Aannemer koopt vier nieuwe bedrijfswagens SPORT 'Leuk dat jongeren willen zeilen' Wielersport Texel houdt clubdag Twee overallwinnaars bij' Ronde Als beste SPORT KORT Er is sprake van enige leeftijdsverschillen, maar dat is voor vader Peter en dochter Men- dy Wetsteen en Dirk Pool en Anna van der Duim geen enkele hindernis voor deelname aan de 36ste Ronde om Texel die zaterdag wordt gehouden. Sterker nog, Wetsteen en Pool vinden het geweldig met jonge mensen aan de cata maran race mee te doen. Vader en dochter Wetsteen (50 en 18) varen zaterdag hun tweede Ronde om Texel. Pool (68) is bij de Kustzeilvereniging van De Cocksdorp al meerdere jaren bezig om jongeren zei- lervaring in de catamaran race rond het eiland op te laten doen. Hij voltooide de Ronde in 2011 ook al eens met Van der Duim (17) en die samenwerking smaakte naar meer. Qua voorbereiding hebben de Texelse teams het vooralsnog redelijk rustig aan gedaan. Wetsteen vertelt dat zijn boot zich er net van bewust is dat het 2013 is. Gevaren hebben hij en zijn dochter nog niet, maar dat komt wel. Pool en Van der Duim zijn ai wel het water opgeweest en deden de afgelopen dagen mee aan de Texel Dutch Open. Mendy Wetsteen vertelt er naar uit te kij ken een dag lang met haar vader op het water te zitten. Een paar uur gezamenlijk op een catamaran biedt volgens de twee de ruimte eens lekker een tijd met elkaar te praten. Zij is fokkemaat en hij stuur man, dus hij zet tijdens het varen de lijnen uit. 'En aan boord luister ik en doe ik pre cies wat hij zegt', zegt Mandy lachend. Pool zegt het leuk te vinden dat Anna in middels wat ouder is. 'Toen ze wat jonger was, zei ze soms niet zoveel aan boord, maar dat is inmiddels wel anders. Ik word nu bijgepraat over uitgaan en zo.' Pool zegt het zeer te waarderen dat jonge mensen van zeilen houden en zich daarin verder willen bekwamen. Wat het zaterdag allemaal gaat worden, is afhankelijk van het weer en de wind. Van Pool en Van der Duim kan wat verwacht worden. Pool is samen met zijn zoon Eddy nog altijd de enige Texelse overall-win naar (in 1990) en Van der Duim is ook al jarenlang een bedreven en ervaren zeiler. De twee voeren in 2010 voor het eerst samen en wonnen toen het open Texels ka mpioenschap. Voor Wetsteen wordt het sowieso een bijzondere Ronde; hij combi neert het met het bereiken van de 50. De beheerder van Vredelust kan de komende jaren de nodige belangstelling zijn kinde ren verwachten. 'Ik heb nog twee jongere dochters en die willen ook graag meedoen aan de Ronde.' De Ronde om Texel start morgen naar ver wachting tussen 11.00 en 12.00 uur bij Paal 17. Tijdens de briefing op het strand die om 9.00 uur begint, wordt bekendge maakt hoe laat de start precies zal zijn. Het aantal Texelaars op de deelnemers lijst hield gisteren nog niet over. In totaal ston d e n e r zes cata m a ra ns met Texe Ise i n- breng tussen de circa 250 boten die waren ingeschreven. Andere Texelse deelnemers zijn: Jacco Dros(zeilend met Milton Hom), Martin Maat (solo), Henk Prins (samen met Eric Haeck al jarenlang een vast team) en Haye Wind (nieuw in de lijst) als fokke maat bij Thony Katz. Wielersport Texel houdt zondag 16 juni een clubdag voor leden en vrijwilligers. Op het programma staan de clubkampi oenschappen en diverse toertochten in het gebied rondom en op de Hoge Berg. De kampioenschappen bestaan uit een proloog en wedstrijd op het oude dub- parcours (rondje Zuidhaffel). De proloog begint om 10.00 uur, het criterium om 11.15 uur. De toertochten starten bij het sportpark in Den Burgen staan open voor zowel ATB als racefiets en voor jeugd en volwassenen. Er wordt in verschillende groepen gereden, de eerste tocht gaat om 9.00 uur van start. De tochten eindi gen rond het middaguur in de tuin van de familie Kossen op Waterweg 3, waar een gezamenlijke lunch wordt gehouden. Zeilend naar Texel De drie Nacra Teams van de Delta Lloyd Kernploeg die deze week meevaren in de Texel Dutch Open en zaterdag in de Ron de om Texel zijn maandag zeilend vanuit Scheveningen naar het eiland gekomen. De zeilers van coach Sven Karsenbarg za ten in totaal elf uur op het water in wat hun langste tegenwindtraining tot nu toe zou worden. De Ronde om Texel krijgt dit jaar voor het eerst twee overallwinnaars. Dat heeft de organisatie bepaald. De eerste overallwinnaar komt voort uit de catamarans die op basis van de zoge heten Texelrating een handicap tot 105 hebben. De tweede overallwinnaar komt naar voren uit de catamarans die op basis van de Texelrating een handicap van 106 of meer hebben. Dat is een koerswijziging ten opzichte van voorgaande jaren waarin altijd één overal lwinnaar uit de strijd kwam. Dat was de catamaran die na verrekening van de han dicap en correctie van de tijd als snelste uit de strijd naar voren kwam. Over het al gemeen was dat niet de catamaran die als eerste (first finisher) over de streep kwam. De Ronde kent meer wijzigingen. Zo is er een eind gekomen aan de Gold en Silver Fleet die in 2007 werden geïntroduceerd. De Silver Fleet was er voor de recreanten en de Gold Fleet was er voor zeilers die kans wilden maken op deoveralltitel. De organisatie heeft nu, op verzoek van zeilers, weer één vloot van het geheel ge maakt met twee overallwinnaars en één first finisher die de zogeheten line honors krijgt. 'Er is geen onderscheid meer, we zijn allemaal gelijkwaardig.' In tegenstel ling tot vorig jaar worden geen prijzen meer uitgereikt in de onderlinge klassen schepen. Wel wordt een stand bijgehou den, zodat de zeilers kunnen zien hoe zij het gedaan hebben ten opzichte van an deren met dezelfde type boot. De organi satie heeft dit jaar ook prijzen voor onder meer het snelste damesteam, het snelste gemixte team, de snelste solo-zeiler en het snelste Texelse team. De start heeft zaterdag plaats bij Paal 17 tussen de Schulpengat van Rijkswater staat en de Wieringen 109. Nieuw is dat schepen die al een minuut of minder voor de start over de streep gaan, niet meer gediskwalificeerd worden, maar kunnen doorvaren. Ze krijgen dan na afloop wel een tijdstraf. De start is verder zoals ge bruikelijk met vlaggen en geluidssigna len en rook uit een helikopter die over de startlijn vliegt. Jongeren Vakantiekaart Stichting Young 4 Ever biedt woensdag 3 juli vanaf 16.00 uur gelegenheid voor het kopen van een Jongeren Vakantiekaart. De kaart is bedoeld voor jongeren van 11 tot en met 15 jaar en kost op de verkoop dag €20,-. Daarna kost de kaart, die in een oplage van 300 stuks wordt uitgegeven, €22,-. De kaart bevat vier bonnen voor verschillende activiteiten. De bonnen zijn geldigtot en met zondag 25 augustus. Zie ook www.young4ever.nl. Een ondernemer die in één keer vier nieuwe bedrijfswagens aanschaft. Dat komt maar zelden voor. De koper is Frans Zegel Bouw, de garage Van Sam- beek Truckservice. Beiden gevestigd in Oudeschild, beiden deTtig jaar geleden opgericht en met respect voor eikaars bedrijven. Meer dan voldoende reden dus voor aannemer Siep Schellinger en garagehouder Robin van Sambeek el kaar de hand te schudden. De handdruk vond plaats tegen de achtergrond van de gevel van FTans Zegel Bouw op het bedrijventerrein in Oudeschild. Op de voorgrond de vier fonkelnieuwe glimmende FIAT Ducato bedrijfswagens. De foto werd gemaakt na werktijd, want overdag worden de bussen al volop ge- bmikt door de me dewerkers van Zegel, die op een stuk of vijf verschillende loca ties op Texel aan het werk zijn. Siep Schellinger: 'Onze oude bussen kwamen niet meer door de keu ring. We moesten dus wat anders. Na een mindere periode neemt het werk nu gelukkig weer toe. Meer grotere en kleine klussen, ook voor de wat langere termijn. Dat geeft vertrouwen in de toe komst en daarom durfden we wel vier nieuwe bedrijfswagens aan te schaf fen. We hebben een aantal garages ge- VTaagd prijsopgaaf te doen, allemaal van het eiland want we wilden de op dracht koste wat kost op Texel houden. Van Sambeek Truckservice kwam als beste uit de bus. Vanwege de prijs, maar ook door de manieT waarop de opdracht werd opgepakt en afgehandeld. Dat geeft vertrouwen. We kennen dit bedrijf en dat ze ook in Oudeschild zitten is een mooie bijkomstigheid.' Belangrijk argument is ook dat de FIAT Ducato bijzonder geschikt is voor het werk in de bouw. Koos Tjepkema van Frans Zegel Bouw: 'Als de mannen op klus zijn, moeten ze hun gereedschap goed kwijt kunnen, er makkelijk in kun nen stappen en er Techtop in kunnen staan om de spullen te pakken die ze nodig hebben.' Belangrijk is ook dat er voldoende Tuimte is om gangbare maten plaatmateriaal mee te kunnen nemen. Maar ook weer niet té groot, want je moet er ook op kleinere bouwplaatsen wel mee kunnen manoeuvreren. Samen gevat: een praktische, betrouwbare en representatieve bedrijfswagen waar mee deze Texelse aannemeT weer jaren vooruitkan. Robin van Sambeek is er trots op dat Ze gel heeft gekozen voor de door zijn fa miliebedrijf geleverde FIAT Ducato. 'Het mooie van dit type bus is ook dat we ze standaard kunnen leveren in variabele lengtes, hoogtes en veimogens, zodat we ze op iedeT bedrijf kunnen toespit sen.' Van Sambeek Truckservice, op Texel vertegenwoordiger van bedrijfswa gens van FIAT, Mercedes en DAF en van Mitsubishi personenwagens, is gespe cialiseerd in onderhoud en service van trucks, bedrijfsauto's, personenwagens en campeTS. Techniek woTdt steeds ver fijnder, wat maakt dat er steeds hogere eisen aan kennis en gereedschap wor den gesteld. Robin: 'Voor technische on dersteuning maken we sinds anderhalf jaar gebruik van testapparatuur van Bosch CaT Service. Om op de hoogte te blijven worden we elk jaar acht dagen bijgeschoold dooT Bosch. Zo kunnen we kwaliteit blijven leveren.' ruut Sam&ee/i doet w avto ^ped I Van Sambeek Truck Senrice Schilderweg 252 1792 CK Oudeschild Telefoon: 0222-315353 http://www.vansambeek.nu UIT DE BUS www.texelsecourant.nl VRIJDAG 14 JUNI 2013 Strandwandeling langs Noordzee Bij paal 9 en 21 en bij de vuurtoren star ten zaterdag 22 juni tussen 10.00 en 11.00 uur drie georganiseerde strand wandelingen. De langste (Pro), van 22 kilometer, is van de vuurtoren tot paal 9. Hier kan om 10.00 uur worden gestart. Bijzonder is de over steek van de Slufter, waarbij men door de geul kan waden. 'Natte voeten, maar bijzonder', aldus de organisatie. Vanaf de Koog komt 'het gezelligste deel' van het Texelse Noordzeestrand. De wandelingen van paal 9 tot 21 (Z-N) en vice versa (N-Z) hebben een lengte van 12 kilometer. Onderweg kan elk half uur worden gepauzeerd. Bij bijna elk pavil joen is een aardigheidje in de vorm van een versnapering of korting op koffie en appelgebak. Deelname kost €8,-, opgave vooraf via www.strandwandeling-texel. nl. Voor 5,- wordt men na afloop terug naar het startpunt vervoerd. Dit dient men vooraf te bespreken bij Els Dikkes, tel. 06-34930787 of via de website. Toos Boks wint golfwedstrijd Na haar veelgelauwerde echtgenoot Cees Boks en kleinzoon Thomas Was senaar heeft Toos Boks-Spaans ook een plaats veroverd op een kampioensschild in het clubhuis van golfclub De Texelse. Samen met haar gelegenheidspartner Jan Heemskerk, die zij met vaste drives op sleeptouw nam, won ze de voorronde om de prestigieuze Arendsen-De Wolff trofee, een nationale golfwedstrijd voor senioren. Het team liet gerenommeerde koppels als Kampstra-Mevius en Geldorp- Land achter zich. Hondentrainingen Hondenschool Clinidogs begint zondag 23 juni met nieuwe puppy- en vervolg cursussen. Tijdens de cursussen wordt de hond op positieve wijze opgevoed tot gehoorzaam maatje. Ook adviseert Clinidogs honden bezitters bij alle voorkomende proble men en wordt gekeken naar wat voor de specifieke combinatie van hond en eige naar van belang is. Daarnaast wordt een speciale cursus voor kinderen en honden aangeboden en bestaat de mogelijkheid tot privéles. Er wordt gewerkt met gedi plomeerde en ervaren instructrices. Voor aanmeldingen of vragen: Suzan Vlaming, tel. 06-20600942 of clinidogs@gmail. com. Rondleiding langs maquette Rede In het kader van de Rede van Texel Live worden in Kaap Skil donderdag 20 juni speciale rondleidingen gegeven langs de maquette van de rede op de benedenver dieping van het gebouw. Rondleidingen starten ieder heel uur van 13.00 tot 16.00 uur bij de kraam van Kaap Skil op de haven van Oudeschild. Hier vindt ook de kaartverkoop plaats. Twee toepasselijke historische figuren verge zellen de bezoekers naar het museum. De rondleiding duurt ongeveer 30 minuten, deelname kost €2,50. Opbrengst collecte De collectie van het Nationaal Epilepsie- fonds die vorige week werd gehouden, heeft op Texel €4.918,74 opgebracht. Dat is €300,06 meer dan vorigjaar, toen niet in De Cocksdorp werd gecollecteerd. Dit jaar is er geen collecte geweest in De Koog. De opbrengst was als volgt verdeeld: Den Burg €2.770,39; Oudeschild €405,15; De Waal €249,10; Oosterend €719,26; De Cocksdorp en Eierland €496,90; Den Hoorn €277,94. Handicap.nl Handicap.nl houdt van 17 tot en met 22 juni de jaarlijkse collecte. De opbrengst hiervan is bestemd voor financiële hulp aan mensen met een beperking. de Hogeberg. Robin van Sambeek van Van Sambeek Truckservice en Siep Schellinger van Frans Zegel Bouw

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 7