidsopnamen Historisch Spel Nieuw: Familieticket! 0222-312000 Theater Diner www.texelsecourant.nl DINSDAG 4 JUNI 2013 EEN TEXELS PRODUCT DAT RIJP IS VOOR DE EXPORT Zes keer eerder in de twintig jaar van het roerige bestaan dook Jug Bros de studio in. Ditmaal was de tijd rijp voor een concertalbum. CD nummer 7 werd 11 februari 2012 opgenomen. Zondag presenteerden Ewout Adriaans en z'n mannen 'Jugalicious'. Jug Bros is een begrip. Een 'echt' Texels product. Een eilandband met een eigen, uniek geluid en een al even uniek eigen gezicht. Dat vooral wordt bepaald door de grootste blikvanger, de bebaarde en getatoeëerde frontman, wiens look met dat van de meest geharde bikers kan wedijveren. De gestaalde rocker, op het podium immer het bierglas binnen hand bereik, maar met een kleine hart. De lied jesschrijver, die voor dit album vijftien nummers schreef (de andere twee komen van Michel Blaauboer). Omringd door een vriendengroep van rasmuzikanten en lief hebbers. Twintig jaar Jug Bros is een tijd, Ewout zit er al van begin af bij. Vanaf de oprichting kent de band vele samenstel lingen, muzikanten komen en gaan. Rikus Kloosterhuis bespeelt alweer een eeuw de bas, Hannes van Angeren is niet meer weg te denken, evenals Michel Blaauboer. Ook René Pop is al een paar jaar een vaste waarde en drummer Zoë 'Poeh' Stefans- son is helemaal in z'n element bij Jug Bros. Zoals Charlie Watts van de Stones op de hoes van Get Yer Ya-Ya's Out! in 1970 met twee gitaren een dansje maakte naast een ezel, maakte ook Poeh een huppel- tje voor de fotograaf. Een knipoog van de Texelse band naar de jeugdidolen die hen inspireerden. Nog stemt Ewout zijn gitaar in dezelfde open G, waarmee Keith Ri chards het specifieke Stonesgeluid voort bracht. Alweer vele jaren doen de Jug Bros het op eigen kracht. Covers zijn lang ver leden tijd, het is eigen werk wat de klok slaat. Er kan geen festival voorbij gaan, of ze zijn van de partij. Zoals het bier, spat ten ook plezier en enthousiasme van het podium, ledereen heeft kunnen zien en horen dat ze een flinke ontwikkeling heb ben doorgemaakt. Eigen nummers die beter in het gehoor liggen, het geluid dat steeds beter klinkt en muzikaal naar een hoger plan. En toen brak vorig jaar het moment aan om weer een nieuwe CD op te nemen: 'We vinden ons nu goed ge noeg om een live CD op te nemen', blikte Ewout terug op het concert van begin vorig jaar. Question liep vol, camera's en geluidsapparatuur draaiden om het alle maal vast te leggen. Ruim een jaar later is het resultaat er, een CD en een DVD. Ver pakt in een fraaie hoes, met een al even mooi fotoboekje. Er werkte een waslijst aan mensen mee, die daarvoor zondag bij de presentatie in de Compagnie uit bundig lof kregen toegezwaaid. Muzikaal is het album alles behalve een eenheids worst. Uiteenlopende stijlen, van blues en rock tot country&western en cajun passeerden zondag de revue. Met het ge dragen Lonesome road, geïnspireerd op de eenzame rijder (If you've got a horse back and a song') tot een eerbetoon aan alle hardwerkende vrouwen in 'Mama sat down'. En met 'I'm a Dude, I am a dirty motherfucker', een song met een klassiek geluid en een nummer met hoge aanste kelijkheid. Eigenlijk een Texelse product dat rijp is voor export. Misschien dat de ooit gewenste sterrenstatus alsnog wordt bereikt. Het album (CD en DVD) is te koop voor €20,-. In de studio van Rikus Kloosterhuis aan de Spinbaan in Den Burg zijn zaterdag de hele dag opnamen gemaakt voor Op stand in Oosterend. De titel van het His torisch Spel dat tijdens Oosterend Present op donderdag 25 juli wordt opgevoerd. Het was doorwerken geblazen. Er werden in één dag 22 scènes ingesproken door een kleine dertig hoofdrolspelers. Boven dien werd het kampioenslied ingezongen. De geluidsband is onder meer nodig om dat om te voorkomen dat op het grote veld waarop het Historisch Spel wordt op gevoerd de stemmen verloren gaan. Het inspreken gebeurde op aanwijzing van re gisseuse Aya Düring en schrijver Jacques Wirtz, onder wier leiding de acteurs de afgelopen weken intensief hebben gere peteerd. Het spel speelt precies 200 jaar geleden, toen Holland bezet was door soldaten van Napoleon, de Franse kei zer. Alleen een klein dorpje bleef moedig weerstand bieden aan de overweldenaars en maakte het leven van de Fransen en de omringende legerplaatsen bepaald niet gemakkelijk. In totaal zullen zo'n twee honderd spelers hun opwachting maken tijdens het spel. Naast de geluidsband wordt volop gewerkt aan hun kostuums en aan decorstukken. Bovendien staan voor de komende periode repetities ge pland, zodat het hele spel straks van een leien dakje gaat. 'Een ramp met een gouden randje' Bij Kaap Skil is vanaf zaterdag 8 juni een expositie te zien over Maria Tesselschade, de getalenteerde dochter van Roemer Visscher, die met haar naam herinnert aan de scheepsramp in december 1593. De expositie, met als ondertitel 'een ramp met een gouden randje', werd samen gesteld in samenwerking met Rijksmu seum Muiderslot en vertelt het verhaal van deze vrouw, al twee eeuwen de be kendste vrouw uit de Gouden Eeuw. Let terkundige werken worden afgewisseld met archeologische vondsten en objecten met een knipoog. Dit alles in een setting waarin de meeste mensen Maria Tes selschade hebben leren kennen. Aan de tentoonstelling werd meegewerkt door archeoloog Arent Vos, die veel onderzoek deed op de Rede van Texel, Mieke Smits Veldt, hoofddocent Historische letterkun de aan de UvA, die een biografie schreef over Maria Tesselschade, en Wil Derkse, hoogleraar wijsbegeerte. Zij werkten mee aan de catalogus van de tentoonstelling, waarin artikelen van Maria Tesselscha- de's opvoeding en talenten. De expositie wordt vrijdag 7 juni officieel geopend en is vanaf zaterdag te bezichtigen. Jazz op veerboot Tijdens de overtocht naar het eiland wor den bezoekers vrijdag 7 juni onthaald met muziek van Smit, Lely, Visser en Kuhne, een gelegenheidsformatie die van 16.30 tot 18.00 uur op de boot speelt. Gitarist Menno Smit is werkzaam als do cent gitaar en popschool bij Artex, evenals slagwerker Wobbe Visser. Saxofonist Jan Kuhne werkte jarenlang bij de toenma lige Muziek- en Dansschool Texel. Smit, Lely, Visser en Kuhne geven een heel eigen interpretatie aan composities van onder meer Pat Metheny, John Scofield, Herbie Hancock en Joe Calderazzo. Het optreden vindt plaats in het kader van festival Jazz on the Waves, dat komend weekend in Klif 12 wordt gehouden. Tij dens het festival zijn meer docenten van Artex actief. Zo staat Mathieu Vulto vrij dag van 19.00 tot 20.30 uur met de band Sextet Co op het podium van Klif 12 en verzorgen Menno Smit (gitaar/popschool), Wobbe Visser (slagwerk/popschool) en Jenneke Gerritsen (saxofoon) workshops voor jongeren en volwassenen. Schilderen in het Walvisvaardershuisje Het Walvisvaarders Huisje aan de He renstraat in Den Hoorn is zondag 9 juni opengesteld voor kunstschilders, zowel professioneel als amateur. Voor het eerst kan niet alleen de buitenkant, maar ook het authentieke, bijzondere interieur op doek worden vastgelegd. De workshop vindt plaats in het kader van kunstmanifestatie Klifhanger, die deze maand in Den Hoorn wordt gehouden en waaraan meerdere workshops zijn ver bonden. Zo kunnen geïnteresseerden zon dag 9 juni onder leiding van Paulien Valk kunstwerken maken van strand vond sten en verzorgt Ottilie van Dapperen maan dag 10 juni een lezing en een workshop over Jeff Koons. Dinsdag spreekt Van Dap peren over 'Van Klee tot Cobra'. Meer in formatie over lezingen en workshops is te vinden opwww.klifhanger.nl. Strender Pop In de muzieknis in Oosterend wordt za terdag 17 augustus van 12.30 tot 21.00 uur popfestival Strenderpop gehouden. Bands die mee willen spelen, kunnen zich vanaf zaterdag 15 juni 10.00 uur inschrij ven via www.strenderpop.nl. Er kunnen maximaal veertien bands meedoen. Koor zoekt slaapplaats Voor gemengd koor Par Hasard uit Delft, dat woensdag 19 juni aan boord van de Stad Amsterdam in de haven van Oude- schild de cantate De Vliegende Hollander uitvoert, worden nog enkele slaapplaat sen gezocht. Mensen die een plek hebben aan te bieden, kunnen dat doorgeven via deelnemers@midzomerschans.nl of via tel. 06-12765670. I OVF ANDHnMOD WOENSDAG 19JUNI LAJDIEb NICïH l Lw V C ANUJLlvyl vyiv www.cinematexel.nl/ladiesnight Niet langer meer 2,- 3D toeslag maar nog maar 1,-! Dit geldt voor alle 3D voorstellingen! Met vier personen naar een middagvoorstelling voor maar 26,- Deze week o.a. in Cinema Texel: The Hangover Part III g The Hangover Part III, van regisseur Todd Phillips, met Phil (Bradley Coopet), Stu (Ed I Helms), Alan (Zach Galifianakis) en Doug (Justin Bartha), is het epische slot van de B trilogie, over chaos en vele foute beslissingen. The Hangover Port III 20.30 19.00 21.45 19.00 21.45 20.30 Fast Furious 6 IB®:» 20.00 18.30/21.30 18.30/21.30 16.00 re Boerenliefde O© Voor een veilige avond uit! Oosterenders tijdens de opnamen voor het Historisch Spel. "Rondom de «aereld met Tkeater en Ta pas" ctowcA.erd.ag 6 juni, én donderdag 13 junCs KUf 12 "Den Hoorn - *>*>vo,kUfl2,nl - (p222> 319 633 Vrijdag 7, zaterdag 8 en zondag 9 juni: "Jazz on the Waves" Kijk voor het programma op www.jazzonthe wavestexe In I Vrijdag 14 juni - Cabaret Goeie Tukkers zijn geen Motherf*ckers Met de samenwerking tussen de cabaretiers André Manuel, Emest Beuving en Thijs Kem perink isTwente weer een streekproduct rijker. Een cross-over tussen cabaret en stand-up. VoLg ovvs ook op: f fo,cefc>ook.corvt/LUeo,fcerkLi.£l2 tvJt.tèer.corvi/KLi.f 12

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 7