FAMILIE bcirt witte Tour de Lasalle stroomt uit over Texel Verhalen over schapenboeten Zanddijk Vervallen en onbewoond huisje aan Postweg gesloopt BHBEgmiaiiangaa www.texelsecourant.nl VRIJDAG 7 JUNI 2013 CEES WONDER hier persoonlijk Onverwacht overleden in Australië onze zwager, oom en oud-oom Jan Gerrit Hofman Echtgenoot van Grietje van der Vis Hengelo, (Ov.), 04-08-1930 Dunkeld, 04-06-2013 Texel: J. van der Vis T. van der Vis-van der Meer Jeanette - Paul Sijbrand - Masja Klaas Jan - Monique Daniel - El les Texel: A.C. van der Vis E. van der Vis - Wagner Karim Texel: C. Stiehl- van der Vis Th. M. Stiehl Sijbrand - Marieke Angelina - André Antoinette - Omar Jonathan - Tineke Texel: P.A. van der Vis C.F. van der Vis-Minnema Anton - Chéra Astrid - Maarten Jeroen Achterneven en - nichten. Correspondentie-adres: Mrs. G. Hofman-van der Vis Huntland Park 2099 Mitchell Highway Dunkeld 2795 Australië N.S.W. de bolder (Dankbetuiging) Langs deze weg willen wij u bedanken voor uw steun betuigingen na het overlijden van onze moeder, oma en overgrootoma PIETJE EELMAN-DE SMIT Kinderen, kleinkinderen en achterkleinki nderen Texel, juni 2013 (Dankbetuiging) Via deze weg wil ik u danken voor uw blijken van mede leven tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn man FFIANK R.J. VAN LARE Het medeleven, persoonlijk, schriftelijk of in de vorm van bloemen tot uiting gebracht, was voor ons een grote troost en zal steeds een dankbare herinnering blijven. Thea van Lare-van Heerwaarden Den Burg, juni 2013 Op zijn eigen wijze was hij één van ons Hij gaf met zijn bloemen kleuring aan heel De Bolder Maar bovenal door zijn rust en zijn aanwezigheid gaf hij kleuring aan ons, zijn collega's Hij was ons dierbaar Zoveel kaarten Zoveel bloemen Zoveel mensen Zoveel mooie wooiden Zoveel v* Janny, Linda, Stefan, Kerstin en kleinkinderen Den Burg, juni 2013 De Tour de Lasalle bij het verlaten van de boot. De Texel Etappe was een rit over 65 kilometer, waarbij tegen de klok in een rondje Texel werd gereden, met diverse lussen, onder meer bij Oosterend en Den Hoorn. De straffe wind maakte het een stevige rit, waarbij menig renner onder weg stuk kwam te zitten. Aan het eind van de rit lag het veld ver uiteen. Achter blijvers werden uit de race gehaald, een a a nta I ren ne rs vo Igde va naf De Cocks - dorp een eigen route naar de finish bij de veerboot. In dit Jaar van de Boerderij verschijnt op dinsdag 11 juni 'Verhalen over Texelse schapenboeten', een klein maar informa tief boekje over schapenboeten, geschre ven door Wilma Eelman. Hierin staat (bijna) alles watje over scha pen boeten wilt weten: hoe ze gebouwd werden en waarvoor ze gebruikt werden. Eelman beschrijft restauraties en over niet alledaagse eigenaars, over schapen- bedrijf en schapenkaas. Ze dook in haar archief en geheugen en schreef dertig korte hoofdstukjes met titels als: 'Een ram aan een touwtje'en 'Een hagepreek op de Doorn koog'. Dit alles werd voorzien van mooie, full-color (nieuwe) en zwart/wit (oude) foto's van Texelse topfotografen. En na afloop weet je waarom de boeten 'met de kont in de wiend staan'. Het boek is verkrijgbaar in de boekhan del, via bol.com, de Boerderijenstichting Noord-Holland en online via www.texel- nu.nl/verha len-over-texe Ise-sch a pen boe- ten. 64 blz., winkelprijs 9,95 Hoera! Doutzen heeft een broertje! Zijn naam is Philo Seve Aloys Kleingeld 31 mei 2013 om 5.17 uur 3530 gram - 49 cm Robbert-Jan Kleingeld en Mariana Brinkman Onze bijzondere dank gaat uit naar dr. De Witte, dr. De Winter en de Thuiszorg. Ook ondergetekende behoorde tot de ge nodigden tot het bijwonen van de onder tekening van de realisatieovereenkomst Prins Hendrikzanddijk d.d. 30 mei jl., loca tie NlOZ-gebouw. Na verwelkoming met koffie/thee en gebak werden de aanwezigen verzocht plaats te nemen in de theaterzaal. Na enige tijd begon ik mij af te vragen of ik nu bij "de ondertekening realisatie Prins Hendrikzanddij k" zat, dan wel een toneel stuk van Comedia de la Nioz. Het leek wel een absurdistisch sprookje, wel boeiend overigens, alles was uit de kast gehaald. Diverse gastspelers, waaronder zelfs onze eigen burgemeester. Het publiek mocht meedoen en de kinderen van de Drijver- school mochten vragen stellen aan de acteurs. Prachtig ook om te zien hoe er een straalverbinding gelegd was met een acteur op afstand, Kees van Es, die tot zijn middel in het stijgende water op het wad stond. Hij beantwoordde middels een di gitale verbinding de vragen. Hij gaf aan als hoeder van de wadbodem heel blij te zijn met de aanleg van een zanddijk. Dat daarvoor 4 miljoen kuub zand van de Noordzeebodem nodig is, daar dus de flo ra en fauna de nodige schade toebrengt, schijnt hem niet te deren, per slot van rekening is hij daar geen beschermheer van. Nadat de kinderen door hun vragen heen waren, naakte de pauze, echter niet nadat er een luid applaus was opgerezen voor de initiator van het toneelstuk, Rid der Hof. Helaas in de pauze geen verlo- Het is onmogelijk daarom willen wij enorm goed heeft ting, wel een busreis naar de locatie waar de duinendijk zal verrijzen, het leek Oerol wel. Echter ik heb de busreis maar aan mij voorbij laten gaan, ik had last van bran dend maagzuur. Alle gekheid op een stokje, het is toch te gek voor woorden, deze klucht! Het gaat om ons aller veiligheid. Die superstorm komt niet over 4000 jaar maar eens in de 4000 jaar. Dat kan ook morgen zijn! Het is toch van de zotte om een schijn-veiligheid te creëren middels een zanddijk, nota ben een uiterst instabiel product. Denk maar eens aan verstuiving of ga maar eens na een flink tij water met een stevige zuid wester wind aan het strand kijken. Dan kun je zien wat water met zand doet: wegspoelen! Aan de westkust is er in ie der geval nog aanvoer van zand middels de overheersende west-zuid-westen wind die aan de Prins Hendrikdijk dus negatief zal werken! Op die manier zadelen wij ons en de generaties na ons op met een fikse last, ook financieel! Met al dit geneuzel hebben wij al enige jaren verspeeld en vele jaren zullen er nog volgens, helaas. Ik zou zeggen "geen gezeik, omhoog die dijk met gebruikmaking van de beproef de materialen. Eventueel zeewaarts, dat mag best, want in de optie van een zand dijk mag het toch ook? een bezorgde Texelaar, Frits Bonne, De Koog. Een vervallen huisje dat al jaren onbewoond langs de Postweg in Eierland stond, is giste ren gesloopt. Het huisje was in één dag tijd verdwenen. Het huisje is volgens een woord voerder van de gemeente gesloopt, zodat elders langs de Postweg een andere woning kon worden gebouwd. De plek waar het huis je stond, wordt een agrarisch perceel. Het on derwerp is in de gemeenteraad aan de orde geweest. Tijdens de viering van het 175-jarig bestaan van de polder Eierland was het ver vallen huis nog op ludieke wijze aan het zicht onttrokken met een grote enveloppe met een opschrift dat aan toenmalig wethouder grondgebied Nico Kikkert was gericht. natuurlijk veilig op Texel! Prins Hendrikzanddijk:

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 3